Някой да си разпознава детето от тези тук?

  • 11 095
  • 147
  •   1
Отговори
# 30
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
dianivo , това със студената водя е яко Wink ама на мен ми идват далеч.
ще ги снимам и ще ги изтипосам тук. дано някой си познае отрочето Tired

# 31
  • София
  • Мнения: 344
Ама и мен как ме дразнят тези неща -не е истина!! Същата работа и при нас-.Вечер седят, пушат , пият, дъвчат семки, плюят, храчат и....като ми кипна л.....една вечер и с половин кофа през прозореца им охладих страстите/ама плис и бързо се скрих/ и после стана  мазало-крясъци, псувни, ама аз си трайкам...След 2-3вечери като позабравиха, аз отгоре пак само с половин кофичка.... и пак крясъци и трясъци!!Трети път няма-отидоха другаде да плюят!!! Изкъпах ги малко дечицата, ама методът със студената вода винаги работи/стига да имаш стратегическа позиция/ Rolling EyesДищеря ми каза, че ако разберат кой е , жална му майка!!!Ама аз съм самата конспирация...Ха-ха-ха-!!! newsm43  tiptoe
Далечко са и при мен, няма как да полея дотам, но и аз съм звъняла в полицията. Идват хората.Има и резултат- винаги стават по-тихи. Това обаче са мерки на момента.Как ще се справяме като цяло?

# 32
  • Мнения: 24 467
Като цяло ще се справяме, когато повече хора търсят правилния начин и решават проблемите както е редно.
Едно цигане обикаляше улиците в квартала с една червена кола, не ми се обяснява с каква скорост и как е на завоите- възрастен човек да си- плюй си в пазвата и бягай. Само ние се обадихме, други обаждания нямало. Че само моето дете ли щъка около блоковете?
От когото съм  се оплакала където и както си му е редът не ме е закачал повече.

# 33
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
 Judy  newsm10 newsm10

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Аз също съм възмутена от държанието  на сегашните момичета и момчета,навлизащи в пубертета.И все пак мисля,че не пубертета играе основна рола,а възпитанието в домашна среда.Оставям на страна приятелското обкръжение,там влиянието е толкова силно,че ще кажеш,че с магнит се теглят един към друг от стотици километри разстояние.Та искам да кажа,че всички обвиняват пубертета.Той,че има вина заради бушуващите хормоини-има,но не съм съгласна,че 90% е в негова полза,напротив.Отново повтарям,че е до възпитание-вкъщи,в училище,на улицата,сред приятелите.
Когато стажувах в едно уж елитно училище,учителят ме остави сама с учениците-в девети клас бяха сладурите.В час по психология сме и имаме логическа задача на дъската,на която аз чакам да се отговори.Търпението ми беше на ниво,докато не видях една малка сладурана със слушалки на ушите,извадила сенките и си слага спиралка и гледа надменно от главата до петите.Питаш я нещо по задачата,тя-мълчи.Е какво го правиш такова.Момчетата пък си изкарваха беса надвиквайки се един на друг.Абе имам доста случки за разказване,но няма да ми стигне цял ден.
Та от ден-на ден децата стават все по-нагли,а родителите все по-слепи...
Само се моля да успея да възпитам дъщеря си по най-добрия начин и дано не ме накара някой ден да се срамувам от постъпките й.

# 35
  • Мнения: 4 514
И възрастните вече са такива - грам възпитание нямат. Днес в автобуса една жена ядеше баница ли, кифла ли, закуска някаква, и най-грижовно тикаше в устата и на детето си. Кондукторката й направи забележка, че в превозните средства на обществения транспорт е забранено да се внасят храни и напитки, защото се замърсяват автобусите/тролеите и т.н., а онази й кресна нещо на висок глас и продължи да си се тъпче. Това дете какво ще запомни от цялата история - че има правила, които е редно да спазваме или че щом мама може да се държи като простачка, значи и аз мога.  Confused

# 36
  • Мнения: 24 467
Забавно ми стана- като ученичка по Философия четох едни мисли, като точно написаните тук, как днешната младеж еди какво си, с извод колко се влошавало положението. След написаните разсъждения прочетох автора, май беше Аристотел, ако се не лъжа... Laughing
Изводи не правя- очевидността се налага сама по себе си.

# 37
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ватманката като се научи, че трябва да вика Полиция, а не да се саморазправя, тогава и децата е се научат на ред.
Щяха да ги чакат още на следващата спирка.

Мисля, че авторката на темата е имала предвид съвсем друго нещо. Че тези деца са възпитани такива. Че проблемът е в родителите. В градския транспорт има и други деца, възпитани. В края на краищата, защо едните се държат така, а другите - не? Едва ли вторите са били усмирявани с полиция, не мислиш ли?
А защо не полиция? И на това трябва да се научим, саморазправата рядко води до добър резултат.
Dama del castello страхотно си го написала- признавам си смях се- направо виждах пъшкащата ватманка. А после ми стана тъжно.
Децата не са моите, но съм на възраст, на която можеха да са мои.
Моята сега е малка (на 4 год.) и честно казано съм объркана и изплашена- не знам как да я възпитавам, за да оцелее в тази реалност.

Именно, за ДА НЕ СЕ СТИГА до усмиряване с полиция, е редно това да се научава в домашна среда. Защото стигне ли се до намесата на полицията, ти това дете си го изгубил вече като Човек. Пък аз при цялата ми циничност, все още вярвам, че още от малки трябва да бъдем възпитавани именно като Човеци.

# 38
  • Мнения: 125
Честно казано и на мен са ми правили забележки като тийнейджър. Ами и ние говорехме високо и се кикотехме, та целия автобус ни чуваше. Не съм горда с това, ама се е случвало.
Ама някакси утихвахме като ни направи забележка някой Simple Smile
Не знам как им хрумва въобще на днешните пубери да обиждат възрастни в очите. Честно казано в такава ситуация докато зацепя какво се случва пред очите ми (тоест 11-12 годишен дрисльо крещи псувни по адрес на възрастен...право пред него) тя отминала във времето и не съм могла да се скарам. Само треперя после няколко часа в недоумение.
Но наистина съм убедена, че тия хлапета вкъщи са съвсем различни. А защо подивяват навън...не е ясно.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 15:32 от бръмбъзъче

# 39
Моето мнение е ,че не са виновни само родителите, защото в един момент детето се социализира ,колкото и да го възпитаваш и каквито и норми да му налагаш ,човекът е социално животно, а аз си мисля ,че средата , в която израстват нашите деца е ужасна! Държавата също трябва да вземе някакви мерки по въпроса Peace

# 40
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Моето мнение е ,че не са виновни само родителите, защото в един момент детето се социализира ,колкото и да го възпитаваш и каквито и норми да му налагаш ,човекът е социално животно, а аз си мисля ,че средата , в която израстват нашите деца е ужасна! Държавата също трябва да вземе някакви мерки по въпроса Peace

Как? Да ти възпита детето?

# 41
  • Мнения: 24 467
Не е нужно, държавата просто следва да създаде и реализира механизми за санкциониране и вкарване в пътя на родители, неполагащи адекватни грижи за децата си, както и в драстични случаи да се прилагат ефективно мерките за намиране подходяща за децата среда, когато се установи липсата на семейна такава или крайно неблагоприятен семеен климат.

# 42
  • Мнения: 125
Рися, и аз мисля, че наистина вината не е само в родителите. Има едно чувство на безнаказаност, което им позволява на тия хлапета да се държат така. Но не съм убедена, че само родителите го внасят - по-скоро е цялата ни ситуация наистина.
Какво виждат децата: шофьори, които карат като аборигени всеки ден - никой нищо не им прави (само един пример). По телевизията непрекъснато се говори за ненаказани убийци дори.

# 43
  • Мнения: 294
За да ви окуража ще ви кажа снощи какво чух в "Малък коментар" - темата на въпросите задавани към децата бяха- "По какво си личи когато един човек е богат". Почти всики деца започнаха да говорят за хубави коли и къщи, дрехи.
Едва две деца изказаха по-различно мнение-едното каза, че знанието е богатство - колкото повече учиш, толкова по-голям шанс имаш после да си богат, защото ще си много умен и ще си намериш хубава, доходоносна работа. А другото слънчице ме заби в земята-момиченце- "Когато човек е добър. За мен думите "богат" и "добър" имат почти едно и също значение"-направо ми идеше да припадна от кеф и то тъкмо след срещата ми с онези трамвайни индивиди.
Извод-има някакъв шанс все още!

# 44
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Добре бе, хора, обяснете ми тогава защо моят племенник не е сред тези деца? Защо децата на мъжа ми - пубери на 13 и 17 години - не са такива? Защо не драскат с маркери и спрейове, не късат седалки? Защо защитават по-слабите? А? Че да не са расли в саксии? Расли са в същото това общество! И вместо да идват всяка вечер разгневени родители, съседи или полиция, редовно се намира по някой, който да каже добра дума за тях - колко добре са постъпили, как са помогнали...

ОК, обществото ни е такова, телевизията ни е такава, всичко ни е криво... На кривата ракета космоса й е виновен. Извинете ме, ама не вярвам аз на тая работа!

Общи условия

Активация на акаунт