Март 2008

  • 13 735
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 69
здравейте, всички!  Hug

и аз съм една бъдеща мартенска мама  Praynig
много се радвам, че вече има с кой да си споделяме  Simple Smile
аз на 19-ти съм на доктор, после ще споделя какво ми е казал, в момента нищичко не знам  ooooh!
поздрави на всички, наслаждавайте се на тези прекрасни мигове  Flutter

# 76
  • Мнения: 50
Здравейте! Радвам се да се запознаем Simple Smile!
Вече седмица от както видях двете чертички и не спирам да мисля за това, което се случва. И понеже ми е за първи път, въпросите в главата ми също не спират... Чудех след колко време трябва да се отиде на преглед, но виждам че вие не чакате повече от седмица - две. И разбира се идва следващия въпрос - какво представлява първия преглед? От мои познати съм чувала, че вагинален преглед не е препоръчителен, защото може да доведе до спонтанен аборт. Вярно ли е?

# 77
  • Мнения: 575
Kalina78 Мен ме гледаха с вагинален, не мисля, че може да предизвика аборт. С него се вижда по-добре. Ако имаше опасност от аборт едва ли щяха да преглеждат с него.
Аз лично изчаках доста докато ида на преглед, повече от 2 седмици. Просто чаках да стане време да се види сърдечната дейност. Преди това и да ида какво ли повече могат да ми кажат, освен че съм бременна Simple Smile А аз си го знаех.
Моят първи преглед представляваше, ултразвук на който се видя как бие сърчицето, даже ми пуснаха да го чуя Heart Eyes Определиха ми че съм в 6-та седмица+4 дни. На първия преглед можеш да задаваш всякакви въпроси, които те вълнуват.

# 78
  • Мнения: 296
 Hug
Първият преглед е именно преглед с вагинален ехограф, тъй като през корема е твърде рано да се каже дали има бременност. Не води до спонтанни аборти не се притеснявай, докторите са много внимателни. Хубаво е да се отиде след 7г.с, когато се очаква зародишчето да има сърдечна дейност Heart Eyes Това е, няма нищо притеснително Heart Eyes пийте си фолиевата киселина и се радвайте на живота, който расте у вас Peace

# 79
  • Мнения: 50
Благодаря ви за бързите отговори! Сега наистина ще отида по-спокойна на първия преглед.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 789
Ейййй, много се радвам, че отбора се увеличава! Hug Hug Hug Това е страхотно, ще има с кого да споделяме трепети, вълнения, радости и притеснения.... Hug
Калина78, мен също ме гледаха с вагинален УЗ, даже аз бях решила да отида този понеделник, но когато се обадих миналия понеделник на док, за да я питам дали ще ме приеме и кога- тя ме искаше още на другия ден, за да види дали всичко е наред, къде е разположена бременността- в матката ли е  и т.н..... Но не съм чувала, че можело да предизвика аборт и т.н....Е, то зависи, разбира се и от лекаря дали е внимателен и т.н....
Затова я послушах и на следващата сутрин бях при нея и Слава Богу- всичко си беше там, където си му е мястото! Praynig Peace
Първият преглед е за да се установи бременността, мина бързо и кратко, показа ми "точицата" , даде ми снимка, каза ми че за момента всичко е наред, даде ми съвети как да се справям с гаденето и други неразположения. Сега на 26/07/07, живот и здраве, ще си чуем сърчицето! Praynig Peace Praynig

# 81
  • Мнения: 575
Добро утро момичета Simple Smile Как се чувствате? Аз съм злеееее  Sick Sick Sick Снощи до 3 часа не можах да заспя, толкова ми беше лошо Cry Sick
Вили я дай насам някой съвет от твоя док. че аз хич не мога да се справям с това гадене.

Чао засега, желая успешен ден на всички Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 3 789
Ането, това което ми каза док е сутрин като се събудиш да не ставаш веднага, а да полежиш 10-15 мин и тогава да станеш.  Пий много вода, сокчета... Помага също така- в кана с вода нарязваш лимон, слагаш захар и разбъркваш. Това си го пиеш през целия ден, като само добавяш от продуктите Peace
Също така- през целия ден като ми се догади- хрупам солетки или някакви бисквитки...
Това е в общи линии. Ако положението е вече много кофти- има едни таблетки- "Беган" за повръщане, но аз до момента се оправям и без тях.
Дано съм ти помогнала! Peace

# 83
  • Мнения: 57
няма оправия с това гадене, ей! май само времето лекува, т.е. 4акаме вси4ки ве4е 4-тия месец  Wink. при мен по4на да става все по-zле, по4ти през целия ден ми се гади и не знам наистина ве4е какво да ям. от вси4ко ми става лошо, най-zле е като отворя хладилника и ме лъхнат вси4ки миризми наведнъж  Sick
Калина, моми4етата тук са те успокоили, това с прегледите и абортите въобще го забрави. и с усмивка към доки да си видиш то4ицата! въпреки 4е тръпката е много по-голяма ве4е със сър4ицето  Mr. Green
Вили, смятам днес да си купя лимони и да изпробвам твоята рецепта, защото от водата се 4увствам май още по-гладна. за днес съм си подготвила 4ереШки. между другото слу4ва ли ви се и на вас нещо подобно: видя нещо (сладолед, череши, дини), много ми се прияде, купя си го, хапна малко, оставя си и за следващия ден и на следващия ден не мога и да го погледна, става ми лошо от миризмата даже. аз така тъкмо се зарадвам, 4е имам какво да ям и на следващия ден пак се по4ва великото чудене.
хубав ден на вси4ки от мен  Sunglasses

# 84
  • Мнения: 575
Това с лимоните го правя от няколко дни. Освежава за момента, но не премахва гаденето напълно. Определено само с времето се лекува това гадене...
myran Аз съм същата, като се сетя че нещо много ми се яде и не мирясвам докато не го купя, после само го пробвам и го оставям. На другия ден като го погледна и Sick Напълнила съм хладилника с какви ли не глупости, които само си стоят...
Запасила съм се яко с портокалов сок и минерална вода и през деня се наливам с тях и отвреме-навреме вода с лимон.

# 85
  • Мнения: 135
Момичета май нищо не помага.  Сутрин хрускам солети докато се излежавам  и е добре но станали от кревата гаденето започва.  Дори събота отиваме на море но аз май ще го пропусна. Мъжлето да почине сам.  Joy

# 86
  • Мнения: 69
да ви кажа честно, аз май съм си добре, отпаднало ми е, много ми се спи, но чак да ми е така лошо... предполагам трябва да се радвам, засега  Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 296
Ехо, момичета здравейте и от мен! Днес пак ми се гади здраво, направо откачам, виждам това е темата на днешния ден SickЧакам и аз да минава времето и да спадат нивата на прогестерона, че не се живее. При първата ми бременност ме хвана значително по-късно (към 8 г.с),а сега ме подгони това чувство още преди да направя тестовете. Ужасно е, ходя хем гладна, хем като хапна и ми става криво всичко наоколо, а с този хладилник направо не е истина и аз като вас отварям го и не дишам.
На мен лимоните не ми помагат, даже по-зле ми става,солетите ми стоят на топка в корема, а бе нищо не ми помага, хапвам повече плодове и от банановата каша на бебчо(подяждам си детето) Stop та така карам.
Утре сме на доктор за първи път та да видим какво е положението, сигурно ако ми вземат кръв от вената и ще тупна, както не се храня, ще стана за резил Shocked Научих Йони да казва бебе, та сега като го попитам какво има мама в коремчето и той изстрелва бебе Heart Eyes, много са сладки в тази възраст, такава радост и щастие, разбираш,че наистина си жив (стига да не ти се гади...) Heart Eyes
Хайде целувки и до утре със сърдечни новини Laughing

# 88
  • Мнения: 69
вече почвам да се притеснявам дали всичко е наред, като на мен нито ми е лошо, нито нищо  Confused

# 89
  • Мнения: 3 216
Кьдричка не се притеснявай. Аз сьм една вече мартенска мама и ми е много мило като чета за тревогите ви. Родих на 3 март 2006 год и изкарах една прекрасна бременост. Стана ми лошо точно 2 пьти и то от преяждане.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт