Запис на тонове

  • 3 691
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 111
Запис на тонове започнаха да ми правят от началото на 9-ти месец до раждането всяка седмица заради остаряла плацента.

# 16
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Запис ми правиха само в 9тия месец и то веднъж

# 17
  • Мнения: 4 335
Запис на тоновете ми правиха 4есто след 6-ят месец,но имах проблеми,запо4нах да вдигам високо крьвно и това наложи 4ести прегледи и запис на тонове(ходих на 4астно,незнам как щяха да стоят нещата,ако бях по ЗК)

# 18
  • София
  • Мнения: 574
Правиха ми запис на тоновете след като ми мина термина-8 дена всеки ден,преди това въобще не са ми правили.

# 19
  • Мнения: 315
По време на женската консултация всеки месец слушаха сърчицето на Ива, а като влезнах в  деветия месец започнах да ходя на запис всяка седмица. Преносих с една седмица, през която ме викаха всеки ден за запис.
А с някакъв апарат ли слушаха сърцето? Питам, защото на консултацията тук в Ловеч слушат сърцето с една обикновена фуния. Това малко ме учудва... Имам близки приятели, на които дъщеричката им се роди с голям сърдечен проблем, а тук в Ловеч дори не бяха разбрали. Чак когато детенцето направи 1 месец и го вкараха в болницата поради недохранване разбраха за проблема. Не искаше да яде, не наддаваше, а отслабваше, а усничките му синееха. Претърпя няколко операции в София и сега е добре, но аз все си мисля, че ако има добра техника и кадърни доктори тези неща ще се знаят предварително и може да се вземат навременни мерки. Защото понякога времето е от голямо значение за живота на детето. newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 1 185
На мен ми правиха запис на сърдечните тонове на бебето с апарат три пъти от както влезнах в 9 месец!

# 21
  • Мнения: 46 516
... на консултацията тук в Ловеч слушат сърцето с една обикновена фуния. Това малко ме учудва... Имам близки приятели, на които дъщеричката им се роди с голям сърдечен проблем ...

За този проблем по-скоро фетална морфология е трябвало.
За фунията - в софийския Майчин дом също ползват такава, поне така беше 2004 г., когато лежах там.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз лежах за задържане с Дияна във 2ра градска. Правеха записи, но и фуния използваха.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 535
Запис когато влязох в 9-я месец, но ходех на частно при лекарката, при която раждах. Всяка седмица докато не родих. При самото раждане пак бяха пуснали запис.
На консултациите само го слушаха бебо с някаъв апарат и му записваха пулса в картона. Със слушалка този път не са го слушали, но докато лежах в началото в МД акушерките ги ползваха.

... на консултацията тук в Ловеч слушат сърцето с една обикновена фуния. Това малко ме учудва... Имам близки приятели, на които дъщеричката им се роди с голям сърдечен проблем ...

За този проблем по-скоро фетална морфология е трябвало.

 Peace

# 24
  • Мнения: 3 743
Правиха ми като отидох да раждам чак!!!

И при мен така Crossing Arms. Макар че в амбулаторната карта пишеше тонове - ясни и ритмични Thinking

# 25
  • Мнения: 140
Пулса на всеки преглед го слушаха, но тоновете 2-3 седмици преди определения ми ден за секцио. Май ходих 2 пъти и после вечерта преди операцията и непосредствено преди нея на др. сутрин. Става въпрос за слушане, което няма нищо общо с ехографа- лягаш и около корема ти оплитат разни каиши със слушалчици и до теб един уред като " детектор" отчита сърдечните тонове на бебето Peace

# 26
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
С апарат ги слушат/записват тоновете на бебето, като влязох в 9 месец - всяка седмица го правеха, а и преди деветия един два пъти ги слушахха.

# 27
  • Временно
  • Мнения: 788
Запис на тоновете ми правиха всеки ден след като си подминах термина докато родя.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 106
Нито веднъж до термина.
Тогава всеки ден до раждането.
Но го слушаха бебето на всяка консултеция....без запис...

# 29
  • Мнения: 254
запис ми правиха няколко пъти след като влезнах в 9 месец и в деня на раждането а то беше преди термин и предизвикано също 2-3 пъти

Общи условия

Активация на акаунт