Учителска стачка 2

  • 29 891
  • 1 087
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 14 074


Пари за облекло се дават два пъти годишно на учителите в размер, позволяващ закупуването на костюм, риза и обувки.


Пари за облекло се решават на общински съвет и се дават от парите на общината. Има общини, в които никога не е изплащано работно облекло. Има общини, в които се дават по 10 лв. и се искат после фактури за костюм  и обувки, та хората се чудат от къде да ги набавят. Има общини, които дават по две минимални работни заплати, но май са само две в цяла България. По КТД пари за работно облекло се дават веднъж годишно. Никога не се дава повече от един път, много често - веднъж на няколко години или никога.

# 76
  • Мнения: 1 938
т.26 - не може да искаш от някой да се облича по едикакъв си начин, пък да не му осигуряваш средства да се облече. Laughing


Пари за облекло се дават два пъти годишно на учителите в размер, позволяващ закупуването на костюм, риза и обувки.
Съветвам те и то безплатно, да спреш дотук и да не се излагаш повече. Уверявам те напълно достатъчно е, за да те преценим. Не се старай повече, ще се преумориш.

1. Прочети точка 24 на Бабчето и тогава се изхрачвай!
2.Пари за облекло се дават 1 път в годината и с тях мога да си купя костюм, но не ми се разрешава!!! Разрешава ми се да си купя обувки и 2 блузи.
3. Ама още не си си легнала, защо? Чака те тежък ден утре... Hug

# 77
  • Мнения: 804
smile3501 smile3501 smile3501
т.24 - никой никога не ми е плащал карта за общ. транспорт.
т.26 - не може да искаш от някой да се облича по едикакъв си начин, пък да не му осигуряваш средства да се облече. Laughing
т.28 -  newsm78 Най-добрият ми учител по литература беше и си е с наднормено тегло.
Добавям точка 29 - НИКАКВИ ОТПУСКИ! ЗА-БРА-НЕ-НИ СА!!!
 Joy Joy Joy
Стилното, прилично облекло, не означава винаги скъпо облекло. Скъпи са обикновено тоалетите в стил "Фолк фурия".
От протестиращи учители чух, че "посягат на безплатните им карти за транспорт".
Наднорменото тегло е лош пример за децата. Сега има световна кампания за здравословно хранене и борба със затлъстяването. Мисля, че учителите също трябва да се включат. Нали децата са и техен приоритет.
Отпуски може  Mr. Green ама като на всички работещи - 15, 20 работни дни.

# 78
  • Мнения: 9 050
Зина,бедствие имаше Wink-в центъра на София.Тази вечер показаха по канал 1,още не са изчистени боклуците след протестните митинги.

Ако днес не си на работа, за да чистиш - ти се дължи заплащане  Laughing  Peace

# 79
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Nellin-4е кака, научете се да си четете нормативните документи бе.
Ами само цък на КТД- то и спираш да се излагаш ...

Цитат
Чл. 26. (1) РАБОТОДАТЕЛИТЕ изплащат транспортните разноски на
пътуващите учители в размер на не по-малко от 85 % от стойността на абонаментните
карти или билетите,
съгласно Наредбата за заплащане превозни разноски на
работниците и служителите и ежегодните постановления на Министерския съвет за
изпълнение на държавния бюджет.
(2) Транспортните разноски по ал. 1 се изплащат по време на служебната заетост.
Чл. 27. РАБОТОДАТЕЛИТЕ и финансиращият орган осигуряват средства за
работно облекло на всички работници и служители в размер на не по-малко от една
минимална работна заплата,
в съответствие с Наредбата за безплатното работно и
униформено облекло.

# 80
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
3. Ама още не си си легнала, защо? Чака те тежък ден утре... Hug

Доколкото мога да чета, защото все пак не съм учител, т.е. съм проста, темата е за учителската стачка. Но ако чак толкова те интересува моето лягане, може да създадеш отделна тема.

# 81
  • Мнения: 77

18. Забрана на частните уроци.

Г-н министърът на образованието декларира пред цялата общественост, гледала диспута по Канал 1, че проблемът с частните уроци ще се реши с подписването от страна на преподавателите на декларации до директора на училището, в което преподават, за това дали дават или не  такива уроци. С това ще се предотврати конфликтът на интереси.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 14 074
Nellin-4е кака, научете се да си четете нормативните документи бе.
Ами само цък на КТД- то и спираш да се излагаш ...

Цитат
Чл. 26. (1) РАБОТОДАТЕЛИТЕ изплащат транспортните разноски на
пътуващите учители в размер на не по-малко от 85 % от стойността на абонаментните
карти или билетите,
съгласно Наредбата за заплащане превозни разноски на
работниците и служителите и ежегодните постановления на Министерския съвет за
изпълнение на държавния бюджет.
(2) Транспортните разноски по ал. 1 се изплащат по време на служебната заетост.
Чл. 27. РАБОТОДАТЕЛИТЕ и финансиращият орган осигуряват средства за
работно облекло на всички работници и служители в размер на не по-малко от една
минимална работна заплата,
в съответствие с Наредбата за безплатното работно и
униформено облекло.

Пътуващи учители означава в ДРУГО НАСЕЛЕНО МЯСТО - не знам селищата около София, но ще дам пример Пловдив. Работиш в Карлово, плащат ти процент от пътните, по КТД 85, но на общински съвет взето решение за 55%

Работното облекло също подлежи на гласуване на общинска сесия и често тя преценява че няма пари или може да отпусне 10 или 20 лв. - споменах го в предишния си пост.

# 83
  • Мнения: X

  bouquet smile3501 smile3501 smile3501
Айде наш ред е да раздаваме букетчета и аплодисменти!

# 84
  • Мнения: 1 938
3. Ама още не си си легнала, защо? Чака те тежък ден утре... Hug

Доколкото мога да чета, защото все пак не съм учител, т.е. съм проста...
   Никога не съм казвала такова нещо!  Naughty
Но пък човек най-добре познава себе си...  Laughing

# 85
  • Сливен
  • Мнения: 1 022

18. Забрана на частните уроци.

Г-н министърът на образованието декларира пред цялата общественост, гледала диспута по Канал 1, че проблемът с частните уроци ще се реши с подписването от страна на преподавателите на декларации до директора на училището, в което преподават, за това дали дават или не  такива уроци. С това ще се предотврати конфликтът на интереси.

Да или най-малкото да се вмъкне един член в ЗНО, както е в Закона за държавния служител - хванат ли те, че даваш частни уроци - дисциплинарно уволнение Wink hahaha

# 86
  • Мнения: 9 050


Пари за облекло се дават два пъти годишно на учителите в размер, позволяващ закупуването на костюм, риза и обувки.


Пари за облекло се решават на общински съвет и се дават от парите на общината. Има общини, в които никога не е изплащано работно облекло. Има общини, в които се дават по 10 лв. и се искат после фактури за костюм  и обувки, та хората се чудат от къде да ги набавят. Има общини, които дават по две минимални работни заплати, но май са само две в цяла България. По КТД пари за работно облекло се дават веднъж годишно. Никога не се дава повече от един път, много често - веднъж на няколко години или никога.

Парите за облекло не може да са по-малко от размера на МРЗ. Така четох в КТД. В този смисъл това с 10-те лева би следвало да е нарушение на КТД.

# 87
  • Мнения: 804

18. Забрана на частните уроци.

Г-н министърът на образованието декларира пред цялата общественост, гледала диспута по Канал 1, че проблемът с частните уроци ще се реши с подписването от страна на преподавателите на декларации до директора на училището, в което преподават, за това дали дават или не  такива уроци. С това ще се предотврати конфликтът на интереси.

Да или най-малкото да се вмъкне един член в ЗНО, както е в Закона за държавния служител - хванат ли те, че даваш частни уроци - дисциплинарно уволнение Wink hahaha
И тогава няма да е зле.Само от частни уроци ще се препитава,без да си губи времето с дивите дечурлига в училище.И повече пари ще изкарва. Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
А как ще стане работата с т.нар. школи и занимални? Това втора работа ли ще се води на учителите?
Както писа една съфорумка преди време, има школи, които са сабственост на служители от инспекторатите. Те нали наемат редови учители?
Вече започвам да се питам дали МОН има сметка да се спрат частните уроци. Нали така ще се размирише на вкиснатата боза в държавното образование! И това изобщо не опира до учителите, а до програмите и количеството и качеството на материала, който трябва да се усвои в учебните часове в училище - той е много и част от децата не могат да се справят сами или само с родителите при подготовката.

# 89
  • Мнения: 9 050
3. Ама още не си си легнала, защо? Чака те тежък ден утре... Hug

Доколкото мога да чета, защото все пак не съм учител, т.е. съм проста...
   Никога не съм казвала такова нещо!  Naughty
Но пък човек най-добре познава себе си...  Laughing


Това в контекста на ник-а ти ли е?

Общи условия

Активация на акаунт