Какво мислите за епидуралната упойка-за и против?

  • 18 449
  • 354
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 142
Здравейте,
На мен ми изтекоха водите в 36 седмица (кърваво червени). Впоследствие се оказа, че плацентата е тръгнала да се отлепя. Приеха ме в болницата с 1см разкритие и за 6 часа пак беше толкова. Сложиха ми Окситоцин за предизвикване на раждането и болките бяха неописуеми.
Първоначално бях против да ми слагат каквато и да е упойка, но най-накрая се "предадох" и ми сложиха. Другата алтернатива на епидурала бе морфин, но аз твърдо отказах.
Облекчението е невероятно. Самото поставяне не боли, защото ти слагат местна упойка, там където ще се боде. Няма никакъв риск, защото гръбначния стълб не се засяга (не както при спиналната, която е доста по рискована)
Най-накрая ми направиха цезарово сечение и единственото, което анестезиолога направи бе да увеличи дозата на упойката.
Всичко мина ок, така че няма място за притеснение. Единственият риск според мен е докторска грешка (така че избирайте добре момичета)
Поздрави Simple Smile

# 76
  • Мнения: 92
Опит нямам, но мнение - да  Grinning Ужасявам се от подобна упойка безкрайно и никога не бих я избрала, ако не се налага наложително. За нормално раждане - изобщо. Първото си дете родих нормално и без упойка и не е толкова страшно. За второ, живот и здраве, пак така  Simple Smile

Всъщност наистина болеше! Но повече ме е страх от упойката, отколкото от болката.      Embarassed   

# 77
Секцио и спинална упойка с две ръце.Не усетих ,че раждам, бях адекватна и изживях невероятни мигове с мъжа ми и малкия.

# 78
  • Мнения: 4 447
Опрделено сум ЗА упойка. Ако не епидурална, то спонална  Peace Peace

# 79
  • Мнения: 1 103
И двете ми деца са раждани с упойка  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 197
Упойката ми я поставиха за 30 сек.
Пак болеше след около час и половина - та още една доза и пак мина ефекта
Никакви проблеми не съм имала след това с кърма или каквото и да било.
Обаче втория път ще раждам секцио  Laughing

# 81
  • Мнения: 7 420
  Против съм!Упойката не преминава безследно за бебето. Confused

# 82
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз съм раждала с епидурална упойка и съм твърдо за.Не е нужно да раждаш мила,както е раждала бабати.Хората са го измислили.За безболезнено раждане е за предпочитане.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 144
Твърдо съм ЗА епидуралната упойка . Родих за около 2 часа , 1 час от които протече да направя нужното 4 см. разкритие за да ми пуснат упойката , а после само за още 1 час направих заветните 10 см. Накрая с около 4-5 напъна се роди бебата !
И др. път живот и здраве пак така - с упойка !

# 84
  • Мнения: 391
За мен беше избор дали да раждам като безпомощно парче месо включено към жици и маркучи да пикая, но да не ме боли. Или да съм свободна да раждам както искам и да участвам в раждането с достойнство и да позволя на тялото да роди както то си знае.

Не исках да ме израждат, исках да родя.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 058
100% за!  Peace Идвете деца родих с упойка. С първото имах разкритие 5см. преди да почнат болките. Сложиха ми упойка, нищо не усетих и си мисля-ха,че то не боли толкоз раждането. Като почнах да раждам второто разбрах,че май не съм раждала предишния път.  Mr. Green Тия 3 часа, докато получа заветните 5-7см- ужасТ ! Няма нужда да се връщам в 18 век и да ми се замъгли съзнанието от болка за да се чувствам майка и жена, благодаря!

# 86
  • Мнения: 306
За, родих за 3 часа за първо раждане с три напъна и много добре си чувствах напъните на края но не и болка и освен всичко друго епидурала увеличава разкритието а не го забавя.

# 87
emi da ti kaga az rodih sas epiduralna upoika i  mislq che ne me hvana....boleshe si me mnogo......mislq che i bez neq shtqh da se spravq po sashtiq nachin...

# 88
  • Мнения: 36
И аз мисля да раждам с епидурална упойка, но разбира се имам малко притеснения по отношение на поставянето, засягането на нерви и т.н. Също така ми казаха, че в Майчин дом (сф) въобще не обичат да слагат и чакат до последно и пос ле "ама то разкритието ти е по-голямо и не може", затова, ако си решила твърдо - настоявай - така ме посъветваха...пък аз съм си и голяма бъзла..

# 89
  • Мнения: 9 814


  Аз съм против поради риска от засягане на нерви.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт