Тези гадни киселини !

  • 2 529
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 766
Преди не знаех какво е киселини, а сега са непрекъснато  ooooh!
Помага ми за малко газираната вода или ябълка  Peace От дъвките ми става още по-гадно, а даже и мляко понякога  Tired
а това за косичката... не е вярно
Почти всяка бременна жена ги има, а като роди изчезват. Според мен бебчо е "виновен" за това, а не манджите. Е, може да не е косичката (просто така съм чувала). Казваш, че не е вярно. Обоснови се.
Доколкото аз знам киселините се получават от стомашните сокове. Стомахът се повдига и една клапа не затваря хубаво входа към него и стомашните сокове образно казано тръгват нагоре /поне на мен така ми го обясниха де /  Peace

# 31
  • Мнения: 143
Аз също мисля, че косата на бебето няма нищо общо с киселините. За да се обоснова най-точно ще цитирам една книга за бременни - "Поради хормонални промени по време на бременността, границата между хранопровода и стомаха се отпуска и позволява връщането на стомашното съдържимо. Симптомите са: силна пареща болка зад гръдната кост. Препоръки при киселини: да се избягва консумацията на пикантни и запържени храни и преяждането, вечер да се изпива по една чаша топло мляко, да се спи на по-висока възглавница, ако нищо от по-горе не помогне следва консултация с доктора, който изписва някакво лекарство за облекчаване на положението".
Надявам се, че съм била полезна  Simple Smile

Цитатът е леко перифразиран, но като съдържание не е променян.

# 32
  • софия
  • Мнения: 432
при мен помагаше яденето на ябълки

# 33
  • Мнения: 1 104
При мен ефект имаше пиенето на газираната вода и яденето на бисквитки или нещо тестено.

# 34
  • Мнения: 124
И аз имам киселини от 5 месец нищо не ми помагаше,мислех че е от храната и взех да се ограничавам,даже спрях да вечерям и това не помогна.Вече от няколко дни нямам явно наближава раждането не мога да си обясня.Предната бременност като родих изчезнаха

# 35
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
аз ги имах 8 месеца нон-стоп! Sick
помагаше ми мляко-кисело/прясно и сода...

# 36
  • Мнения: 6 461
Здравейте мили мами,
Имам много лоши киселини, които започнаха в 5 - тия месец.Направо са невъзможни.Знаете ли на какво се дължат, аз си мисля, че е от храната.Вече не знам какво да ям.Моля ви помогнете. Praynig
И аз бях така ...отървах се от киселините ,когато родих.
Пиех газирана вода,сода бикарбонат,об.бисквита , плод-ябълка.
Не мога да кажа ,че са ме облекчавали за много дълго време,но за момента -да.

# 37
  • Мнения: 4 784
Има мнооооооого изписано във форума по тази тема. На мен ми помагаха бадеми преди лягане по десетина и вечер спях общо взето много спокойно, освен това са полезни и а бебчето.

# 38
  • Мнения: 7 914
 smile3514
 много ги мразя киселините.. толкова са силни и отвратителни имам чувството, че  чак в ушите ми горят #Cussing out

Снощи пак имах и като станах да се разходя вземаха че минаха ooooh!...иначе гледам с всичко да ги моря като не мога да ги търпя..ама не винаги нещо помага... с една дума раждането е спасението Tired

# 39
  • Мнения: 114
Аз с първата бременност имах киселини ама малко и то към края.А сега още от 3 месец имам.Ама аз имам и гастрит и за това ми етолкова зле положението. Sick

# 40
  • Мнения: 532
Имах първите месеци и след това изчезнаха ( боже колко се радвах тогава - викам си край ). Но след 7 месец като се засилиха - направо полудявах. Топло , газирано , само препечен хляб..... облекчава за малко и после с нова сила.Сега пия ( дъвча ) Талцид и сякаш малко намаляха. Нямам търпение да родя и да изчезнат.
А иначе както са го обяснили и по- горе момичетата е просто невъзможност за затваряне на коремната клапа към диафрагмата. Баба ми го има постоянно - някакво заболяване си е.

# 41
  • Мнения: 5 476
И аз имах доста киселини,отървах се след  раждането.На мен ми помагаше
сода бикарбонат  в чаша вода.

# 42
  • Мнения: 1 111
връщането на храна през клапата се казва  "рефлукс"

# 43
  • Мнения: 435
Моите спомени от киселини са още пресни. При мен започнаха в 4ти месец и продължиха до края на бременноста. Но това не значи че и при теб ще е така. Индивидуално е. При мен нямаха никаква връзка с храната, която ям. Имах ги и на гладно и често повръщах стомашен сок.....часове след ядене. Помагаше ми Талцид - беше ми задължителен вечер преди лягане и понякога вземах по 2 таблетки за да усетя ефект. Пиех и Фанта...малко ме облекчаваше. Успех в борбата с киселините....след раждането няма и помен от тях Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 581
Студено прясно мляко беше единственото нещо което ми помагаше, казват че е от растежа на косата на бебчо незнам колко е вярно като родиш ще ти мине Laughing

Общи условия

Активация на акаунт