Раждане във Вита?

  • 4 104
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте, все още не съм решила къде да раждам, сега съм на етап проучване  Simple Smile

Има ли раждали във Вита, можете ли да ми кажете как е минало, условия, цени? Общи впечатления:)

Предварително Ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 804
И на мен ми предстои да раждам. Ходя във Вита на консултации (при д-р Кълвачева). Ако си здравно осигурена цената на нормално раждане е 1400 лв, а на секцио 1800 лв. Тези цени покриват всичко: екип, упойка и т.н. Доколкото съм чела там условията и лекарите са прекрасни. Това което ме безпокой е, че ако нещо непридвидено се случи с бебето - то се транспортира в Майчин дом. Просто в частните болници и в по-малките държавни болници няма неонатология. Струва ми се егоистично заради удобството на собствения ми задник да рискувам нещо да се случи с бебето, само защото съм се подлъгала от перфектните условия и обслужване? От друга страна ме плашат постоянните вътреболнични инфекции в Майчин дом, Тина Киркова и т.н.  Ще следя темата, защото наистина съм на кръстопът и още не мога да реша къде да раждам.

# 2
  • София
  • Мнения: 259
Родих във Вита на 24 април при др. Калвачева. Влезнах на сутринта за предизвикване, тъй като на последните няколко записа тоновете на бебето не бяха добри. Иначе имах още 6 дена до термин. Отидохме сутринта с мъжа ми, настаниха ни в стаята и ми сложиха едно хапче от което трябваше да потръгнат нещата. Няколко часа по-късно обаче все още нищо не се беше променило; нито разкритие, нито контракции, а тоновете ставаха все по-лоши, затова, колкото и да не ми се искаше (много държах да родя нормално), се наложи спешно секцио. Всичко мина добре, беба също беше добре. Единственото неприятно или по-скоро неудобно нещо по отношение на условията беше това че като ме свалиха от операционната ме бяха преместили в друга стая чиято баня трябваше да се дели с съседната стая, не че беше голям проблем но, при раздвижването на другия ден щях много да се радвам ако банята си беше в стаята ми, щеше да ми е по-близичко  Rolling Eyes Но така пък се движех повече, което е добре за въстановяването.
За мене беше супер, че бях сама в стая и можех да си мрънкам на воля когато ме болеше  Embarassed , мъжа ми и майка ми бяха по цял ден при мене, акушерките бяха доста внимателни, въобще сигурна съм, че за мене и за бебето това беше най-доброто решение, ако се бях насочила към 1 АГ Св. София (както си мислех в началото), кой знае дали лекарката, която по принцип ми следеше бременноста в частния си кабинет и която щеше да ме изражда в св. София щеше да забележи навреме че тоновете не са наред и т.н.
За секциото платих 1400 лева, остатъка до 1800 поема здравната каса.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 433
Не искам да те отказвам, но моя приятелка имаше изключително тежко раждане във Вита. След секциото я зарязаха сама в стаята, през нощта няма дежурен лекар, а само една акушерка и за родилите и за бебетата. Нямало е кой чаша вода да й даде. Да не говорим че именно липсата на дежурен лекар доведе до тежка пневмония на бебето, оето беше извозено в Токуда. На майката не й беше направена проба за алергия към антибиотика, направи тежка алергична реакция с подуване на врата и отоци, а те моля ти се без никакви изследвания решили че е заушка newsm78 newsm78 newsm78 За малко да я извозят в инфекциозна клиника.
Въобще пълен батак.

# 4
  • София
  • Мнения: 928
Привет  Hug
Мнението ми съм го описала в
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154456.20
Там можеш да разбереш и за други майки, раждали във "Вита".
Където и да решиш да раждаш ти пожелавам да е леко и да се радваш на едно прекрасно бебче. Успех  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Както за всяка друга болница,така и за тази ще чуеш и положителни и отрицателни мнения.То и ако погледнеш черния и белия списък на докторите-сигурно се дублират 80%.
По темата-Родих във Вита и всичко беше прекрасно.Много съм доволна,всеки лев си заслужаваше.Имах пълно доверие на лекаря ми и той го оправда.Грижиха се за мен като за принцеса,имам само приятни спомени от престоя ми в болницата.
За проблемните бебета-мисля,че и от доста държавни болници ги карат  в Майчин дом/дано не се случва на никого/.За Вита конкретно не знам дали и къде ги карат при сериозни проблеми-трябва да питаш гинеколога ти.
След раждането си сама в стаята,много ясно,ако искаш при теб може да бъде семейството ти.Не знаех,че в някоя друга болница ти зачисляват акушерка да стои до теб.Колкото до чашата с вода-при мен акушерките влизаха постоянно да видят как съм,имаш и вътрешен телефон до главата.
Ако те интересува нещо конкретно-питай! Hug

# 6
  • Мнения: 244
гласувам с 10 ръце за вита  newsm44 това дето нямало вечер кой да ти обърне внимание не е вярно защото точно до главата ти има телефон и като се обадиш дежурната идва веднага(при мен първата вечер идва поне 5 пъти сменя ми системата слага ми обезболяващо всичко каквото поисках) раждах при Краснодар Хджиев който е перфектен във всяко отношение(добре че бее той аз бях трънала да раждам нормално а то съм с тесен таз и 1 см разкритие представиси какво щеше да стане) детето първо беше в кувиоз за по-лесна адаптация след това го "пекаха" на синя лампа заради физиологичната жълтеница (докато се прибрахме се излекува напълно) всяка сутрин идва неонтолог и преглежда бебетата така 4е няма никакъв проблем зобщо съм толкова доволна че мога да ти разкажа каквото те интересува и да ти дам също телефона на моя дктор а можеш и да отидеш до там да разгледаш

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Откога я чакам тази тема, че да си напиша мнението! Извинявам се ако ми стане дълъг поста предварително!
И аз раждах във ВИТА- кое не ми хареса:
Лично мое мнение е, че имайки повече родилки нямат физическата възможност да поемат тръгналите вече нормални раждания!На мен 10 дена преди термина ми решиха, че ще трябва да е секцио! ТЕСЕН ТАЗ! Цял живот ще се питам вярно ли беше или просто беше "обработка" от страна на тамошната главна акушерка /междудругото с мъжа ми я наричахме с нарицателното "цербера" - типично шейновско държание/.Как така тоя тесен таз не го видяха по-рано? А просто защото имаха много родилки за този период гледаха да ги плануват - една след друга, освобождават стая идва другата...Със собнствените си уши чух въпросната гореспомената акушерка да обеснява, че вече е "обработила" за секцио /това е цитат/ дошлото за нормално раждане момиче - щото виждаш ли нямало кой да я чака до нощите /беше вече към 6 вечерта и бързаха да си се прибират хората/.Да не говоря, че на третия ден пак тази акушерка дойде да ми каже, че ще ме местят в друга стая - на долен етаж, защото нямало къде да сложат друга родилка от реанимация, а аз съм била добре/2 дена след секцио - си представете/Дръпнах му един рев - как така детето ми на един етаж аз на друг, през нощта ми тръгва кърмата ония ми гърди ще се пръснат, дежурната акушерка колкото и да и звъня на телефона тя до долния етаж не можеше да стигне дълго време жената - затрупана от работа, сама на 10-12 родилки.Та на 4-я ден пак ме местиха обратно на горния етаж - освободи се стая!
Не съм претенциозна - никога не съм казала - платих си как така ще се държите с мен!
Както и да е - благодарна съм на доктор Илиева - САМО ама САМО заради нея се реших да раждам там! Живи и здрави сме и аз и беба! За второ раждане не съм сигурна дали пак бих избрала там да раждам!

# 8
  • Мнения: 244
Извинявай много ама аз не виждам как така една акушерка ще реши че си с тесен таз???Според мен това е решение на твоя гинеколог заради който си решила да раждаш именно там а това за обработката за секцио си е съвсем в реда на нещата... физически  Party защото те действителното те обработват то е клизма  Sick бръснене  Mr. Green система така че..но всеки има право на мнение съжалявам че си останала с такова впечатление защото за мен тази болница е една от най добрите за раждане така че успех на авторката   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 537
Моят син е роден във Вита преди година. Имаше много усложнения, наложи се да го преведат веднага в Неонатологията към Педиатрията на МА. Всички лекари по веригата си свършиха добре работата, затова и имам здраво дете сега. Но следващия път ще раждам в болница с добро неонатологично отделение, да не дава Господ да ни трябва пак.

Пусни търсачката, има още няколко теми за раждане във Вита, аз съм споделяла впечатленията си поне 2 пъти досега.

# 10
  • Мнения: 4 555
Може ли да ми препоръчате доктор за раждане във Вита?
Доколкото знам те работят и с външни доктори, но аз се интересувам от тези, които се водят техни.
За Кълвачева съм чела страшно много хвалебствия тук, така че ме интересува за Илиева какви са мненията.
Също и дали се случва често да се ражда нормално там? Гледах, че повечето мнения са за секцио.

# 11
  • Мнения: 244
по принцип в частните  клиники отиват повече да раждат секцио но повярвай ми никой не може и няма да те накара да раждаш секцио ако си решила да е нормално аз раждах февруари и в интерес на истината бях единствената със секцио имаше 3 жени нормално мен ме изражда доктор Хаджиев,той е и завеждаш на АГ във Вита със страшно добра репутация е (оказа се че със моя гинеколог и със шефа на Шейново са били във един университет) така че ако те интересува мога да ти дам телефона му

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Карина,никой не те кара да раждаш със сецио във Вита,даже напротив.Мен всички ме питаха защо ще раждам със секцио,обяснявах на всички поотделно и ме караха да помисля отново.След мен имаше жена с нормално раждане,дума не е ставало за секцио.
Иначе аз родих при Д-р Цанов,в екип с Д-р Хаджиев.Препоръчвам ги и двамата,винаги съм казвала,че съм много доволна от раждането ми там.Моят съвет е,при който и да решиш да раждаш да отидеш поне накаря на консултация при него за да следи състоянието ти отблизо!
Успех!

# 13
  • Мнения: 68
аз също съм решила да раждам във Вита и се ще следя темата с интерес

# 14
  • Мнения: 191
Писала съм няколко пъти вече. Но да го кажа пак - родих преди една година във Вита При д-р Кълвачева второто си дете. Всичко беше безупречно. И грижите на лекарите и на акушерките. Помогнаха ми с кърменето. Първото си дете родих в Св. София и не може да става сравнение с Вита - като качество на грижа и отговорности на екипа. Във Вита не могат да си позволят да бъда лоши, защото с това си изкарват парите - не разчитат на здравното министерство, здравната каса и не знам си още кой да им плаща дълговете.  В държавните болници всичко върви на конвейр.

# 15
  • Мнения: 78
болница с добро неонатологично отделение
Може ли да препоръчате някоя?

# 16
  • София
  • Мнения: 537
болница с добро неонатологично отделение
Може ли да препоръчате някоя?
Meglenita, съжалявам че чак сега виждам въпроса...  Ами след дълго проучване, четене и разпитване стигнах до следните резултати (не съм медик, моля да приемете написаното само  за лично мнение на информиран лаик Simple Smile)
1. Шейново, Св. София (Тина Киркова), Втора градска имат неонатологии, но при по-сериозни проблеми превеждат децата в Педиатрията (може би и в МД), от скоро Шейново превеждат и в Токуда
2. Вита нямат неонатология, превеждат в Педиатрията и Токуда
3. Св. Лазар имат от съвсем скоро своя неонатология, но тях не съм ги проучвала подробно. Сериозно проблемните деца от там се пращаха преди в Педиатрията, после в Токуда
4. Висок клас неонатологиите са 3 - Педиатрията на МА,  Майчин дом, Токуда. От тях, МА не е свързана в родилно, така че за мен останаха МД и Токуда.

Аз реших да е Токуда по няколко причини, основната от тях е че съм с абсолютно показание за секцио, а пък след секцио в МД си задължително на неремонтирания 7 етаж, където е мръсно, хигиенните условия за мамите са под всякаква критика, пружините на леглата са мор за жена с прясна коремна операция и една помпа за кърма няма как да си стерилизираш. При нормално раждане в МД може да си на 12 етаж, където условията са далеч по-добри, та може да има дилема.

Общи условия

Активация на акаунт