"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 12

  • 37 518
  • 838
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 589
Като стана дума за учене - как е решен въпросът с учебниците за децата от домовете?

Ами доколкото знам НЕ Е РЕШЕН.   #Cussing out  Нямат достатъчно учебници, ако въобще имат някакви

от 1 до 4 кл.би трябвало да имат от държавата.А до 12кл. раз4итат на такива като нас.

Бамби,в някои домове едва смогват с отглеждането да не говорим за образование Sick


Видях с о4ите си в Трън.Сън не ме хващаше няколко дена.То в затвора има пове4е удобства и е по приятно като интериор от Трън #Cussing out.Нищо ли неможе да се направи по тоя въпрос.И защо не се по4не от някъде, ТАМ ГОРЕ КОЙ ОТГОВАРЯ ЗА ДОМОВЕТЕ И СРЕДСТВАТА ЗА  ТИЯ ДОМОВЕ.Хи4 не съм запозната.?????????

На мойто дете аз и баща му купуваме у4ебници - ние сме му родителите.
На децата от домовете Държавата е родител на тези деца следователно тя трябва да набави тези неща и не до 4 клас както е насякъде безплатно .А за тези де4ица до 12 клас трябва да е безплатно
.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 17:06 от Бамби03

# 826
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
На Виктория целият комплект с учебници за пети клас си стои у дома. Ще разпитам и други деца. Проблемът е, че съществуват безкрайно много варианти на учебници и помагала, но все се надявам, че нещо ще съвпадне.


Всичко влиза в употреба в домовете, като книжки и учебници   Peace  bouquet

# 827
Здравейте, пеиша Ви за пръв път и искам да Ви споделя, че Вашите инициативи са безкрайно полезни. Имам впечатление от домове за сираци, преди време родната ми майка беше шеф на такъв дом. Не е вярно,че нямат пари. Само парите от дарения, дадени от осиновители чужденци стигат да се направи от дома дворец. Само че майка ми дейдстваше с желязна ръка - уволни няколко човека заради удар на дете, кражби и останалия персонал се промени. Знам, че им правеше проверки внезапно и денонощно. Мисълта ми е, че управлението на домовете трябва да се промени, персоналът, хората, те са сърцевината. Юрист съм и мога да помогна с писането на конкертни жалби, мога да органицирам кампании по набиране на средства, но те няма да помогнат ако хората, рабонтещи в такива заведения не се променят.

# 828
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Здравейте, пеиша Ви за пръв път и искам да Ви споделя, че Вашите инициативи са безкрайно полезни. Имам впечатление от домове за сираци, преди време родната ми майка беше шеф на такъв дом. Не е вярно,че нямат пари. Само парите от дарения, дадени от осиновители чужденци стигат да се направи от дома дворец. Само че майка ми дейдстваше с желязна ръка - уволни няколко човека заради удар на дете, кражби и останалия персонал се промени. Знам, че им правеше проверки внезапно и денонощно. Мисълта ми е, че управлението на домовете трябва да се промени, персоналът, хората, те са сърцевината. Юрист съм и мога да помогна с писането на конкертни жалби, мога да органицирам кампании по набиране на средства, но те няма да помогнат ако хората, рабонтещи в такива заведения не се променят.


Съгласни сме теб, затова и не се отказваме да бутаме стени....Стените на бездушието,на отричането,на безхаберието.....

Радвам се че искаш да ни помагаш,винаги имаме нужда,особено от юристи,затова -добре дошла Hug Ако можеш ела на протеста,да се видим,да обсъдим нещата Peace

# 829
  • Мнения: 3 861
предполагам провокирана от дома в с. Могилино, моя колежка търси друг подобен дом. Дом, където условията са лоши и това може да се заснеме.

Къде има такива домове?

# 830
  • Мнения: 4 195
предполагам провокирана от дома в с. Могилино, моя колежка търси друг подобен дом. Дом, където условията са лоши и това може да се заснеме.

Къде има такива домове?
Трън..............там е много зле...........

# 831
  • Мнения: 3 861
предполагам провокирана от дома в с. Могилино, моя колежка търси друг подобен дом. Дом, където условията са лоши и това може да се заснеме.

Къде има такива домове?
Трън..............там е много зле...........
Трябват ми координати на дома в Гр. Трън за да и ги дам. Доколкото разбрах ще се прави репортаж за вторник, когато е и пртеста

# 832
  • Мнения: 4 195
Трън 2460   ДОВДЛРГ                  ул."9-ти септември"43      тел. 07731/2106
най добре да търси Ничев

# 833
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Криси,при мен има пари за памперси - когато се видим,да ти  ги дам/една позната майка ми ги даде/ Grinning

# 834
  • Мнения: 3 861
Благодаря

# 835
  • Мнения: 4 195
Криси,при мен има пари за памперси - когато се видим,да ти  ги дам/една позната майка ми ги даде/ Grinning
ок, Мери, във вторник Peace

# 836
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Криси,при мен има пари за памперси - когато се видим,да ти  ги дам/една позната майка ми ги даде/ Grinning
ок, Мери, във вторник Peace

Само ми напомни, в случай че покрай лудницата забравя Praynig

# 837
  • sofia
  • Мнения: 7 477
абе моми,имаме нова 13та тема Flutter

# 838
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
абе моми,имаме нова 13та тема Flutter

Верно ли Shocked Ми побърках се вече- на сто места пиша и чета Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт