Кръгове под очите

  • 5 971
  • 56
  •   1
Отговори
Добър вечер на всички,
Аз имам такъв проблем - постоянно, от 15 год възраст, имам нещо като синкаво-сиви кръгове под очите. По-дълъг сън не помага - те все са си там. Но забелязах нещо странно - когато спя много малко през нощта (2 часа например), изчезват и ги няма 10-ина часа.
Някой има ли подобни кръгове и дали има начин трайно да ги елиминирам? newsm78

# 1
  • Мнения: 6 618
Аз имам ,но за съжаление още не съм открила начина за трайно елиминиране.

# 2
  • Мнения: 94
Аз имам такива, направо е ужасно, с тази разлика че никога не са изчезвали, дори и с грим е мноого трудно  Sad
Честно казано, готова съм на всичко само да изчезнат, защото придават на лицето ужасно уморен, даже изстрадал вид, даже вече си мисля и че ме състаряват  Twisted Evil
Ако някой знае нещо по въпроса ще му бъда много благодарна!

# 3
tintiri и илияна, забелязали ли сте те да намаляват или изчезват при много кратък сън през нощта?

# 4
  • Мнения: 94
Честно казано не съм! Confused

# 5
  • Мнения: 868
това е мои проблем. За съжаление, ако е генетично, кремове не помагат, каквото и да казват рекламите. Има един крем, специално рекламиран за това. Казва се и Hylexin i е произведен от Bremenn Research Labs. Използвах го, и не работи.

В момента проучвам лазери и специални инжектори под очите. Някои правят дори операциа, ако има вдлъбнатина под очите, не само сенки.

# 6
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз имам подобен проблем.
Нямам тъмни кръгове, но имам торбички.
Колкото повече спя, толкова поивече се подуват.
Също съм забелязала, че като съм на море спадат. Може би от влагата
Супер неприятно е, защото винаги изглеждам с уморени очи и никакъв грим или крем не ми помага

# 7
  • Мнения: 6 618
tintiri и илияна, забелязали ли сте те да намаляват или изчезват при много кратък сън през нощта?
Сега покрай бебчето съня ми все е кратък ,но не намаляват ,а напротив.

# 8
  • Мнения: 4 053
при мен изчезнаха,когато спрях да пуша (ама сериозно),
тогава на лицето добих и друг тен,вече не съм сива,
режима и начина си на живот не съм  променяла,само това че спрях цигарите.....но дали и при вас в това е проблема,
неприятно е знам и ви съчуствам Hug

# 9
Мони *, в живота си една цигара не съм изпушила обаче си ги имам и това е...
Pixie, ще взема да го пробвам този Hylexin, току виж се махнали. Готова съм на всякакви опити.

# 10
  • Мнения: 9 095
аз работех на смени и беше нещо ужасно, не само торбички амо и цвета на лицето и въобще беше страшно, торбичките и сенките обаче с кремче се оправиха, моите по принцип много се подуват и си ползвам гел за очи, ама тогава трябваше малко по- специална грижа, иначе цвета на лицето ми се оправи чак когато спрях работа Crazy, ако се бях заъдржала незнам какво щеше да стане Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 535
При мен проблема е същия, колкото по малко спя толкова повече изчезват.
Пробвала съм доста кремчета, но ефект няма. Сега ми препоръчаха някакъв нов на Виши, мисля да го взема пък да видим, дано има ефект

# 12
  • Мнения: 9 095
на Виши не са ли малко скъпи newsm78

# 13
Bubuto, моля те сподели как се казва този крем на Виши.

# 14
  • Мнения: 2 309
Майка ми има такива кръгове под очите, последно взе някакъв крем на Селверт, специално за тази цел, каза, че е много доволна, Селверт са професионална козметика и я поръчваме по каталог, незнам дали ги има по магазините.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 535
Bubuto, моля те сподели как се казва този крем на Виши.
Това е околочно стикче, което моя позната аптекарка ми препоръча. Цената е около 22-23лв.
Ще се опитам да обясня това което тя ми каза. тези кръгове се образували след застояване на токсни в лимфната течност и понеже кожата около очите е тънка и се виждат. Стикчето спомагало за това да се дренира тази течност....каквото и да значи това. Моята позната каза че имала клиентки които вече за 2-ри път взимали и били доволни.
Чудя се дали и аз да си взема. Нещо такова представлява, но се води Fix Yeux

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 14:59 от Bubuto

# 16
Мерси, Bubuto! Grinning
Пробвам го още утре и ще докладвам...
Лека вечер и весел уикенд!

# 17
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Bubuto, и аз ще го пробвам - Благодаря!  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 014
И аз имам същия проблем. Ще следя темата с голям интерес.

# 19
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Купух си стикчето.
4 мл. за 25 лв.
Дано има ефект Wink
На листовката пише да се ползва 3 месеца по 2 пъти на ден

# 20
  • Варна
  • Мнения: 974
И аз ще следя темата, имам същия проблем и при мен е наследствено!
Доста неща съм пробвала, но фондьотена има най-добър ефект. Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
Според мен от голямо значение е не толкова часовете сън и умората, а по скоро приема на достатъчно течности. При това вода и свежи сокове, толкова, че организмът да успее да "измие" токсините.

# 22
  • Мнения: 224
Аз имам същият проблем - от малка имам сенки и торбички под очите Sad, а съм само на 22 . Използвам от известно време този стик на Vichy, който леко охлажда кожата, и би трябвало за сметка кофеина и други състваки да стяга и да подобрява кръвообращението. Честно казано не съм видяла сериозна промяна... но е приятен за нанасяне.

# 23
  • Мнения: 4 053
Според мен от голямо значение е не толкова часовете сън и умората, а по скоро приема на достатъчно течности. При това вода и свежи сокове, толкова, че организмът да успее да "измие" токсините.

да, така е smile3503

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Ще използвам темата да си задам глупавия въпрос.
Как нанасяте кремчето за очи?
Само отдолу или и  върху клепача?

# 25
  • Мнения: 4 053
аз на клепача не слагам,
само от доло и от страни Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 4 966
Мхм,а самия клепач с нищо не се подхранва,така ли...??? newsm78
Защото и аз четох че това е правилния начин-твоя-но до момента си слагах и горе и отдолу...

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз имам подобен проблем.
Нямам тъмни кръгове, но имам торбички.
Колкото повече спя, толкова поивече се подуват.
Също съм забелязала, че като съм на море спадат. Може би от влагата
Супер неприятно е, защото винаги изглеждам с уморени очи и никакъв грим или крем не ми помага
Да,ама твоят проблем е наистина лесноразрешим, дори не е травмиращо - правиш си блефаропластика...абе, я да не използвам термини, че може и да сгреша, но за резултатите съм сигурна, защото съм ги виждала - изцяло изчезват торбичките, няправо си става супер.Има инфо по въпроса в Тялото, във форумите, раздела пластична хирургия.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Ще използвам темата да си задам глупавия въпрос.
Как нанасяте кремчето за очи?
Само отдолу или и  върху клепача?
Хич не е тъп тоя въпрос, защото аз от едно известно време съм в недоумение, понеже моя приятелка ми каза, че консултантките в Есте Лаудът й казали, че на горния клепач нишо не се слагало.Тичам аз там и ги питам що не са ми казали и на мене, а мацката ме гледа опулено и вика:"...хъм....ама...мхъм....ох...ама, няма такова нещо.Кой й го е казал?!Вероятно за определен продукт...хъм...ъм..уф....Слага се, разбира се, ама само крем за околоочния контур..."
Бляк!Слушах й сумтенето, после тичам при козметичката си и питам и нея, а тя казва:"Е, че кака да не се слага, слага се естествено.Не се слагат стягащи маски и тем подобни......"
А аз се замислих, че ако не сложа нощем крем на горния клепач, сутрин няма вероятност да съм подпухналаи обратното.
Много съм объркана Rolling Eyes

# 29
  • Варна
  • Мнения: 535
Аз вече не знам какво да ползвам. Купувала съм си каква ли не козметика, но промяна няма. Имаше единствено от компресчета с лайка, но тъмните кръгове се скриваха точно за около няколко часа....затова се чудя дали да си купя стикчето на виши, въпреки че горещо ми го препоръчаха.
Ако някоя е чувала нещо наистина 100% което действа?
Ако не ще чакаме лятото и като почернее малко лицето и се слее с тъмните кръгове Mr. Green и готово hahaha

# 30
  • София
  • Мнения: 4 966
Клонка,ами аз ще продължавам да си слагам и върху клепача.
Бубуто,днес си купих стикчето на Виши,ще изкажа мнение след някой друг ден...

# 31
  • София
  • Мнения: 35 943
Аз слагам винаги и на клепача - все пак е за зоната около очите не под очите...а и с годините клепачите увисват,така че трябва да се полагат грижи и за тях.
Очите подпухват ако сте алергични към някои съставки, аз например подпухвам от витамините /в някои кремове/.

# 32
  • Мнения: 9 095
крема се слага първо под очите отвън навътре с потупване и след това се продължава, но не върху клепача, а точно под веждата, крема си слиза надолу самичък Peace

# 33
  • Мнения: 1 100
Аз съм на 16, но въпреки това имам. При мен май не е генетично, а от недоспиване и нощни терзания. Не мога да свикна да лягам рано.
Затова ще пробвам крема на Виши ...скоро.
Някой друг има ли отзиви за него?

# 34
  • Мнения: 1 014
Сега рекламират новия крем на Clinique All About Eyes Rich, за тъмни кръгове под очие и подпухването. Струва 66 лв. Ако някой го ползва, да сподели!

# 35
  • Мнения: 1 100
Но забелязах нещо странно - когато спя много малко през нощта (2 часа например), изчезват и ги няма 10-ина часа.
Странно и алогично е, но и при мен е така, сънят не помага, а безсънието Shocked
Ще следя темата, че и аз какво ли не съм пробвала, но не мога да се отърва от тях - ако търсят нови лица за семейство Адамс, ще ме вземат веднага Grinning Grinning Grinning

# 36
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз имам подобен проблем.
Нямам тъмни кръгове, но имам торбички.
Колкото повече спя, толкова поивече се подуват.
Също съм забелязала, че като съм на море спадат. Може би от влагата
Супер неприятно е, защото винаги изглеждам с уморени очи и никакъв грим или крем не ми помага
Да,ама твоят проблем е наистина лесноразрешим, дори не е травмиращо - правиш си блефаропластика...абе, я да не използвам термини, че може и да сгреша, но за резултатите съм сигурна, защото съм ги виждала - изцяло изчезват торбичките, няправо си става супер.Има инфо по въпроса в Тялото, във форумите, раздела пластична хирургия.
Да ти кажа виждала съм жена с блефаропластика и според мен си личи.
Но все пак благодаря за инфото  bouquet

# 37
  • Варна
  • Мнения: 535
Diana, забелязваш ли ефект?

# 38
сестра ми, от малка е със сенки под очите, а сега го наследи и дъщеря й. дано успея да й дам някой полезен съвет  Hug ще следя темата с интерес

# 39
  • Мнения: 311
Здравейте,
колкото и странно да звучи на мен ми помогна един  околоочен крем на Nivea-aqua beauty anti-shadow eye cream.някъде около 12лв мисля че беше newsm78

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 14:08 от maryamvp

# 40
  • София
  • Мнения: 328
Аз вече не знам какво да ползвам. Купувала съм си каква ли не козметика, но промяна няма. Имаше единствено от компресчета с лайка, но тъмните кръгове се скриваха точно за около няколко часа....затова се чудя дали да си купя стикчето на виши, въпреки че горещо ми го препоръчаха.
Ако някоя е чувала нещо наистина 100% което действа?
Ако не ще чакаме лятото и като почернее малко лицето и се слее с тъмните кръгове Mr. Green и готово hahaha
Същата драма, ще следя темата с интерес, принципно съм фен на Висши, Рети-цето беше добър за тази цел крем, за съжаление вече не се произвежда. Ще чакам отзивите от новото стикче.   bouquet

# 41
  • Видин
  • Мнения: 961
Здравейте,
колкото и странно да звучи на мен ми помогна един  околоочен крем на Nivea-aqua beauty anti-shadow eye cream.някъде около 12лв мисля че беше newsm78

Ето това не съм пробвала! newsm78 Maryamvp, постоянно ли ползваш този околоочен крем и след колко време забеляза резултата?

# 42
действа ли кремчето на виши?

# 43
  • Мнения: 14 489
аз имам такива кръгове, понее кожата е много фина и прозират кръвоносните съдове. не съм забелязала от недоспиване да намаляват, напортив наскоро за първи път се видях с тъмни кръгове под очите от недоспиване.
ползвам в момента крем на ив роше за околоочния контур, доволна съм но не ми изчезват кръговете естествено. и блазе на тези които успяват само с един фдт да ги скрият, аз и с коректор и с фдт не успявам. Sick

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И аз имах преди. Тъмни и хлътнали, но след като забременях, спрях цигарите и си поспивах повечко почти изчезнаха. Но си мисля, че след като не минават от тези изброените ( без забременяването де Simple Smile ) може да се дължи на по сериозен проблем, здравословен. Защо не си пуснете едни изследвания контролно? А може и да е от намален прием на течности и малко излагане на слънчева светлина.

# 45
  • Мнения: 170
И  аз имам същия проблем, ползвах какви ли не кремчета, серуми ... резултат 0. В момента проблема ми е как да ги прикривам.ФДТ - на е "тежък" продукт за тази деликатна зона, а коректорите не са така покривни /аз поне не съм попадала на такъв/, а да не говорим каква неприятна гледка е когато се наслои в бръчките.Моля, препоръчайте ми нещо ефикасно! Чух че професионалните гримьори ползват транспарантна пудра. Споделете мнение по въпроса.    Embarassed

# 46
  • Мнения: 306
Момичета, не съм чела цялата тема и дано не повторя някой, но на мен ми помогнаха натопени памуци с розова вода и сок от краставица.Ползвам и серум за очи на Анев!!!

# 47
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Здравейте на всички! Аз съм със същия проблем откакто се помня. Кожата ми е светла и тънка, организмът ми е склонен да задържа течности и това още повече задълбочава проблема. На 38 години съм и не пуша от 16г. Не съм забелязала тъмните кръгове да са се повлияли от тази драстична  положителна промяна. Използвала съм всевъзможна козметика за този проблем - на Есте http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=27704&goChar=E  , на Лиерак http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=18289&goChar=L - ефектът  е незадоволителен. Според мен добрият и достатъчен сън има голямо значение, особено след определена възраст. Коректорите и качествените фон дьо тен-и са задължителни при нас и решават в крайна степен част от проблема, но истината е, че, когато това е наследствено, вълшебна козметика няма. Бих се радвала обаче да прочета отзиви за качествени продукти със забележим ефект. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 800


Сега рекламират новия крем на Clinique All About Eyes Rich, за тъмни кръгове под очие и подпухването. Струва 66 лв. Ако някой го ползва, да сподели!



Крема на Clinique не е лош, но  използвах от същата All about eyes коректор и е ужасен!...Аз сущо имам този проблем от години, когато успявам да пия достатъчно вода за няколко дни ми се струва че са по светли...Сега използам един нов ,в който има "белина" ще видя как е след 1-2 седмици...Иначе използвам коректор за под очите и ФДТ, работи, но като сложа сутрин около 5-6 следобед аз вече ги виждам отново...но при мен май е генетично Sad

# 49
  • Мнения: 1 014
и при мен е генетично

# 50
  • Мнения: 834
Почти съм убедена, че не зависят от количеството поета вода. Аз пия много вода около 3-4 л на ден и имам тъмни кръгове под очите. Някой правил ли си е изследвания и какви?

# 51
  • Мнения: 306
Не знам дали действа,но вижте какво намерих: Срещу сенки под очите:Всяка сутрин на гладно дъвчете по няколко дръжки от магданоз,така и дъхът Ви ще е свеж!!!

# 52
Привет на всички! и аз имам проблема с кръговете под очите. до сега сум ползвала само крема на nivea, ама за ни6то не става! Sad
една гримиорка ми препоръча кремче на Lumine (или нещо такова). каза че тя самата го ползва, и наистина нямаше сенки. ама нещо не мога да го намеря по аптеките. някой случайно да го е чувал или да има опит с него?

# 53
  • Мнения: 1 014
Тези, които имат сенки под очите от малки (генетично, ей такива като мен), никакво мазило няма да им помогне.
Само коректорът и фон дьо тенът вършат работа, нищо друго!

# 54
  • Мнения: 727
за появата им причина са натрупани токсини......затова съветвам да се пие зелен чай(от личен опит го казвам),може под всякаква форма да го използвате.......и като маска за лице и като питие и като студен компрес (торбичките на чая)...и повече сън Peace

# 55
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Diana, забелязваш ли ефект?
аз бях забравила за темата  Blush
Ами честно не забелязвам ефект, ама никакъв!

# 56
и все пак някой чувал ли е за това кремче на Lumine??? Confused

Общи условия

Активация на акаунт