Камъни в жлъчката

  • 430 728
  • 1 134
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 167
Няма проблем със самото забременяване. Проблем е, че ако направиш криза и си бременна - направо е страшно. Знаеш, че при такъв случай направо си отравяш организма. По-добре си се оперирай, докато няма по-сериозни кризи. Изчакай си няколкото месеца възстановяване и мисля, че няма да закъснеете много с бебето. Все пак не гоните изпълнение на плана!!! И сте много млади още.
Важното е да си добре и да не рискувате. Това за диарията не е задължително, че ще стане, но за диетата ДА. Не е страшно, свиква се.
Операцията е ендоскопска, някои влизат в болницата само за 2 дена престой. Възстановяването е по-бързо.
Все пак направете си консултация с лекар. Досега не съм чела за такава дилема и въпреки голямото ми желание да ви кажа, че всичко ще е наред, страхувам се да не ви объркам.
Пожелавам успех!

# 436
  • Мнения: 931
Des  при мен стои същия въпрос дали да се оперирам преди да съм забременяла , за да не ми създава проблеми жлъчката след това, макар че нямам много проблеми в момента.Да ти кажа почти съм се навила и си мисля края намесецада отида , макар че аз от година и половина все се навивам, и все още не съм се престрашила.При консултация с хирурга каза е 1 месец след операцията няма проблем да почваме опити за зачеване, и че възстановяването е много бързо.За диария не съм чула някой да се е оплакал досега а за диетата знам че е задължителна в началото.

# 437
Благодаря Ви за съветите, и за почнах да се убеждавам, че операцията е неизбежна.
Преди 4 дни оперираха майка по безкръвен начин за премахване на миома, днес ще я изписават. Наистина възстановяването е по-бързо от нормална операция. При нея лежаха жени с премахнати кисти, но оперирани с разрез и още не могат да се стават, а майка ми вчера цял ден се разхождаше по коридорите на болницата Simple Smile

Така, че надявам се и за да се справя бързо след операцията Rolling Eyes

След няколко дни ще звъня на хирурга, който ще ме оперира да си запазя час, леле колко страшно ми звучи

Успешен ден на всички Simple Smile

# 438
  • София
  • Мнения: 385
За диария не съм чула някой да се е оплакал досега а за диетата знам че е задължителна в началото.

Диария-не, по-скоро леко стомашно разстройство през първата седмица, нищо особено.
Диета е силно казано също.През първите 2-3 месеца след операцията се избягват следните храни:яйца, шоколад, мазни, пържени храни, плодовете да се белят..Това е!

# 439
  • Мнения: 1 233
Мен много ме е страх да нямам проблем със следваща бременност като съм без жлъчка. Все си мисля, че ще има някакъв проблем, особено като стане голям плода и започне да притиска органите.

# 440
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Не се притеснявайте, по- рисковано е бременност с болна жлъчка и чести кризи, отколкото бременност без жлъчка. Аз имах бременност и след операцията, при мен обаче кризите бяха много силни и лекарите бяха единодушни, че бременност с тази жлъчка трудно бих износила. Говорете със специалист, все пак имат повече опит и ще ви посъветват най- доброто във всеки конкретен случай.

# 441
  • Мнения: 931

Аз имах бременност и след операцията, при мен обаче кризите бяха много силни и лекарите бяха единодушни, че бременност с тази жлъчка трудно бих износила.
Ама за какви кризи след операцията ми говорите.Пиринка ти съвсем ме шашна, аз все си мисля че проблема ще е ако не си оперирам жлъчката и забременея.За какви кризи след това нали жлъчката няма да я има.Олееее мн взех да се обърквам вече.

# 442
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
 Blush  като не съм написала като хората:
кризите преди операцията ми бяха много силни, и лекарите казаха, че ако не се оперирам, трудно ще износя бременността

след операцията нямах такива проблеми

# 443
здравеите. аз искам да жи кайа по повод дали някои има впе4етления от професор ДИМИТРОВА .исклиъ4ително нагал 4овек ако някои се интерисува някои ден 6те ви кайа за6то

# 444
zdravei.ne hodi pri VIOLETA DIMITROVA strahotno nagla jena edinstvenno te gleda v racete kolko pari 6te i dade6 i pak ni6to ne var6i kakto trqbva.ako iska6 6te ti razkaja moiq slu4ai.

# 445
  • Мнения: 822
zdravei.ne hodi pri VIOLETA DIMITROVA strahotno nagla jena edinstvenno te gleda v racete kolko pari 6te i dade6 i pak ni6to ne var6i kakto trqbva.ako iska6 6te ti razkaja moiq slu4ai.
За коя Димитрова говориш?За гинеколожката ли?

# 446
  • Мнения: 931
Blush  като не съм написала като хората:
кризите преди операцията ми бяха много силни, и лекарите казаха, че ако не се оперирам, трудно ще износя бременността

след операцията нямах такива проблеми



Сега разбрах.Радвам се че вече нямаш проблеми.

# 447
Здравейте, аз преди малко ходих при хирурга и се уговорихме да ме приема в понеделник на 13.04, а във вторник ще ме оперира Cry

Толкова ме е страх, че ми се е свил чак стомаха.
Момичета ще ви докладвам какво е станало и как е минала операцията. Надявам се всичко да е ок
и да се оттърва от този проблем.

# 448
  • Мнения: 931
Дессссссс стискам ти палци и знай че всичко ще е ОК.Сега се успокой и вс ще е наред .

# 449
Благодаря Pepitta за окуражаващите думи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт