Защо в България се обличат толкова много черни дрехи-каква е тази МОДА?

  • 5 723
  • 106
  •   1
Отговори
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Всеки път като си идвам  в Бг ми прави впечатление че населението масово се облича в черно.
Дали този цвят олицетворява  настроението в което се намира носещият го или  просто се следва някаква Модна тенденция или просто защото се смята че черното  прави  хората "по-слаби".
На мен лично ми се иска да видя малко " живот|", малко разнообразие на цветове.....
Вие какво мислите?
Вили

# 1
  • Мнения: 742
Ами аз просто се харесвам в черно.
Много ми е елегантен този цвят.

Не че нося само черно, но обикновено прибягвам до него, когато искам да съм шик.

# 2
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Това пък не съм го забелязала по улиците. Не знам, може да не съм толкова наблюдателна.
Аз лично черно не нося, не обичам. Имам 1-2 блузи за лятото и обик. ботушите ми през зимата са черни и това е.

# 3
  • Мнения: 768
 Ако не в черно, то в някакви мрачни тъмни цветове....и мен ме потиска. Затова напук гледам да съм цветна.

# 4
  • Мнения: 14 133
Аз не обичам да се обличам само в черно!!!  Naughty Много ми е бабешко и траурно!!! Винаги комбинирам черните пола или панталон с блузка, сако, пуловер или подобни  друг цвят.  Peace

# 5
  • Мнения: 4 841
Ето ти подробен отговор на въпроса - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197223.0 , доколкото ССФ е представителна извадка на НАСЕЛЕНИЕТО (леле, колко го обичам това определение  Mr. Green )

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ооо, я стига, естествено че не е българска мода. Черното си е класика...Е, аз лично, особено лятно време, почти не слагам черно в ежедневието си, но за нощен клуб или официален повод една черна рокля е просто...перфектна Grinning

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хайде, хайде, ново пет! Crossing Arms
 В грешка си!След 2г. живот в Англия, не мога да твърдя, че в БГ хората облечени в черно  са фрапиращо повече NaughtyИзключение правят хората в траур, като това за католиците не е типично.Но и в Англия има хора които обичат да се обличат в черни дрехи-въпрос на вкус!
 Що се отнася за останалите хора, аз много харесвам руса жена в черна деха.Аз съм с черна коса и черна дреха не нося.
 
 Дали понякога не се чудим какъв абсурден въпрос да измислим, за да пуснем някоя тема?!

# 8
  • Мнения: 306
А защо всеки,който си покаже, дори за миг,носа в чужбина,започва да ни прави психологически портрети на НАС,БЪЛГАРИТЕ???Това някаква мода ли е??? Thinking

# 9
  • Мнения: 1 113
Въпрос на вкус, казало кучето ...
Не е мода, но черното си е класика в жанра. Аз лично много обичам да нося черно, особено зимата, чувствам се уютно и в контраст с белия сняг (ако може психологически профил  Flutter ), но свекърва ми ме мъмри, че хората щели да си помислят, че жалея някой. Лятото предпочитам светлите тонове.
От сутринта съм в офиса, досега са влезли около 10-12 човека, нито един не беше в черно  Simple Smile

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това някаква мода ли е??? Thinking
Колкото и лошо да звучи, явно си е мода! Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз пък нямам такова наблюдение, въпреки, че живея тук  Laughing

Лично аз обожавам черното. Черно + пастелено зелено и кафяво са любимите ми цветове. А, и оранжево. Абе, обичам пастелните цветове, по възможност в по-тъмната гама.
Останалите цветове са ми кичозни и натруфени  Crazy Майтапя се. Но не "осъждам" останалите защо не носят цветове в пастелната гама  Peace Как иначе ще изпъкна Laughing

Наблюденията ми са, че хората масово се обличат в бяло, ярки цветове, много шарено, та на моменти чак безумно шарено Simple Smile

Харесвам цветовете не защото ме правят по-слаба или защото са модерни. Дават ми усещане, настроение, сила, зареждат ме по определен начин. Многото пъстрота и шарения ме изморява и натоварва. Червеното ми действа просто изнервящо.

Така, че май наблюденията ни се разминават Wink

# 12
  • Мнения: 1 299
Нямам такива впечатления, напротив - забелязвам привес на розовото, синьото и т.н. Ето колежката с/у мен е на 47 и е в ефирна розово сина рокличка  Mr. Green И по магазините само цветни, летни, слънчеви неща виждам
Аз днес съм в оранжево и зелено  bowuu

# 13
  • Мнения: 372
     Преди носех черно,за да изглеждам по слабичка,но сега почти нямам черни дрехи.И изобщо не съм съгласна ,че се носи черно ,особенно от младите.Дори скоро ми трябваше черна блуза и много трудно си намерих.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
her_76 , честно да ти кажа, предпочитам да гледам черната мода, отколкото лъскавките дрешки със светещи пайетки които са адски модерни в Англия!

# 15
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
her_76 , честно да ти кажа, предпочитам да гледам черната мода, отколкото лъскавките дрешки със светещи пайетки които са адски модерни в Англия!
Peace и аз не съм им фенка.
Вили

# 16
  • Мнения: 1 002
защото така ми харесва

# 17
  • Мнения: 1 924
Навремето много се влачех в черно, понеже съм зъл метъл ,пък и ми отива. Flutter

# 18
  • Мнения: 306
her_76 , честно да ти кажа, предпочитам да гледам черната мода, отколкото лъскавките дрешки със светещи пайетки които са адски модерни в Англия!
Не това беше идеята,не си разбрала!Тук,в България,хората носят черни дрехи,изнервени са,злобни,песимистично настроени,РАСИСТИ и т.н.Чакаме,ви,елате да ни покажете как е ТАМ,дайте рецептата за по-добър стандарт на живот,за всичко сме си виновни ние,и черните ни дрехи/мамка им/,как само разкриват злобната ни същност! #2gunfire

# 19
  • Мнения: 2 401
Всеки път като си идвам  в Бг ми прави впечатление че населението масово се облича в черно.
Дали този цвят олицетворява  настроението в което се намира носещият го или  просто се следва някаква Модна тенденция или просто защото се смята че черното  прави  хората "по-слаби".
На мен лично ми се иска да видя малко " живот|", малко разнообразие на цветове.....
Вие какво мислите?
Вили

Това не е мода, това е светоусещане, начин на мислене, сигурна съм, че разбираш какво имам предвид.

# 20
  • Мнения: 2 386
Много просто.
Беден народ, прости хора, не учат, нямат пари, не се къпят, не хабят пари за вода и прах..и за да не се цапат дрехите - си купуват черно, белким го носят по -дълго.  Mr. Green ooooh! Tired

 Абсолютно безсмислена тема.

# 21
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Благодаря на всички за отговорите- целта на темата не  е да се заяждам , обиждам с когото и да  било, просто споделих от лично наблюдение.Благодаря на мамите които   ме убеждават  в противното- това че Българинът обича цветовете  може само да ме радва.
И моля ви престанете да ме разбирате погрешно- темата не  е как е тук в Англия, Бахамите , таиланд и  и как е в България.Престанете да пращате злобни нападки- не  е това целта ми.
А ако това  е единственният начин по които можете да изказвате мнение пуснете отделна тема.
Съжалявам за  неразбирателството.
Защо ли всяка тема завършва с сръдни и спорове?
Вили

# 22
  • Мнения: 1 299
Може би заради вихрещите се странни според мен теми в Клюкарника.
her_76 , ей сега отивам в Сити Центъра да хапна и пак ще се дивя на шараниики, весели цветове...може и шопинг да направя  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 539
Тази мода да се носи черно за щяло и нещяло я имаше преди 10-ина години, може и повече.
Сега вече не е така.
Говоря за младите хора, по-възрастните и особено пенсионерите са друга бира.

# 24
  • Мнения: 3 146
От 14 годишна се обличам само в черно по идеалистични причини.
Но фактът, че повечето хора през зимата са облечени в убити цветове и гледат омърлушено, е, че трябва да се блъскат в скапаните автобуси, да се мъчат от сутрин до вечер за никакви пари. Хората са подтиснати, това е вярно. Но повечето млади хора не се обличат в черно, а в някакви, според мен ужасни, крещящи розово-синьо-оранживи оскъдни дрехи, така че не мисля, че е мода.

# 25
  • Мнения: 4 733
Обичам черния цвят, но не мисля че е модерен.

# 26
 Thinking Замислих се, огледах колежките си (и колегите също Flutter) и не видях никой в черно или дори с дреха, на която основният й цвят да е черен newsm78. Изключение съм самата аз, тъй като днес съм с черно вталено сако Simple Smile. Няма да изтъквам предимствата на дрехите в черно (има друга такава тема), но обобщението, което ми се натрапи е, че по-скоро всички са облечени с някакви уж пъстри, весели тонове, но съчетанието с останалата част от облеклото е  #Crazy - и като материя, и като цвят, и като модели. А работя в просперираща фирма, в която се демонстрира постигнат индивидуален стандарт  Thinking!

# 27
  • Мнения: 1 299
Thinking Замислих се, огледах колежките си (и колегите също Flutter) и не видях никой в черно или дори с дреха, на която основният й цвят да е черен newsm78. Изключение съм самата аз, тъй като днес съм с черно вталено сако Simple Smile. Няма да изтъквам предимствата на дрехите в черно (има друга такава тема), но обобщението, което ми се натрапи е, че по-скоро всички са облечени с някакви уж пъстри, весели тонове, но съчетанието с останалата част от облеклото е  #Crazy - и като материя, и като цвят, и като модели. А работя в просперираща фирма, в която се демонстрира постигнат индивидуален стандарт  Thinking!

Не ти ли е жега бе жена  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 401
Thinking Замислих се, огледах колежките си (и колегите също Flutter) и не видях никой в черно или дори с дреха, на която основният й цвят да е черен newsm78. Изключение съм самата аз, тъй като днес съм с черно вталено сако Simple Smile. Няма да изтъквам предимствата на дрехите в черно (има друга такава тема), но обобщението, което ми се натрапи е, че по-скоро всички са облечени с някакви уж пъстри, весели тонове, но съчетанието с останалата част от облеклото е  #Crazy - и като материя, и като цвят, и като модели. А работя в просперираща фирма, в която се демонстрира постигнат индивидуален стандарт  Thinking!
А какво точно искаше да кажеш?

# 29
  • Мнения: 1 313
Не ми е правило впечатление. Нямам черни дрехи - само една блузка, с нарисувана огромна костенурка на нея.

# 30
  • Мнения: 3 342
Аз често се обличам в черно/е, не изцяло, макар че и това ми се случва от време на време/, защото:

-ми отива;
-подходящо е за професията ми;
-съчетава се лесно с други цветове и не е нужно да обмислям с какво да го комбинирам;
-не си падам по ярките цветове, защото привличат погледа на околните, а не обичам да ме заглеждат;
-изглежда елегантно и семпло, а натруфеността не ми е по вкуса;

По темата - не съм забелязала такава тенденция в българските жени. Напротив - обличат се по-скоро със свежи, отколкото в тъмни цветове, особено сега- през лятото.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 455
Зависи къде си прекарваш времето в БГ, има квартали, в които поради близостта им с гробищни паркове концентрацията на черно е по-голяма. Ако пък си ходила по официални партита - няма как, има дрес код за мъжете - Black tie:)
Аз обичам черно и нося, защото ми отива, обичам и бяло , и синъо , и жълто. По местата, които аз посещавам, хората не се обличат преобладаващо в черно, изключение правят нощните клубове, но това е и навсякъде в Европа, където съм била.

# 32
  • Мнения: 1 866
Въобще не съм забелязала такава тенденция. Тук във Варна, особено сега лятото е голяма шарения. Младите хора са облечени много свежо. На мен даже точно обратното ми правеше впечатление като живях в чужбина и се връщах тук. Там хората се обличаха много скучно и сивкаво, а тук понякога даже се стига до другата крайност с ярките цветове. Ей сега зълва ми ми беше на гости от Франция - ами това момиче цяла седмица редуваше тъмно сини дънки с бяла блузка, черен панталон с....бяла блузка. Аз за същата седмица смених може би всички основни цветове. Сега трябва да ходим ние там на кръщене и се чудя дали мога да се осмеля да сложа един жълт панталон, защото там може да изглеждам като клоун в него. Сигурна съм, че на празника всички ще бъдат облечени във възможно най-убитите цветове. Бялото ще е най-смелият избор, ако някой го направи.

# 33
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Благодаря на всички за откровените отговори.От прочетеното се вижда че не  е чак толкова популярен черния цвят- може би и аз греша вярно е че не съм си била  в Бг от миналия маи.Явно нещата са се променили , което ме радва.
Благодаря на всички....
  bouquet
Вили

# 34
  • Мнения: 2 401
Не са се променили Хър. Просто поставяш въпроса лятно време  Wink. Сега наистина не е толкова мрачно по улиците. Обаче ела късната есен и зимата да видиш.

# 35
  • Мнения: 2 792
 В момента съм с черна рокля, облякла съм я защото ми харесва и ми е удобна. Имам черно сако, което също много си харесвам и обичам да си го нося, както и разни други черни блузки, пак харесвани от мен. Това е моят отговор от България, надявам се, че съм ти задоволила любопитството.
  За другите носещи черно, не знам, те да кажат.

# 36
  • Мнения: 3 423
Българите са готик, затова.
Дебелите искат да са слаби, затова.
Мръсно е, дрехите се захабяват, затова.

# 37
  • Мнения: 2 401
Не знам дали иронизираш, обаче  това е наистина  точния отговор.

# 38
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Е**ти българите, живеят в скапана държава, манекенките им са тъпи, расисти са и носят само черно. Големи депресари Wink Къде ги виждате тези неща...Не съм забелязала черното да е масово, аз все цветно забелязвам Peace

# 39
  • Мнения: 3 423
Не знам дали иронизираш, обаче  това е наистина  точния отговор.
Мен ли питаш? Не иронизирам. Буквална съм.

# 40
  • Мнения: 595
Българите са готик, затова.
Дебелите искат да са слаби, затова.
Мръсно е, дрехите се захабяват, затова.
Я ,верно ли?
Носех много черни дрехи като бях слаба-сега хич не ща да ги погледна...
А,за мръсното си права-докато не се напукат не ги махах...
Лиска,на тебе само пушека ти дишам...

# 41
  • Мнения: 235
 Особено младите момичета. Явно е модерно...
 Аз съм вече на години и нося само светли дрехи,а през лятото - бяло.

# 42
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
ей, че интересна темичка.
мда, българите са готик и уейв, останалите са металисти, за това ходят в черно. Simple Smile
изобщо не съм забелязала такова нещо, напротив. всички хора са цветни като папагали, особено лятото (или поне аз виждам само такива).
аз обичам черното, класика, все пак.

# 43
  • Мнения: 27 524
Това пък не съм го забелязала по улиците.

И аз не съм. Не мисля, че има такава масова практика. Напротив, много хубаво даже се обличат. Особено като сравнявам с безумията тук  ooooh!
Аз преди много носех черно, сега почти не, въпрос на настройка и настроение вероятно. Но и шарено не харесвам.

# 44
  • Мнения: 5 140
Ами аз просто се харесвам в черно.
Много ми е елегантен този цвят.

Не че нося само черно, но обикновено прибягвам до него, когато искам да съм шик.


Смятам, че е казано много правилно и на място. Peace

# 45
  • Мнения: 1 100
her_76 , честно да ти кажа, предпочитам да гледам черната мода, отколкото лъскавките дрешки със светещи пайетки които са адски модерни в Англия!


Бррррррррррр... Мразя ги, мразя ги, мразя ги, мразя ги, мразя ги.... Кич ужасен! Постеят ми тези дрешки. Имам чувството, че са за малките поп-фолк фенки, които пеят с дезодорант в ръка чалга. Нищо против чалгата нямам, имам против повечето и фенки.  Sick
Та ....като ходя по магазини изпадам в депресия от тези дрешки. Тогава се прибирам се обличам цялата в черно, обичам този цвят. И не е вярно, че само депресираните и нещастни хора носят този цвят. Аз го нося обикновено когато съм щастлива  Party Когато съм нещастна, се обличам в старите си дрехи.

# 46
  • Мнения: 343
Не съм живяла в друга страна, но съм била в повечето държави от Западна Европа и моите впечатления са точно обратните - в България хората се обличат много по-цветно. В Лондон например преди няколко години направо изпаднах в депресия в един огромен магазин за дрехи - сиво, бежово, черно, кафяво... най-яркият цвят беше убито светло синьо.

# 47
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
скоро гледах някаква снимка на известно семейство с дъщерята-абитуриентка. някъде из клюкарските вестници, ама не мога да се сетя кои бяха. майката, дъщерята и бащата - и тримата в черно. стори ми се много странно и зловещо.. тук имаше преди години мода сред абитуриентките -  всички в черни рокли, прови с дълбоки цепки. голям майтап..

# 48
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мдам, весела работа-днес бях с лилава туника, бели среднокъси панталони, сламена чанта с пайетки и тъмнокафеви еспадрили с много пайети  Laughing Дреме ми кой мрази този тип дрехи.
За черното няма да коментирам, че вчера писах в такава тема.
Обаче, пайетките имат един добър ефект-на по-стари години разсейват погледа и визуално някои проблеми не се виждат. И страхотно се кефя на шаренията по улиците и магазините, вече взех и воланчетата да харесвам, приятно ми е да се обличам разхвърляно и неглиже

# 49
За мъжете черното е задължително. Ръст - килограми също е важен момент. Винаги трябва да си с 20кг отгоре на сантиметрите тоест ако си 180 значи трябва да си 100 кг, ако си 190 значи трябва да си 110 кг. Това е минимум и само при положение, че са мускули.

Всяка жена ако е хубава и оборотна трябва да носи черни прилепнали дрехи с тигрови нюанси.

Всичко друго си е чиста липса на вкус. Това, че чужденците се обличат като Елтън Джон си е техен проблем. Ние тук сме на Балканите и не случайно Буш дойде с 1000 човека охрана щото знаеше, че може да изяде шамарите в Син Сити. Знаете го и вие.

# 50
  • Мнения: 6 417
Joro 01 се преродил  Shocked

# 51
  • Мнения: 27 524

Феникс, какво да се прави  Laughing

# 52
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Чудо е станало, братя и сестри  ooooh! ooooh!

# 53
  • Мнения: 6 167
явно зависи кой с какви очи гледа.
вярвам, че човек вижда неща, които в момента са му в ума.
преди сто години преди да имам рено туинго само туинга виждах по улиците.
после имах период, когато имаше болни около мен и навсякъде профучаваха линейки.
реших ли да имам бебе - навсякъде виждам бременни.
в момента навсякъде виждам каравани и сърфове.
явно е нагласа на ума.
повече позитивизъм - може да започнеш да виждаш по-цветно  Peace

# 54
Това с нагласата на ума не звучи достоверно. Пробвай с избирателен атеншън дефисит дисордър, ей ди ди. Не е нужно да си лекар за да бръмчиш по аптеките.

# 55
  • Мнения: 6 167
здрасти жоре  Hug

# 56
Казвам се Миро. Викат ми мерзавеца.

# 57
  • Мнения: 3 423
тук имаше преди години мода сред абитуриентките -  всички в черни рокли, прови с дълбоки цепки. голям майтап..

Къв майтап, те са предусещали какво ги чака тепърва.
Животът ще им се стъжни след абитуриентския.

# 58
  • Мнения: 1 113
тук имаше преди години мода сред абитуриентките -  всички в черни рокли, прови с дълбоки цепки. голям майтап..

Къв майтап, те са предусещали какво ги чака тепърва.
Животът ще им се стъжни след абитуриентския.

Аз нищо не предусещах, ама и моята рокля беше такава - права, с цепка почти до кръста и ... черна  Crazy

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 15:11 от Safo

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Присъединявам се към мнението на повечето, че това за черното в България изобщо не е вярно.
Хер 76, струва ми се, че търсиш под вола теле. Защо в България това, защо онова?
Защо пък трябва да се сравняваме с някой, питам аз?

На бала си бях с черно и жълто.
В гардероба ми черно има само панталони за работа.

# 60
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Някой беше писал, че сега са цветно облечени хората, а през зимата предимно тъмни цветове. И моето мнение е такова. Винаги, когато дават по телевизията репортажи от Източна Европа: се познава.
Аз си смених изцяло цветовата гама и дори се очудвам какви цветове бих носила тук.   

# 61
  • Мнения: 7 111
Защото на българинът са му останали дрешки от времето преди да приключи със съдийството и теологията. Цял народ в тоги и в раса.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 554
Обличам се в черно, защото така ми харесва. А не поради някоя от изброените причини.

# 63
Обичам черното, отива ми.

# 64
  • Мнения: 5 877
Обичам да нося черни блузки, защото така бюстът ми изглежда по-приличен. Всякакви тъмни цветове вършат същата работа - бордо, тъмносиньо, маслиненозелено и т.н.
Затова пък нямам нищо против светлите панталони.

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Обличам се в черно, защото така ми харесва. А не поради някоя от изброените причини.

Точно така. И не ми дреме още колко хора има наоколо, облечени в черно. И мода да е, какво от това?! В пъти предпочитам модата на черното, отколкото онова отвратително пепел от рози, което беше заляло пазара преди време. Бляк. Или пък резедавото  Stop

Гардеробът ми е пълен с черни дрехи, дори летни. Мои са си, нося си ги.

Ама наистина си изсмуквате темите от пръстите  ooooh!  Tired

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 21:29 от Тарталета

# 66
  • Мнения: 4 371
  33uu И аз това съм се чудила много пъти. Нашите бабета по улиците все са в черно, а бабките германки са в светли дрехи - розови, бежови...

Повечето ми черни дрехи са официални, нося ги по-рядко.

# 67
  • Мнения: 2 550
аз пък не съм забелязала, чак толкова това нещо
самата аз имам 2-3 черни дрешки
всичко друго е светло и свежо
като дете носех само черно, ама ми мина  Laughing
баба ми също няма черни дрехи,
а бг пенсионери като цяло нямат възможност да си купят по-хубави и свежи дрехи  Sad

# 68
  • Мнения: 4 371
а бг пенсионери като цяло нямат възможност да си купят по-хубави и свежи дрехи  Sad
Е свтлите дрехи по-скъпи ли са?
Баба ми мрази черно и една дреха в този цвят няма.

# 69
  • Мнения: 2 550
а бг пенсионери като цяло нямат възможност да си купят по-хубави и свежи дрехи  Sad
Е свтлите дрехи по-скъпи ли са?
Баба ми мрази черно и една дреха в този цвят няма.

не, разбира се
но ако си забелязала, мнозинството от песионери, носят дрехи купени преди 20 години

# 70
  • Мнения: 4 371
но ако си забелязала, мнозинството от песионери, носят дрехи купени преди 20 години
Тук уви си права Confused

# 71
  • Мнения: 7 418
    Една моделиерка(обличаща доста БГ звезди) спомена,че принципно българката обича черни и лъскави дрехи,докато,рускините например,предпочитат по-светли и по-пухкави неща (кожи с косъм и подобни).
    В някои арабски държави в Северната Африка,черното също е предпочитан цвят, особено сред тези арабкини,които имат претенция да се смятат за по-европеизирани.(може би наистина така им се струва,че изглеждат по-слаби и по-изискани?) Thinking

# 72
  • Мнения: 7 418

като дете носех само черно, ама ми мина  Laughing

   Всъщност,горе-долу тогава,е имало един период,когато хората в БГ са се обличали предимно в черно.
   Явно,атмосфера в държавата е била доста подтикваща към носенето на този цвят дрехи.

# 73
  • Мнения: 2 550

като дете носех само черно, ама ми мина  Laughing

   Всъщност,горе-долу тогава,е имало един период,когато хората в БГ са се обличали предимно в черно.
   Явно,атмосфера в държавата е била доста подтикваща към носенето на този цвят дрехи.

не помня да е имало такова нещо
а и само аз се обличах така вкъщи

# 74
  • Мнения: 5 622
Понеже съм със светла коса, черни дрехи ми стоят добре. Надолу(панталони/поли) избягвам да нося черно, обаче, защото краката ми изглеждат кльощави   newsm78

# 75
  • Мнения: 1 100
Абре Вили, досега бях с хора, облечено почти изцяло в черно. Хич не бяха нещастни и дебели, напротив?!
Миракъл гърл  Joy

# 76
  • Мнения: 2 161
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?

# 77
  • Мнения: 765
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?
Щеше да е стилна , ако се обличаше в Ив Сен Лоран  Grinning

# 78
  • Мнения: 1 494
И аз съм си задавала често този въпрос. Особено впечатление правят връхните дрехи, ако се возиш в градския транспорт. Първо си мислех, че е заради разни субективни фактори, но накрая ми 'светна'- просто е много мръсно около нас- магазини, транспорт, пътища, пейки, заведения, чакални и всякакви обществени места. Това е за мен основната причина. И аз искам да се обличам в бяло, но още в първия час от престоя ми навън, вече ще има някое лекнце и ще се тормозя цял ден...

# 79
  • Мнения: 2 032
А Коко Шанел е  "измислила" най-стилната дреха в гардероба на съвременната жена Малката Черна Рокля.

Вили, махни си слънчевите очила, повече цветове се виждат.  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 2 161
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?
Щеше да е стилна , ако се обличаше в Ив Сен Лоран  Grinning

барабалекс,той е казал "черно".Българката днеска в черно,утре в ивсенлораново черно.

# 81
  • Мнения: 2 161
А Коко Шанел е  "измислила" най-стилната дреха в гардероба на съвременната жена Малката Черна Рокля.

Вили, махни си слънчевите очила, повече цветове се виждат.  Mr. Green
Да,бе,тази рокля е най-гениалното изобретение.Бел пасти да яде пред Шанелката.

# 82
  • Мнения: 7 418
И аз съм си задавала често този въпрос. Особено впечатление правят връхните дрехи, ако се возиш в градския транспорт. Първо си мислех, че е заради разни субективни фактори, но накрая ми 'светна'- просто е много мръсно около нас- магазини, транспорт, пътища, пейки, заведения, чакални и всякакви обществени места. Това е за мен основната причина. И аз искам да се обличам в бяло, но още в първия час от престоя ми навън, вече ще има някое лекнце и ще се тормозя цял ден...
  Ох!Това е много вярно,за съжаление.
  Но  черното е предпочитан цвят и от тези,които не ползват градския транспорт. Thinking
  Абе ,много по-лесно е да се облечеш в черно,отколкото да си товариш мозъка с това,как да съчетаеш еди кой си цвят с еди коя си шарка.......Последното изисква и фантазия ,и вкус ,и смелост.Има голям риск и да не ти е точно попадението,и тогава  Sick
  Може би черното се предпочита и от човек,на който го е страх да греши и да не е перфектен? Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 211
Аз пък не съм забелязала подобна тенденция newsm78
Мисля, че хората тук се обличат много стилно.
Имам чувството, че другите народи не отдават такова значение на начина си на обличане. Поне на мен повечето ми се струват като намъкнали чували.

# 84
  • Мнения: 804
Да ви кажа право въпросът ми звучи малко глупаво. Каква е тази тенденция щом някой напусне България, да започва да генерализира. Черното винаги е присъствало в световната мода. Цветът "носи" много аксесоари и позволява поставянето на детайли, които не се натрапват. Колкото до нечистоплътността на носещите черно, ама моля ви, нали не сте забравили и тук ползваме банята по предназначение. Пътувала съм много и мога категорично да заявя, че общото ми впечатление е, че българката в България, въпреки всичко, е облечена с вкус и до голяма степен се съобразява с тялото си и модата. От известно време се наблюдава леко смесване на клубната и ежедневната мода, но това се прави от младите жени, а на младостта всички е позволено. Дори малко повече екстравагантност.

# 85
  • Мнения: 1 494
Не виждам никаква причина за докачане- твърде е възможно много хора просто да не са обърнали внимание, но това наистина е факт. Вместо да се обиждате, просто от време на време обръщайте внимание и ще се убедите, че наистина тъмните дрехи са предпочитани от голяма част от хората на средна и зряла възраст. И то не сега, а през студените сезони. От години ми е направило впечатление и се потвърждава постоянно. Но има тенденция да се налага цветното, което ми харесва.  Peace

# 86
  • Мнения: 211
... тъмните дрехи са предпочитани от голяма част от хората на средна и зряла възраст. И то не сега, а през студените сезони.
Ами това си има причина:
1. За хората на средна и зряла възраст: просто булшинството имат тоолкова "голям избор".. Т.е. те нямат пари да си купуват дрехи и, когато си купуват, гледат те да са практични, защото...
2. През студените сезони пътищата ни придобиват такъв вид, че трудно ще останеш с бялото палтенце, което си облякла, излизайки от вкъщи.

# 87
  • Мнения: 15 619
Само за един цвят?!?!?! #Crazy #Crazy #Crazy
Представям си ако изредим всичките!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Аз имам в гардероба си от черно до пембяно.
Понякога се случва така, че един цвят преобладава, после друг и т.н.
Голямо важно!! ooooh! ooooh! ooooh!
Обичам и черно да нося.

# 88
  • Мнения: 920
Жалим за тези, които напуснаха България. И особено ги жалим като дойдат тука - какво трябва да изпатят горките, че и черно да гледат. Май зависи от очилата. Аз пък мисля, че розовото преобладава.

# 89
  • Мнения: 208
Жалим за тези, които напуснаха България. И особено ги жалим като дойдат тука - какво трябва да изпатят горките, че и черно да гледат. Май зависи от очилата. Аз пък мисля, че розовото преобладава.
Има нещо вярно в това. Имам такава приятелка - не живее вече в България. Като си дойде през цялото време говори колко е зле тук. Ама   буквално не спира - опитвам се да сменя темата  на разговор - тя пак започва да се оплаква от това или онова. И мен ме дразнят много неуредици  в страната ни , но не говоря нон стоп само за това. Вече ми е мъчение да се виждам с нея, когато си дойде, защото не мога с часове да слушам само за мръсотията, дупките и некомпетентните служители на летище София  ooooh!

А тая МОДА е моята си мода - харесвам черния цвят. Отива ми. Не съм дебела или нещастна.

# 90
  • Мнения: 920
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?
Щеше да е стилна , ако се обличаше в Ив Сен Лоран  Grinning

барабалекс,той е казал "черно".Българката днеска в черно,утре в ивсенлораново черно.

Българката и в Ив Сен Лозан е  по-елегантна от много други.

# 91
  • Мнения: 211
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?
Щеше да е стилна , ако се обличаше в Ив Сен Лоран  Grinning

Ама Ив Сен Лоран казал ли е МОЯ черна рокля, МОЙ черен панталон, МОЯ черна пола и Моя бяла риза???
Защо само българите имаме такова мислене - кво като е на Ив Сен Лоран?!!

# 92
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ей това най-ми хареса в цялата тема hahaha JoyИскам и адресите Joy

# 93
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Изобщо не е така Simple Smile Всъщност масата хора винаги се обличат според цвета, който е актуален в момента. Миналата година беше кафяво, по-миналата - розово, по-по-миналата - камуфлажни цветове... Тази като че ли е бялото, светлорозовото... Още не мога да определя като че ли. Но не - определено не преобладава черното.
Аз самата съм почти винаги с нещо черно и хората понякога ми казват, че съм прекалено мрачна на фона на другите момичета Simple Smile Което само по себе си говори нещо. Друг факт е, че рядко съм облечена според това, което е масово и модерно в момента...

# 94
  • Мнения: 765
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?
Щеше да е стилна , ако се обличаше в Ив Сен Лоран  Grinning
Ама Ив Сен Лоран казал ли е МОЯ черна рокля, МОЙ черен панталон, МОЯ черна пола и Моя бяла риза???
Защо само българите имаме такова мислене - кво като е на Ив Сен Лоран?!!
   Laughing   Много се връзвате . И да ,  тук масово жените като достигнат една определена възраст и се започва с кафявите , сиви и черни десени  . Колко жени над 50 в розово , жълто , синьо , с изчистена кройка на дрехите и някаква форма , все пак , срещнахте днес ? Аз нито една . Зимата е черно , сивичко и кафевичко , а представата на повечето възрастни жени тук за летен цвят е едно специфично десенче -изкуствен  копринаж на щампички , задължително широчко и безформено , за да е удобно .... Не живея в чужбина и пак ми прави впечетление .
Умишлено използвам умалителни . Не ме дразни - забавлява ме . Имам поглед само върху Италия - и там си има бабички и бабички , но тук положението е 10 на 90 в полза на липсата на желание за поддържането на някакъв вид - вече сме в пенсия , няма за какво .  Grinning

# 95
  • Мнения: 804
Имам поглед само върху Италия - и там си има бабички и бабички , но тук положението е 10 на 90 в полза на липсата на желание за поддържането на някакъв вид - вече сме в пенсия , няма за какво .  Grinning

Не мога напълно да се съглася със съотношението, но наистина този проблем съществува, особено за по-малките градове. Може би се крие в ширещото се разбиране, че щом жената достигне до определена възраст трябва да спре да се грижи за външният си вид, но темата за "мустакатите и мъхнати лелки" е съвсем друга.

# 96
  • Мнения: 765
Имам поглед само върху Италия - и там си има бабички и бабички , но тук положението е 10 на 90 в полза на липсата на желание за поддържането на някакъв вид - вече сме в пенсия , няма за какво .  Grinning

Не мога напълно да се съглася със съотношението, но наистина този проблем съществува, особено за по-малките градове. Може би се крие в ширещото се разбиране, че щом жената достигне до определена възраст трябва да спре да се грижи за външният си вид, но темата за "мустакатите и мъхнати лелки" е съвсем друга.
Именно за това говоря - това е някакъв вид психология , особено в  малкият град . Аз го свързвам с много фактори , но в никакъв случай само икономически - просто сякаш " не е прието" . Сякаш ако слезеш на пейката пред блока всички ще се възмутят на една облечена в светли цветове , гримирана жена над 60 например . Даже ще и се присмеят . Представям си блок номер 5 в Бобошево ... Обаче това се променя , бавно но сигурно - идва новата смяна баби - аз съм първата , която се записвам да не се облича незабележимо на 60  Grinning

# 97
  • Мнения: 1 533
идва новата смяна баби - аз съм първата , която се записвам да не се облича незабележимо на 60  Grinning

Представих си дядото. Жълти цайси, а? Laughing

# 98
  • Мнения: 765
идва новата смяна баби - аз съм първата , която се записвам да не се облича незабележимо на 60  Grinning

Представих си дядото. Жълти цайси, а? Laughing
Даа..много ретро ...

# 99
  • Мнения: 920
И да ,  тук масово жените като достигнат една определена възраст и се започва с кафявите , сиви и черни десени  . Колко жени над 50 в розово , жълто , синьо , с изчистена кройка на дрехите и някаква форма , все пак , срещнахте днес ? Аз нито една . Зимата е черно , сивичко и кафевичко , а представата на повечето възрастни жени тук за летен цвят е едно специфично десенче -изкуствен  копринаж на щампички , задължително широчко и безформено , за да е удобно .... Не живея в чужбина и пак ми прави впечетление .
Умишлено използвам умалителни . Не ме дразни - забавлява ме . Имам поглед само върху Италия - и там си има бабички и бабички , но тук положението е 10 на 90 в полза на липсата на желание за поддържането на някакъв вид - вече сме в пенсия , няма за какво .  Grinning


Леле, барби, ти ме разби. По-близо съм до 50 отколкото до 20, но не мисля да се почерням.
Жените на 50, които аз познавам, са активно работещи, с добри доходи, с отгледани деца и доста грижещи се за себе си. И все пак не мисля да се докарвам като амер. туристи - с къси панталони на 100 кг. задник. Предразсъдъци, може би.


,Обаче това се променя , бавно но сигурно - идва новата смяна баби - аз съм първата , която се записвам да не се облича незабележимо на 60  Grinning

Няма да си първата. Моите баби бяха безумно елегантни. От онова време, когато не се излизало без шапка.
А майка ми обръща повече внимание на дрехите от мен.

# 100
  • Мнения: 765
Всяко правило си има изключения - ама я иди на автогарата, на пазара , в градинките , пред блока  и ми покажи колко от възрастните жени са облечени сносно ?  Ами много малко мисля аз .  Не говоря за дънкови панталони , блях , а за свежи цветове и качествени материи , за кройка , за усвет , за желание да изглеждаш добре . Малко са бе , малко са . Е , офиса ми е на Витошка , поглеждам  спирката на трамвая и виждам кой как се носи   Grinning .
Какво остава за спирката в Полски тръмбеж ?

# 101
  • Мнения: 1 494
О, за там не си и помисляй... Laughing А е град.... Wink

# 102
  • Мнения: 920
Всяко правило си има изключения - ама я иди на автогарата, на пазара , в градинките , пред блока  и ми покажи колко от възрастните жени са облечени сносно ?  Ами много малко мисля аз .  Не говоря за дънкови панталони , блях , а за свежи цветове и качествени материи , за кройка , за усвет , за желание да изглеждаш добре . Малко са бе , малко са . Е , офиса ми е на Витошка , поглеждам  спирката на трамвая и виждам кой как се носи   Grinning .
Какво остава за спирката в Полски тръмбеж ?

А ти знаеш ли колко струват светлите цветове за възрастни жени. Дрехите за по-големи все още са - коприна на едри цветя.

# 103
  • Мнения: 804
Понеже темата се поизмести, аз пак се включвам. Няма никакъв шанс добре облечена млада жена да стане лошо облечена възрастна жена. Това е въпрос до стил и възпитание, а не толкова до пари. Виж от лошо облечена млада жена може да се получи добре облечена възрастна, защото човек се учи докато е жив.

# 104
  • Мнения: 211
Понеже темата се поизмести, аз пак се включвам. Няма никакъв шанс добре облечена млада жена да стане лошо облечена възрастна жена. Това е въпрос до стил и възпитание, а не толкова до пари. Виж от лошо облечена млада жена може да се получи добре облечена възрастна, защото човек се учи докато е жив.

Дам, поизмести се. Не беше за добре и зле, а за преобладаващото черно и дали е в унисон с настроението на българите.

# 105
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
не знам как се обличат в Полски Тръмбеш. едва ли са много фешън. на хората просто не им е до това, живеят гадно и трудно.
а за черното - едва ли има много мазохисти, няма 11 ч., а е 30 С. Tired

# 106
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
снимка от Англия, да виждате нещо цветно тук? Или тук  и тук?

Общи условия

Активация на акаунт