КАК СЕ УСЕЩАТ КОНТРАКЦИИТЕ??

  • 26 127
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 51
Кажете ми моля ви се къде и как боли. Някой може да си помисли, че съм лигла, защото питам ама имам доста неприятно изживяване в спешното и съм се наплашила от болници. Вече не мога да спя от притеснение за това колко и къде ще ме боли. След 10 дни ми е термина и не мога да спя по цели нощи. Всички покрай мене ми описват раждането като 9-тия кръг на ада, че едвам са оцелели, гледат ме и в погледа им се чете "Не знаеш какво те чака горкичката". Идеята ми е че не искам упойки ама ако е наистина толкова страшно да се уговарям от сега за епидурална и да спра да го мисля вече. Ама писна ми да слушам за геройски преживявания!!!! То бива бива ама чак пък толкоз.

# 1
  • Мнения: 7 723
Ще ти го обясня възможно най- просто:
Първо усещаш, че ти се прихожда по голяма нужда.
След малко- пак....и пак.....и пак.....
Когато започне да ти се прихожда на всеки 10- 15мин-
време е да тръгваш към болницата! Wink
Леко и безпроблемно раждане ти желая Hug

# 2
  • Мнения: 406
Да.По-честа нужда.........!Само спокойно и всичко ще бъде на ред!Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 684
При мен пък не беше така. Моите контракции ги усещах като много силна болка в кръста отзад, към бъбреците някъде. Направо парализираща болка, но пък трае само няколко секунди. Имам такива болки и при почти всеки цикъл през първия ден. А "голямата нужда" беше вече при самото изгонване на бебчето.
Не се настройвай, че ще е тежко или леко. Каквото е - такова. Ще те боли наистина, но в момента, в който видиш малкото мише, ще забравиш всичко и ще бъдеш щастлива, горда и силна мама! Успех!

# 4
  • Мнения: 73
Кажете ми моля ви се къде и как боли. Някой може да си помисли, че съм лигла, защото питам ама имам доста неприятно изживяване в спешното и съм се наплашила от болници. Вече не мога да спя от притеснение за това колко и къде ще ме боли. След 10 дни ми е термина и не мога да спя по цели нощи. Всички покрай мене ми описват раждането като 9-тия кръг на ада, че едвам са оцелели, гледат ме и в погледа им се чете "Не знаеш какво те чака горкичката". Идеята ми е че не искам упойки ама ако е наистина толкова страшно да се уговарям от сега за епидурална и да спра да го мисля вече. Ама писна ми да слушам за геройски преживявания!!!! То бива бива ама чак пък толкоз.
Оххх как го обичам този поглед и аз. Ще кажеш, че да имаш дете е най-големият кошмар. Благодаря за разяснението за контракциите, защото и аз щях да задам същият въпрос. Моят термин е след 16 дни и ми беше доста чудно какво за бога се усеща при контракция  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
Прочети темата за "Смешното раждане" и ще се убедиш, че раждането си е шоу, въпреки всичко. Не боли като при ампутация на орган Laughing, спокойно, търпи се. Не е "образно" като по филмите, все едно те дерат жива...  Mr. Green Природата е устроила всяка жена така, че да може да се справи, не се страхувай, всичко е съвсем естествено. Ще се справиш и ти, но трябва да мислиш позитивно и да не даваш ухо на "доброжелателни" коментари.
Аз бях допреди раждането същата паника  Laughing, не можех да вляза в болница без да се скова от страх, не ми се беше случвало и не знаех какво е.За мое учудване болката се търпеше (боли като при някаква криза, която знаеш, че ще СВЪРШИ рано или късно), не съм раждала с упойки, нито със системи с обезболяващи. Зъб или ухо са ме боляли повече, честен кръст. Peace
Всичко си е в твоята глава, ако се настроиш ПРАЗНИЧНО като за първа среща с най - свидното си, наистина ще има весели моменти и всичко ще мине по мед и масло. И обратното. Naughty
Раждането си е нещо напълно ЕСТЕСТВЕНО, всички сме се появили така, не се бой, можеш да се справиш! Hug

# 6
  • Мнения: 1 006
При мен беше така-започнах да чувствам силна болка в кръста като при менструация,която ту ме свиваше,ту ме отпускаше.Това се повтаряше в началото през 30-40 минути.Когато стана през 5 минути тръгнах към болницата.А по-голяма нужда ми се ходеше вече,когато бях с почти пълно разкритие!Има болка,но тя е търпима и забравш всичко още в мига,в който видиш малкото бебече.Успех и леко раждане! Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 44 106
Да, абе болезнено си е няма какво да се лъжем. В началото по-малко (да не кажем почти хич, все едно леко те пристяга в кръста), едно такова тъпо и далечно, колкото по-наблиава момента по-боли и за по-дълго...
А това с ходенето по голяма нужда са всъщност напъните за изгонването на плода...почнат ли те идва лесното Wink и спират болките...

Ако те е стрех и не искаш да си с упойка откажи ако можеш системата с окситоцин, тя изкуствено забързва процеса и контракциите са по-рязки, по-дълги и по-болезнени....ако случайно ти пуснат по-голяма капка може да те вкарат и в постоянна контракция...

Ако наистина много те е страх от болка и се си се настроила, че ще е нещо страшно и че едвам ще го преживееш може би е по-добре с упойка, че иначе може да се парализираш от страх и като дойде времето да не слушаш лекарите и да не напъваш...сдемек паника да те хване, а тогава съвсем не е момента дза такива неща...всечко е нагласа.
Аз си отидох с мнението, че не е кой знае какво, ще боли , но поносимо....е не беше поносимо много, но се преживява, след 2-3 месеца дори и не помнех колко "ужасно" е било Wink

Всъщност преди да ми сложат тъпата с-ма болка не съм усещала...

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
да и аз бих определила контракциите като болката при менструация. Не се настройвай толкова негативно и със страх към раждането  Peace И аз се бях изпопретеснила все пак ми беше за първи път .....
А да и прочети темата за "Смешното раждане" Wink

# 9
  • Мнения: 684
.....гледат ме и в погледа им се чете "Не знаеш какво те чака горкичката"....

Свиквай с този поглед и коментари от този сорт! Тепърва се започва - "Ох, какво те чака като почнат коликите", "Оф, коликите нищо не са в сравнение със зъбите...", "То сега е лесно докато е в количката, ще видиш като проходи", "Като тръгне на ясла/градина все болни и със сополи ще се влачите..." "В училище ще видиш - домашни, уроци, забележки..." "В пубертета стават опасни..." и какво ли още не! И голяма част от тях са верни. Но какво от това?! Като реши да има дете, човек се "обрича" да се бори всяка секунда с всякакви проблеми и нищо не е толкова трудно и тежко, защото знаеш защо го правиш и че си струва всяко усилие и всички нерви!
(Сорри за оффтопика...)

# 10
  • Мнения: 27 524
Ето ме и мен с моите, макар и донякъде, преразказани интерпетации и обяснения  Hug
Не мога да ти кажа, че не боли и че нищо не се усеща. Но в никакъв случай не е непоносимо, нетърпимо и жасно. Боли, но се търпи. Не съм викала, пъшкала съм само при изгонването, но това е било от напъване, не от болка. Да, при най-силните контракции не ти достига въздух, но отгава просто дишаш бързо, накъсано и не ти пука за никого. Аз лично седях на един стол, хващах се за челото и си накъсвах дишането много. Помага, макар и малко.
Едни жени искат да ходят при контракциите, други искат вана, трети да лежат по гръб, четвърти настрани... следвай твоите си желания.
Преди раждането ми и аз питах в дир.бг същия въпрос и няма да забравя, а и най-много ми помогна, съветът на една мама - да мисля за всяка една моя контаркция като за последна - тя казва - идвам и си отивам, последна съм и няма да се върна повече. Когато ме болеше така си казвах - боли, боли, но си отиваш и си последна... така лека-полека се изниза и последната. Изгонването е животинско, но не боли. Не  е леко, но не е нетърпимо, уникално е  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
Никой не може да каже къде, колко и как ще те боли, тъй като при всеки е индивидуално.
При мен болката на контракциите беше като много силна менструална (но много по-силна, смея да твърдя, тъй като имах и много болезнен М), освен това не ме е болял кръста (а ето, при други това го има).
Най-ужасната част ми беше изгонването. При други жени, пък това е по-малко болезнена част от контракциите преди това.
А някои жени твърдят, че им е било поносимо болезнено (аз пък например по никакъв начин не бих използвала думата "поносимо"  Crazy )
Така че... очаквай всичко  Simple Smile Може да е леко, може и не толкова.
Аз ти пожелавам успех и хубави спомени!   bouquet

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
В началото боли като при цикъл - ниско долу корема.
Контракциите не са толкова силни и чести, паузите м/у тях са по-големи, а контракциите къси.
След това , постепенно времето на контракцията се увеличава, а почивките намаляват.
Ако лежиш по гръб, боли и кръста. Аз си лежах настрани.
Бях засякла, че имам контракции на 5 мин, когато бебо прерита, пукна водите и усетих как се смъкна. Веднага ме напъна. При прегледа вече имах 8 см. А дотогава си подремвах  Shocked
Сложиха ми Епидурална и родих с 3 напъна. Водя се с много тесен таз, родих лесно, бързо и безболезнено.
Пожелавам ти такава лесно раждане  Hug

# 13
  • Мнения: 4 965
При мен беше като след ядене на развалена храна. Болките бяха като при разстройство  Blush - от стомаха надолу, режещи. А и аз на всяка контракция повръщах. Затова реших, че е от баницата на закуска - идея си нямах, че ще раждам, докато акушерката не ми каза, че контракциите ми са толкова начесто, че все едно е една - т.е. не са толкова страшни, щом не съм усетила кога е намалял периодът между тях. Sunglasses

# 14
  • Мнения: 253
Бяха ми обяснили, че се усеща втвърдяване на корема, но при мен не беше така. Болеше ме ниско долу, като при цикъл, но по-болезнено. Аз лично не ти препоръчвам епидуралната, защото на мен само ми навреди. Не ми намали болката изобщо, но за сметка на това ми притъпи усещането за напъните при изгонването, а е важно да ги усещаш, за да знаеш кога да напъваш. А за болката - боли, но е за няколко часа само. Издържа се. Моето раждане не беше от най-леките според акушерките, но на мен ми се стори ок и още в болницата вече си мислех за второ.

Леко раждане ти пожелавам! И знай, че позитивната нагласа помага много  Peace

# 15
  • Мнения: 51
Мерси за отговорите Simple Smile Много ми харесаха. Много ще съм щастлива да ги усетя като криза или като след кофти храна  Joy Присветна ми пред очите.Направо си отдъхнах докато четях Simple Smile   Flutter Thank You!!!!!  Hug Hug Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
И аз от днес съм с контракциии - нерегулярни, но определено се втърдява коремът, боли като при болезнен цикъл, единия път за малко да повърна, но всичко е за кратко , нямам регулярни и си седя спокойно в къщи, за цял ден усетих 4-5 болезнени.

Моят термин е 3-ти октомври, но май до тогава няма да изкарам. Непременно прочети темата за Смешното раждане ще ти подейства успокояващо.

# 17
  • Мнения: 73
Още една странна питанка от мен. Може ли контракция да те пристегне само от едната страна на кръста. Преди час май имах такава емоция и доста си ме поболя. Мисля, че някаква предварителна контракция, ама все пак да попитам.

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Моите контракции бяха като много силни менструални болки.Всичко минава и заминава,не е болка за умиране.
Леко раждане!  bouquet

# 19
  • Мнения: 5 362
В началото боли като при цикъл - ниско долу корема.
Контракциите не са толкова силни и чести, паузите м/у тях са по-големи, а контракциите къси.
След това , постепенно времето на контракцията се увеличава, а почивките намаляват.
Точно така бяха и при мен.
Наистина,че има болка,но все пак зависи и от това колко си способна да търпиш.Аз например,мога да кажа,че цялото ми раждане мина леко,болката не беше толкова непоносима,а и като знаеш какъв ще е резултата си струва.Тук съм чела всякакви неща.Някои дори са били готови да умрат...от болка.
Нооо,най-важното е да мислиш позитивно!Пожелавам ти леко раждане Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Изчетох всичко с интерес. Аз не си спомням първия път как точно стана  Embarassed та сега съм се стреснала наново. Аз си имам контракции от близо месец, но не са регулярни естествено. И кръст ми боли почти непрекъснато. Ще следя темата, може пък някой да е с моите симптоми  Simple Smile

Ако наистина те е страх много по-добре с упойка. Аз лично не се притеснявам толкова от самото раждане, колкото кога ще започне, ще има ли на кой да оставя детето и разни такива работи  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 447
При всеки е различно, при мен започнаха като болки от цикъл. Ставаха всепо-силни и по-силни. Няма гаранция, че при теб ще е нещо еднакво с изброеното тук.

Успех, леко раждане ти желая!
 Peace

# 22
  • Мнения: 179
Знам,че много те е страх,защото и аз изпитвах същото преди 4м , ами да ти кажа мен пък нищо не ме боля! Rolling Eyes В момента в който усетих някаква болка и 10мин по-късно бебето с 2 напъна беше вън,без шевове без нищо! Общо взето предпочитам да родя още веднъж отколкото да ми пломбират зъб,мен това ме боли повече  Simple Smile Знам,че при всеки е различно,но аз лично болка не усетих,дори накрая се чудех това ли беше раждането при положение,че се бях наслушала на всякакви страхотии Shocked Така че не е задължително да умираш от болка при теб може да е много по-лесно  ;-)peace: Пожелавам на всички бременни мами бързо и неболезнено раждане като моето  Praynig

# 23
термина ми е в събота и аз си задавам много от тези въпроси кога, как,колко ще е болката ,но само си казвам каквото е ще мине за няколко часа и после ще забравя общо взето се настройвам сама без да питам,защото знам че всеки го изживява поразличен начин и различно оценя болката.И аз пожелавам успех Simple Smile Simple Smile Simple Smile а също и на себе си

# 24
  • Мнения: 51
Дано дано да е леко Simple Smile. Успех на всички, на които сега им предстои. Нямам търпение вече и аз да напиша как съм родила. Писна ми все да разпитвам за раждането

# 25
  • Мнения: 2 746
Контракциите са като болки при цикъл, или, който е имал бъбречна криза - е точно така боли.Ама не е нещо което не може да се изтърпи и тези приятелки, дето те плашат, не ги слушай.Още повече, че при всеки минава различно.Не се стресирай толкова, мисли за малкото розово човече, което всеки момент ще се появи и се усмихвай повече  Grinning

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Моите бяха като болки при цикъл,но аз не можах а ги изчакам до края,защото ме оперираха.

# 27
  • Мнения: 9 973
Ще ти го обясня възможно най- просто:
Първо усещаш, че ти се прихожда по голяма нужда.
След малко- пак....и пак.....и пак.....
Когато започне да ти се прихожда на всеки 10- 15мин-
време е да тръгваш към болницата! Wink
Леко и безпроблемно раждане ти желая Hug
като лежиш-добре,като си права-боли ниско долу!

# 28
  • Мнения: 3 268
При мен беше първо лека болка в кръста,която се усилва с времето.В смисъл не започва да те боли силно изведнъж.Спокойно може да спиш,няма да родиш на сън.Успешно раждане и не се притеснявай.Настрой се позитивно!Очаква те едно вълшебно преживяване,ще станеш майка!

# 29
  • Мнения: 406
Бяха ми обяснили, че се усеща втвърдяване на корема, но при мен не беше така. Болеше ме ниско долу, като при цикъл, но по-болезнено. Аз лично не ти препоръчвам епидуралната, защото на мен само ми навреди. Не ми намали болката изобщо, но за сметка на това ми притъпи усещането за напъните при изгонването, а е важно да ги усещаш, за да знаеш кога да напъваш.                            Това за напъните е много важно.Аз при второто раждане нямах болки, нямах и напъни и се   наложи доктора да ми помогне, защото като не ме болеше не знаех колко да напъвам.Но не е нищо страшно -само ме натисна и бебо излезе Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 33
здравейте и от мен. Казаха ми че като съм влязла в 9 месец може да се очаква всеки момент мъничето да се роди. Аз живея в Русе, но ще раждам в Тутракан. Това е на 50км. или около 20-30 мин. път. така, че трябва да се тръгва по отдалече към болницата. До колкото разбрах първите контракции са на 20-30 мин. надавам се и при мен да е така за да имаме време да стигнем.

# 31
  • Мнения: 33
Забравих и още нещо да ви питам. Какво ще значи това изгонване да Бебчо. Доста от вас го споменават пък аз го чувам за първи път.

# 32
  • Мнения: 284
Аз пък от няколко дни усещам болки като менструални ниско долу,но не са много чести.Снощи ми бяха на 3-4 пъти на час и това то.Дали това са контракции също?

# 33
  • Мнения: 4 447
Когато имаш контракции, най-добре е да се разхождаш. Това улеснява слизането на бебето. Когато ми изтекоха водите на 6,5 см ме сложиха на запис, после се поразходих още малко и на 7-8 ме преглед доктора, доспука мехура и вече бебето тръгна стабилно надолу. Започна да боли повее и повече. На 9 см, ако не и на малко повече ми сложиха Спиналната, болките утихнаха бързо. След 15мин родих КАЛОЯН.! Hug

# 34
  • Мнения: 566
Може и да се проспят .... или аз поне част от мойте съм ги проспала. незнам как, но от ставане от сън, вземане на душ и в болницата бях получила почти пълно разкритие. болката е напълно търпима стига да не се паникьосаш.
10 дни преди раждането също имах контракции, цяла нощ през 7, 5, 4 мин, но без болка. само схващане на корема. отидох в родилното, но нямах разкритие и ме пратиха в къщи да си чакам болките.
иначе по време на раждането на мен ме облекчаваше до някъде свиването на краката към тялото при напъните.
Леко раждане и да знаеш, че няма нищо страшно

# 35
  • София
  • Мнения: 44 106
Забравих и още нещо да ви питам. Какво ще значи това изгонване да Бебчо. Доста от вас го споменават пък аз го чувам за първи път.

изгонването е самия акт на раждането...след контракциите, когато почваш да напъваш и бебето излиза.

# 36
  • Мнения: 406
Когато имаш контракции, най-добре е да се разхождаш. Това улеснява слизането на бебето. Когато ми изтекоха водите на 6,5 см ме сложиха на запис, после се поразходих още малко и на 7-8 ме преглед доктора, доспука мехура и вече бебето тръгна стабилно надолу
          Heart EyesПо време на първото раждане аз подскачах #CrazyИ една акушерка\Хей момиче , ще го родиш в коридора hahaha\-Да , но си стигнах до родилната маса! smile3534

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Тук можеш да прочетеш повече за раждането. Изгонването е втория период.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225011.msg5017006#msg5017006

Аз лично усещам контракциите като втвърдяване на корема, което завършва с болка ниско долу. Това при мен са подготвителни контракции и болката е лека.

# 38
  • Мнения: 1 672
при мен нямаше абсолютно никаква болка усещах само втвърдяване на корема

# 39
  • Мнения: 51
На мене ми дадоха три четвъртинки хапче за педизвикване и накрая ми боднаха и система. Болките бяха на прага на поносимостта.

# 40
  • Мнения: 5 940
Боли. Може и странно да ти прозвучи, но някак ми беше естествено и познато, въпреки че не бях раждала до момента. Болеше, но не се изплаших. Мисля, че раждането е нещо естествено и не трябва да се страхуваме. Най-прекрасното събитие в живота на една жена. Болката се изтърпява.
Но конкретно на въпроса -нещо смесено между силни менструални болки, позив за ходене до голяма нужда и спазми в бъбреците.

# 41
  • Мнения: 188
Ще ти го обясня възможно най- просто:
Първо усещаш, че ти се прихожда по голяма нужда.
След малко- пак....и пак.....и пак.....


На мен това ми напомня повече за напъните преди да почне раждането.
А за контракциите  newsm78 вече не си спомням, а минаха само три месеца. Спомням си само, че адски болеше, но как точно не мога да опиша.
Не се коркай всичко свършва за няколко часа  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 44 106
Simple Smile)) То момичето, пуснало темчата вече има бебе на месец и малко Wink Даже самата тя писа как е било при нея Wink
TeguHka - да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile

# 43
  • Мнения: 5 940
Simple Smile)) То момичето, пуснало темчата вече има бебе на месец и малко Wink Даже самата тя писа как е било при нея Wink
TeguHka - да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile
Laughing

# 44
  • Мнения: 51
Simple Smile Мерси много Simple Smile
Трябва да те поздравя за наблюдателнстта  Wink
Похвално е!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт