Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 618
 да се върнем малко назад...

# 1
  • Мнения: 3 695
Опитвах се да спя  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 275
Тъкмо смятах да си легна, но..................

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 907
Бях във форума  Mr. Green ... и водите ми изтекоха ...

# 4
  • Мнения: 37
много готина тема, очаквам с нетърпение вашите отговори, мили майки newsm03

# 5
  • Мнения: 8 505
Чаках да подейства таблетката за предизвикване на раждането.

# 6
  • Мнения: 240
Гледах филм и не можех да виждам буквите и помолих мъжа ми да ми премести телевизора по-близо и докато го местеше се започна:)

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 375
Канех се да ям сърми и то след като се бяхме прибрали от новогодишна трапеза на 1 януари  Blush ,но всъщност бяха водите ...болките дойдоха вече в родилното.

# 8
  • Мнения: 1 371
Бях тръгнала до Романс в Симеоново за тортички  Embarassed . Та както си шофирах...., шоуто изневиделица започна през 2-3 минути .

# 9
  • Мнения: 5 391
Чаках ги с нетърпение, паркирана в болницата Grinning

# 10
  • Мнения: 101
Говорех по телефона, когато ми изтекоха водите  Grinning Интересното е, че приятелката ми тъкмо ми обясняваше как й изтекли нейните води в болницата, и точно в тоя момент и моите изтекоха  Grinning Егати съвпадението  Grinning Докато чаках мъжа ми да се прибере, гледах филм  Grinning Болките започнаха по-късно /по средата на филма  Joy /.

# 11
  • Мнения: 11 013
Преди да ми падне тапата и да ми изтекат водите спях. До болки не се стигна.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 867
Първия път ми изтекоха водите малко след като бяхме решили вече да спим. Преди това бяхме на кино.
При втората бременност болките започнаха, докато си превеждах един спешен материал...така и не го довърших, а щяха да ми го платят добре...

# 13
  • Мнения: 2 015
Преди да ми падне тапата и да ми изтекат водите спях. До болки не се стигна.
И аз така, ама бая намокрих спалното бельо.Все пак не успях да намокря мъжът ми Laughing.

# 14
  • Мнения: 2 040
не са ме хващали в къщи .. отидох на преглед и реших същия ден да раждам .. така че по време на моите родилни болки, лежах със система на ръката и чаках да дойде момента ..  Laughing

# 15
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ами спях си сладко сладко... беше 4 часа през нощта, когато станах да отида до тоалетната и водите ми изтекоха. Мъж ми беше на работа и си чатихме по ICQ-то докато стана време да тръгна към болницата.

# 16
  • Мнения: 2 910
Опитвах се да спя, когато ми изтекоха водите, болките дойдоха малко по- късно.

# 17
  • Мнения: 19 325
опитвах се да решавам някакви задачи ,но всъщност целия следобед смятах на колко минути са ми болките и се чудех дали ще раждам-бяха на 5-6мин.като се върна мъжа ми от работа и като разбра  ми се накара че не съм се обадила по рано да отиваме в болницата

# 18
  • Мнения: 670
Бях тръгнала към офиса в който работя. Разхождах се, правих покупки...

# 19
  • Мнения: 2 567
В три през ноща, докато се опитвах да заспя. Бях в болницата вече почти цяла седмица, защото доста преносвах.

# 20
  • Мнения: 2 019
канех се да си лягам

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 973
Мъжа ми се беше върнал от тиймбилдинг същия ден и явно след купона там му се спеше. Та тъкмо ме целуна за лека нощ към 23,50 (аз щях да гледам някакъв филм) и нещо усетих пук-пук - започнаха да ми изтичат водите  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 284
бях заспала  Peace

# 23
  • Мнения: 330
Когато започнаха болките вече бях в пред родилна зала и понеже не ме свърташе на едно място се разхождах из нея. Може би тези разходки ми помогнаха да родя бързо и болките не бяха толкова силни колкото очаквах.
Водите ми са изтичали два-три дни по малко преди да отида в болницата без да имам болки и си мислех че имам леко течение, отидох на преглед заради това течение и ме оставиха да раждам. Не си бях взела дори багаж.
Радвам се че всичко мина толкова леко.
 Hug

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Когато започнаха болките вече бях в пред родилна зала и понеже не ме свърташе на едно място се разхождах из нея. Може би тези разходки ми помогнаха да родя бързо и болките не бяха толкова силни колкото очаквах.


  И аз така.  Peace

# 25
  • Мнения: 574
Опитвах се да zаспя zащото след 2 часа трябваше отида в болницата и да ме вкючат на системи zа предиzвикване на раждането,
но беба се уплаши и ми иzтекоха водите HugБях вече в болницата когато ме хванаха болките

# 26
  • Мнения: 7 420
  Всъщност,не знаех,че са ми започнали родилните болки,казаха ми го на рутинен преглед.По-късно ,в родилната зала,правих си маникюр,пеех песнички,приемах масаж на кръста от мъжа ми(защото беше до мен),разхождахме се заедно,докато не започна по-драматичният момент.....

# 27
  • София
  • Мнения: 3 787
Спях Laughing

# 28
Седях на компютъра.

# 29
  • Мнения: 3 334
Спях си сладко и се събудих от болки в 3 или 4 часа сутринта Wink

# 30
  • Мнения: 2 332
Същата работа - и при двете при това  Laughing.

# 31
  • Мнения: 742
Ами при мен не е имало такова нещо  Heart Eyes родих със секцио Wink

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Спях си и към 5,00ч. сутринта ми изтекоха водите. По пътя за болницата бях супер щастлива и се смеехме, но след час вече не ми беше толкова весело, защото започнаха болките.

# 33
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Моите родилни болки ме почнаха една вечер докато се приготвях да сготвя на мъжа ми миш-маш. Много му се беше прияло. И му го сготвих с родилни болки... Rolling Eyes даже си го изяде.  И до ден днешен му го напомням  Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 7 097
Канех се да спя. Всъщност, бях си легнала вече и се започна...Беше към 10-11 вечерта.

Хм, прави ми впечатление колко много от нас или са спяли или са се готвили да си лягат...

# 35
опитвах се да спя ! оба4е като по4наха родилните болки и мъжа ми който спи и не мога да го събудя ,се видях в 4удо  Joy Joy!

# 36
  • Мнения: 545
Спях си сладко и се събудих от болки в 3 или 4 часа сутринта Wink
И при мен, и двата пъти. Макар, че болки  е силно казано, просто твърде чести контракции.

# 37
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Имах гости. Пиех портокалов сок. Беше следобед.

# 38
  • по света
  • Мнения: 1 587
Първия път беше изцяло предизвикано и бях в болнцата, а втория път бях на разходка с кучето когато започнаха контракциите.После трябваше да ходя на запис на тоновете,тогава започнаха и болките върнах се за багажа само до в къщи и пак на обратно.

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
С чакане Laughing, защото преносвах.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Бяхме на кафе с мъжа ми.

# 41
  • Мнения: 630
Сутринта ме приеха в Родилно отделение за преносване и вечерта щяха да ми слагат свещичка, но...бебешочето се размърда и контракциите започнаха още към 12ч.направо на 5 мин. До 13ч. успявах да чета някаква преса в леглото, но след това започнах да меря коридорите.

# 42
  • Мнения: 3 500
Бях на вечеря с мъжа ми, когато станаха на 10 мин. После се прибрахме вкъщи и се гушкаме. Като станаха на 3 мин. отидохме в болницата. И нататък знаете...

# 43
  • Мнения: 686
опитвах се да спя

# 44
  • София
  • Мнения: 3 435
Заспивах Simple Smile

# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Бях на система в болницата. Преносвах почти 10 дена. Махнаха ми системата, болките продължиха по-слаби, после по-силни и се роди дребния

# 46
  • Мнения: 620
ООО! Много добре си спомням Simple Smile Тъкмо си бях легнала да спя и към 12 часа ми се доходи до тоалетната. Отидох. Пак ми се доходи. Пак отидох. На третото - четвъртото ходене реших, че няма смисъл да си лягам, обърнах един леген в банята за да го използвам като стол, взех си "Пътеводителя на галактическия стопаджия" и почнах да чета и да се хиля, като от време-навреме се премествах от легена върху тоалетната чиния. Представете си, до каква степен се бях панирала от предстоящото раждане, че за два дни до официалния термин, имайки акушерско образование зад гърба си, упорито отказвах да приема, че това е раждане и се убеждавах, че е просто разтройство. В 6 часа, като се събуди мъжа ми и като ме завари истерично хилещата се върху легена в банята и като разбра от колко време съм така - Така ми се накарааа Simple Smile!!! "Това е раждане!" - заяви инженер на бившата акушерка и ме повлече в болницата Simple Smile Дори се съпротивлявах известно време Embarassed

# 47
  • Мнения: 1 043
чаках да започне  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 4 397
Първия път бях в болница предизвикаха ми раждането / тоновете на бебо бяха намалели/
Втория път си спах като пън, и сутринта като се събудих имах леки болки и реших да звънна на доки да отида да ме види и се оказах с 10см. разкритие и изпуснах упойка за която 9 месеца си повтарях, че този път ще родя с упойка, но пак си родих на живоо  Close

# 49
  • София
  • Мнения: 625

И аз така!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Спях.

# 51
  • Мнения: 463
Спях, но първо бяха водите, а болките, чак в болницата.

# 52
  • Мнения: 66
Гледах филм докато в един моемент вече нищо не схващах от филма защото страшно ме болеше и повръщах. Като тръгнахме към болницата имах чувството че ще родя по пътя а се оказа че имам само 3см разкритие  newsm78. Не разбирам защо ме болеше толкова много....води не са ми текли.

# 53
  • София
  • Мнения: 978
Приготвях се за лягане, когато ми започнаха контракциите, ама се заинатих, че ще правя опити да поспя, не ми се раждаше посред нощ Simple Smile

# 54
# 55
  • Мнения: 6 461
При първото ми раждане ...лежах си в пред родилна зала в очакване.
При второто ми раждане ходих до да си плащам сметката на мобилния,но вече си бях изпила таблетката и също бях в очакване.

# 56
  • Мнения: 447
Бях в едно кафене близо до болницата, като ми изтекоха водите,болките дойдоха малко по късно.

# 57
  • Мнения: 3 042
При първото раждане първите контракции ми започнаха рано/ рано сутринта още преди да съм станала от сън. От тях се събудих.

При второто раждане си имах много слаби контракции, наподобяващи менстурални болки, от ден два. Сутринта на 15.09 лекарката ми каза, че имам 2 см разкритие, и че раждането няма да е точно сега, а сигурно през ноща. След това заведох щерката на предучилищна на първият учебен ден, посетих и панаира. На обяд тапата започна да ми пада и се обадих на лекарката. Пусна ми система и чак тогава ми почнаха контракциите.

# 58
  • Мнения: 104
Бях отишла на женска консултация ,но там никой не ми повярва че имам контракции.После тръгнах да се разхождам ,после почнах да обикалям по магазините,после седнах на кръчма .През цялото време се чудех да ходя ли в болницата или да изчакам още .И чак вечерта ми изтекоха водите ,тъкмо като си лягах.И нямаше как поех към болницата.

# 59
  • Мнения: 750
4атках си из форума....и БАУ...бебето реши да идва!Контракциите ми по4наха на 10 мин. Mr. Green

# 60
  • Мнения: 398
Сложих си ТЕНС-а и започнах да пиша през колко време са ми контракциите. Така се разсейвах.

# 61
  • София
  • Мнения: 10 825
Бях на мерене на тоновете и се оказа, че съм с контракции през 10 мин. - не ги усещах. След 3 часа започнаха и болките. Значи лежах си в едно легло и ги чаках Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 632
Първият път като ме заболя към 12 часа на обяд не знаех дали ще раждам  Thinkingили са само подготвителни контракции, докато разбрах в 12 вечерта че ще раждам наистина. Embarassed
А втория път спях и като вече знаеща  Simple Smileстанах да се приготвя.

# 63
  • Мнения: 1 212
Ха ! Ами  не съм имала такива / секциото знаете как е  Wink /
Обаче изпреварих планировката с 2 дни , че ми падна тапата и контракции съм била получила... newsm78.
Така и не ги усетих, но уредът ги засекъл  Grinning

# 64
  • Мнения: 617
Спях, но първо бяха водите, а болките, чак в болницата.

и аз така

# 65
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Чаках да подейства таблетката за предизвикване на раждането.
И аз чаках ли чаках...

# 66
  • Русе
  • Мнения: 2 354
тъкмо се бях регистрирала в БГ-МАМА и си гледах нещо....

# 67
  • Мнения: 2 952
Изкъпана пред телевизора вечерта , малкия  спи в  стаята си , тишина и покой , аз пъшкам като вагон  и се чудя кога ще се ражда , че  побърках всички да  се оплаквам и да охкам, и да се връткам като  голяма топка, и все гладна, и все  гледа  страшно  hahaha

# 68
  • Мнения: 5 026
Седях си на фотьойла пред телевизора  Laughing

# 69
# 70
# 71
  • Мнения: 2 757
Тъкмо си бях легнала адски уморена и докато заспивах ми се доходи по малка нужда. Пипнешком с едно отворено и едно затворено око се замъкнах до кенефа и както си пишкам, изведнъж чувам плисък като че ли се изля кофа вода в тоалетната. На следващата секунда очите ми бяха отворени на 4 - това е било най-бързото разсънване в живота. Веднага постъпих в болницата и повече спане нямаше - въпреки че адски ми се спеше преди това и въпреки че ми биха и допълнително успокоително за да заспя... не можах да мигна от притеснение и си четох книжка цяла нощ докато се почанаха болките и т.н.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 076
Да, раждах  Joy

# 73
  • Мнения: 174
Аз спях,случи се към 2 часа през ноща

# 74
  • Мнения: 3 425
Отсервирах от вечеря и почна леко полеко  Crazy

# 75
  • софия
  • Мнения: 25 563
Простирах си калъфите от дивана и не бях много сигурна какво става - понаболяваше ми леко. После излязох, ходих до пазара, отидох да чуят тоновете на бебка, прегледаха ме, пратиха ме да си взема багажа. Аз се обадих на нашия татко да се прибира, стоплих си вода да се изкъпя (бяхме в режим), лакирах си ноктите и се затътрихме в болницата. Водите ми ги спукаха там след като ми пуснаха система.

# 76
# 77
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И двата пъти ми тръгнаха водите докато спях.
При първото раждане не усетих болки. Втория път почнаха в колата на път към болницата

# 78
  • София
  • Мнения: 1 775
Родилните болки продължиха две седмици. Още си пазя листчето на което си ги записвах  hahaha колко силни са; колко продължават и в колко часа. Луда работа. Приемаха ме два пъти в болницата с уверение, че ей- на ще родя до довечера. И така... Точни контракции на 5 минути- две седмици. Болки голеееми, задушавах се. Последният ден стана непоносимо и аз се хванах да мия банята. Така не мислех за болката. Скарах се на мъжа ми, който презс 2 минути ме питаше какво става. Пратих го да си легне.Измих цялата къща, подредих, Събрах прането, сортирах го, лакирах се и събудих мъжа ми да тръгваме. Багажа ми беше приготвен още първият път, когато ме приеха, така, че това ме улесни. Водите истекоха в болницата и аз се притесних и започнах да слагам превръзки една след друга. Всички ми се смееха и викаха" остави, не се притеснявай", на мен ми беше гадно. Мина всичко ooooh!.

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 09:32 от Lovi

# 79
  • Мнения: 867
Спях си. Беше 5.30 сутринта.

# 80
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Спях и това ме събуди-4.30 Simple Smile

# 81
  • Мнения: 679
Бяхме се нагласили да спим, ама не се получи работата  Mr. Green със спането имам предвид, другата стана факт по-късно ... Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 3 069
В понеделник трябвапе да постъпя в болницата за да плануваме секциото, но в неделя през ноща започнаха контракциите.Когато ме приеха ме включиха денонощно на системи, което никак не е приятно, дори и до тоалетната си ходиш с нея.Когато видяха, че не спират много бързо се направиха всички изследвания и ми махнаха системите а аз умирах от ужас да не тръгне нормално раждане преди да си дочакам секциото.
Е, издържах Laughing, в петък се роди най-сладкото бебе на света Hug

# 83
  • Мнения: 2 467
Спях си. В 3 сутринта като ме изряза  Shocked И така...

# 84
  • Мнения: 2 700
Чаках ги  Wink
Изтекоха ми водите докато спя, а болките бяха предизвикани в болницата.

# 85
  • Мнения: 174
 Simple SmileГледах "Смело сърце" и точно, когато Мел Гибсън крещи FREEDOM мен ме напъна нещо, но си мислех, че просто ми се ходи до WC Simple Smile

# 86
  • Мнения: 3 405
Аз болки нямах, но докато гледах "Междузвездни войни" ми изтекоха водите и на следващия ден на обяд се роди малкото джедайче  Grinning

# 87
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първият път - тъкмо си бяхме легнали и ми беше много досадно, защото ми се спеше. Е, спах си до сутринта на пресекулки и чак тогава отидохме в болницата.
Вторият път бях на компютъра, заета с един безсмислен епичен спор относно дали е вредно да се яде и пие по време на раждане Laughing И вероятно по тази причина докато се усетя, че имам контракции, вече бяха на 2мин и беше екшън да успея да стигна до болницата.
(Ако някой се вълнува от изхода на спора - може и даже е препоръчително да се пие и да се ядат леки неща, особено при по-дългите раждания - независимо че в бг-болниците не разрешават).

# 88
  • Мнения: 14 133
Чаках да подейства таблетката за предизвикване на раждането.
И аз. Доки ме прибра да предизвиква заради високото ми кръвно. Нищо интересно ooooh!

# 89
  • Мнения: 123
аз имах болки , които бяха много шарени и меняха постоянно  от 5 до 20 мин и обратно и така 2 дни, докато не се появиха крадци във входа и мъжът ми не знаейки какво става и какви са тези удари  по вратата отвън тръгна да проверява с една секира. изживях истински стрес. и контракциите изведнъж станаха на две минути  постоянни, чак докито не можеше да смогне да ме вземе в болницата Laughing

# 90
  • Мнения: 1 733
И аз бях в болницата и чаках да ми подейства системата...

# 91
  • Мнения: 3 356
Гледах "Шоуто на Слави" и ревях от смях.Цяла нощ с контракции,сутринта в 9 в МД,в 14.30 -бебе.

# 92
  • Мнения: 4 451
Мен така и не ме хванаха. Раждах и двата пъти с планирано секцио, заради седалично разположение на бебетата. Та мога да кажа как например съм изкарала нощта преди операцията.  Laughing В мислене, умуване, дали бебето ще се роди здраво, дали аз ще оживея Simple Smile и т.н. и не мигнах цяла нощ.

# 93
  • Мнения: 296
Мен ме събудиха тези болки беше към 2 вечерта, водите чак в болницата ги пукнаха

# 94
  • Мнения: 779
Simple SmileГледах "Смело сърце" и точно, когато Мел Гибсън крещи FREEDOM мен ме напъна нещо, но си мислех, че просто ми се ходи до WC Simple Smile
smile3501 newsm62 newsm62 newsm62 умирам от смяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяях!!!това е страхотно!! newsm62

# 95
  • София
  • Мнения: 663
първият път се опитвах да заспя, а вторият - простирах и мъжа ми настоя да отидом до АГ-то понеже бях с 5 см разкритие, а аз се дърпах понеже не ме болеше и отлагах, но в крайна сметка го послушах и май точно навреме отидох, бях с 7 см. и след 2 часа - родих!!! Hug

# 96
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Много интересна тема.
Аз изчистих банята, наядох се подобаващо и си легнах пред телевизора- беше вечер. После усетих лека болка, разбрах , че е първата контракция и тъй като преди не бях имала си казах, че има време. И помолих мъжо да ми донесе сладолед от кухнята Joy- при положение, че цяла бременност сладолед не ми се ядеше. Казах му, че има конкракции чак след час и половина. И после в родилното и мъка, мъка, ама резултата си заслужва  Laughing

# 97
  • София
  • Мнения: 4 590
Аз така и не усетих родилни болки.
Преносих и родих секцио по преценка на докторите. Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 5 079
Да вечерях  Laughing, бях още на вълна салата (зелена!) и помислих, че ми призлява от нея и че съм попрекалила с количеството...  hahaha

# 99
  • Мнения: 888
Спях  Party и при двете ми дъщери болките почнаха през нощта Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 1 691
В 4 през нощта отидох до тоалетната, падна ми тапата и ми потекоха по малко водите. Аз обаче реших, че няма закъде да бързам и легнах да си отспя още час-два. После започнаха контракциите, а аз си чистех лака от ноктите и давах инструкции на мъжа ми да ми събира багажа.

# 101
  • Мнения: 256
Njamam KREDOR  Twisted Evil

Pri edno ot porednite mi noshtni hodenuija do WC-to mi prokapaha njakolko kapki kato bistra voda,a bolkite zapochnaha dokato chakah dejurnata da se svarje s doc.Stanaha netarpimi na pat za bolnicata,/no njamah nito edna kontrakcija i prez denja bjah na kontrolen pregled i vsichko beshe ok,ama do edno vreme  Mr. Green/kojato e na 3h put ,ako ne sa bezumni zadrastvanijata!Pristignah v nesvjast i s palno razkritie Shocked.Dobre che beshe prez noshta i njamashe trafic inache shtjah da si objasnja kak njakoi jeni rajdat na put ili drugi podobni,koito vinagi sa mi se struvali preuvelicheni.... Grinning

# 102
  • Мнения: 305
Как да не помня! Laughing

В деня на термина ми бяхме на сватба.В кумовете преди да тръгваме към дома на булката ми се допишка.Падна ми тапата и започнаха да ми текат водите.От там в болницата веднага и след няколко часа лекарите ми казаха - Честито имаш син!

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Бях в тоалетната.

# 104
  • Мнения: 1 232
пиехме кафе с мъжа и и пльос водите ми изтекоха в едно кафне ,добре че бях се приготвила за всеки случай Grinning

# 105
  • Мнения: 674
 Спях си спокойно, нищо неподозираща какво ще ми се случи! Sick

# 106
  • Мнения: 1 101
Бях в болницата. Водите ми изтекоха вкъщи, точно когато сядах да изгладя последните бебешки дрешки. Веднага се приготвихме, снимахме корема за последно и тръгнахме. Нямах никакви болки и контракции. Започнаха чак около половин час след прегледа за разкритие при приемането ми. Laughing

# 107
  • Мнения: 498
Бях в предродилна зала и пишех sms-и.После и за тов нямах сили.

# 108
  • Мнения: 350
Поспах си болките  Blush, санувах че ме боли  newsm78  , а на сутринта като се сабудих контракциите бяха на 10 мин.   Laughing

# 109
  • Мнения: 393
Бях в предродилна зала и малко след това звъннах на мъжа ми, за да кажа, че скоро трябва да очакват новия член на семейството!  Simple Smile

# 110
  • Мнения: 343
Спях дълбоко. На рутинния преглед 1 седмица преди термина се оказа, че съм с 3 см разкритие, а аз нищо необичайно не усещах. newsm78 Даже за ужас на бъдещия татко си се прибрах вкъщи с рейса, защото докторът ми разреши да изчакам на спокойствие в домашна атмосфера и да постъпя в болницата на сутринта, ако раждането не започне дотогава. Мислех че няма да мога да мигна от страх и напрежение, но съм си заспала много хубаво. Събуди ме първата болезнена контракция.

# 111
  • Мнения: 2 039
Не съм имала родилни болки,просто ми падна тапата,отидох в болницата да ме видят,сложиха ме на система окситоцин и след 2 часа родих.Болките ме подлудиха по време на системата  Crazy Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 248
Втория път беше предизвикано и отидох без болки в болницата. А първият път след като станах сутринта, нещо търсех в едно шкафче, наведена и ми изтекоха водите.

# 113
  • Мнения: 27 524
Хе хе, хубава тема. Спях, първата прерязваща контракция беше към 5 сутринта. На другия ден мъжът ми имаше РД и тръгвахме на пазар, уж по път да минем през болницата само и да продължим, ама там си и останах...  Laughing

# 114
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Нямах родилни болки,колкото и странно да звучи,но е така. Имах 5 см. разкритие,когато отидох на преглед в деня на термина и си останах в болницата,на 7см. ми сложиха упойка по мое настояване,въпреки че доктора казваше ,че няма смисъл. Така че родилни болки не съм усетила.Родих много лесно,дано и с второто някой ден да е така.

# 115
  • София
  • Мнения: 618
Спинках си сладко  smile3524 , сега отчитам факта, че скоро май няма пак да ми се случи  Heart Eyes

# 116
  • Мнения: 458
Простирах дрехи ,болеше ама от инат ги проснах всичките и тогава тръгнах Twisted Evil

# 117
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Тъкмо бях пуснала масажора за релакс преди лягане и ми изтекоха водите. Болките дойдоха чак след 2-3 часа в родилното.

# 118
  • Мнения: 244
Само като се сетя и ми става смешно.До леглото пимах едно шкафче и се държах за него по време на контракциите,а между тях преспивах по една минута smile3511

# 119
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Спях.

# 120
# 121
  • Мнения: 1 289
Помня,че гледах "Братя Грим"...исках да поспя малко,ама много болеше и...айде към болницата.  Mr. Green

# 122
  • Мнения: 226
бяхме си легнали с мъжа ми и гледахме телевизия. Тогава започнаха контракциите на около 20 мин.

# 123
  • София
  • Мнения: 2 968
Бях в болницата и се събудих от болките през нощта

# 124
  • София
  • Мнения: 372
аз бях в Практикер за ламинат  Laughing и от там директно в болницата

# 125
# 126
  • Мнения: 731
Спях сладко като ми изтекоха водите.

# 127
  • Мнения: 1 440
Беше около 9 сутринта и спях..събудих се от една, тогава ми се стори доста силна, контракция Peace

# 128
  • София
  • Мнения: 607
Опитвах се да спя, когато ми изтекоха водите, болките дойдоха малко по- късно.

И аз така . Peace

# 129
  • Мнения: 11 607
Само един път изпитах нормално да ме хванат родилни болки......Нищо не правих, само чаках да ме хванах болките...Но май се събудих с болки и така...докато родих!

# 130
  • Мнения: 229
Спях си.Беше 3 часа сутринта,събудих и всичко около мен беше мокро. Нищо не ме болеше още,но разрах,че са ми изтекли водите. Болките започнаха след около час и докато дойде линейка и стигнем до болницата вече бях с 4,5см разкритие Mr. Green

# 131
  • Мнения: 520
Аз приготвях манджорийките за Коледа!

# 132
  • Мнения: 198
Бях на фризиор,когато започна да ми се втвърдява пупката. Прибрах се и изгледах всички петъчни сериали по нова тв и към 12ч ноща си помислих дали не е това момента. Имах съвсем леки болки. Отидохме до болницата и след прегледа се установи,че съм с 2см разкритие. Представете си как сме се изстреляли от Враца за София. С моето спокойствие можех и в колата да го изтърся.

# 133
  • Мнения: 2 950
Бах на гости на сестра ми и спахме с племенниците ми. Събудих се с болки в корема и отидохме в болницата уж само да ми измерят тоновете, а те взеха, че ми сложиха една нощница и казаха: "Добре дошла"!  Grinning

# 134
  • Мнения: 245
тъкмо се бях събудила и си взимах душ Simple Smile

# 135
  • Мнения: 268
Бях на кино. Гледахме комедия и първо реших, че ме боли коремът от смях, но...

# 136
  • Мнения: 7 201
Тъкмо ставах от сън и видях,че съм прокървила......и към родилно.А болките започнаха след това.

# 137
  • Мнения: 184
Тъкмо си бяхме направили барбекю и се готвехме да си хапнем и........... Стана тя, каквато стана. Така и не си хапнах. Simple Smile

# 138
  • София
  • Мнения: 44 209
аха - четях разни неща из форума Wink

# 139
  • Мнения: 23 070
Бах ходила на последна консултация,пътувахме към къщи,за да се приготвя за влизане в болница,поради преносване.Контракциите започнаха в колата.

# 140
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Спях.

# 141
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 438
С чакане. И двата пъти преносвах дълго време и денонощно чаках...

# 142
  • Мнения: 2 122
ми в 3 през нощта, освен да спя  Crazy

# 143
  • Мнения: 260
и аз съм от спящите Peace

# 144
  • Мнения: 2 891
Хахаха и аз спях  Mr. Green

# 145
  • Мнения: 107
И аз така-спях си!

# 146
  • Мнения: 872
Гледах телевизия, отидох на работа, изкарах една смяна от 6 часа, последните часове се къпех през 30 минути, че ми минаваше по бързо времето...Такива работи...

Общи условия

Активация на акаунт