Кога споделихте с близките си че сте бременна.

  • 5 544
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Споделете кога след като установихте че сте бременни казахте на ваши близки и познати.Спазвахте ли поверието че до третия месец не бива да се казва.

# 1
  • Мнения: 3 334
ами то има доста теми по въпроса,но пак ще споделя.....................не вярвам на такива суеверия.6-та седмица разбрах и споделих на целият свят. Grinning

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 18:44 от Anni

# 2
  • Мнения: 268
Веднага, след като разбрах Peace. Искаше ми се целият свят да знае Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 663
веднага щом разбрах! Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
На таткото и най-близките си казах веднага. Много хора разбраха, че съм бременна една когато ми пролича.

# 5
  • Мнения: 135
Аз чак 4 месец. Peace

# 6
  • Мнения: 1 008
Веднага, след като разбрах Peace. Искаше ми се целият свят да знае Laughing
Peace

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз казах само на таткото, естествено. На всички други след 4-я месец.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 344
С таткото направихме теста заедно,в същият ден казахме на свекърите и на моите родители.Най-близките ми приятели ме разконспирираха почти веднага,защото сияех от щастие,а близките ни приятели узнаха,когато ми пролича.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Теста за бременност правихме с мъжа ми.А след прегледа при гинеколога,казах на всички!

# 10
  • Мнения: 9 973
8г.с.-влязох в болница,иначе щях да изчакам още

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ами аз разбрах в 2 месец и казах на най-близките ми, но на другите им го спестих. Например колегите ми разбраха като започна да  ми личи. Peace

# 12
  • Мнения: 252
Веднага казах на близките си , не съм от суеверните.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
В момента , в който разбрах че съм бременна им казах.
Не съм го крила 3 месеца.

# 14
  • Мнения: 3 376
Веднага след като видях двете чертички.

# 15
  • Мнения: 7
И с трите си бременности на когато ми пролича в началото на 6месец.Въпреки че майка ми и сама знаше преди това и за тримата.

# 16
  • Мнения: 1 006
Веднага щом си направих теста казах на всички.Дори и на лекар не бях ходила още.

# 17
  • Мнения: 7 474
Казах веднага Laughing

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
веднага след като видях положителния тест.
На сестра ми казахме доста преди това - и аз и мъжа ми бяхме сигурни, че бебето е станало  Blush

# 19
  • Мнения: 357
на секунадата им казах  Laughing

# 20
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
След като отидох на преглед за потвърждение, и двата пъти.

# 21
  • Мнения: 142
Теста направих със сестра си,след час разбра бащата и на другия ден започнах със всички останали   phoneuu

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, мисля да пазя тайната до навършването на пълнолетието му.

# 23
  • Мнения: 323
казах само на таткото,на другите 3 месец

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Споделих с таткото и с майка ми.Те бяха най - близките ми.
Почти всички други разбраха след като родих, някой и до първият рожден ден на синът ми не бяха разбрали, че го има.
Не ме интересуват "всички".Бях щастлива с най - близките си.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не съм чакала да мине третия месец. Първо, разбира се, казах на мъжа ми, вечерта казах и на майка ми. На останалите близко казахме след като бремеността беше потвърдена и от лекар.

# 26
  • Мнения: 641
След като доктора потвърди резултата от теста.

# 27
  • Мнения: 367
Като си направих теста казах на мъжа ми,а той от радост го каза на "целия свят",даже от колата викаше на свои приятели,като ги види,че ще става татко! Party Crazy Много сладък беше Laughing Joy

# 28
  • Мнения: 537
Ами аз ходихна лекар в 6г.с. и нямаше как да не кажа на мъжа ми, че той ми звънна нетърпелив д аразбере какво е станало  Mr. Green И той после казал на майка си и на приятелите ни  Mr. Green А пък аз казах на моите родители. На по- страничните хора малко след 3-я месец  Peace

# 29
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Веднага след като разбрах им казах Laughing

# 30
На таткото веднага, а на родителите ни в началото на 3-ия месец, но не от суеверия. Като дата се падаше точно 1 март. Обадихме им се и им казахме да се стягат, защото тази година щъркела, който разнася внучетата ще ги навести.

# 31
  • Мнения: 64
 На 13.12.2006 си направих теста за бременност,това беше 1-я ден от закъснението,а тогава е и рожденния ден на съпруга ми.Теста беше положителен-чудесен подарък за случая.Подарих му теста,като написах,че едната чертичка съм Аз, а другата е нашето бъдещо бебче.Още същата вечер споделих само с майка ми,след няколко дни с баща ми.Свекърва ми научи последна Grinning Grinning Grinning.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За около седмица разбраха/на някои исках да го кажа лично/.

# 33
  • Мнения: 4 621
Не, не съм спазвала да не казвам до 3 месец. На близките си казах след първия преглед, а на приятелите малко по-късно при удобен момент Hug

# 34
  • Мнения: 1 155
На родителите и на родителите на мъжа ми казахме веднага, но на приятелите малко забавихме с казването на новината.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 761
Веднага след като се появиха 2те чертички се обадих на една приятелка, след това и на мама. После и на всички останали Simple Smile Свеки разбрах значително по-късно.

# 36
  • Мнения: 86
Направих си тест:EFP:,след това реших за по сигурно да отида и на лекар.Като се убедих 100% че съм бременна веднага казах на мъжа ми.
А на близки те към 3 месец и то защото исках да им го кажа лично не по телефона

# 37
  • Мнения: 2 660
На семейството ми казах веднага след теста.
На най-близките приятели също.
На всички познати, колеги и т.н. - на някои като влязох в четвъртия месец, други ще трябва сами да се досещат.

# 38
  • Мнения: 100
В деня , в който си направих теста всички разбраха.

# 39
  • Мнения: 1 371
Ooo, веднага се обадих на мама, тате, всички останали по веригата..... Впоследствие разбраха и приятелките ми, колегите.

# 40
  • Мнения: 1 546
4 дена след като си направих теста, на рождения ден на баща ми Peace

# 41
  • Мнения: 5 026
В деня след теста  Party

# 42
  • Мнения: 2 825
Първия път им казахме още като видяхме положителния тест.
Втория път след като го видяхме на ехографа, но казахме само на родителите си. Приятелите разбраха, чак като почна да ми личи, а някой чак като родих  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 64
На бъдещият татко, още същият ден! На най-близките, освен на родителите ми, казахме може би седмица след това. На родителите ми малко по-късно, защото не живеем в един град а исках да го кажа лично, исках да видя емоцията, която разбира се няма да забравя никога. Но на всички останали близки - все още не, а приятелите лека полека сами се досетиха с времето, но най-близките разбира се. Да си призная бременността си я приемаме за нещо може би твърде лично, и все още бихме искали да си се насладим на това чувство в тесен кръг, ако ме разбирате какво имам в предвид, сякаш не ми се иска целия свят да научи все още за дългоочакваното ми щастие.

# 44
  • Мнения: 4 292
Първият месец не казахме на никой.

# 45
  • Мнения: 617
И ние споделихме на рожденния ден на баща ми 17,02 това беше седмица след като си направих теста и на същия ден след прегледа при доктора за потвърждение.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 252
Не съм суеверна (защото това си е чиста проба суеверие) и съответно в момента, в който разбрах, че съм бременна съобщих на цялата рода. Бях много щастлива и исках и тях да зарадвам, защото няма нищо по хубаво от бебе. По пътя от болницата до работа размишлявах кога да съобщя на колегите и им го сервирах още с прекрачването на прага, Не съм крила от никого, защото е безсмислено.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 227
Веднага си признах Mr. Green.

# 48
  • Мнения: 371
4 дена след като си направих теста, на рождения ден на баща ми Peace
А аз на рождения ден на майка ми Grinning горе долу седмица след като разбрахме, но на останалите не сме казвали

# 49
  • Мнения: 1 674
Веднага щом разбрах.Не съм крила изобщо-не вярвам на суеверия

# 50
  • Мнения: 27 524
Веднага след втория положителен тест. Не вярвам на подобни суеверия. Ако има нещо да става, то ще стане, независимо казвам или не. Евентуално бих спестила ако се налага да не разтревожа някого, иначе не.

# 51
  • Мнения: 9 481
Исках да е след 3-ия криитичен месец /предходната ми бременост не стигна до и там, та реших да си спестя въпроси/, но не ми се получи Sad
В края на втория се наложи да влезна за задържане и така се наложи да съобщим.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 222
На родителите си - в деня, когато си направих теста, на таткото - два дни по-късно, защото чаках да му го сервирам за рождения ден. Казах на всичките си най-близки приятели веднага, само на шефа и колегите споделих доста по-късно, но там бях решила да си мълча, докато не реша да излизам ли в болнични или не.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 161
Веднага след като док потвърди. На приятели които чакаха близнаци моя мъж дебело подчерта 1 е. След две седмици нова изненада- 2 са. След още 2 седмици вече всички ни питаха да не се появи трета точка. Та общо взето нямаше човек от обкръжението ни който да не знае от самото начало.

# 54
  • Мнения: 2 799
На родителите ми - веднага щом видях двете чертички, а на таткото задържах една седмица, защото идваше рождения му ден...Е, това му беше най-красивия подарък. На близки и приятели също споделих - не съм суеверна и не съм крила. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 961
Казахме им веднага след първия преглед при гинеколог, когато ни казаха, че сърчицето на бебо вече тупка, т.е., около 8 г.с.

# 56
  • Мнения: 1 080
След прегледа при гинеколога

# 57
  • София
  • Мнения: 1 185
Три дни след като си направих теста казах на родителите си, а на останалите познати след като АГ потвърди бременността, по-далечните познати разбраха, когато ми порасна корема  Laughing

# 58
  • Мнения: 138
аз казах на наи близките като разбрах, а на останалите след 3 месец

# 59
  • Мнения: 3 929
Казах на свекърите и на майка ми. Те преценяват оттам нататък на кого да кажат.

# 60
  • Мнения: 728
казахме им малко след като и ние разбрахме. Да суеверни сме но на роднини може да се каже

# 61
  • София
  • Мнения: 2 398
Веднага.  Peace
Буквално от клиниката с положителния резултат на кръвния тест /който беше малко излишен след 4 положителни лентички Mr. Green/ се замъкнахме до нашите, до майка му, до баба ми, до другата, до баба му, обадихме се на сестра му, защото е далеч и т.н.

Суеверията са едно от най-глупавите неща на света, само пречат да се радваш на хубавото! Naughty

# 62
  • Мнения: 3 478

И аз така

# 63
  • Мнения: 113
две седмици след като аз разбрах

# 64
  • Мнения: 472
Веднага след като гинекологът ми потвърди, че съм бременна  Hug

# 65
  • Мнения: 25
Казах на свекърите и на майка ми. Те преценяват оттам нататък на кого да кажат.
Peace

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Таткото естествено научи пръв. На родителите и приятелите малко преди да ми проличи  Mr. Green

# 67
ние нямахме особен избор тъй като ме приеха в болница, но тогава знаеха само мъжа ми и родителите ми и естествено шефовете от работата. На всеки който питаше казвахме че имам здравословен проблем без да се обясняваме.
за първи път когато забременях се похвалихме на всички още като разбрахме, но так асе случи че 1 седмица след това загубихме бебето и трябваше пак отново да им обясняваме защо ням ада се роди, затова сега изчакахме ние да сме спокойни че всичко е наред и тогава.
но все пак това си е твое решение както го почувстваш както ти е най-добре важното е ти да се чувстваш комфортно. ти си човека който ще вземем най-правилното решение

# 68
  • Мнения: 2 005
Веднага , след като си направих теста  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 2 104
Веднага, след като разбрах Peace. Искаше ми се целият свят да знае Laughing

 Peace

# 70
  • Мнения: 363
на таткото, на майка ми и на мойта приятелка, дето ше става кръстница, веднага щом се появиха 2 чертички казах!
на другите - веднага след прегледа!
въобще не съм чакала да минат 3 месеца!
не вярвам в суеверия!

# 71
  • Мнения: 208
Казах в началото на 3мес. по телефона.

# 72
  • Мнения: 8
Това се случи веднага .
Щастието е неописуемо та да си мълчим newsm44

# 73
  • София
  • Мнения: 408
Веднага след като разбрах.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Казахме на всички веднага.Не вярвам на суеверия.Те само правят живота ти по-труден.Защо излишно да се мазохирам!?
Радостта е толкова голяма,че ми идеше да изкрещя през терасата ,че съм бременна,като видях двете чертички  Grinning

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Веднага, след като разбрах Peace. Искаше ми се целият свят да знае Laughing
Peace

# 76
  • Мнения: 556
След като видях 2-те черти казах на мъжа ми,и с него заедно казахме на близките

# 77
  • София
  • Мнения: 1 524
Първо таткото се прибра от командировка, после всички разбраха от него. Вместо здравейте, той казваше - Ще ставам татко или ще бъдем скоро трима, жената е бременна и т.н.

# 78
  • Мнения: 2 159
разбира се че казах, не вярвам на тези неща Naughty

# 79
  • София
  • Мнения: 3 249
На родителите ни и най-близките роднини казахме веднага, в рамките на 2-3 дни от положителния тест. Колегите ми също разбраха рано, защото ми се наложи рано да изляза в болничен. Който не беше разбрал със сигурност, го научи, когато влязох в болница за задържане.

Принципно не мислехме да крием от никого, но проблемите, които имах почти от самото начало, ни правеха предпазливи откъм споделяне на новината. Rolling Eyes

# 80
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
На най-близките веднага, на останалите - малко по-късно, но май не чаках чак до края на 3-тия месец

# 81
  • Мнения: 1 671
Веднага щом разбрахме  Laughing. То такава радост крие ли се?! Laughing

# 82
  • Монтана
  • Мнения: 220
На таткото казах веднага,на близките след няколко дни,а останалите разбраха впоследствие.   Simple Smile

# 83
  • Мнения: 391
Ами нашето бебе беше медицински подпомогнато, така че таткото разбра заедно с мен, няколко деа след това и майка ми, всички останали разбираха след 3тия месец( не заради поверието, просто вече имах един аборт и се страхувах да се радвам и съобщавам ного) и нататък.

# 84
  • Мнения: 78
На таткото веднага, на най-близките след 2-3 дни, на другите към 3-я месец, пък и коремът ми бързо започна да расте...

# 85
  • Мнения: 2 312
На таткото казах веднага,на близките след няколко дни,а останалите разбраха впоследствие.   Simple Smile
И аз така Grinning

# 86
  • Мнения: 1 531
ако си реалист, би следвало да кажеш на по-далечните близки след 3те месеца  Peace на най-близките си им казваш всичко, остава това дане го споделиш  Flutter

# 87
  • Мнения: 1 428
Веднага щом разбрах  Hug

# 88
  • Мнения: 4 753
На майка ми казах още преди да отида на лекар за потвърждение, на свекървата и на баща ми, когато ми казаха пола на бебето (в четвъртия месец).... Останалите разбраха кой когато забележи...  Grinning Не вярвам в поверието да не се казва до 3-ия месец, но и не обичам да тръбя за каквото и да е...

# 89
  • Мнения: 681
Веднага когато разбрах със сигурност  Peace

# 90
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Веднага, щом док потвърди - на другия ден след теста.
От какъв зор да крия?!

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз не исках да казваме, но с мъжа ми не можахме да се сдържим и пазихме тайната само две-три седмици.А и всички започнаха да се усещат защото аз изведнъж спрях цигарите  Wink

# 92
  • Мнения: 165
Веднага, щом разбрах, казах на всички близки и приятели.

# 93
  • Мнения: 79
На нашите родители казахме веднага, на приятелите след като чухме пулса, но те всички предполагаха, т.като аз изведнъж спрях цигарите, не ми се излизаше късно вечер и така  Wink

# 94
  • Мнения: 518
Ние казахме на родителите си когато бях в началота на 4-ти месец, но не от суеверие, просто така решихме, че тогава е дошло времето. Беше им подарък за Коледа и Нова година  Joy На приятелите си казахме по-късно

# 95
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Веднага щом разбрах  Hug

И аз.

# 96
  • Мнения: 604
И двата пъти го казах веднага РАДВАХ СЕ МНОГО,но втората ми бременност не завър6и успе6но.аз съ6то не вярвам в поверия ,но....може би трябва6е да си мъл4а.

# 97
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
с първото дете казах почти веднага на всички,а сега с бебка казах след третия месец

# 98
  • София
  • Мнения: 6 011
В момента в който разбрах аз - разбра го и света!  Laughing

# 99
  • София
  • Мнения: 3 753
Веднага информирах всичко живо.

# 100
  • Мнения: 255
Аламинут!
Това беха 2 та най-приятни пъти когато съм била в тоалетната... Joy
Дори втория път още преди да се потвърди от лекар домащните бяха осведомени.

# 101
  • Мнения: 3 675
Като дойде този момент ще си мълча, може би ще кажа на мъжа ми и майка ми и на 2 приятелки, за останалите след 3 месец определено.

# 102
  • Мнения: 5 362
Веднага след като го потвърди и лекарят.
Не вярвам на тези поверия.

# 103
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Първия път казах почти в третия месец на повечето познати и приятели, сега - във втория.  Peace

# 104
  • Мнения: 5 577
първият път криех, и имах една камара проблеми

втория казах веднага, и пу пу за сега нямам  Grinning

# 105
  • Мнения: 5 393
Веднага след като гинеколожката ми потвърди бременността- бях някъде в 7 г.с.

# 106
  • Мнения: 3 453
На най-бликите веднага след теста Laughing На приятели и колеги във втория Peace

# 107
на семейството и шефа- когато бях 16седмици, а на колеги и познати- 19...не 4е им беше работа да знаят...ама така трябвало. ако шефа не ми дишаше във врата щях да си трая докато не си проли4еше наистина. Аман от "ама не ти ли е лошо?" "трябва да ядеш за двама сега" "аууу 4акай да ти помогна" "не бягай" не скачай...и какво ли още не.

# 108
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Веднага щом разбрах,че съм бременна  Peace

# 109
  • Мнения: 2 447
8г.с.-влязох в болница,иначе щях да изчакам още

               И аз така 

# 110
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Не съм крила от никого.Казах веднага на всички.То с втората бременост не можех и да скрия, защото щерката се хвалеше на ляво и дясно,че ще си имаме бебе.

# 111
  • Мнения: 6 441
Аз не исках да казваме, но с мъжа ми не можахме да се сдържим и пазихме тайната само две-три седмици.А и всички започнаха да се усещат защото аз изведнъж спрях цигарите  Wink
Да,и при мен така.Цигарите ме издадоха  Laughing

# 112
  • Мнения: 270
На родителите им казахме веднага след като видях положителния резултат на теста за бременност, но на роднините и приятелите след третия месец. Въпреки, че съм убедена, че свекърва ми не е запазила тайната Grinning.

# 113
  • Spain
  • Мнения: 3 750
веднага след като разбрах ...до около1 4ас и мало и голямо знаеше 4е съм бременна . аз тайни не мога да пазя  Laughing

# 114
  • София
  • Мнения: 3 064
Веднага Simple Smile

# 115
  • Мнения: 2 849
Казах малко след положителния тест на втората седмица ,съвсем рано беше .

# 116
  • Русе
  • Мнения: 616
При първата: Веднага след положителния тест. Завърши в 11г.с. със спонтанен аборт. Cry
При втората: Милото разбра веднага, а на моето семейство - съботата след положителния тест им отидохме на гости, нищо, че тогава още доктора нищо не виждаше и ми говореше разни ужасии  #2gunfire Надявам се на финала резултата да е едно здраво и хубаво бебе  Praynig

# 117
# 118
  • Мнения: 8 999
На приятелите си казах в деня, в който си направих теста.
На родителите си казах малко по-късно.

# 119
  • Мнения: 827
Само аз и мъжа ми знаехме докъм 10г.с. после казвах на всички по ред.

# 120
  • Мнения: 569
  Почти веднага след като разбрах- тоест в началото на 2-рия месец.

# 121
  • Мнения: 920
След 4 месец, не съм суеверна, но просто не исках да казвам на никого, само татито знаеше и свекито, защото повръщах като за световно, ако нямах този проблем и на нея нямаше да и кажа. Само колегите ми знаеха,че съм бременна почти веднага, защото излязох в болничен почти два месеца и нямаш как да скрия.

# 122
  • Мнения: 339
На мъжа веднага , всъщност той първи видя двете чертички на теста.
На нашите казахме 2-3 дни след това.

# 123
  • Мнения: 1 031
С мъжа ми разбрахме заедно и след това съобщихме веднага на най-близките Simple Smile

# 124
  • Мнения: 1 103
Като разбрах че съм бременна и казах на най-близките не съм крила не вярвам на суеверия .

# 125
  • София
  • Мнения: 5 079
На най - близките - ВЕДНАГА. Heart Eyes

# 126
  • Мнения: 2 592
На семейството и най- близките приятели - веднага. Такава радостна вест е трудно да скрие човек. А и защо да се крие всъщност  newsm78

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 260
На по близките - веднага. другите разбраха като ми пролича.
Не съм суеверна, но след първата (неуспешна) бременност ми беше кофти да обяснявам защо корема ми не расте ....

# 128
  • Мнения: 257
С мъжа ми разбрахме заедно и след това съобщихме веднага на най-близките Simple Smile
Peace

# 129
  • Мнения: 534
Веднага щом доктора ми потвърди бременността

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 675
На по близките - веднага. другите разбраха като ми пролича.
Не съм суеверна, но след първата (неуспешна) бременност ми беше кофти да обяснявам защо корема ми не расте ....

И при мен беше така, само че неуспешните бременности бяха между ражданията.

# 131
  • Мнения: 1 372
Бях в края на първия месец, когато се похвалих

# 132
  • Мнения: 1 477
На родителите ни веднага.На приятели и познати постепенно  Flutter

# 133
  • Мнения: 492
Към края на втория месец.

# 134
  • Мнения: 489
Когато бях 100% сигурна.

# 135
  • София
  • Мнения: 587
На милото същата вечер - подарих му два от шестте положителни теста... На останалите - на който когато видех - беше ми интересна реакцията им... Други сега ме разконспирират по хвръкналото коремче...

# 136
  • София
  • Мнения: 1 423
На съпруга казах веднага като видях двете чертички, а на близките- след като доктора потвърди бременността  Peace

# 137
  • Мнения: 1 138
в края на втория месец, като видяхме сърчицето

# 138
  • Мнения: 817
Аз казах на всички веднага щом доки потвърди, че съм бременна.  Grinning

# 139
  • Мнения: 4 784
На най - близките ми хора веднага след като видях втората черта на теста. На приятелите изчаках да чуем тупкащото сърчице, т.е към втория месец.

# 140
  • Мнения: 891
Аз казах на всички веднага щом доки потвърди, че съм бременна.  Grinning

И аз така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт