почвам да вярвам в енергийния вампиризъм

  • 8 635
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Хахах, не е луд, тоз дето пие кръвчицата, луд е тоз, който му я налива.

# 46
  • Мнения: 1 817
Една приятелка ми беше казала за такива хора, но аз не й повярвах...Значи е вярно! А може ли човек да има такива приятели или само непознати могат да пият от енергията ми?  newsm78 И как да ги разпозная? При положение, че в момента съм адски преуморена... Tired

# 47
  • Мнения: 28
Не знам дали има вампири, но аз периодично се чувствам, ден или дори няколко, физически зле след разговор с майка ми. Но с нея проблема е, че отговаря на почти всички споменати от Тристан пунктове за манипулатор. А, ако не й обръщам внимание тя пък се чувства нещастна. Ако някой е вампир това наследствено ли е? ТТТ

# 48
  • Мнения: X
Най-важното е сам за себе си да не си вампир, иначе има лесно.

# 49
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Имам един познат, който много говори. Всеки път като сме в компания с него, все едно ме изцежда от енергията ми.

Директно му кажи да млъкне. Действа.   ruporuu
Или пък го прекъсвай с въпроси -  ще му накъсаш мисълта,
ще го раздразниш яко и ще се отървеш от него без да се карате.  tooth

Вили, отворих книжката. Ужас. Днес ще си чета доста.
 fingerscrossed Scream



# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Давам ви един линк - там има доста интересни книжки , но специално искам да ви обърна внимание върху книгата на Александър Александрович - за енергийните вампири .
Чела съм я преди няколко години , беше ми интересна Grinninghttp://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=А
Благодаря за препратката към интересната книжка   bouquet Определено има какво да се научи от нея.

# 51
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Сред толкова чисти души да се вмъкна и аз   Grinning

Да, има такива хора, всъщност повечето хора в разни моменти могат да се окажат 'отровни'.
Не мисля, че има само позитивни или само негативни персонажи. И не мисля, че някой носи само добра или само лоша енергия. Най-доброто същество, което познавам наскоро така му избиха чивиите, че токсикира ефира за седмици напред.

Това е истината. Всички сме почти непрекъснато по някакъв начин и енергийни вампири, и отровни. Зависи как ни възприемат в момента околните.  Mr. Green :mrgreen


Има хора, които без да да са ни засегнали по какъвто и да е начин, без да са досадници или мрънкала ни действат зле.Необяснимо по каква причина.Имала съм такъв колега.Нормален човек, учтив, възпитан, приятен за околните.На мен ми действаше изключително зле.Веднъж се наложи да седнем с него на една маса, другите разговаряха с него, а аз на втората минута си обърнах чинията върху полата, голям резил.Тези случаи, макар и редки съществуват и за тях нямам обяснение.

Вампиризмът е нещо друго, страдала съм и от такива хора, но вампирът е вампир за околните, не само за един човек.     

А досадниците са си просто досадници, хора с неприятен характер, егоисти и нежелаещи да се съобразяват с когото и да е.

Това е най-точният отговор що е енергиен вампир.

Аз си имам частен енергиен вампир пък! smile3514



# 52
  • Мнения: 528
О, да, определено има такива хора, както и такива, които те зареждат с доза адреналин само с усмивката си  Grinning
Аз усещам върху себе си и двата типа хора и се старая да държа на страна първите, а вторите максимално приближам до себе си  Hug
Искрено се надявам да не действам върху никого като енергиен вампир, въпреки че говоря прекалено много  Sick

# 53
  • Мнения: 3 929
Има доста енергийни вампири около мене и, за съжаление, повечето са ми роднини и много близки хора. Със сигурност, и аз се явявам като такъв за някои хора, но никой не ми го е казал досега, нито дори не ми е намекнал. Що се отнася до това, как се справям с енергийните вампири - ами, много трудно. Но съм си поела една тактика - да игнорирам хората, които ми влияят зле в даден момент. Например, има един такъв вампир вкъщи, с който вече ми е много трудно да съжителствам в дадени моменти и директно му казах, че когато си отида в моята стая вместо да остана при него, да знае, че го правя съвсем съзнателно, за да избягам контакта с него. Опитах се деликатно да му намекна, че когато е в лошо настроение, а това е в 90% от случаите, не желая да контактувам с него и не съм длъжна да понасям негативите от неговите лични проблеми, които изобщо, ама изобщо не ме касаят. Така постъпвам и с повечето хора, които не са ми приятни - спирам да контактувам с тях, без да им давам никакви обяснения, не им обръщам внимание, правя се, че ги няма или на злобни подмятания отвръщам с нещо добро, което тотално обърква вампира.
Винаги съм смятала, че манипулаторите са №1 сред енергийните вампири. Те са висша форма на този тип вампиризъм! Ще се въздържа от това да посоча тек точно хората, които ми пият енергията.

# 54
  • Мнения: 2 032
Ау, цяла тема за мойто свеки.

# 55
  • Мнения: 175
Ау, цяла тема за мойто свеки.
Joy Joy Joy Joy
Ауууууууу, и аз така. Със свеки вече не си говорим, но шефката ми е неин двоиник. Едвам я издържам и май-май ще се разделим посред зима.

# 56
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Според мен става дума за елементарна обмяна на енергия. Елементарна, защото съществува между всички хора, които по някакъв начин си общуват. Най-вече в семейството. Нали знаете защо като гушнете детето си, то се успокоява и спира да плаче. "Преливате" му енергия.

Лошото е, че някои хора не умеят да си набавят енергия по нормални начини, а я взимат предимно от други хора. Доста подобни екземпляри съм имала в живота си и продължават да се появяват. Години наред имах шефка от този тип и доста зор видях, както и всичките ми колеги. За щастие, не работя там вече. Биват различни видове - кой  е деспотичен и все си му крив за всичко, кой е "горкият аз" и се оплаква непрестанно, на кой трябва да му теглиш с ченгел думите от устата. Основно са 4 типа и доста добре са описани в "Селестинското пробуждане" на Джеймс Редфийлд. Мъжът ми е много силен в това отношение и "дърпа" много, като не е в кондиция. Обаче ме обича и понеже съм му обяснила (с много зор и сълзи) какво става и как се чувствам, като "дръпне", си знае. Като го предупредя, че почва да "смуче", веднага търси друг източник. Или се храни, или спи, или отиваме някъде на природа да си заредим батериите. Обаче той сам не се усеща, трябва да му кажа.

С непознати или такива, с които подобни разговори не вървят, методът за защита с пирамидата е много добър. Най-доброто средство е да се прекъсне общуването с въпросното лице. Ако не може - освен описаното по-горе, скръстени ръце пред гърдите по време на разговор, по възможност да не се застава лице в лице с човека, а настрани. И в зависимост от типа, може да се обсъжда конкретната проява. Майка ми имаше една приятелка, която, като почина мъжа й, стана много досадна. Непрекъснато се оплаква от всичко, включително от здравословни проблеми, но и от всякакви други. А беше много ведра жена с чувство за хумор... С майка обсъдихме ситуацията, и тя реши да й каже, че когато мрънка и се оплаква, майка не се чувства добре, затова не може да се вижда с нея. И след няколко разговора, онази жена взе да й се обажда и да казва - хайде да излезем заедно, обещавам, че няма да мрънкам и да се оплаквам. И се опитваше да спазва обещанието си. Но преди това бяха приятелки от много години.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Как, пък до момента само "жертви" се разписват! Да се не начуди човек! Очаквах поне един от "смучещите" енергия да се появи.  Wink

# 58
Как, пък до момента само "жертви" се разписват! Да се не начуди човек! Очаквах поне един от "смучещите" енергия да се появи.  Wink
Е ако ви липсва може и тук да се разпиша. Да има с кого да се драчите, не за друго Joy Joy Joy Признавам си: аз не смуча енергия Twisted Evil аз всъщност ви събирам душите

# 59
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Как, пък до момента само "жертви" се разписват! Да се не начуди човек! Очаквах поне един от "смучещите" енергия да се появи.  Wink
Не е точно така... Всеки един от нас може и да "смуче" енергия и само от нас зависи дали ще го правим. Винаги, когато наши думи или действия унижават някого, карат го да се чувства неудобно, в нисшестояща позиция, да се срамува и т.н., всъщност му отнемаме енергия...

Общи условия

Активация на акаунт