Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 263
Пък аз съм си от мълчаливите и нищо не казвам , само в много редки случай, когата наистина прекаляват (да ми се чуди човек на акъла...  Embarassed )Ама дано да не се случва, че е много гадно.  #2gunfire
И аз съм така, чак ме е яд понякога що не им кажа това, дето го мисля. Наскоро една (нямаше вид на просяк) ми иска 50 ст, че събирала пари за билет за незнам-си-къде. Tired Много изтъркан номер вече. Не я ли я срам да краде и то от бременна (щото то при тая лъжа си е баш кражба).

munkamm, за добро утро ме разсмя с твоята история; не им се връзвай. Hug

Честит деветак на последните мами, които го започват днес. Wink

На мен ми се доядоха палачинки, та ги забърках и опекох набързо, сега ще ида да си взема и течен шоколад.  chef Още малко ще си угаждам, че после трябва да се свалят тез килца.

Една даже искаше да я почеша по гърба... #Crazy
hahaha Joy hahaha

# 76
  • София
  • Мнения: 245
Добро утро!
Честит имен ден на всички празнуващи и по-специално на малкия Алекс на Хекси! Да сте здрави, силни и много щастливи!
Мацко, добре дошла отново  Hug Благодаря за хубавия разказ, вля много положително настроение  Simple Smile Целувки на красивата ти победителка, желая ви само усмивки  Heart Eyes
Сами, как мина рожденния ден?
Ако на някой му е криво, има една тема в майките как се смеят едни бебоци, много са сладурски  Simple Smile
Успешен ден с много добри новини!

# 77
  • Мнения: 76
Добро утро и от мен,

мацкомацко, добре дошла,
много се радвам, че раждането ти е минало така успешно и обстоятелствата са се стекли благоприятно за вас с бебка, макар тя да ви е изненадала.
Аз също се притеснявам да не се случи нещо подобно преди датата на секциото, въпреки, че засега няма признаци. Коремът ми е доста паднал, но моята докторка на ЖК каза, че това било оток на предна коремна стена. Чудесно е , че бебчето е било при теб през деня, това стимулира майката да се възстанови по-бързо и да се приобщи към бебето и грижите за него. Аз съм доста против това обаче, ако стаята се обитава от повече майки, по обясними причини.
Твоят хубав разказ малко ме поуспокои , че ще се справя с неизбежното Grinning
Желая бързо възстановяване на теб и на вече щастливите мами.
Лек и приятен ден на всички Hug Hug Hug

# 78
  • Мнения: 104
Леле, момичетаааааааааааааа  #Crazy
Направо ми се зави свят от толкова много пожелания  Embarassed
Ама как ми липсвахте. Нямах търпение да се приберем с пашкулчето и да ви пиша  Mr. Green

Като за начало: ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ  Hug
Усетих какво е да пуснеш сърцето си извън теб и да се грижиш за него  Embarassed
Просто е невероятно  Blush
Желая ви на вас и на следващите от отбора ни да изпитат това НЕОПИСУЕМО усещане възможно най-скоро и пътя до него да е значително по-лекичък  Hug

Сега, за нас с две думи, че мойто маймунче се криви и ми пуска тука някакви оферти да се храним по на често, ама ....  Rolling Eyes .... ше трябва да напрайм режима  Mr. Green

Първо: аз съм ПУШКА !!!! Не ПУШКА, ами две даже  Mr. Green
На 26ти сутринта в 8.30 ми падна тапата и аз  smile3556 .... дзвъннах на ДОки по телефона  blahblah и й казах. Обаче нали беше Неделя и тя ми вика:
- Скачай до Майчин дом да те видят, че аз ще излизам извън града и да знам дали да тръгвам или ще те почваме Simple Smile
И скачаме с мъжо и там:  smile3556 3,5 см. разкритие.
Викат ми: Айде, приемаме те  Hug
Аз...ама въобще не предполагах, че ше се почва, понеже нямах никакви болки, никакви контракции, нищо ... въобще цяла бременност не усетих какво е контракция ...
и ....  smile3557 викам: Брех ... ама вие сериозно ли?
Та, пратих съпруга за багажа ми(той нали готоФ от рано  Mr. Green) и аз се кукнах да ме клизмосат и после   smile3550
Ама не знам защо толкова го плюят това. Не е нищо особено. Ама нищо! Дори много добре ме прочистиха  smile3560

ПосУе ми пукнаха водите и ме сложиха на системи. И аз ... чакам ... да додИ болката ...  welcome
Викам си: Я да видим ся какво е туй контракция  Mr. Green
и почнаха едни болежки леки ... викам си: Брях ... туй ли било  Sunglasses
Да, ама наша Феми за час някъде получи пълно разкритие с невероятно силни контракции. Направо се гърчих на леглото като червейче. Дори нямах сили да викам.
И дойдоха. Сложиха ми епидурална упойка!
Просто невероятно чудо и по-нататък ше ви обяснявам защо не трябва да се притеснявате от нея!
И контракциите станаха поносими. Усещаха се, но не бяха толкова болезнени.
Та викат ми после: Айде в родилна  Hug Можеш ли да ходиш  Shocked
Викам им: Пушка съм аз  newsm08
И си тръгнах към родилното Simple Smile
Подкрепяха ме да не падна, ама общо взето бях в кондиция:)
Та, закрачих там магарето и почнахме!
За 20 минути напъни и лееееко срязване се появи моята принцеса  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Още щом излезе ми я дадоха до лицето и започнах да я целувам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

ПОЖЕЛАВАМ ГО НА ВСЯКА ЕДНА ОТ ВАС!
Леко раждане като моето!!!!
Не пожелавам само 4те шевчета Simple Smile Но няма как... щото сме малко големички  Mr. Green

И един съвет от мен. Верно е, че не всяко раждане минава леко. Но .... момичета ... ако нямате индикации за секцио не се хвърляйте.
100% съм сигурна, че да родиш едно дете, да му дариш живот по нормален и природен път е още по-голямо вълшебство! Всичко се забравя след това.
А и .... аз бях готова за второ още на втория ден  Mr. Green

Още мога да ви говоря, ама айде следващия път, че мойто чудо в къщи вече сигурно е почнало да яде решетките на кревата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Целувки на всички. Обичам ви!

Желая по-скоро всички да изпитате това, което изпитваме ние с таткото и всичките ни близки и роднини и да се понесете розовите облачета на блаженото майчинство  Hug

Още веднъж благодаря за милите пожелания ... НЕВЕРОЯТНИ СТЕ  Hug Hug Hug

Ц Е Л У В К И  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 98
Feminine, дай Боже всички да родим така безпроблемно и безоблачно като теб. Мен най-много ме тревожи епизиотомията. После как ще си седя на дупето, не знам. Но, предполагам, че това е съвсем рутинна процедура и на фона на всичко - даже безобидна.

Относно лудите и циганите, не мога да се начудя какви хора има на тая планета. Една дебела черна Жаноария онзи ден ме гони с няк'ви пембяни нощници за "родилното" - ама залепи се като кърлеж за мен. Луди бабички ме благославят, просяци ме изнудват, от разни коли ми подсвиркват /представяте ли си?/... А най-мразя, като се разминавам с някого на улицата, да ми оглежда корема все едно съм някакво извънземно. Хората са толкова нетактични. Мункам, надявам се, че не си се уплашила и стресирала много от онова кълнящо нищожество. Който кълне, му се връща.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 145
Добро утро и от мен,
след вчерашния ужасен ден се надявам днес да ми е по-добре.
Такова разстройство имах, ходих 7 пъти в тоалетната. Изпих два лимона и въпреки това пак ходих. Цяла нощ ми къркориха червата. Бебо явно се стресна и поне той намали ритниците, че иначе не се траеше. И който казва, че в 9 бебетата не били толкова активни - не му вярвайте. Голямо раздвижване има при мен.
Хайде Хубав ден

# 81
  • Мнения: 116
Мацкомацко, Феми много свежи разказчета  Hug Hug Hug


Сега, за нас с две думи, че мойто маймунче се криви и ми пуска тука някакви оферти да се храним по на често, ама ....  Rolling Eyes .... ше трябва да напрайм режима  Mr. Green........
...........Още мога да ви говоря, ама айде следващия път, че мойто чудо в къщи вече сигурно е почнало да яде решетките на кревата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green......................




 smile3532 Joy Joy Joy     Радвам се че си толкова духовита и положително настроена толкова скоро след раждането  Hug Ама ме развесели рано сутринта   Joy Храни по-често принцеската, че да не иде кошарата  hahaha

Честит имен ден на всички празнуващи.   bouquet  bouquet  bouquet

Да почерпя и аз, че и мъжот ми е от празнуващите   party023 beer Drunk Popcorn  ааааааааа и да не забравяме най-малките Misc Baby Bottle Да ми е жив и здрав и да ни слушка и да ни глези много с малката дундалетка (като доди  Laughing)

# 82
  • Мнения: 295
Феми,страхотен разказ!!!!Много хубаво,че  минало бързо и леко,чак не си имала време да го осъзнаеш Simple Smile

Разкажи като имаш време за епидуралната,че се колебая.Иначе и аз съм твърдо ЗА естествено раждане...дано до последно да нямам показатели за секцио.

# 83
  • Мнения: 518
Феми, страшна си скица Laughing - този разказ просто е черешката на тортата hahaha hahaha hahaha
Тумби, рожденият ми ден мина и замина и нищо не разбрах от него ooooh! - толкова ми се смачка и настроението, и желанието за каквото и да е сутринта, чееее думи нямам. Седнахме в 1 механа близо до вкъщи - вечеряхме тихо и кротко Confused - просто на мен ми беше тъжно и убито Sad

# 84
  • Мнения: 104
Фемиииииии, пожелавам си твоето раждане, от раз! JoyНаправо ме развесели от сутринта. Аз съм много надъхана да родя нормално и силно се надявам да няма показатели, които да ме отклонят от избора ми. И засега също незнам какво е това контракция...пу-пу да остане така Praynig и водите да си стоят на мястото. ...

Честито на всички рожденици!  bouquet

Чакаме вести от мамите секцио от вчера ....не ни дръжте в напрежениеееее, че ни се схващат ръцето от стискане на палци Joy

# 85
  • Мнения: 229
ЧЕСТИТО НА МАМА MILETA, да й е жив и здрав сина!   bouquet

Момичета,аз пак съм в старото състояние-повръщане до откат!От снощи не ми е добре,не съм спала и за капак сутринта не мога да изляза от банята. А малкия само върви след мен и повтаря"Много те обичам мамо!Ама много те обичам!"
Вилиан, стискам палци да се оправяш по-бързо! Ако не друго, поне си имаш прекрасна морална подкрепа вкъщи.  Wink

родихме се на 23 Август в 10 без 20 сутринта
Абе и аз от СМС-а ти останах с впечатление, че бебетата ни са на една дата, та бях учудена, като видях, че са ви писали на 22-ри...  newsm78  Вече е оправено.  Laughing

kali, честито ви изписване, радвам се, че се завърна сред нас и че всичко с вас с Пепи е наред. Дано да е все така послушен и кротичък, за да можеш и ти да си почиваш.  Hug  И много се радвам за бързото възстановяване след секциото. Peace Че аз сега съм точно както ми описваше ти след първото ти раждане и наистина е доста неприятно....
Между другото, като стана въпрос за болнична храна, това е мястото, където Токуда доста се поизложиха по мое мнение...

munkamm, извини ме, мила, но много се смях на твоята история, като си те представих само как бойна-бойна търчиш след цигането да го биеш с бутилката!  Joy  Но ти влизам в положението, де, аз по време на бременността много се пазих да съм далеч от цигани, че ме беше леко шубе. Но ти не се притеснявай - старите хора казват, че на такива хора им се връщат тройно клетвите и не хващат.  Peace

Между другото, да взема да се отчета и откъм естетичната страна след раждането.  Wink Лицето ми май леко спря да се опъпчва толкова, а дотук съм 10 кг. минус (от самото раждане смъкнах към 7-8). Коремът ми доста се прибра. Чак прекалено бързо, че кожата нещо не може да го следва пропорционално - дано не увисна накрая, че съм много млада още за такива "екстри"!  Shocked  Засега и стрии нямам, дано продължи все така.  Praynig  Но преди някой да ми е завидял, имам да свалям още 20 кила, за да съм пак "гадже" (25, ако гаджето ще е "плажно"), а в момента нямам и една дреха, която да ми става от кръста надолу. Нося си само двата панталона за бременни, които пък леко ми се свличат в ластика, че поне шкембе вече нямам. Отсега си давам обещание за следващата бременност - по-полека с папането и никакво качване на 30 кила, че после е страшно!  Wink

Усетих какво е да пуснеш сърцето си извън теб и да се грижиш за него  Embarassed
Просто е невероятно  Blush 

Не би могло да се каже по-точно - просто невероятно силна и вечна любов от пръв поглед.  Flutter
Ама с това за вълшебството на нормалното раждане не съм особено съгласна. Ако раждането протече в нормални граници като продължителност и е леко, ОК. Но аз и за милиарди не бих повторила доброволно часовете раждане в ужасни болки, което аз преживях. Ако знаех какво ме очаква, без колебание бих избрала секциото.
Много се радвам за Феми, че е имала толкова позитивно изживяване.  Hug Но най й се радвам на духа и чувството за хумор - личи си, че е една много спокойна и щастлива мама.  Peace  Laughing

Сега отивам за пореден път да стерилизирам помпата, че докато се усетя часът ми за "кърмене" пак дойде. Аман вече, чувствам се като някоя безмозъчна дойна крава в мандра.  Animal Cow Скоро сигурно ще започна и мууу да викам.  Wink

# 86
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ЮХУУУУУУУУУ Hug Hug Hug

Ето ме и мене на първа линия вече вкъщи....

Вчера ни изписаха,но докато се адаптираме тука вкъщи,докато се намотаме,просто нямах силичка да правя каквото и да е..

Имаме малко проблеми с кърменето ooooh!,В болницат са му давали адапте на мишонкото с един голям биберон дето направо му се точи в гърлото и сега имаме огромен проблем с захапването на зърното...а отделно и кърмата ми една такава слабичка... ooooh! ooooh!
Тоолкова се радвам че се прибрахме и че всичко е наред Mr. Green..
Малкия е много послушен,даже нощното хранене го пропускаме и ни оставя да си починем и ние...
Общо взето операцията мина добре,все още ме наболява-което е нормално.
Когато ми казаха че имам син и че висчко е наред  се разплаках а като ми го донесоха направо ми се подкосиха краката макар че в реанимация нямаше как да се подкося  Joy Joy на леглото Joy Joy
Толкова мъничък и безащитен...скоро ще пусна сники
Инъче сме добре....чудя се с това кърмене какво д аправя,педиатърката ми изписа нещо от аптеката да си купя за кърмата и мисля днес да пробвам да си взема едни силиконово зърна ,белким пък с тях стане номера.Просто не са ми са оформили зърната за него и само плюе ..ще с емъчим.

А аз бях такава ентусиастка и сигурн аче ще кърмя като за световно,а то гледай какво става...но няма да се отказвам,давам адаптирано мляко,и естествено перди това  го мъча да суче.И се цедя колкото имам...просто нямам друг избор ooooh! ooooh!надявам се да стане работата,но божа работа Rolling Eyes Rolling Eyes

Благодарая за всички поздравления,много си ви обичам,много ми липсвахте.Престоя ми в таз болница ми се видя вечност направо.Нямах търпение да се прибера.Беше ме налегнала една депресия,постоянно плачех,абе направо не ми се говори по таз тема..Важното е че сега съм спокойна вкъщи.Даже в 9 часа си кърми детето от мене и си заспа...Имам все пак някакъв напредък Party Party Hug
Мацки за сега чао ...много целуфки  bouquet

# 87
  • Мнения: 116
 welcome Ани  Hug Hug Hug
Радвам се че сте и вие вече в къщи. Няма да се предаваш за кърменето  Peace А и щом сте се хранили сутринта, няма да имате проблеми. Дано скоро да започне да си сучи нормално, а и щом си твърдо решена да кърмиш, ще успееш  Hug Все пак с възпитанието се започва докато е малко  Mr. Green То може да си е с характер, ама .... hahaha

Хайде, успех на всички, които днес ще стават мами.   Praynig

# 88
  • Мнения: 229
Ани, много се радвам, че отново си сред нас и всичко с малчо е добре.  Hug Дано да продължава все така!  Peace
Относно кърменето аз тепърва ще се мъча с моя бебок, но за идването на кърмата мога да ти кажа, че аз първите 2 дни нямах хич, после започнах да пробвам да се цедя и имах съвсем, ама съвсем малко и постепенно се увеличи. В момента се будя с мокри петна на блузата и ако не се изцедя на 3 часа, положението става страшно. Така че кърма поне имам.
А ако имаш случайно някой запушен канал, basilisk и Ваня препоръчаха Лецитин (те са едни билкови таблетки, пиеш по 2-3 дневно, а като се оправиш намаляш). Май наистина помага.

# 89
  • Мнения: 99
Здравейте мами!
Аз откакто влезнах в деветия месец и започна предстартовото броене  и лекарката ми каза че ще е скоро събитието, нещо се сдухах и не мога да спра да плача вчера и днес. Имам чувството, че на всички около мен не им пука и никой не бърза, нищо не е готово още. А най-големия проблем ми е че ми казаха, че може би ще може и нормално да родя, да не се наложи секцио и сега съм в неведение какво да правя. Хем искам нормално, хем ме е страх ( че бебо е много голям, главата му вече е 10,6) и то най-вече да не му стане нещо на бебо на финала. И никой вкъщи не ме улеснява.
извинете за отрицателните мисли, ама тази сутрин ми е една ревлива... е ще се оправя до следобед, особено като чета какво сте писали, а и като получим радостните новини от нашите щъркелчета:) Хайде мами отчитайте се и леко раждане на изненадите.

Феми твоя разказ ме изпълни с толкова положителна енергия.

Munkamm извинявай мила, но така се смях докато чета преживяванията ти, поне ти успя да ме развеселиш. Но с те представях много образно. дано не си се уплашила много. То явно на всички ни се лепят. Мен освен че лудите ме заглеждат, се оказа че ме заглеждат и много други... добре че аз съм си кон с капаци та не им обръщам внимание, но приятелките ми и мъжа ми го забелязват... Ами да гледат като искат... какво толкова гледат...един голям корем. А вчера мамите по улицата с малки бебчета ми се усмихваха и гледаха съчувствено.
Вчера докато бях в болницата за запис на тонове мина по коридора една " малко" бремена мама със 4 годишен син и той и вика" мамо сега къде отиваме, да видим бебето ли?" Толкова миличко ми стана...

Хайде лек и усмихнат ден на всички, леко раждане на запътилите се натам и добре дошли на обебилите се мами!
 И честит имен ден на празнуващите и най-вече на малкия Алекс Hug!!![/b]
Ани добре се завърнала и бързо въстановяване и справяне с проблем аза кърменето!!!

Общи условия

Активация на акаунт