дрешки за бебе предварително

  • 6 582
  • 206
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Купихте  ли   дрехи и козметика... за  бебето   си  преди  то   да  се е   родило?

# 1
  • Мнения: 7 474
Всичко си купих предваретелно.
Избирах си ги с голямо удоволствие  Grinning

# 2
  • Мнения: 11 016
Започнах да пазарувам бебешки дрешки в 5 месец. Това беше едно от най-приятните занимания по време на бременнността ми. Козметика купих 2 седмици преди раждането.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Естествено Peace

# 4
  • Мнения: 1 183
Започнах да купувам когато бях в седмия месец и до края вече имах всичко  Peace

# 5
  • Мнения: 554
Оооо да, няма по-голямо удоволствие Peace

# 6
  • Мнения: 2 677
Всичко си купих предварително.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 738
Всичко купихме и ние предварително Simple Smile само количката след това  Peace
Успех и леко раждане!  Hug

# 8
  • Мнения: 4 111
И ние купихме всичко предварително.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 586
Аз бях купила само няколко комплекта предварително но за следвищият път живот и здраве ще си купя всичко! Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, купих почти всичко предварително.

# 11
  • Мнения: 636
Абсолютно всичко. Преди да родя бях изпрала и изгладила дрешките.  Peace

# 12
  • Мнения: 205
Всичко си купих предварително

# 13
  • София
  • Мнения: 4 590
Да, всичко освен количката беше купено предварително.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Все още нищо не съм купувала. Затово пък свеки е накупила доста неща ooooh!

# 15
  • Мнения: 1 668
 7 месец си иэбрахме и купихме почти всичко Peace

# 16
  • Мнения: 4 447
Да, всичко предварително. Peace

120-та тема по въпроса  Tired

# 17
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
На мен всички ми говорят , че не трябвало предварително. Ама аз само чакам да стана 6-7 месец и започвам лудия шопинг.  Laughing Според мен няма нищо лошо в това всичко да е нагласено по отрано.

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ние започнахме с покупките към осмия месец, като ми хареса нещо и го купувам, единствено ни остана количката набелязана е но не сме я купили ще чакаме да се роди бебка и тогава, а и тя си има гаранция защо да тече а да не я ползвам  Simple Smile
почнах да си харесвам бебешки неща още от 3 месец  Grinning

# 19
  • Мнения: 814
И ние си бяхме напазарили предварително за бебка. Дрешки, козметика, кошарка,количка, с една дума всичко необходимо Peace.

# 20
  • Мнения: 887
Всичко, което ми беше необходимо за бебето купих предварително.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Нищо не си бях купила защото бебо се роди в началото на 7-я . После си купих всичко каквото ми беше нужно.Не виждам нищо лошо в предварителните покупки , но си мисля , че те трябва да започнат след 7, 8 месец на бременността, т. е. към края когато вече се вижда щастливия  финал.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Почти нищо не бях купила,но тя се роди почти месец по-рано.

# 23
  • Мнения: 385
Аз бях купила само няколко комплекта предварително но за следвищият път живот и здраве ще си купя всичко! Peace
И аз така и после да видиш циркове и тичане #Cussing out , даже креватче нямахме. Таткото се оказа суеверен и не ми даде да купувам нищо, но после му излезе през носа #2gunfire

# 24
  • Мнения: 372
Аз купувах почти всеки ден по нещо, толкова се радвах на всяка дрешка или аксесоар. И после последния месец през 2-3 дни изваждах от торбите каквото сме накупили и го показвах на мъжа ми. Сигурно му е било досадно вече, ама смее ли човека да каже нещо? Laughing
Не ми е минавало през ума, че може да се случи нещо и че не е хубаво да се купуват неща преди да се роди бебето. Така и отсвирвах всички мнения по този въпрос и разни суеверия.

# 25
  • Мнения: 447
Да купихме всичко предварително  Peace

# 26
  • Мнения: 476
Всичко си купих предваретелно.
Избирах си ги с голямо удоволствие  Grinning

 Hug

# 27
  • Мнения: 1 898
Да,купих почти всичко.
Едно от най-приятните неща, докато си бременна е да обикаляш магазините и да избираш дрешки за бъдещото си бебе.Не бих се лишила от това удоволствие.

# 28
  • Мнения: 9 973
всичко друго без дрешки.След раждане рода,комшии и приятели се погрижиха за това Mr. Greenа никой не ни купи играчки Cry Closeа толкова много исках.......... Blush

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
, но си мисля , че те трябва да започнат след 7, 8 месец на бременността, т. е. към края когато вече се вижда щастливия  финал.
съгласна Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
Всичко останало бяхме купили, само дрешките не. Докато бях в болницата мъжът ми и свекърва ми напазаруваха доста неща. След това купихме и останалото.

# 31
  • Мнения: 1 006
Започнах да обикалям магазините и да купувам бебешки дрешки от 7-мия месец.До деветия месец вече бях купила всичко необходимо и само чаках бебчо да се роди.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 782
исках сама да избера всичко, затова почти всичко беше купено предварително

# 33
  • Мнения: 589
Абсолютно всичко си бях купила - мебели, дрехи, козметика, аптечка, но това е защото мразя да съм неподготвена - а гледането на първо дете е като да те пратят в космоса - всичко е абсолютно ново и непознато \поне за мен беше така\

# 34
  • някъде
  • Мнения: 4 956
да Peace

# 35
  • Мнения: 177
Купих предварително само някои неща, малкия имаше и много подаръци.

# 36
  • Мнения: 7 201
Не бях купила нищо предварително!Като родих и докато бях в родилното мама и свеки бяха накупили всичко.Суеверие-това поне спазих!

# 37
  • Мнения: 2 336
Купих козметика, памперси и така... Дрешки не съм купувала още, но имам намерение скоро да започна. Кошара имам, но количка  - не. Трябва да купувам и матрак и спално бельо.

# 38
  • Мнения: 406
Да всичко бяхме купили за малкия принц! Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 814
Да, купих всичко най-необходимо предварително  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 242
И ние купихме всичко предварително. Само количката я взехме след като родих.  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 1 244
Започнах да пазарувам за бебето от мига, в който разбрах, че съм бременна.
Някои неща трябваше д се докупуват след раждането, но за тях не се бях сетила (и ги нямаше по списъците).

# 42
  • Мнения: 208
Ние също купихме всичко преди да се роди бебка, без да се съобразявам с предрасъдъци, че преди раждането не трябвало нищо да се купува.

# 43
  • Мнения: 2 100
Имаше пусната такава тема и преди Thinking
И все пак...само количката купихме предварително и дрешките за изписването. Но бабите бяха купили доста неща предварително.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Всичко си бях накупила предварително.Започнах от 5-я месец.Беше останало само количка да вземем след раждането.

# 45
  • Мнения: 2 019
Всичко си купих предваретелно.
Избирах си ги с голямо удоволствие  Grinning
Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 953
да и преди и сега ще пазарувам преди появатаа на бебето  Laughing

# 47
  • Мнения: 133
всичко си бях накупила предварително,започнах в края на 7 месец и пазарувах с голямо удоволствие, не бих позволила друг да пазарува вместо мен

# 48
  • Мнения: 1 440
Купих си всичко предварително.

# 49
  • Мнения: 405
Ех, като се сетя какъв шопинг беше в осмия месец...  Mr. Green
Добре, че купих всичко!
Първо, че беше супер кеф.
Второ, че си избрах каквото ми беше по вкуса.
Трето, с бебе щеше да е невъзможно!  Peace

# 50
  • Мнения: 2 498
Всичко си бях напазарила предварително Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 17 592
Всичко ми беше готово предварително. Ако трябваше с новороденото бебе да пазарувам, хич не ща да се мисля - а при това бебето беше на АМ, принципно бих могла да го оставя на някой и да излеза... Но след раждането да се пазарува за мен е абсурд!

# 52
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 996
Да!  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 2 968
Да. Само коритото и стойката останаха, а и комплект за изписване. Моя приятелка ми подари за бебето нужната козметика

# 54
  • Мнения: 221
Купих няколко дрешки PeaceВиж, свекърва ми беше напазарувала дрехи за три месеца напред #CrazyСамо обзавеждането на детската стая го купиха докато бях в болницата, но аз предварително си го бях избрала Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 4 621
Всичко купих предварително/без количката/. Не се влияя от суеверия Peace

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Започнах да пазарувам бебешки дрешки в 5 месец. Това беше едно от най-приятните занимания по време на бременнността ми. Козметика купих 2 седмици преди раждането.
също, а комплекта за изписването го купих още в 4-ти месец Laughing

# 57
  • Мнения: 1 197
да пазаруваш за бебе си е наи-приятното през бременността, накупих почти всичко ,не сме сигурни за пола за това си оставих и за после малнд

# 58
  • София
  • Мнения: 1 529
 PeaceГолям кеф е! После няма време да се избира на спокойствие. "От далеко та да ти е леко"

# 59
  • Мнения: 1 155
Да, започнах да пазарувам за бебо от 5тия месец само козметиката купих накрая, защото се колебаех, коя да избера.

# 60
  • Мнения: 54
Всичко необходимо купихме предварително. Повярвай, голямо удоволствие доставя Hug

# 61
  • Мнения: 1 477
Купихте  ли   дрехи и козметика... за  бебето   си  преди  то   да  се е   родило?
И аз се бях подготвила предварително.Исках да си взема всичко аз.Че ако трябваше мъж ми и свеки да избират... Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 44 223
Купих всичко преди да се роди. Не само дрехи  и козметика.

# 63
Бях си купила всичко предварително и несъжалявам, защото след като ме изписаха едва ходех и трудно сядах камо ли да обикалям по магазините.

# 64
  • Мнения: 291
Абсолютно всичко. Преди да родя бях изпрала и изгладила дрешките.  Peace

 Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, всичко бях накупила предварително.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Да, всичко купихме предварително. За мен това е най-удачния вариант. Имаш необходимото спокойствие и време, за да избереш това, което ти е нужно.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 011
Всичко купихме предварително-това бяха много щастливи за мен моменти-имах време на спокойствие да обиколя доста магазини и да избера много красиви дрешки и други бебешки работи. Не бих оставила друг да свърши тази работа в суматохата след раждането. Да не говорим, че държа всичко да му е изпрано и изгладено от мен.

# 68
  • Мнения: 3 069
Всичко купихме предварително!

# 69
  • Мнения: 4 451
Разбира се, всичко купихме, с изключение на количката. Grinning

# 70
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много ясно, не ми харесваше мисълта да тичам с новородено по магазините, или да замерям близките си с направените от тях покупки.

# 71
  • Мнения: 71
Още от 7мес започнах.Усещането е страхотно.Виках си,че ще купувам редовно по едно-две неща за удоволствие,но като влезех в детски магазин и излизах с бая покупки.То в 9м вече нямаше какво да купувам вече Grinning

# 72
  • Мнения: 145
Аз започнах от края на 6 месец и останаха доста малко неща които със сигурност ще купя преди да се роди бебчето! Страхотно е, но няма да се повтарям, вече сте написали!!!

# 73
  • Мнения: 1 174
Да, всичко си имах преди раждането, благодарение на майка ми и свекърва ми. Simple Smile Бях си купила само комплекта за изписването.

# 74
  • Мнения: 8 999
Аз /въпреки, че не си го признавам публично/ съм уникално суеверна. Нищичко не бях купила за детето. Докато бях в родилния дом давах наставления по телефона. Мъжът ми закупи всичко необходимо /под зоркото наблюдение на моя приятелка с малко по-голямо детенце/, свекърва ми изпра и изглади всичко и за изписването бяхме бетон! Разбира се това бяха неща от първа необходимост - няколко бодита, няколко гащеризончета, чаршафи, мазила... Като ме изписаха, първата ми работа беше да си избера количка, а после се юрнах сама по магазините /с бебето в количката/ и си купих всичко, което не ми достигаше.

# 75
  • Мнения: 10
Абсолютно всичко. Преди да родя бях изпрала и изгладила дрешките.  Peace
Peace
количката я бяхме е капарирали и мъжът ми я доплати и взе от магазина докато с малката бяхме в болницата.

# 76
  • Мнения: 417
разбира се, само количката не бяхме купили,свидетел съм на това как на едно бебе сушахме дрехите със сешоар за да го изпишат от болницата Tiredзатова реших да не си правя експерименти  и като излязох по майчинство се юрнах на шопинг Crazy

# 77
  • Мнения: 307
За сина ми нищо не бях купила,от суеверие,после съжалявах.Майка ми и свекърва ми бяха накупили куп неща,повечето от които не ми харесаха и не бяха никак практични и удобни.Сега за бебка започнах да пазаря от 3-я месец и сега в 6-я вече съм купила почти всичко необходимо.След Нова година ще вземем кошарката и количката.Козметика също съм си взела вече.

# 78
  • Мнения: 728
и двамата с мъжа ми сме толкова суеверни, че още нищо не сме купили. дала съм списък на майка ми и съм и казала тя да ги купува и да държи всичко у тях и чак като се роди бебето тогава да донесе там всичко за изписването в болницата, и е с мъжа ми да подреждат стаята на бебето.. може да е малко глупаво ама...  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 6 461
Купихме абсолютно всички с изключение на количката.
Започнах по малко да пазаря още когато разбрах ,че съм бременна....просто не се сдържах Grinning

# 80
  • Мнения: 5 362
Да,разбира се.
Не вярвам на суеверия Peace

# 81
  • Мнения: 1 311
Не ми даваха да купувам нищо предварително. Но аз държах да си избера всичко. И в 9-ия обикаляхме с майка ми по магазините, да си харесам дрешките, които после да купят. А пък тя после се връщала и купувала  Wink , те не важали суеверията за бабите  Laughing Леглото купихме 2 дни преди да родя. Останалите неща по списък таткото беше успял да купи в рамките на един ден след раждането, вкл. и количката.

Сега също нищо не съм купувала, но всичко е избрано, може и някой да го е купил, изпрал и изгладил вече  Wink

Пък и после също има много за пазаруване - те първите дрешки стигат за около 2 месеца, вече си се ориентирал какви дрешки ти е най-удобно да ползваш, къде какви са цените и така. И досега с кеф си пазарувам за баткото  Laughing

# 82
  • Мнения: 5 026
Да,всичко си купих предварително.

# 83
  • Мнения: 274
Благодаря  момичета  bouquet
След   такава  100 % подкрепа   от  ваша   страна    посетих Вис Виталис и  накупих  доста   неща . Само   мъжът   ми   малко   ахна   от  сметката ooooh!. Но   на   първо   време  бебето   разполага   вече   с 15  ританки, оше  толкова   блузки  и   бодита и   куп     аксесоари.Всичките  в  жълто и    зелено,  така  е   застанало, напречно,  че   който и   доктор   да   го  гледа   започва   да  се   смее, но  да   види   пола   му  не  може... newsm78. Така  се    случи,   че   нямам    нито   майка,  нито   свекърва  и    съответно  няма  кой    да   ги   купи   тези   неща. Пък    ако   пратя   баща   му,след   раждането,  бог   знае   какви     щуротиии   ще ми  донесе...   
Е приятен    ден   на  всички!Отивам     да пера Rolling EyesСега     остава  да  ви   попитам   дали   сте  прали  всичко    на   ръка    или   в   пералня ?

# 84
  • Мнения: 636
В пералня с бебешки прах за пране Peace.

# 85
  • Мнения: 728
Всичко купих предварително и пера всичко в пералня,НЕ отделям бяло от цветно,пера на 40градуса с Тео бебе.

# 86
  • Мнения: 161
Изпрах ги в пералнята с бебешки прах и ги изгладих . 

# 87
  • Мнения: 1 931
Абсолютно всичко. Преди да родя бях изпрала и изгладила дрешките.  Peace
Peace
И всичко в пералня от самото начало.С бебешки прах Тео Бебе.

# 88
  • Мнения: 40
Аз съм в края на 6-тия месец и вече взехме легълце за бебчо. Смятаме малко по-малко да си купим всичко предварително, за да ни е по-спокойно като се роди бебчо.

# 89
  • Мнения: 669
месец преди да родя си купих дори и количката

# 90
  • Мнения: 955
не съм започнала да купувам,но имам голямо желание.само че се разбрахме с мъж ми ,докато сме в болницата ,той ще се погрижи за тези неща.така че нищо предварително.
иначе обикаляме и си харесваме нещата заедно,за да знае какво точно да купи.суеверие,но мисля да го спазя.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Всичко си купих предварително, както дрешките така и бебешката козметика. Търсенето и на едното и другото ми достави огромно удоволствие.


# 92
  • Мнения: 139
В деветия месец започнах (абсолютно умишлено) и почти приключих до раждането.

# 93
  • Мнения: 3 360
Купувах почти всичко преди раждането,защото знаех че няма кой после да ходи по магазините и да пазарува.На  суеверия не вярвам!

# 94
  • Мнения: 337
Със сина ми всичко напазарувахме след раждането и нищо предварително . Сега обаче си пазарувам и изобщо го давам по лежерно откъм суеверията.

# 95
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Купих, изпрах и изгладих.Държах аз да си избера козметиката.

# 96
аз всичко  купих предварително
беше ми огоромно удоволствие през бременността и повече през последните месеци  Heart Eyes

# 97
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Всичко си купих предваретелно.
Избирах си ги с голямо удоволствие  Grinning
И аз!!!!!!

# 98
  • Мнения: 3 268
Всичко си купих предваретелно.
Избирах си ги с голямо удоволствие  Grinning
Това беше любимото ми занимание преди да родя. Grinning

# 99
  • Мнения: 28
Всичко беше купено, изпрано и изгладено, мое мнение е че по-добре да съм готова за бебето отколкото да тичам после и да купувам каквото има а не защото ми харесва - всичко беше готово за бебето у дома и бях много спокойна, не вярвам на такива суеверия

# 100
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Разбира се.
Купихме всичко предварително, изпрахме и изгладихме дрешките.
Ролята на таткото беше само да сложи чаршафчетата на легълцето преди да ни вземе от родилното.
Това определено е по-добрия вариант, отколкото таткото да се вайка, да тича по магазини, да се чуди какво и по колко да купува и непрекъснато да се обажда по телефона: "Скъпа, нямат точно такива. Имат едни други... да взема ли newsm78?"
Всъщност в сп. "9 месеца" имаше точно такава тема миналия брой - където споделят Богдана и Симо. Много ми допадна мъжкият отговор Peace.

# 101
  • Мнения: 27 524
Купих, разбира се. Всичко. Освен това купих чорапки и бодита преди да съм забременяла  Grinning Heart Eyes

# 102
  • Мнения: 1 193
И с двете си купих всичко предварително. Изпрах, изгладих и по местата из шкафовете.

# 103
  • Мнения: 491
Започнах да купувам всичко още в 7-я месец,не чаках до 9-я.Беше много забавно.Аз мисля,че трябва да имаш всичко,защото когато се появи бебето настава лудница и нямаш вазможност да си набавиш точно това което искаш.Леко раждане

# 104
  • София
  • Мнения: 3 688
Купувам всичко предварително,ходенето по магазини е любимо мое занимание и не бих го отстъпила на никой:)

# 105
  • София
  • Мнения: 593
Всичко за каквото се сетиш до пудрата спирта и евентуално ако потрябва лепенка за пъпче.
Само количката беше останала и сега ме е яд че не я купихме и нея по-рано Peace

# 106
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Още от 6-я месец на бременността ми обикалях магазините и купувах  Whistling

# 107
  • Мнения: 180
На мен всички ми говорят , че не трябвало предварително. Ама аз само чакам да стана 6-7 месец и започвам лудия шопинг.  Laughing Според мен няма нищо лошо в това всичко да е нагласено по отрано.
и аз съм 'за" предварителното обзавеждане и дори вече започнах малко по малко...

# 108
  • София
  • Мнения: 5 079
Естествено, купих всичко и то ме чакаше готово, подредено, изпрано и изгладено. За най - накрая оставих точно козметични продукти, за което съжалявам, че после изпращах половинката и майка ми на почивки да търсят точно това, от което исках.
За в бъдеще (живот и здраве) вече ВСИЧКО ще ми е осигурено предварително.  Peace

# 109
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
С бебо - от 5-ия месец на бременността започнах шопинга. До седмия имах всичко (и мебелите му), само количката след раждането.
Сега с бебка започнах от 4-ия месец  Peace

# 110
  • Мнения: 114
И аз започнах отрано пазаруването - така имах много време да се подготвям с радост за бъдещото събитие  Hug
Не робувам на старите вярвания, а и така е много по-лесно, отначало като се появи малкото човече мисля че не е толкова лесно да се обикалят магазини  Flutter

# 111
  • Мнения: 84
И аз започнах отрано пазаруването - така имах много време да се подготвям с радост за бъдещото събитие  Hug
Не робувам на старите вярвания, а и така е много по-лесно, отначало като се появи малкото човече мисля че не е толкова лесно да се обикалят магазини  Flutter
Подкрепям напълно! Peace

# 112
  • Мнения: 1 103
аз предварително се бях  подготвила. Peace

# 113
  • Мнения: 158
Нашият тати е суеверен много /не, че аз не съм , но ми се искаше да си по накупя някои нещица/ и не дава нищо да купим за бебка Sad
А да Ви кажа, мен най-много ме притеснява, че после живот и здраве ще отиде в първия магазин и ще накупи що трябва и що не трябва.... Thinking
Но аз мисля да му направя списък... newsm78
Да купи най-необходимото пък после ще си пазаруваме на воля Hug
Дай Боже всичко да е наред и да сме живи и здрави  baby_neutral

# 114
  • Мнения: 4 784
Не само дрехи - всичко предварително!

# 115
  • Мнения: 1 546
Не само дрехи - всичко предварително!
PeaceСамо корито не бяхме взели и то от мързел.. Blush и чудене...всичко беше готово предварително. Simple Smile

# 116
  • Мнения: 3 695
Да, купих, това е едно много, много приятно занимание!  Laughing

# 117
  • Мнения: 247
Моят термин е края на месец май, но смятам да купя всичко необходимо за бебето предварително. Не вярвам в подобни суеверия, че не е хубаво да се пазарува преди да се е родило. А и след като родя едва ли ще имам сили и енергия да обикалям по магазините и да избирам. 

# 118
  • Мнения: 184
повечето неща купих предварително

# 119
  • Мнения: 1 483
Почти всичко сме купили предварително.Наистина пазаруването се беше превърнало в най-хубавото ми занимание.

# 120
  • Мнения: 389
Всички дрешки бяха купени, изпрани, изгладени и подредени предварително! Леглото също бяхме сглобили и бях дала инструкции с кои чаршафчета да го постелят, преди да тръгна да раждам! Козметиката също си бях купила предварително!
Единствено количката купихме след раждането!

# 121
  • плевен
  • Мнения: 133
с първото ми дете всички ме съветваха да не купувам нищо така и направи за съжаление.В момента когато то се роди  таткото и бабата започнаха едно тичане по магазините.Затова с второто аз си купих всичко ,изпрах,изгладих и чаках

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 4 717
Абсолютно всичко съм си купила . И АМ даже  Blush

# 123
  • Мнения: 351
Всичко си купих предварително.Започнах доста рано още в 4 месец...  PeaceНевероятно приятно е да пазаруваш бебешки неща

# 124
  • русе
  • Мнения: 140
Всичко си купихме предварително, дрешките си ги бях изпрала и изгладила! Така бях по-спокойна, а и тръпката да пазаруваш за първо детенце е много голяма! Единствено количката я купихме когато малката стана на около месец!

# 125
  • София
  • Мнения: 521
Абсолютно всичко си купихме преди раждането.Тръпката от пазаруването  за бебето не си я отстъпвам на никой  Wink Започнах да пазарувам от 7 - я месец. Дрешките бяха изпрани и изгладени и чаках бебка Hug

# 126
  • Мнения: 69
И аз всичко си купих за детето предварително и бях много щастлива при всяка покупка.

# 127
  • Мнения: 469
 И аз купих всичко, просто след раждането не бях в състояние а и не мисля че някой е, да се разхождам и да избирам. Което означаваше че трябваше да избира всичко свекърва ми. Crossing Arms така че аз не я послушах и всичко си накупих и съм си много доволна. Hug

# 128
  • Мнения: 622
Почти всичко купихме преди бебчето да се роди. Някой неща като количката например стояха в магазина близо месец и си ги взех дни преди термина.Дрехи, козметика, обзавеждане,аксесоари,някой уреди- всичко беше измито,изпрано,изгладено,подредено,наредено и само чакаше появата на малката ми звездичка.Избирах с огромен ентусиазъм и вълнение.Усещането на бебка в коремчето ми и силните и така приятни ритници, както и пазаруването за малкото прекрасно същество бяха най-вълнуващите и прекрасни моменти през бременността ми!.  Hug

# 129
  • Мнения: 4 294
Купихме всичко предварително, даже и някои напълно излишни неща.  Laughing

# 130
  • Мнения: 1 117
И с двамата , щом влязох в 9месец си купих всичко необходимо и си приготвих чантата Simple SmileТака се чувствах по -спокойна.Предпочитам някои неща да си подготвя сама  Simple Smile

# 131
  • Варна
  • Мнения: 252
Всичко си взех предварително и за двете деца-и дрехи, и козметика.

# 132
  • Мнения: 2 960
  Даааааnewsm07всичко купихме предварително ,бях в  края на седмия месец Laughing Честно казано -това предварително пазаруване ти дава възможност да се насладиш на сладкото очакване за това ,че ще си имаш една малка невинна smile3522 душичка. Подреждаш си всичко, радваш му се .....само си взехме по късно количката.

# 133
  • Мнения: 36
Предпочитам всичко да си го купя предварително, а не да се доверявам в бързината после роднини и най-вече таткото да купут. Но мисля да изчакам до към 7 месец.

# 134
  • Мнения: 3 069
Започнахме с покупките за бебо когато влезнах в 8-я месец.

# 135
  • Мнения: 43
Още не съм но едвам " стискам" да го направя Simple Smile затова ще изчакам поне докато кажат някакъв пол за детето и атакувам бебешките магазии Hug

# 136
  • Мнения: 208
Бях купила само най-необходимото   легло и няк. дрешки(от суеверие) после си купихме всичко необходимо.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Започнах да купувам когато бях в седмия месец и до края вече имах всичко  Peace
И аз така. Peace

# 138
  • Мнения: 1 900
Купувах още щом разбрах, че съм бременна. В 6 месец вече бях купила почти всико, щом влязох в 9 месец всичко беше изпрано, изгладено и подредено. Чисто от практична гледна точка. Peace

# 139
  • София
  • Мнения: 1 522
До 6-тия месец се въздържах, тъй като съм малко суеверна, но после като почнах няма спиране. Накупих всичко необходимо преди да родя. Беше ми много приятно да си ги гледам тези малки дрешки и да си представям как ще й ги обличам на моята принцеса Laughing


# 140
  • Мнения: 6 274
Първите пъти - не  Naughty. Сега - да .  Peace  Но като влязох в деветия месец .

# 141
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всичко си купих предваретелно.
Избирах си ги с голямо удоволствие  Grinning
  и аз така бях-всичко приготвих Peace

# 142
  • Мнения: 523
Всичко си купих предварително - дрехи , мокри кърпи , памперси ,корито , креватче ....абе абсолютно всичко ,което е необходимо за раждането и началното отглеждане на бебето . newsm32 1stroller pacifier newsm07 newsm30  bath1 smile3545 smile3524 preggo

# 143
  • Мнения: 780
Всичко предварително.Бабите искаха да купуват и подреждат нещата докато сме в родилното, но държах аз да си свърша тази работа.

# 144
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ooo, естествено, че предварително не исках да се лиша от това удоволствие и да чакам друг да ми взема неща за бебчетата ми  Mr. Green. Щото всеки знае, че веднага след раждането почти не може да се мръдне, за да се обикаля и да се търсят разни неща. Така, че твърдо преди раждането се оборудвах със всичко  Peace

# 145
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, но свеки беше накупила доста.
Аз после се развилнях и бйх като луд с къртечница по магазините Joy

# 146
  • Мнения: 1 674
да,бях купила почти всичко

# 147
  • Мнения: 78
И за двамата бях купила всичко,защото не исках друг да избира вместо мен.За мен беше голяма тръпка да обикалям по магазините и да купувам бебешки неща  Grinning

# 148
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Аз съм в 30-та седмица и от скоро започнах да се приготвям.Купих си помпа,чаршафчета и 2 шишенца.Мисля със всяка заплата да купувам по нещо,все пак наведнъж не може. Количка и легълце подсигурихме.Наистина е страхотно да се пазарува за бебо.

# 149
  • Мнения: 1 599
Всичко си купих предварително - дрехи , мокри кърпи , памперси ,корито , креватче ....абе абсолютно всичко ,което е необходимо за раждането и началното отглеждане на бебето . newsm32 1stroller pacifier newsm07 newsm30  bath1 smile3545 smile3524 preggo

И аз така всичко... обикалях още от 6ти-7ми месец само говорех а хората около мен... стига не е хубаво... дрън дрън дрън.... само майка ме подкрепяше във всичко и тя беше  hahaha в шопинг мания като мен!!!

# 150
  • Мнения: 961
И аз съм в 30 г.с. и отскоро купувам разни дребни неща. Ще изчакам още 2-3 седмици и тръгвам по магазините за големия шопинг. Не искам друг да ми отнеме удоволствието да си напазарувам за детето.

# 151
  • Earth
  • Мнения: 1 952
ДА  Peace

# 152
  • Мнения: 610
Да  Peace
Като влязох в 9тия месец си купих всичко необходимо за началните няколко месеца за бебо.

# 153
  • Мнения: 367
Бях купила абсолютно всимчко - дрешки, козметика, креватче, ваничка и т.н!

# 154
  • Мнения: 1 029
аз не бях купила нищо , водена от някакво суеверие. Сега разбирам колко глупаво е било да се лиша от удоволствието да напазарувам всичко необходимо за детето си.Ако имам второ дете обезателно ще се възползвам от възможността Peace

# 155
  • София
  • Мнения: 2 348
Грамче не съм суеверна и всичко напазарува.... свекито  33uu

# 156
  • Мнения: 681
Не всичко,но си бях набелязала това което не го бях купила и инструктирах мъжа ми много добре какво да прави и какво да вземе.

# 157
  • Разград
  • Мнения: 2 102
С баткото не бях купила нищо, а с бебето просто изпрах и изгладих всички дрешки от бати.

# 158
  • Мнения: 59
Вси4ко си бях купила предварително. Като казвам "вси4ко" имам предвид, 4е дори кошарата и коли4ката бяха купени още в 6-тия месец. Не вярвам на суеверия по този въпрос. Ако нещо ще става - то ще стане и без да си купил каквото и да било.

# 159
  • Мнения: 1 195
в началото на 9 месец започнах с покупките:)
До раждането имах абсолютно всичко Simple Smile Не исках друг да избира вместо мен а и знаех че ще е голяма лудница и исках да си спестя допълнителния стрес ако случайно нещо липсваше Simple Smile
Няма по-голямо удоволствие да пазаруваш за бебо Simple Smile

# 160
  • Мнения: 583
М/у другото само в БГ сме суеверни,иначе в другите страни хората от първият ден в който разберат ,че ще имат бебе подготвят стаята ..мислят имена..и т.н.Все едно на въпроса..исках да пазарувам за бебчо още щом видях двете чертички на теста ,ама хей на суеверия.Първата дрешка я купих в 7 месец и таткото изпадна в шок ,че бързам..после вече спокойно  края на 8 месец напазарувахме дрешки и необходимите неща за болницата,креватчето докато бях в родилно и т.к.не бях гледала такива ,бяха едни дълги и вълнуващи обяснения по телефона какво е ,цвят,големина и т.н,количката на 10 ден на детето.

# 161
  • Мнения: 1 554
Купихте  ли   дрехи и козметика... за  бебето   си  преди  то   да  се е   родило?

Да!От средата на 8 месец по4нах да пазаря Peace вси4ко ми беше готово Peace Коли4ката беше паркирана в спалнята и го 4акаше Mr. Green
Не вярвам в суеверия Peace , но като се замисля ми бяха казали д ане преска4ам кабели да не му се увие пъпната връв.А той се роди с възел Thinking въпреки това пак невярвам Peace

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Всичко си купих предварително.Започнахме от рано и малко по малко,с голям кеф пазарувахме. Peace

# 163
  • Мнения: 3 315
Всичко си купих предварително. Peace

# 164
  • Мнения: 502
Абсолютно всичко. Преди да родя бях изпрала и изгладила дрешките.  Peace

и аз така. и количката бях взела, и детската стая бях подредила, а седмица преди датата за секцио ме обзе желание да купя памперси за чантата за приемане и хоп на другия ден ми падна тапата и доктора ми реши да раждам. stork-girl

# 165
  • София
  • Мнения: 17 592
Разбира се, че ги купих предварително. Е, бих могла и да изчакам да навърши пълнолетие, но все пак предположих, че най-вероятно ще са ми нужни тъкмо докато е бебе. И че едва ли ще се прибера с него, ще го хвърля някъде и ще хукна да пазарувам...

# 166
  • Мнения: 93
ееее пак се намери един ентусиаст да изкопае тема от 2007г.
Защо никои не чете, а само се пише. #Crazy

# 167
  • Мнения: 625
Аз май съм единствената суеверна тук.Не купих нито едно лигавниче,нито легълце,нито биберон-нищо.Иначе всичко бях набелязала и запазила в 2 магазина,чиито собственици са ми познати.Та докато бях в болницата мъжо и бабата се бяха справили без проблем с покупките.

# 168
  • Мнения: 3 932
ееее пак се намери един ентусиаст да изкопае тема от 2007г.
Защо никои не чете, а само се пише. #Crazy

Е, е...а пък ако беше пусната нова такава, някой щеше да пусне линк към тая...рискове на живото предаванем няма начин!

# 169
  • Мнения: 2 825
Почти всичко бяхме купили предварително - голямо удоволствие си е Simple Smile

# 170
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
ееее пак се намери един ентусиаст да изкопае тема от 2007г.
Защо никои не чете, а само се пише. #Crazy

Ами по- добре стара тема, отколкото хиляда теми с едни и същи заглавия, не мислиш ли?!

# 171
  • София
  • Мнения: 1 185
Не само дрехи и козметика - купих всичко преди да се е родил, освен слинг  Embarassed!!!

# 172
  • Мнения: 2 374
аз нищо не съм купувала предварително когато се роди тогава и взехме всичко,не знам дали от суеверие,но не исках нищо да се взима преди бебето да се е родило.

# 173
  • Мнения: 1 931
И ние всичко си бяхме купили. Първият път с това преносване стана голямо очакване и всеки ден гледах дрехите и си мислех, днес ще е и така 10 дни. Исках аз да си ги избера, изпера и изгладя.

# 174
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Абсолютно нищо не бях купила,не знам от суеверие или от страх(имах проблемна бременност).
Добре че имам страхотна майка ,която беше купила и изпрала всичко.
Козметиката и количката купихме след като се роди.

# 175
  • София
  • Мнения: 408
Да, започнах още от 3- тия месец. Не вярвай на всички бабини деветини

# 176
  • Мнения: 8 244
Нищо не бях купила. Само предварително избрахме креватчето. Бяхме направили един списък какво ще ни трябва и баща му напазарува докато бяхме в болницата. Беше ми много интересно като се прибрахме вкъщи да разгледам всичко. Креватчето - монтирано на мястото си и застлано с нови чаршафи. Баща му беше изпрал и огладил дрешките, които беше купил. Всичко си беше подредено в шкафа. После и бабите донесоха подаръци. Аз пък се чувствах така сякаш всичко е купувано за мен, а не за бебока. Много готино беше. Следващите дни се оказа, че не ни достигат връхните блузки, че малкият много повръщаше. За сметка на това 4-те чифта ританки, които имахме в началото си бяха напълно достатъчни в следващите 6 месеца. В радиус от 10 минути пеша от дома ни, има 5 магазина за бебешки стоки, така че не беше проблем впоследствие да се вземе нещо допълнително. Първият месец ползвах количката на племенника. Това ми помогна да разбера каква точно количка искам да имам. Благодарение на това си взех количка от която съм много доволна и все още ползвам.
Следващият път пак ще се погрижим предварително само за легло и шкафове, че малко ни притиска мястото и ще трябва да са по поръчка, ама пък леглото ще е за баткото. Бебето ще получи неговото креватче. Смятам с дрешките да процедирам по същия начин. Обичам да ми правят хубави изненади.

# 177
  • Мнения: 172
Всичко си бях купила предварително,не съм суеверна Peace

# 178
  • варна
  • Мнения: 355
първоначално не смятах нищо да купувам,но като влязах в 9 месец реших да зарежа тези суеверия и да си купя поне основните неща.и така ден след ден,от това,от онова.преносих десет дни и в резултат(от чудене какво да правя докато чакам да родя Laughing)бебето беше оборудвано с абсолютно,ама абсолютно всичко!освен това и на бабите бях дала карт бланш да се развихрят в пазаруването Laughingи сега смятам че добре направих,защото като си спомня каква лудница беше като се роди и ни изписаха,не си представям как мъжа ми щеше да избира или пък аз да ходя да пазарувам! Laughingпък и избирането на дрешки,прането,гладенето им,избирането на разните други работи необходими за бебето са едни от най приятните неща от очакването на бебето Laughing

# 179
  • София
  • Мнения: 413
Пък аз ще изчакам още 2-3 седмици да ми кажат пола и започвам и аз, не съм от суеверните! Даже ме сърбят ръцете вече  newsm71

# 180
  • Мнения: 679
Всичко беше купено, изпраноу, изгладено/дрешките/, от козметиката - купувахме и в последствие Peace

# 181
  • Мнения: 679
Всичко беше купено, изпрано, изгладено, подредено в скрина /дрешките/, козметика купувахме и в последствие  Peace

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Всичко бях си купила , изпрала и подредила . Само креватчето беше капарирано и в деня на раждането таткото го взе . Пазаруването е най - сладкият момент в бременността и не бих го подарила никому  Simple Smile

# 183
  • Мнения: 493
Всичко бях купила и не съжалявам,защото като сеприбрах от родилния бях на буквата Г(сгъната от болка)и едва ли можех да тръгна по магазините да купувам каквото и да е било.

# 184
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Абсолютно всичко купих,но след 7 месец.Много приятни емоции са това Wink

# 185
  • Мнения: 27
Да всичко за което се сетих.

# 186
  • Мнения: 1 091
Абсолютно всичко. Преди да родя бях изпрала и изгладила дрешките.  Peace
И аз направих така  bouquet

# 187
  • Мнения: 133
Всичко купуваме предварително, по-забавно  е. А и като се роди бебето нямам време и нерви да тичам тепърва по магазините.

# 188
  • Мнения: 4 753
Малко, колко за начало  Peace

# 189
  • Мнения: 4 335
Все си казвах,4е ще напазарим последните дни,ама водите ми изтекоха 20 дена по-рано и така неможах да се нарадвам на момента с избора и пазаренето за бебо Laughing

# 190
  • София
  • Мнения: 413
Все си казвах,4е ще напазарим последните дни,ама водите ми изтекоха 20 дена по-рано и така неможах да се нарадвам на момента с избора и пазаренето за бебо Laughing
Хи хи хи, точно заради това ще пазарувам и аз по рано. Леля ми била в магазина с мъжа си да купуват видеокамера когато и изтекли водите, и тръгнали към болницата, а тя казала "чакай преди това да минем през еди кой си магазин, че там съм харесала едно одеалце за бебето"
Мъжът и само дето не  Shocked прпаданал от шок!  Crazy "Бе какъв магазин, какво одеало, какви 5 лева!?!? Ти раждаш по магазините ще обикаляме!" ooooh!

# 191
  • Мнения: 9 814
Бях купила всичко- дрехи, козметика, колички и т.н. месец преди да се роди бебето. Не ми се нравеше идеята, друг да избира вместо мен.

# 192
  • Мнения: 867
Бях купила всичко- дрехи, козметика, колички и т.н. месец преди да се роди бебето. Не ми се нравеше идеята, друг да избира вместо мен.

Баш и аз така, то къде ти е кефа да не си купиш нещата ти.

За малкото неща, котио не бях купила, напр. памперси, разни тоалетни принадлежности ходи да купува мъжа ми и все нещо не нацелваше. Така че бях много доволна че всичко си ми беше готово.

# 193
  • Мнения: 1 062
И аз бях купила всичко предварително, само искам да кажа още нещо - бебето на авторката вече е на повече от три месеца и малко се обезмислят коментарите по темата   Laughing Laughing Laughing

# 194
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз бях купила всичко предварително, само искам да кажа още нещо - бебето на авторката вече е на повече от три месеца и малко се обезмислят коментарите по темата   Laughing Laughing Laughing
Ами дали да не помолим модераторите да заключат темата, а?  newsm78

# 195
  • Мнения: 11
Всички около мен казват да не купувам нищо предварително,а майка ми ми казва че с мен си е купувала каквото и е харесало и не е слушала никой.Аз много искам да купувам и все нещо ми харесвапо магазините.но пък е и раничко...и аз незнам,но мине ли още малко време мисля да си купувам разни нещица за бебчо.Simple Smile

# 196
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Да, купих всичко необходимо малко преди да родя  Peace

# 197
  • Варна
  • Мнения: 1 817

Ами дали да не помолим модераторите да заключат темата, а?  newsm78

Никъде в правилата на форума, не пише, че се забранява публикуването на постове в  стари теми. Не виждам нарушение, че и чак пък да я заключват ...... ?  newsm78

# 198
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Когато бях бременна с дъщеря ми не купих абсолютно нищо, но пък всичко бях избрала много подробно след дълги обиколки по магазините. И понеже родих преждевременно и си поседяхме 10 дни в болницата, татито и родителите ми имаха време да накупят всичко от списъка. Даже леглото аз сама си го поръчах от болницата и го доставиха на следващия ден, след като ни бяха изписали. Не съм суеверна, знаех със сигурност пола, защото съм правила амнио, и въпреки това нещо ме възпираше да купувам предваително. Незнам защо.  newsm78 Сега със сина ми също нищо не съм купувала предварително. Но то и нямаше нищо за купуване, тъй като от каката имах всичко необходимо. Необходим беше само един комплект за изписване на първо време, който предварително избрах.
Може би далеч по-добрият и практичен вариант е да се напазарува предварително. А е и голяма емоция, съдейки по мои близки с каква любов избират всяка една дрешка, играчка или мебел за малкия човек. Аз лично нещо не успях да преодолея този момент и оставих за след раждането. Всъщност емоцията пак я имаше, тъй като близките ми напазаруваха само най-важните неща. После аз си купувах всичко останало. Grinning

# 199
  • Мнения: 655
Абсолютно всичко си бях купила. То така или иначе, после къде ти време?

# 200
  • Мнения: 750
Вси4ко си купих предварително.Даже малко попрекалих с покупките и пове4ето дрешки не можа да си ги поноси, защото разтеше много бързо като гъба Mr. Green.Затова му казвам Гъб4е Heart Eyes

# 201
  • Мнения: 4 362
Купихте  ли   дрехи и козметика... за  бебето   си  преди  то   да  се е   родило?

Да,започнах по малко от 5-тият месец и до към 9-ти имах всичко необходимо  Rolling Eyes

# 202
  • Мнения: 332
Да, всичко си бяхме взели предварително.
Не си се представях бременна в 9 месеца да обикалям магазините или да редоставя това удоволствие на някой друг, докато аз бях в болницата.  Hug

# 203
  • Мнения: 2 723
Всичко имах до 7 месец с баткото, сега и за малчо вече съм подготвена.

# 204
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Купих и разбира се.Всичко си имаше, преди да се роди.Не виждам как нашите щяха да се организират...само дето щях сигурно после все кусури да намирам  EmbarassedАз бях толкова ошашкана, като ни изписаха, че добре че се подготвихме навреме Party

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 17:14 от Azade

# 205
  • София
  • Мнения: 361
Купихте  ли   дрехи и козметика... за  бебето   си  преди  то   да  се е   родило?

Да,започнах по малко от 5-тият месец и до към 9-ти имах всичко необходимо  Rolling Eyes
Peace

# 206
  • София
  • Мнения: 1 098
Мен ме сърбят ръцете вече да почна с пазаруването, и скоро тръгвам по бебешките магазини, за да не оставям всичко за последния момент. Тази седмица започваме с приготвянето на детската стая, като за начало поставяне на свежи тапети.

И аз бях купила всичко предварително, само искам да кажа още нещо - бебето на авторката вече е на повече от три месеца и малко се обезсмислят коментарите по темата   Laughing Laughing Laughing


Да не забравяме, че има и други  бременни и след 5 години , пак ще се чете и ще се рови по темите.
Ако се пусне нова тема с това заглавие, ще се намерят доста потребители, които да направят поредната забележка.
Така поне се пише в старата тема, а на който не му е интересно, просто може да я подмине и да не чете.
Хайде и момичетата, които преминават през този прекрасен период на бременността си да споделят и тяхното мнение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт