Сватбите преди 30 години!

  • 3 064
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
А Сватбите....
В ведомственият стол на някое предприятие миришещ на манджа с потни готвачки 350 души гости и някакъв псевдо оркестър.
Всички са с костюми миришещи на мухозол и одеколон икар.
Отвън има измити 30-40 москвича и още 30-40 лади и жигули с лисича опашка закачена на огледалото за обратно виждане.
Навсякъде има плакати на Лепа Брена и гаджета по монокини от списание Браво.
Всички гости пият лимонада етър домашна ракия и поне 20 от мъжете и още толкова от жените са с еднакви костюми защото просто всичко е конфекция.
Най накрая всички пияни и потни карат младоженците да се катерят по масите някой селски първенец гърми с пищов и всички ги тъпчат с банкноти от 10 лева и лика на Георги Димитров.
Не е изключено накрая двете фамилии да се сбият защото има съмнения дали булката е девствена!   Joy Joy
По материали от пресата...

# 1
  • Мнения: 2 891
Браво не беше ли списание за младежи  newsm78
Нашите са се женили в "Бирхалето", в сградата на операта. Имало е мнооого роднини с неясен произход, поканени, защото и те са пратили покана някога, за нещо. Всички те са били от страната на баща ми, а мама е била абсолютно сама, защото е чужденка и семейството и не е присъствало. За изцепки не знам, но като се присетя как празнува родата... ми става лошо  cheers

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 16:30 от jj okocha

# 2
  • Мнения: 3 405
Нашите са се оженили на стадиона. Гостувал е целия футболен отбор, в който е играел татко. Майка е ритнала топката за скрепяване на съюза. После са се разписали в съвета, където са им кумували техни приятели.
Нищо от изброените от теб  не се е случило Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 639
Боже, предстои ми организиране на сватбата ми и се надявам да пропуснем всичко гпре споменато  Embarassed

# 4
  • Мнения: 534
И булката е със зашеметяваща рокля с буфан ръкави,
косата на младоженеца е зализана с разтовор от вода и захар,а
ако са позаможни и с брилянтин.
Кумът седи на масата тежко преметнал на рамо пешкир,
дарен му от младоженката,която с зачервени от плач очи
се чуди този космат и потен мъж до нея
какво ще й прави в първата брачна нощ......

Това последното при условие че се женят по настояване на родителите.

# 5
  • Мнения: 534
Боже, предстои ми организиране на сватбата ми и се надявам да пропуснем всичко гпре споменато  Embarassed
И аз и аз  Peace
  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Майка ми и баща ми са се женили преди 31 години - нищо подобно не е имало.
 Били са в приличен ресторант - с хубава градина на открито, от снимките не виждам гости с еднакви костюми. А катеренето по масите е немислимо да си помисли човек, че мама ще го допусне Laughing Е, имало е един сърдит сватбар, който си е тръгнал, но другите така и не са разбрали, че да се стига до бой Joy

# 7
  • Мнения: 588
ОООО забравихте и чеиза- задължително поне един камион, натоварен с китеници, одеала, ръчно тъканите от бабите килими и юргани т.н.  ooooh!

# 8
  • Мнения: 7 120
И гегдан от Гошовки.
И надцакване между сватовете - от кой ладата, от кой москвича.

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ами гердана на булката с нанизани 20левки?

# 10
  • Мнения: 1 418
Баща ми и майка ми са били на сватба на негова братовчедка във Вакарел,горе-долу преди 30год.
Булката толкова пъти е минавала за поздрави,че накрая са си обирали стотинките по джобовете...
Разни хора,разни идеали.

# 11
  • Мнения: 2 567
Нашите са се оженили преди 34 години и няма нищо вярно за сватбата им от този материал. Гледам и за родителите на някой момичетата писали преди мене е така.
Явно това не е представителна извадка за сватбите по онова време, а по скоро някакво изключение и затова е останало в хрониките  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 534
Е и капчица хумор ли нямате бе хора   Crossing Arms
трябва ли всичко дет се пише да е чиста монета,
разбира се че е имало нормални сватби и никой не го оспорва,
говорим за онези,които предизвикват смях и леко учудване-
усмивки от старите ленти  Hug    bouquet

# 13
  • Мнения: 6 997
и куклата пред стъклото на колата Mr. Green

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
да, украсените с карамфили волги и руската кукла седнала по средата Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт