Викате ли в къщи?

  • 8 046
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Здравейте, напоследък няколко пъти се улавям, че викам по децата в края на деня. Наистина много съм уморена и изнервена, но това не го очаквах от себе си.  Откакто се чух, че викам по дъщеря си, започнах да броя до 30 преди да се скарам, за да овладея тона и думите си, ама понякога ситуацията е такава, че няма време да се брои ...(например решила е да помага на брат си да се катери по секцията - той е на 1 г. тя на 4). Да са ми живи и здрави децата, но са кое от кое по-диви и палави, малкият се води по сестра си и измисля даже по-големи щуротии от нея, а глезенето и налагането им ме изкарва извън равновесие понякога. Как се справяте с това да не креснете за някоя дивотия на палавото си дете?

# 1
  • Мнения: 8 999
Не се притеснявай, аз понякога викам дори и сутрин, а и на обед ми се е случвало.

# 2
  • Мнения: 2 197
Да, викам и то не само в края на деня. Такава съм си - ядосвам се, развиквам се  и след 2 минути ми минава. Същата съм и с баща и. Това е положението.

# 3
  • Мнения: 14 133
Случвало ми се е. Едва ли някой не е виквал на детето си. От няколко месеца се опитвам да се озаптявам , за да гарантирам спокойствието на една съседка, която ми заяви, че й идвало да дойде да спасява детето от мен. Всичко си е обаче за моя сметка, но няма как.  Дребният не е намалил белите си от това, че аз му говоря спокойно. Надявам се някога да стане.  Praynig

# 4
  • Мнения: 636
За съжаление - да, и то не само в края на деня, при това детето все още е само едно, при това не само викам, но и пердаша. Не съм съгласна със себе си, но това е положението. Потърси в този форум, има много теми по този въпрос.

# 5
  • Мнения: 14 133
И в другите подфоруми са се получили подобни дублирания. Не е в теб грешката.  Wink

# 6
  • Мнения: 2 479
Викам по всяко време на деня, когато се изнервя и ситуацията го "изисква" Mr. Green. Съседите са свикнали, децата също - дори не се трогват особено, освен ако не започна и да заплашвам с наказания...

# 7
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Понякога  си изпускам нервите,но трябва много да съм се подразнила вече от нещо.Случвало се е и сутрин  и обед и вечер,когато има за какво да се вика!

# 8
  • Мнения: 14 133
Съседите са свикнали
Случила си на съседи, не са като тази нашата, дето беше ме обвинила за майка-тормозителка само, защото понякога повишавах тон.  ooooh! Вече страхова невроза ще получа  Laughing Тези хора сякаш деца не са отгледали. Много често вечер дребният реве само, защото е изморен, но и не иска да си легне . Какво ли й се върти тогава в главата на онази с богатото въображение.  newsm78

# 9
  • Мнения: 80
Викам много, просто съм си нервна натура. Особено когато се мотаят сутрин детето и таткото заедно, а аз закъснявам. Няма такава истерия като моята просто:))) Но пък и съседите викат, та сме квит.

# 10
  • Мнения: 9 052
да, случВа ми се и ми е много тъпо след това  Sad особено като видя как малкия повтаря по някога и вика, когато нещо не става както той иска. Затова се опитвам всячЕски да се въzдържам и не ми се случВа чЕсто да си иzпусна нервите   Wink Мног ое трудно понякога. Все пак сме хора и се иzморяваме доста  Sad

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Да викам и се мразя за това.Мразя да изтерясвам,ама вече нямам нерви. Blush

# 12
  • Мнения: 2 211
Напоследък рядко ми се случва.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 124
И аз се присъединявам към клуба на викащите. Ми то по-добре да се вика, отколкото да се пляска, та си викам на воля, а за съседите не ме е грижа Embarassed

# 14
  • Мнения: 606
  Уверих се, че Марти не отбира нито от викане, нито от пердах. Хили се нагло и продължава с пакостите.

# 15
  • Мнения: 2 211
 Уверих се, че Марти не отбира нито от викане, нито от пердах. Хили се нагло и продължава с пакостите.

Точно така. Затова изобщо не се хабя да викам.

# 16
  • Мнения: 2 090
Не се притеснявай, аз понякога викам дори и сутрин, а и на обед ми се е случвало.
И аз съм така,въпреки че се старая да си удрям спирачките когато мога и да карам по-спокойно newsm53.Рядко ми се получава де,малкия е голям бяс smile3514,не че помага викането,по-скоро обратното,ама като не издържам... smile3506
И после се чудим защо са нервни децата... doh

# 17
  • Мнения: 1 312
Викам по всяко време на деня, когато се изнервя и ситуацията го "изисква" Mr. Green. Съседите са свикнали, децата също - дори не се трогват особено, освен ако не започна и да заплашвам с наказания...
ееее и аз така  Mr. Green

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
викам, все по рядко, но имаше един период ,беше ужас, просто като ,4е говоря на китайски и нищо не се възприема като обяснение!гледам да пазя гласа си, но тя има страх като й се караме!!

# 19
  • Мнения: 4 877
не, опитвам се да обеснявам, да обеснявам... Не обичам да ми викат или да викам.

# 20
  • Мнения: 673
 Уууха! Викам и още как. А какво правиш ,когато си преброила до 30 и още ти се вика? smile3511 newsm62

# 21
Zd.Az sa6to se ulavqm,4e vikam na 2-god. si sin,za koeto mnodo sajalqvam. Sad kogato se qdosam napravo gubq kontrol nad sebe si.Na momenti imam 4uvstvoto,4e sam nai-lo6ata maika na sveta.

# 22
  • Мнения: 9 814
Да, понякога викам, по-скоро повишавам тон. Но, все си мисля, че е нормално да си изпуснеш нервите от време на време, важното е да не става практика за разрешаването на конфликти. Peace

# 23
  • Мнения: 4 629
Викам по всяко време на деня, когато се налага. И не само в нас викам - и на вън се случва

Евала на тези, които не викат

# 24
  • Мнения: 376
Викам и още как , моите са със същата разлика но са две момчета и на моменти е направо кошмар. Понякога ме е срам от съседите щото сме в нов блок ама като ми падне пердето забравям и срам и всичко.

# 25
  • Мнения: 177
Викам по всяко време на деня, когато се изнервя и ситуацията го "изисква" Mr. Green. Съседите са свикнали, децата също - дори не се трогват особено, освен ако не започна и да заплашвам с наказания...
ееее и аз така  Mr. Green
Peace

# 26
  • Мнения: 800
Като преброя до 30 и ситуацията още не е овладяна - се опитвам (много ми е трудно) да обясня спокойно какво искам от нея или него (на него определено не му пука, защото уж всичко разбира, но си е още бебе), а за каката най-ме е яд, че й повишавам тон по няколко пъти на ден, защото детето също е уморено, в градината не може свободно да играе и да изразява емоциите си, в къщи аз не й давам -ами къде тогава? Освен това я чувам все по-често и тя да вика и да се кара и то на брат си, заради което предприех броенето ... ама не винаги с успех. Успокоихте ме, че не съм само аз от викащите - понякога просто се чудя дали не съм най-лошата майка на света, та децата ми не ме слушат ...

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Викам в краен случай. По принцип съм търпелива, но отприщя ли се - докато не се навикам, не ми минава.

# 28
  • Мнения: 187
Аз също не си сдържах нервите с голямата ми дъщеря.Сега тя е на 17 г. и си давам сметка, че по-младите родители много грешат с това си невъздържание.Имам син на 5 г. На него ПОЧТИ НИКОГА, повярвайте ми, не съм крещяла. Не че не е имало защо, просто съм много по-умерена и как да кажа по- улегнала. От жената ,кото се грижи за него научих много за това как да се отнасяме към децата. В тези случаи когато прави нещо нередно, тя просто отива до детето прегръща го и казва "Нали знаеш, че това не е хубаво. Аз толкова много те обичам, а това което правиш ме натъжава." Е, тези думи имат магическо действие.После го целува и това е. И още нещо - не бива децата  насила да се карат да се извиняват , да казват, че съжаляват и т.н. Ако те усетят, че искат да се извинят-добре, ако ли не -пак добре. Те трябва да усещат ,че ние не им се сърдим. Изпадането от наша страна във двете крайности - истерия и после целувки /така правех с дъщеря ми/ ги прави абсолютно несугурни във нас, ние губим тяхното доверие, няме авторитет, в резултат на което не ни слушат.
Не приемам , че крещенето е нормално. Жалко, че толкова много майки от форума го правят и говорят за това като че ли е най-нормалното поведение към децата им. Нали знаете  за действието на бумеранга?

# 29
  • Мнения: 800
"Не приемам , че крещенето е нормално." Точно това имах предвид като пуснах темата. Не ми се иска да викам и не го смятам нито за редно, нито за допустимо, колкото и да съм изморена или изнервена. Затова потърсих съмет вие как се справяте. Може би подходът на гледачката е правилен, ще пробвам ...

# 30
  • Мнения: 173
Да,макар и много рядко,но ми се е случвало. Особено привечер.

# 31
  • Мнения: 9 052
...Не приемам , че крещенето е нормално. Жалко, че толкова много майки от форума го правят и говорят за това като че ли е най-нормалното поведение към децата им. Нали знаете  за действието на бумеранга?
станивел, не е нормално, но и ако някоя майка ми каже, ;е е супер;овек и няма граница на издр-жливостта и винаги, ама абсолютно винаги може да се владее, без зна;ение собственото и състояние и как се ;увста ... ами няма да повярвам  Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 9 857
Ооо,да,викам.И го приемам за нормално.Имам предвид не изпадане в кризи,а чисто човешко викане Mr. Green

# 33
  • Мнения: 480
Старая са да не викам. Вече.
Откакто синът ми започна да зеква.

# 34
  • Мнения: 187
Разбира се, че всички сме наясно, че викането не е нормално и разбира се,че въпреки това на всички ни се е случвало да крещим.  Не приемам за нормално това да е ежедневие. Сигурна съм ,че това се отразява на децата, а родителя го обхаваща чувство на вина. Казвам го от опит.

# 35
  • Мнения: 9 990
 Уверих се, че Марти не отбира нито от викане, нито от пердах. Хили се нагло и продължава с пакостите.

Точно така. Затова изобщо не се хабя да викам.

Индивидуално е.При мен действа.Затова и се хабя, когато се налага. Mr. GreenЧовек, който максимално да не показва емоциите си и да се владее не познавам.По-ненормално е да посрещаш всичко, което се случва като мумия.Затова едни плачат, други се смеят истерично в определени ситуации.Затова с един човек разговорът е един, а с друг-съвсем различен.В тази връзка, предпочитам да показвам, когато съм ядосана от нещо.Помолила съм и децата-да показват-да изразяват гнева си, а не да го трупат.Разрешила съм на дъщеря ми, когато не е съгласна с нещо да си го отстоява, в това число съм и разрешила да се ядосва, а да не подтиска негативното.Предпочитам да го излее словесно, да се скараме за 5 минути, а не да остане недоизказано, тя да знае, че всъщност никога не е прекалила, да не знае къде е границата ми на търпимост и т.н.
Вина за 5 години в това отношение никога не съм изпитвала.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Викам да, зависи от ситуацията. Понякога започвам от сутринта, понякога не викам изобщо целият ден, но това е рядкост.

# 37
  • Мнения: 673
  Аз пък не искам да лицемернича пред децата си . Те много добре знаят ,че когато им се развикам ,значи са сгафили , но също така знаят ,че ги обичам най-много на света. Разбира се ,че това трябва да се избягва и то не се отнася само за отношенията с децата ни , но ... всички сме хора ... имаме си плюсове и минуси. Съвършени хора няма , а и аз нямам амбицията да съм такава.

# 38
За съжаление викам.После ме е яд на себе си ама след дъжд -качулка.

# 39
  • Монтана
  • Мнения: 220
И аз викам понякога.След като съм казала нещо няколко пъти и не са ме послушали,няма как да не извикам силно.Не че много помага,ама поне аз изпускам малко парата.Знам,че не е правилно,не съм доволна като го правя,ама понякога просто се случва.  newsm12

# 40
  • Мнения: 323
Понякога  си изпускам нервите,но трябва много да съм се подразнила вече от нещо.Случвало се е и сутрин  и обед и вечер,когато има за какво да се вика!
Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 39 759
Хм, и аз викам. Бързо ми минава обаче. Дияна преди казваше (като сгафи нещо) "о, мама само се кара" Simple Smile, т.е. не пляскам по д-то  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 224
И аз викам понякога.След като съм казала нещо няколко пъти и не са ме послушали,няма как да не извикам силно.Не че много помага,ама поне аз изпускам малко парата.Знам,че не е правилно,не съм доволна като го правя,ама понякога просто се случва.  newsm12
А и аз съм от подвикващите  Mr. Green не е хубаво ,да се вика на децата ,но повярвайте ми правя го за да не шамаря Embarassed кажа един ,два пъти и без резултат и  като си поотпусна малко гласчето и по се стряскат  Joy
Старая са да не викам. Вече.
Откакто синът ми започна да зеква.


Sad от това ме е било винаги страх

# 43
  • Мнения: 274
И аз викам,когато не ме слушат,независимо сутрин ли е ,обед или вечер,като се налага... Embarassed

# 44
  • Мнения: 80
Да ви се похваля - днес не съм викала, макар че малкият пак намери нещо да мрънка и да се запъва по пътя за градина:) И вчера вечерта не съм викала:)
Както споделиха някои майки в темата, викам за да се успокоя и да не взема да ударя. Не че това ме оправдава. Който се владее - браво на него.
Според мен много зависи от човека дали ще повиши тон на детето  - аз първо опитвам да обясня, но се случва хич и да не ме слуша какво говоря, и да продължава да се инати и мрънка.

# 45
  • Мнения: 4 668
 Уверих се, че Марти не отбира нито от викане, нито от пердах. Хили се нагло и продължава с пакостите.
И моят Мартин е същият  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 561
Напоследък особено викам често и се карам  ooooh!  Нещо нервите ми са подложени на повече напрежение от обикновено, а и малката си го проси направо  Mr. Green Не се гордея с това разбира се  Embarassed Опитвам се да се въздържам, да броя до 10, 20 или до колкото мога, отивам в другата стая.................но не винаги това действа

# 47
  • София
  • Мнения: 4 040
У-ха! Викам ,че и пляскам понякога. Не връзва много-много  Confused
 Имам една позната, с двама сина, на 12 и 8 , която постоянно им крещи за нещо-винаги има за какво. Един ден, докато тя нещо пак се кара, малкият и син попитал баща си:
"Татко, ти мама как я търпиш постоянно да вика?"  Joy

# 48
  • Мнения: 647
Викам и в началото , и в края на деня - когато се налага Mr. Green

# 49
  • Мнения: 177
И аз викам понякога.След като съм казала нещо няколко пъти и не са ме послушали,няма как да не извикам силно.Не че много помага,ама поне аз изпускам малко парата.Знам,че не е правилно,не съм доволна като го правя,ама понякога просто се случва.  newsm12
Peace

# 50
  • Мнения: 100
По принцип съм спокойна жена.Викам само когато много ме ядосват. Mr. Green

# 51
  • Мнения: 3 500
Викам и още как. Хич не се одобрявам, обаче и аз съм от нервните. Напоследък го правя все по-рядко, може би щото дъщеря ми се кротна с тръшканиците, а мъжа ми си отпуши ушите. Laughing

# 52
  • Мнения: 5 103
Рядко, но викам.

# 53
  • Мнения: 150
И аз викам. Щом ме гризе отвътре, обаче, значи не трябва да го правя. Тази сутрин пак нещо креснах и сина ми направо подскочи. После дойде и ми каза на неговия си език, че се страхува от мен. В дън земя ми се искаше да потъна от срам и вина. А той е такова разбрано момче. Споделих и взех решението за себе си.

# 54
  • Мнения: 2 907
Викам. Добре че нямаме съседи, за да не си правят грешни изводи за мен. Но аз съм от викащите, да  ooooh!

# 55
  • Мнения: 801
До 2-та година аз виках, и колкото повече виках, по- малко ме чуваха. Даже бях почнала и ръчички да пляскам, без полза. Предадох се, отказах се от възпитание и взе всичко се оправи.

# 56
  • Мнения: 2 125
Викам и то много. Мразя се, че имам тъкова държание понякога.
Лесно ми минава, но съм се уверила в едно - с обяснения е много, ама много по-лесно!
Бележка не съм си взела Tired

# 57
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди доста виках из къщи.В един момент си помислих,че почвам да приличам на майка си(много,много викаше)и се стреснах от себе си.Сега съм по-спокойна и вместо да викам налагам наказания,като лишаване от компютър,от джобни и т.н.Това за каката,синът ми много рядко се случва да ме ядоса,на него му се сърдя и не му говоря,за него това е много голямо наказание.

# 58
  • Мнения: 1 103
И  аз викам    #Cussing out  срам ме  е  Embarassed  ама кво да правя като не слушат  #Cussing out .Добре че ходят единия на учуилище  а малката на ясла  че иначе незнам какво ще става (не искам да се замислям Rolling Eyes)
Аз също прилагам някои от   методите на max-mama и при нас деистват засега  Naughty.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 580
 Уверих се, че Марти не отбира нито от викане, нито от пердах. Хили се нагло и продължава с пакостите.
И моят Мартин е същият  Simple Smile
   И моите реагират по същия начин. Ужас. ooooh!

# 60
  • Мнения: 451
Викам, старая се да не го правя, но понякога се изпускам. Дразня се на себе си, но очевидно в даден Rolling Eyesи моменти е по-силно от мен.

# 61
  • Мнения: 984
Не викам. Нито съскам.
Леко свалям тона и удебелявам тембъра. Mr. Green
Това е достатъчно.

# 62
  • Мнения: 5 391
Мхм, налага се Confused

# 63
  • Мнения: 3 611
Викам, раzбира се...  Crazy
Един вид профилактика ...  Laughing

# 64
  • Мнения: 138
Един вид профилактика ...  Laughing
Даааа, явно понякога е нужна такъв вид профилактика, но дали е ефикасна.. Понякога е  важното е човек, ако е натоварен да се разпусне и чрез викане и  да не си го трупа отвътре ...
Аз пък много рядко повишавам тон.

# 65
  • Мнения: 46 511
Викам, викам, особено в периода м/у 2 и 3 г. много виках, преди и след него сякаш нещата са различни.

# 66
  • варна
  • Мнения: 1 830
Оф, викам и то доста често.Ама много ме ядосват бе Whistling

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Забелязах, че откакто си смених работата по-малко викам, дири почти не. А и вече по-малко ме впечатляват щуротиите на децата ми.

# 68
  • Мнения: 123
Привет.И аз ще се намеся.Разбира се че викам.Ще попитате защо се разбира?Ще ви кажа.Децата ми са две момчета и са с година и половина разлика.Счупиха полилея в детската два пъти.Купих нечуплив и им го обясних.Те продължиха да го целят с всевъзможни неща.На въпроса защо го правят като са наясно че не могат да го счепят те ми отговориха че не са толкова глупави и знаят че него не могат но крушката могат и целят просто нея.Представяте ли си го от устата на деца на 3,5 и 5 год?И това е само една от хилядите щуротии.Те винаги са мнозинство и моят глас ако не е с по високи децибели не се чува.

# 69
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Викам когато се налага. По-добре от бой

# 70
  • Мнения: 106
Викам - понякога повечко, понякога по-малко. Има дни, когато съседите не ми чуват гласа. Но има и такива, когато още от сутринта се почва - спи й се, не иска да става, аз бързам да не закъснея за работа, после не иска приготвените дрехи и т.н. Е, тогава направо побеснявам. Криво ми е, когато вечер й се карам и то не защото е направила нещо, а защото съм уморена, поизнервена  Embarassed Иначе се опитвам да й обяснявам първо, повтарям няколко пъти "не прави така" и накрая   newsm61

# 71
  • Мнения: 984
Децата свикват с викането и спират в един момент да реагират на него като на заплаха.
Какъв е смисъла? Едно сериозно и авторитетно поведение като че ли повече помага.
Когато един метод не действа, той трябва да се смени задължително.

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 10:38 от Хатшепсут

# 72
  • Мнения: 2 614
За съжаление се случва. Започнах да се опитвам да съм по-сдържана, да преброя до 20 преди да реагирам, но не винаги ми се отдава....
Започнах да се въздържам защото ми направи впечатление, че и детето като че ли започва да повишава тон, когато иска нещо....

# 73
  • Мнения: 9 990
Децата свикват с викането, ако то е нон-стоп.Когато аз искам нещо не викам.Викам, когато съм ядосана и са прекрачили границата.Викането ми не е заплаха.Крещейки аз не ги заплашвам, а показвам, че не съм някаква незабележима и въпреки, че съм помолила за нещо няколко пъти и те не са се съобразили-са ме изнервили достатъчно, че да кресна и да ме чуят.Например имаше период, в който аз се молех по час вечер да ляга.Спрях да се моля.На 15-та минута не започне ли да се оправя-виквам и започва.Така, както тя като ме помоли за филия с кашкавал, аз ставам и и правя, не след един час, а след около 5-10-15 минути, но не си правя експерименти с търпението и и не я дразня нарочно, така може и тя да се научи на това и да се съобразява.Непоказвайки раздразнението си и броейки до 30 или до 100 за да не викна-какво правя?Всъщност и показвам,ч е  и е позволено всичко, без да предизвиква гнева на някой.И навън, като издразни някой с нещо и той и го покаже-тя ще гледа ококорено и ще се чуди, що па се дразни толкова този?Като в една тема друга....

# 74
  • Мнения: 882
За огромно съжаление и аз викам понякога. Ефект никакъв и като резултат от крясъците ми, моята Госпожичка започва да ме имитира .
Тогава съм най-безпомощна. Незная да се смея ли или да викам още по-силно Joy

# 75
  • Мнения: 679
За съжаление викам  Embarassed Но понякога не мога да се сдържа, слабости какво да правиш  Thinking

# 76
  • Мнения: 51
ЗДРАВЕЙТЕ,
да да да-крещях,крещя и ще крещя.Когато кажеш нещо-през едното влиза ,през другото излиза.Сега сме на 11-пубертет-даже ми прави забележка:Крещиш!-и ми се смее........Как да не го цапнеш един.хахахахах
Смалявам тона-посмеем се и когато го обърнем във вид игра се получава.Незнам вече кой кого възпитава,но понякога не ми си играе-повярвайте.Там е проблема-кога да спрем с игрите и да ни влезнат в положение.Май ние се лутаме из фороми,четем книги и се мъчим да разберем себе си не децата!Не ви ли се струва в дадена ситуация, че дори не ни забелязват?Ние също го правим-големите и разумни.И така стигам до извода:Каквото повикало-такова се обадило!
Пък ако искате и :Всичко се връща на този свят-дори да не го забелязваме,не се и замисляме за дребните житейски неща,но това ми показва,че грешим и сме хора.Как иначе ще се научим?Тогава няма да пишем по форомите и да даваме мнение и да търсим съвети!Благодаря на всички тук!

# 77
  • Мнения: 2 839
Че викам ами. То иначе как да ги надвикам  Mr. Green

Момичетата, които не викате ... какви деца имате и на колко години са?

# 78
  • Мнения: 22 865
Не се притеснявай, аз понякога викам дори и сутрин, а и на обед ми се е случвало.
  Mr. Green Викам и още как..На третото поеторение,започвам да крякам..Ефектът е мигновен,явно тогава дребния вече епритеснен,че заканите ми ще го настигнат.

# 79
  • Мнения: 639
като кажа 30 пъти неее-не-не... и то пак си знае неговото как да не викна Laughing нали все трябва да ме чуе Crazy

# 80
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не викам. повишам тон, след това наказвам ...

# 81
  • Мнения: 2 211
не викам. повишам тон, след това наказвам ...

По мъжки  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 79
Първо говоря, после повтарям, наказвам, викам и пердаша... предлагам всички екстри Laughing обичам ги изобилно и внимавам да им го показвам, но гледам да не ме вземат за мезе Sick
Осъзнавам, че не съм идеална, но се старая да ги възпитам добре.

# 83
  • Мнения: 1 217
Някъде бях чела,че в никакъв случай не бива да се вика по децата.Обаче още не съм уцелила рецептата.Като съм повторила нещо 100пъти и виждам,че резултат няма никакъв направо побеснявам.Докато не изрева като див звяр не ми минава Embarassed Embarassed Mr. Green Големия вагабонтин вече до такава степен е привикнал,че понякога едвам се сдържа да не прихне да се смее Laughing Laughing Mr. Green

# 84
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Не само викам.Изпадам в истерии. Mr. Green

# 85
  • Мнения: 84
Въздържам се, защото малката веднага започва да ме имитира, опитвайки се да ме надвика. Може би не трябва да им се обръща толкова много внимание на щуротиите. Дори и да сгрешат трябва да им се обясни по-спокойно, за да си вземат поука. А също така трябва да им даваме разни задачки за да се чувстват полезни. Така поне няма да мислят за лудории.

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Едва ли има майка,която не вика на децата си Thinking

# 87
  • Мнения: 1 555
Да, викам и то не само в края на деня. Такава съм си - ядосвам се, развиквам се  и след 2 минути ми минава. Същата съм и с баща и. Това е положението.

Абсолютно същото  Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз не викам. Смятам, че нито аз, нито другите в семейството заслужават да страдат заради неговото поведение. Crossing ArmsКазвам няколко пъти със спокойно изражение на лицето и спокоен тон, след това с строго изражение и строг тон и ако не чуе, пердаша или изгонвам в другата стая. С течение на времето все повече ситуации стигат до етапа със сериозния тон.

# 89
  • Мнения: 74
напоследък ми се случва доста често да викам на каката после съжалявам че съм избухнала

# 90
  • Мнения: 582
Всички викат, но се притесняват, защото си мислят, че само те викат  Wink

# 91
  • Мнения: 2 897
Понякога, обаче как викам... ooooh! Старая се да се случва максимално рядко, не харесвам този метод като начин за наказване, предпочитам дълго да обяснявам, а най-добре ми се получава, като моментално отвлека вниманието с нещо друго. Наказанията за сега при нас се приемат като нещо забавно от страна на детето Confused

# 92
  • Мнения: 2 757
Ами кой не вика бе, баси и темата. Това си българска национална черта. Дори тук датчаните понякога викат, въпреки че са кротка и спокойна нация. Понякога наистина се налага да викнеш, за да спасиш живота или здравето на детето. Въпросът е да не е постоянно, защото уврежда слуха и нервите, а и почват да не му обръщат внимание. А това, че някои не викали, а обясявали, няма нищо общо с темата. Има случаи, когато е нужно само да се обясни спокойно. Но има и такива, когато се налага да се викне

# 93
  • Мнения: 2 897
Понякога наистина се налага да викнеш, за да спасиш живота или здравето на детето. Има случаи, когато е нужно само да се обясни спокойно. Но има и такива, когато се налага да се викне

Подкрепям това мнение Peace

# 94
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Викам по всяко време на деня, когато се изнервя и ситуацията го "изисква" Mr. Green. Съседите са свикнали, децата също - дори не се трогват особено, освен ако не започна и да заплашвам с наказания...
Peace

# 95
  • Мнения: 7 201
Едва ли има майка,която не вика на децата си Thinking
Има--рядкост,но ги има.Е,аз не съм от тях. Mr. Green

# 96
  • Мнения: 2 839
Едва ли има майка,която не вика на децата си Thinking
Има--рядкост,но ги има.
Да, и децата им са набор `06 и нагоре  Mr. Green

# 97
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
викам. срам Embarassed

# 98
  • Мнения: 2 757
Бе по книгите кво ли не пише. Аз пък слушах по ТВ че е хубаво да се караме на децата, полезно било за развитието им, имали нужда от него. Оня ден чух, че спецовете сметнали, че не трябва да се казва на дете НЕ повече от 4 пъти на ден. Така че ако за 5ти път си рискува живота и не можеш да се отзовеш на секундата просто го оставяш в Божии ръце за да спазиш свещеното правило, измислено от бай Петкан, който може би никога не се е занимавал с деца. Така ми бяха пратили от общината една дето е на 50 години и никога не е имала деца да ме учи как да си гледам моите.  Joy

# 99
# 100
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Едва ли има майка,която не вика на децата си Thinking

 Peace Peace Peace

# 101
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не викам. повишам тон, след това наказвам ...

По мъжки  Simple Smile

съдейки по себе си, как спирам да чувам когато някой вика, си го спестявам.

# 102
  • Мнения: 948
И аз съм от викащите.После се чувствам гузно и съжалявам, но...... Embarassed

# 103
  • Мнения: 613
Още една викаща  ooooh! На всичкото отгоре никой не вика около нас. Аз съм сигурна, обаче че всичко наоколо са чували гласа ми. Той добре, че не е много силен.

Уж винаги си казвам, никога повече и после пак. И майка ми е от викащите /много повече от мен/ и аз винаги съм искала да не съм като нея, ама  Embarassed Все пак се надявам един ден да се променя и само да повишавам тон, не да до извисявам.

# 104
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929


По повод НЕ-тата. Думи, заместители на НЕ са СПРИ, СТОЙ в случай на опасност, примерно.  4 НЕ-та на ден са множко. Пробвайте се въобще да не казвате НЕ.   Laughing

# 105
  • Мнения: 1 364
И в другите подфоруми са се получили подобни дублирания. Не е в теб грешката.  Wink


Аз викам още от сутринта.

# 106
  • Мнения: 5 393
И аз викам. Понякога просто се налага, особено след 15 минутно говорене и повтаряне със спокоен тон на нещо. Crazy

# 107
  • Мнения: 1 479
Да,когато има защо,а то всеки ден има. Twisted Evil

# 108
  • Мнения: 2 757


По повод НЕ-тата. Думи, заместители на НЕ са СПРИ, СТОЙ в случай на опасност, примерно.  4 НЕ-та на ден са множко. Пробвайте се въобще да не казвате НЕ.   Laughing

 Joy Предполагам се пошегува. Или просто не знаеш кво е да имаш дете, което само и единствено прави бели понякога неволно, но обикновено съвсем целенасочено и умишлено. За моето дали ще му кажа не 4 пъти или нито веднъж разлика няма да има, защото ми се налага непрекъснато да му казвам НЕ, по безброй пъти на ден. Като кажа НЕ имам предвид не само НЕ, ами и НЕДЕЙ, НЕ ПИПАЙ, НЕ ВИКАЙ, НЕ СКАЧАЙ, НЕ БИИ ДЕЦАТА  и т.под.

# 109
  • Мнения: 1 174
Не изчетох темата назад, направо отговарям...
Да, случва ми се понякога да се развикам, т.е. да повиша тон на бебето ми...вече е на годинка и три месеца и всичко разбира, но не винаги иска да чуе, когато се е заиграла не на място, с каквото не трябва.За съжаление, малко така стоят нещата у дома, че голяма част от вещите не са за детето, а то точно тях харесва и търси.Правя тези си изпускания на нерви, когато не съм се наспала достатъчно в порядъка на 3-4 дни и наистина ми писва и нямам сили постоянно да ходя след беба...
Имам много забавни истории около забраните с думичката "не", протестите на малкото ми момиченце и любовта й към кабелите, жаковете и всичко, що е дупчица у дома, но не са по темата.Та дори и да й се развикам, често искрено се забавлявам от реакцията й. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 27 524
Викам, и още как  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Дори с едно кротко и мило дете  Laughing

# 111
  • Мнения: 3 929
Викам, не искам, ама си изпускам нервите. Обаче хич не ми е приятно, когато друг го прави. Ама и аз съм една - хем ме сърби, хем ме боли.

# 112
  • Мнения: 576
За голямо съжаление- дааааааааааааа! smile3513

# 113
  • София
  • Мнения: 7 035
Да. Има моменти, в които просто не успявам да се овладея, колко ми е криво след това и как обещавам на себе си, че повече няма да се повтаря.

# 114
  • Мнения: 2 159
Викам Blush много ми е гадно, защото това си е чисто безсилие от моя страна, но ... не се издържа на моменти Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 1 312
Рядко,но качествено Mr. Green

# 116
  • Мнения: 966
Викам и още как, ама кой ли ме чува newsm78 newsm78 newsm78

# 117
  • Мнения: 523
За голямо съжаление- дааааааааааааа! smile3513
[/quot
Викам и още как, ама кой ли ме чува newsm78 newsm78 newsm78
e]
То май няма мама , която да не е изнервена и да си покрещи от време на време , ама файда................................нямаааааааааааааааааааааа #Crazy

# 118
  • Мнения: 1 447

 Доста често ми си е случвало да викам

# 119
  • Мнения: 4 406
викам, да, не мога да се въздържа понякога.

# 120
  • София
  • Мнения: 888
Не викам. Аз съм от тези, които повишават тон  с леден глас и след това наказват. Все по рядко наказвам вече, защотото дъщерята от второто повтаряне си взема бележка. По себе си съдя, че като са ми викали  и крещели полза  е нямало  и съм игнорила викащия.

# 121
  • Мнения: 478
Много рядко повишавам тон.

# 122
  • Мнения: 2 028
не наказвам и не удрям, но викам...после съжалявам...

# 123
  • Мнения: 4 187
Да, викам! Не съм премерена , умерена , тактична и уравновесена майка !

# 124
  • Мнения: 3 537
Викам да, понякога така яко истерясвам, че комшийте сигурно се чудят дали не се колим Mr. Green Е, в повечето случаи съжалявам след това. Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 4 784
За съжаление случва ми се. Опитвам се да се въздържам, но не винаги успявам. Най - ме е яд на себе си, когато се изпускам на вън.

# 126
  • Мнения: 4 292
Викам. Не, че има полза.

# 127
  • Мнения: 3 376
Случва се Confused

# 128
  • София
  • Мнения: 2 296
Ох,и аз викам,и то доста силно.
Мъж ми твърди,че това е най-големият ми недостатък.
Докато се усетя да почна да броя-вече съм изкрещяла. Embarassed
Обаче веднага ми олеква,ако това може да служи за извинение. Blush

# 129
  • Мнения: 1 477
Много рядко(но за сметка на това качествено).

# 130
  • Мнения: 1 671
Много рядко(но за сметка на това качествено).
И аз така. Повече действам с "Не съм ти повече приятелче и не искам да си играя с теб, обидена съм ти и ме боли!"  Wink. Дребният още се връзва на това и хуква да ме гони и да ме гали. Ако обаче не подейства следва повишаване на тон и тупване по дупето, ако и това няма ефект го затварям в стаята му сам при играчките.

# 131
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Случва се, слава богу, рядко!  Peace

# 132
  • Мнения: 97
На мен ми се наложи да започна да викам... Говоря по-тихо и спокойно и като започнахме яслата..... Ей там че викане.... И мъника беше в паника. Все още няможе да приеме едната си госпожа, която просто като говори вика...
 А относно белите... обяснявам спокойно, няма смисъл от викане.

# 133
  • Мнения: 3 478
Мдааа, колкото и да не ми се иска викам. Верно не е системно, но все пак викам.

# 134
  • Мнения: 2 910
Викам за съжаление и всеки път си повтарям, че повече няма да го правя, но все след време пак се случва Rolling Eyes Уча се да не викам.

# 135
  • Мнения: 2 311
Викам Embarassed
Полза-нулева!
И аз си повтарям ,че няма повече,но само дотам.

# 136
  • Мнения: 2 448
Викам, ама май повече на таткото отколкото на детето. Laughing

# 137
  • Мнения: 639
Ох, и на мен ми е болна тема,избухвам много често и след това се извинявам на потърпевшите. Embarassed Rolling EyesГледам ,че и малката все на висок глас иска да се налага! Rolling Eyes

# 138
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Викам,ама май не ме чуват много.
 

# 139
  • Мнения: 737
Стемя се да не викам,ама от време на време не успявам да устискам.Мисля,че понякога е полезно.

# 140
  • Oslo
  • Мнения: 659
Вече не ми се налага, но преди ми се е случвало.

# 141
  • Виена
  • Мнения: 725
И аз викам  Rolling Eyes.Не ми се иска,но се налага.Малкия понякога така се стряска,че почва да реве и идва да го гушкам  Heart Eyes и на секундата ми минава и си го гушкам,разбира се.

# 142
  • Мнения: 8 917
Здравейте, напоследък няколко пъти се улавям, че викам по децата в края на деня. Наистина много съм уморена и изнервена, но това не го очаквах от себе си. 
Това се отнася и за мен за съжаление - никога не съм си представяла, че ще викам. Не мога да повярвам като се "видя" отстрани. Опитвам се да се владея, като се усетя че ще викна и повечето пъти успявам.

# 143
  • Мнения: 737
Винаги ме гризе съвестта след това.Страшно съжалявам всеки път,когато викам.
Ама...ето,случва се понякога

# 144
  • Мнения: 8 228
Аз съм от по-спокойните. Ама понякога и аз изпушвам и тогава и викам и понякога пляскам. Особено когато виждам, че нарочно прави нещо, което знае че не бива. Понякога има ефект от викането, понякога няма, ама на мен ми олеква.

# 145
  • Мнения: 651
Преди 3-4 години си спомням, че виках от време на време,
но се излекувах  Mr. Green

# 146
  • Мнения: 38
а случвало ли ви се е да с еизнервяте на три месечно бебе? направо м е есрам но малката е такава кривотия че ме вади извън нерви,опитвам с добро,гушкам я,успокоявам я тя още повече рита и удря с ръце ,даже се уплаших да не я боли нещо,ей я сега спи като пън а такава криза беше не мога да я успокоя,накрая се разбучах и я сложих в кошарата и излязох от стаята защото имах чувството че ще я убия Tired естествено после ми стана отвратително и си викам можеби съм луда и ми трябват успокоителни,мъжа ми вика не на теб ти трябват а на малкото,но ми е гадно,просто аз не сложих аз я метнах в кошарата направо излязох извън нерви какво правите в такива критични моменти? Sad

# 147
  • Мнения: 959
а случвало ли ви се е да с еизнервяте на три месечно бебе? направо м е есрам но малката е такава кривотия че ме вади извън нерви,опитвам с добро,гушкам я,успокоявам я тя още повече рита и удря с ръце ,даже се уплаших да не я боли нещо,ей я сега спи като пън а такава криза беше не мога да я успокоя,накрая се разбучах и я сложих в кошарата и излязох от стаята защото имах чувството че ще я убия Tired естествено после ми стана отвратително и си викам можеби съм луда и ми трябват успокоителни,мъжа ми вика не на теб ти трябват а на малкото,но ми е гадно,просто аз не сложих аз я метнах в кошарата направо излязох извън нерви какво правите в такива критични моменти? Sad

Ами, пии успокояващ чай.
Три месечно бебе, никак не разбира от викове. Единственото което ще постигнеш е да го уплашиш.
Въздържай се, ако трябва се консултирай с лекар и взимай успокоителни.
Бебето може да има колики или други някакви неразпложения, а ти го мяташ в леглото.
Викни някой да те отмени малко, да поемеш глътка въздух. Hug

А по въпроса на D.Stoyanova , и моите деца са на същата възраст. Аз, рядко викам, но когато го направя, направо крещя Embarassed, всички съседи после, дословно знаят какво съм казала Mr. Green
Ами хора сме, нямак как, случва се.

# 148
  • Мнения: 651
..направо излязох извън нерви какво правите в такива критични моменти? Sad
в такъв критичен момент изядох 1 шамар (единствения) от мъжа ми. Подеѝства ми много отрезвително.
Малчо има нужда от изключително спокоѝна обстановка, включително и маѝката трябва да е много спокоѝна..наистина пиѝ чаѝчета, излизаѝ по-често на въздух..разбираѝ и в пряк и преносен смисъл.

Ако понякога ми се иска да върна времето назад, една от причините е да спестя овикването на децата.
Запечатало ми се е, че за зрелостта на човек се съди по това как реагира когато е ядосан.

# 149
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
в такъв критичен момент изядох 1 шамар (единствения) от мъжа ми. Подеѝства ми много отрезвително.

Лелии, май много си си изпуснала нервите за да се вземат такива мерки. Аз до там още не съм стигала.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 00:20 от ivben

# 150
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Случва ми се по-често отколкото аз бих искала.

# 151
  • Мнения: 468
Викам от време навреме.Но пък не смея да удрям и явно компенсирам с викането.С_ъседката над нас има детенце на възраста на сина ми и от време навреме се редуваме.Ту аз , ту тя.После заедно се смеме на тази ни "лудост".

# 152
  • София
  • Мнения: 44 098
Случвало се е...

# 153
  • Мнения: 38
хм можеби сте прави,по скоро не успокоителни ами да ме отменят от време на време ми стига обаче като се насаберат няколко дни аз с нея по 24 часа става ужас,наумих си вече ако се изнервя да си бия спирачката и да се замисля преди да извикам какво искаш сега бе,моето не е крещене ами повишавам тона ,което пак си е плашещо,колики нямаме те минаха,тя е просто крива около къпането и и свикнахме,но предната вечер ревеше неудържимо,мерих темп.мпипах ушенца,давах храна,гушках я,накрая я приспах на ръце та се успокои но дотогава ми изкара душата.иначе съм прекалено спокоен човек и е малко трудно да ме извадят извън нерви Flutter ама толкова е криво че чак бабите и дядовците се хващат за главата,онзи ден чувам дядо и и се моли моля те бе дядо стига бе Grinning луда работа и все пак мерси за отзивите,а чак шамар да отнеса чак до там не съм изтарвала нервите,метнах я като казвам не съм я запратила от възуха към кошарата просто по-нервно действах Confused

# 154
  • Мнения: 737
Ето и тая сутрин си повиках,за да мобилизирам и тримата си мъже да се размърдат,ама ефект нула!
И с викане не става.

# 155
  • София
  • Мнения: 830
Както каза една мама по-горе, случва ми се по-често, отколкото ми се иска. Разбира се това е израз на безпомощност, но аз понякога съм напълно безпомощна. Дето се казва: двама срещу един, не е честно  Mr. Green.

# 156
  • Мнения: 645
Викам, случва се. А после се упреквам, че съм викала и си обещавам, че ще се владея....до следващият път.... Wink

# 157
  • Мнения: 1 212
... Как се справяте с това да не креснете за някоя дивотия на палавото си дете?

Гледам да си осигуря добра почивка, която ми гарантира спокойствие на духа и сили да се справям с върволицата предизвикателства да викам и овиквам някого .... детето , мъжа  Peace
В спокойно състояние, когато съм овладяна се карам / правя забележка, раздавам забрани .... без да крещя/ .... ефекта е положителен .
Излезе ли и малко дори от собственото ми спокойствие от релси .... всяка забележка и забрана , добива истерична нотка , която винаги се улавя много точно от адресата  .... и се тълкува пагубно  Mr. Green

По принцип не винаги се справям , но полагам усилия !  Wink
Успех и на теб !  Peace

# 158
  • София
  • Мнения: 5 079
Чак да викам още не ми се е случвало, но съм повишавала тон, като ме ядоса, неминуемо е.  Rolling Eyes

# 159
  • Мнения: 1 820
Да, викам и то не само в края на деня. Такава съм си - ядосвам се, развиквам се  и след 2 минути ми минава. Същата съм и с баща и. Това е положението.
И аз съм такава.След това съжалявам,гузно ми е дори понякога,но не мога да се овладея просто!Такава съм си... Sick

Общи условия

Активация на акаунт