слуз в изпражненията

  • 79 792
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 640
Spri navreme qdki,bob,zele,med,krave6ki produkti,6okolad,konservi,gazirano i alkohol,ob6to vzeto ograni4enieto e stra6no,no qvno savremennite de4ica sa po-kekavi4ki i ne ponasqt tolkova lesno na6te izmisleni hrani.a meso qj pove4e pile6ko,pue6ko i svinsko za da poddurja6 karmata kato koli4estvo i ka4estvo.Ina4e nosleto probvaj da otpu6i6 s karma,ponasqt go po-leko i deistva bezotkazno.Stiskam palci da ne stignete do tejki koliki ili alerjii.
Здравей,

От изброените неща, единственото, което съм консумирала докато кърмя са ядките и млечните продукти, но и те са спряни, откакто започна проблема. Шоколад, мед, газирано, алкохол и консерви не консумирам по принцип, тъй че те са ми най-малкия проблем. Виж за месото - просто няма как да стане, защото не обичам месо. Другото е, че малкия не е със запушен нос. Има сополки, но в рамките на нормалното - по-скоро са причинени от мизериите като излезем на разходка. Като се приберем и ги вадя бързо с памуче и си е наред всичко. А пък колики - Илко не е имал колики дори като новороден, пък за сега съвсем го изключвам.

# 46
a nqkoj ne6to da znae za dreboliite-drob4eta,sarca i tn???

# 47
oh,ne znam i az,to kato 4e li ne ostana ni6to za qdene.Gorkite ni beboci.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 658
ама такава диета се пази за около 2 седмици, колкото да се види дали няма подобрение, не се пази постоянно. На мен ми бяха забранили всички алергени-абсолютно всякакви млечни изделия(не само краве), всичко, което съдържа яйца ит.н. И ефекта беше нулев, само ми намаля драстично кърмата.

# 49
  • Мнения: 842
И ние сме на същия хал от три месеца някъде. В началото предполагах, че е някакъв дисбаланс между предно и задно мляко, защото често сменям гърдите по време на кърмене.  После педито мина на вариант, че били "гладни" изпражнения, защото той и не наддава добре, но и това го отхвърлихме като вариант. После минахме на варианта, че е някаква реакция към храна, започнах да пазя диета и да давам разни прахчета; в началото подобрение имаше, дори се запече, но след 1-2 седмици отново започна диария със слуз, а от вчера  и с кървави нишки. Направихме един курс на лечение с ентерол и нещата като че ли се оправиха, но след 10-12 дни отново рязко се влошиха. Минахме на нормофлор, но от него май стана по-зле и го спряхме. Започнах да давам отново ентерол, но пак няма никакво подобрение, напротив, нещата са в пъти по-зле от преди. Вече изпражненията му са много редки, слузести и с кървави нишки. Освен това за 10 дни е отслабнал с около 100-150 грама. На няколко пъти ми се е случвало да повръща след хранене, но не знам дали не се дължи на други причини като преяждане например.  Правихме изследвания - няма бактери и патогени в акото, ПКК - всичко в норма, урина - ОК.  На диета съм повече от месец, от няколко дни драстично я затегнах; буквално в момента ям само хляб, свинско месо, ориз и картофи. Но факт е, че нещата са много по-зле от времето, когато се тъпчех с мляко и шоколад. Утре сме на гастроентеролог да видим какво ще ни кажат.
Иска ми се въобще да не кърмя повече, повярвайте ми. Предпочитам да давам хидролизирано мляко и поне да знам, че детето ми не се мъчи заради мен. И навярно отдавна да съм го отбила, ако малкият не отказваше категорично АМ.

# 50
Здравейте , мамчета
моля ви да ми помогнете:
Моята рожба е вече на 5 месеца, и от месец и половина сме с нишки кръв в акото ,слуз и диярия.Поставиха и диагноза АБКМ и аз съм на строга диета вече 1месец и половина, резултата е че намалихме изхожданията до 4р5 на ден, но слузта продължава, въпреки , че бяхме и 1 ден само на безмлечна каша и тогава детето нямаше слуз в акото, но от 2 дни сме пак на кърма и слузта се появи пак, а днес имаше пак нишки кръв, ние сме само на кърма, за петия месец сме надали само 600гр. при условие , че до сега е наддавала по 1 и 200,споделете с мен колко време да продължи това мъчение, ами ако е лактозна непоносимост?, кръв вакото за първи път еднократно се появи още  на 1 месец, редовно започна към края на 3 м.

# 51
  • Мнения: 640
Здравей, Шърли,

Първото и задължително нещо е да се пусне микробиология на аките, което се надявам да сте направили. След това диетата ти не трябва да е само безмлечна, а трябва да спреш и ядки (орехи, бадеми, лешници, овесени ядки), също и ако пиеш кафе трябва да спреш. Това последното го казвам от опит. При нас се оказа, че проблема е точно кафето. Стана случайно да го разбера. Пропуснах няколко дни да пия кафе и се оправи бебко. Но като не направих връзката, един ден отново пих кафе и се появи пустата слуз. Тогава се замислих, че всъщност това е излорино последно от консумираните ми продукти. Пак спрях, пак се оправи, пак пих за тест - пак се появи. И сега вече не пия и да чукна на дърво детето няма слуз. А, също трябва да се въздържаш и от бобови.
Успех с търсенето  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 2 658
значи диетата е следната, за да се изключи алергия: спираш каквито и да било млечни продукти(не само краве продукти). Като купуваш нещо, внимателно чети да не съдържа някое от изброените неща. Спираш и кафе, шоколад, яйца, цитруси и мъхести плодове, мед, ядки, риба, телешко. Пазиш диетата 2 седмици и започваш лека-полека да включваш изброените неща и да следиш за реакция към нещо. Ако за тези 2 седмици няма подобрение, варианта с алергията отпада. Успех Peace

# 53
Благодаря ви момичета за отговорите.Честита коледа,здраве и късмет и божествената светлина винаги да ви обгръща с любов.Всичко за което ми пишете за храната го спазвам вече месец и половина с изключения на яйцата, _доц.Маринова каза да ги консумирам/ и че алергените напускали тялото около 2 месеца, за съжаление резултата никакъв .Сложиха ни 24 часа на оризова каша и царевица защото е много раздразнено червото и като ака изтича накрая кръвчица. Докато беше на кашата акитата се нормализираха , и Моника се изхождаше по 2 пъти -гъстичко без слуз, и ето че сега пак сме на кърма и отново тя има разтройство и ака с слуз и кръвни нишки.Сега отивам до аптеката да взема хидрадекс с8у разтройство за да й дам, снощи ака 7 пъти пак, яла съм заешко с лук и домати/домашно консервирани/, избягвах доматите в яденето, 1 парче локум и тахан халва, днес съм само на печен хляб със сол и варен ориз със захар, дадох и 1 лъжица оризова каша преди кърмене, засега е акала само веднэж, по сгъстило се е от снощи , но имо слуз.Не знам какво да правя , дали да я захранвам вече , или да спирам кърмата просто не знам.
Микробиология сме правили 2 пъти , нищо няма ,ходих при 4 гастроентеролози, последната Изяви предположение , че може да е лактозна непоносимост даде ни зелени водорасли и ако искам да пробвам с ALL110, не знам дали да рискувам,
моля ви споделете опита си с мен.                            Весела Коледа

# 54
  • Мнения: 640
На 5 месечно бебе водорасли  newsm78 И аз не бих рискувала... Това са си живи експерименти.
Ако искаш пиши ТУК за проблема. Човека е педиатър и дава много добри съвети. Поне аз съм много доволна от него. Стискам палци да се оправи дребосъчката ти  Praynig
Честито Рождество Христово  Hug

# 55
  • Мнения: 532
Шърли, Честита Коледа!  Grinning

Водораслите, за които са ти казали, всъщност са комлекс от млечно-кисели бактерии, които доста добре нормализират чревната флора, но освен тях има и водораслите. Продукт на Аквасорс, можеш да разгледаш продуктовата им листа в сайта им. И тук във форумите има доста инфо, можеш да си пуснеш търсачка.  Има и бебета, на които са им давали и са се подобрили доста. Но за твоето бебе трябва да реши лекар.

Диетата, която трябва да спазваш е следната:

1. Мляко и млечни продукти – прясно , кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н.


Писала си, че си яла заешко с лук и домати - домати не се консумират, защото имат хистамини (забележи и бананите също, включени са в списъка), нищо, че доматите са топлинно обработени. Казвам го, защото при топлинна обработка хистамините доста се потулват, но все пак. Първо стабилизирай бебка и после ще ги включваш по малко. Лук - дразни някои хора, затова го използвай ограничено, колкото за вкуснота на ястието.

Локум - съдържа следи от ядки, които са забранени и един куп Е-та.

ЧЕТИ СЪДЪРЖАНИЕТО НА ОПАКОВКИТЕ, важно е да не съдържат нещата от забранения списък.

Таханът не се ли прави от сусам? Много дечица в клуб Алергии реагират доста зле на тахана и сусамовите продукти. Внимавай.

Хипоалергенни меса са - заешко, пуешко, нетлъсто свинско, читаво пилешко, патешко.

Сварявай си ги и после може да си ги консумираш и така, може и да си ги правиш на яхнии с картофи, моркови, малко лук, или печени с ориз. Пилешки и свински пържолки в оребрен тиган. За марината може да ти служи само зехтин и читави подправки, естествени.

Яж ябълки, мажи филии със зехтин и шарена сол (гледай да не е от гадните купешки с мононатриев глутаминат или Е-та), яж маслинки, мажи си филии с шипков мармалад. Кус-кус с кафява захар и зехтин.

Спагети с месце, картофено пюре със зехтин и сол, ама не купешко, мачкаш картофи. По малко натурални сокове.

защо не пробваш да даваш преди всяко кърмене по няколко лъжици безмлечна оризова каша (аз предпочитам хипската). Маринова си дава фризокрема ориз и царевица, ама там има хидрогенирани мазнини. А защо пък не един ден оризова по 2-3 лъжици преди всяко кърмене, 1 ден фризокрем. Така кашата ще върви напред по червата, преди кърмата.

Педиатрите обикновено се лутат между алергия, лактозна непоносимост, ензимна недостатъчност.

Обикновено майката се поставя на диета, за да се види има ли подобрение, но диетата трябва да трае не 1-2 дни, защото и чревната лигавица заздравява бавно при бебета, а доста по-дълго.

Често се включват млечно-кисели бактерии за подобряване на чревната флора, като най-ефективни са бифидус и ацедуфилус. Понякога се включват и ензимни препарати.

Ако бебето е по-голямо може да се включи и захранване със запичащи безмлечни каши.

Ако се подозира и недостиг на кърма може да се включат определени млека - Фризопеп, Прегомин, Ал 110, други специализирани.

Най-добре седни и си направи едно седмично меню, да не се чудиш какво да ядеш. Отиди в голям супермаркет и си накупи меса (най-добре пресни, охладени), разгледай за неща, които би могла да консумираш.

Пробвай с кашите преди всяко кърмене. Не се отказвай лесно от кърмата, важна е, заради имуноглобулините, ензимите, растежните фактори. Дори 5 мл са важни.

Възможно е да ви растат зъбите, понякога процесът е дълъг и мъчителен и децата реагират така.

Възможно е след някоя ваксина да се е получило раздразване, комбинирано евентуално с вирусче и зъби и нещо, което ти си яла = комбинация от фактори, които отключват проблема ... иди, че търси точната причина.

Важното е, че тук ще намериш сравнително адекватна информация и те уверявам, че нещата се оправят и израстват. Горе главата! Heart Eyes

Имате ли кожни прояви - суха кожа на червни петна, обривчета? А дихателни - запушено или често сополиво носле?

# 56
 Снежи 73, благодаря за отговара, за всичките съвети, именно твоята диета съм си сложила на хладилника от месец,  клкото до доматите, доц.Маринова каза , че ако са готвени нямало проблем, както и яйцата, даже ми даде рецепта за палачинки с газирана вода, в същото време, Мустаков даде диета без яйца и ябълки и моркови, а доц.М -яж лютеница , тахан халвата е слънчогледова тази ,която консумирам, но и нея ще спра, лошото е че ми се похапва сладко и сега ям само печени дюли със захар, не знам дали да включа ябълки, круши и сливи , защото тя е с разстройство/ или поне аз така си мисля- акото и е жълто воднисто със слуз/ Моника ака по 5-6 пъти за деня по-малко количество и не знам дали това се приема за нормално, обикновено е следхранене почти веднага,както и междухраненията, ако е заспала веднага след яденето/сложиха я на режим на 3 -3,5 часа по 5 или 6 пъти на ден, преди това се кърмехме на поискване, но това не можело повече да продължава, защото трябвало да си почива стомахчето . Снежи, започнах да и давам по 1,2 , днес вече 4 лъжички оризова каша на ХИП, преди кърменето в10ч, и ми се струва, че тогава в акото няма толкова слуз , колкото когато е само на кърма, но не знам колко време да продължа по този начин, да  я захранвам ли  с каша и кърма, колко време да чакам за реакция от кашата, и за какви симптоми на реакция да очаквам???Колкото до обрива, има малък участък колкото маслинка на едното краче на сгъвката от 3,4 дни намазах го с кремчето на д-р
Тайс и то почти изчезна.А мога ли да започна да ям биволско сирене, козе или овче, и кога, колкото до яйцата , само желтък ли може?
Ако можете момичета да ми помогнете, колко дълго сте били на тази диета и скакви пюрета започнахте ? или да чакам още, но ми се струва , че захранването ще премахне кървенето!!!

# 57
  • Мнения: 532
Шърли,

ще продължа на лични. Оф, ти не си регистрирана  Confused

Достатъчно сте големи, мила, за захранване. От оризова безмлечна бебешка каша едва ли ще има реакция. Давай на бебата по 2-3 лъжички преди всяко кърмене, поне кашата лесно се приготвя, както ти бях писала да върви преди кърмата.

Те на по-малки бебета ги тъпчат с ентероли, оризови води и всякакви други, на 5 месечно бебе бебшка оризова каша преди всяко кърмене няма да се отрази в много.

За доматите - задръж ги. А Маринова пък ме разби с тази лютеница, това е концентриран домат с червни чушки.

Жълтъкът по принцип е по-слаб алерген от белтъка, но като цяло изключи цялото яйце.

Тахана щом е слънчоглед си хапвай де, и прекаления светец богу не е драг. Щом ти се хапва сладичко, намирай варианти, които да не са от силните алергени.

Задръж 2-3 седмици на хипоалергенна диета и понаблегни на месцето за протеини за кърмата - дано успееш. После си повъведи леко лютеница, грах за зеленчукови супички да си готвиш, яйце в някой домашен кекс може да си спретнеш, бананче - ама по едно на седмица и не натрупвай много алергени в един и същи ден и следиш за реакции. А като изкараш поне месец на безмлечна, полека лека си въвеждай по трошички биволско сирене, козе сирене, овчи кашкавал и следи.

Задръж и 2-3 седмици бебка на 1-2-3 лъжички оризова каша и кърма да се стабилизира.

Можеш по-насетне да пробваш и Фризкрем ориз и царевица (аз я разбивах с пасатора), става вкусна и пак е безмлечна.

После можеш да проучиш каталозите за хипоалергенни продукти и да повкараш и други нещица по малко. Мога да ти помагам за поредни стъпки.

Засега е ясно - 2-3 седмици задръж хипоалергенно и беба на оризова каша + кърма при всяко ядене да се стабилизира. Някои бебета, имай предвид, в клуб алергии са били само на оризова каша на всички хранения по цял месец. Моята девойка пък беше цял месец само на Фризокрем ориз и царевица, щото тогава нямаше чиста оризова безмлечна, не искам да се сещам. А ти кърмиш - ще се справиш.

Жълто воднисто ако със слуз си плаче за захранване с ориз  Wink, хайде успокой се.

Вземи се регистрирай  Simple Smile, пробвай няколко дни преди всяко кърмене оризова каша и после можеш на лични да споделиш как се чувства беба.

Успех!

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 22:05 от sneji_73

# 58
  • Мнения: 640
Снежи, по-добре тук. Според мен ще помогне на доста хора така темата  Hug

# 59
  • Мнения: 700
Снежи, благодаря ти за изчерпателните и компетентни мнения, а също и на всички мами, които споделят проблема и решението му след време. Действа ми успокоително като чета, че някои от вас са намерили решението.

 Моето бебе ака със слуз няколко дена след раждането. Сега е на 3,5 мес. Също е със хрема от раждането. Откриха стафилококи в нослето. Не знам дали това има връзка със зеленото ако и слузта. Повлиява се добре от Нормофлор, но проблема си стои.

 Моля ви кажете ми тези бактерии Бифидус и Ацедофилус как се продават /под какво име в аптеките/. Намират ли се аптеките или само като хранит. добавки да ги търся? Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт