До кога кърмите децата си нощем?

  • 3 294
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами искам да ви попитам до каква възраст кърмите децата си нощем? Ние още се  кърми ме към 4-5 часа сутрин и после пак в 8 часа, а вечер последното ни кърмене + АМ е в 20,30часа.Питам ,защото чух, че не било хубаво вече да го кърмя нощно време,опитах да му давам водичка,биба , но не минава номера ми продължава да плаче докато не го накърмя.
Моля споделете как е при вас Praynig

# 1
  • Мнения: 1 091
Ние станахме на 10 м. и все още се кърмим нощем и то не по веднъж... Напоследък по 2, 3, 4 пъти /май зъби ни мъ4ат/. А защо не било хубаво да се кърми нощем? И аз напоследък се замислям да редуцирам кърменията, 4е основно това е храната на бебка, имам много кърма и понякога 4ак ми поти4а...Иска ми се да ми понамалее малко.

# 2
  • Мнения: 789
Ива все още си цока и през нощта и то по няколко пъти. И аз не знам точно колко, в сънено състояние не мога да броя до толкова  Grinning И то като се има предвид, че вечер към 22.30 давам или малко каша, или към 160-190 мл АМ, след което си досуква. Заспива към 23 и към 24 пак суче. Идея си нямам къде събира цялото количество... После пак се буди, може 1, 2, 3 пъти, не знам в колко, но е тъмно, към 6-7 сутринта пак суче и към 9.30-10 става.
Вече съм се отказала да не й давам през нощта, че такова реване не бях виждала. А и се разсънва и ще откарам 1-2 часа в приспиване.
И аз съм чела, че през нощта трябва да се спи, не да се яде, да си почивало стомахчето и т.н., ама практиката за нас е различна от теорията. То и аз ако остана будна повече от 5 мин. огладявам и тичам да ям, та какво да искам от детето  Wink

Ви, при мен намаля като замених едно кърмене с АМ ( все пак колкото повече кърмиш, толкова повече има).

# 3
  • Мнения: 190
И аз още я кърмя нощем, но не знам колко пъти, защото понякога съм полузаспала.  ConfusedВъв всеки случай поне три пъти. Опитвала съм се да пропуснем поне едното кърмене, но и двете се разбуждаме повече. ooooh!Сега й никнат първите зъбки и е мисия невъзможна - бута се в мене и ме подритва, докато не докопа цицата....Докога така, не знам...Може би на есен, когато ми се иска да я отбивам, ще я пратя да спи при татито... newsm78

# 4
  • Мнения: 672
Докато хлапето се буди и иска.
В нашия случай докъм 1,6г., когато се оборудва с всички зъби (без кътниците). Понякога пак се случва, но много рядко. Предполагам, че като я нападнат кътниците, ще зачести. В момента е на 1,8г.

# 5
  • Мнения: 8 242
Все още се кърмим нощем по 26390140160 пъти  Crazy Никакъв признак скоро да спре туй чудо  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 159
ние сами се отказахме, не съм и помисляла да давам вода

# 7
  • Мнения: 117
и ни е се кърмим към 2,30ч и пак  към 06,00ч но в полузаспало състояние, но си мисля, че това са зъбите , защото като беше по малка не се будеше  да яде изобщо нощно време, а  вода не се и сещам да давам, пък и тя ще се усети и ще станеее..........

# 8
  • Мнения: 1 771
Все още го кърмя  Embarassed

# 9
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Ние се кърмихме почти до втората годинка.Малко преди да ги навърши,сам се отказа.

# 10
  • Мнения: 1 771
Ние се кърмихме почти до втората годинка.Малко преди да ги навърши,сам се отказа.

А още ли се кърмите@
Извинявам се , но не се стърпях  Embarassed

# 11
  • Мнения: 2 959
...чух, че не било хубаво вече да го кърмя нощно време,опитах да му давам водичка,биба ...
Мими-мм, а какво му е лошото на кърменето пред даването на водичка, биберон... Кърмих през нощта до 2г и 1мес, след това Дана сама започна да спи по цяла нощ, според мен имаше връзка със зъбките, избиха всичките и Тя спря да се буди. Сега сме само на дневни кърмения.

# 12
  • на Север
  • Мнения: 503
Моника все още цоцка по 2-3 пъти нощем. Надявам се да намалеят буденията й, до към третата година  Crazy

# 13
  • Мнения: 35 961
на практика до отбиването на 2 години
след 1.5 г. не се будеше всяка нощ, но до края се будеше в 5.30-6 ч. за бърза закуска Simple Smile

# 14
  • Мнения: 397
Мисля, че това е много индивидуално. И на двете ми деца последното им кърмене е било в 21.00. Спяха си спокойно цяла нощ! През нощта никога не съм кърмила.

Общи условия

Активация на акаунт