Съпруги,чиито мъже пътуват по суша - 6

  • 64 562
  • 748
  •   1
Отговори
# 465
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Аника , прочетох всичко за таз фирма ,
то косата ми настръхна , ужас. ooooh!
Lei@ , не си вкарвайте автогол , мила.  Hug

# 466
  • Мнения: 496
То, че не е автогол, не е, защото поне си плащат обещаното, но парите са обидно малко за такава работа  Cry
Тази професия е тежка, неблагодарна и стресираща, затова е желателно поне да има необходимият финансов еквивалент за положеният труд и лишенията.
За съжаление навсякъде стана "дърво" вече, малкото фирми, които бяха що-годе читави и тук в Испания и те попиха  "лошия" пример от други.
Дано се нормализират нещата, но не съм оптимист  Confused

# 467
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Кумът ми работи в Щадлер и е много доволен, само че лошото е че пътуват по единички и затова сега ще идва във фирмата на мъжо, за да е двойка с един приятел, че изкуква сам.
Мъжо са двойка с един друг приятел, доволен е, плащат си. Лятото няма много работа, но под 1000 евро не е падал. Ще видим зимата как ще е. Отпуската е около 20тина дни. Зависи кога ще слязат от линията другите колеги за да има свободен камион.
В момента и Трайков транс набират шофьори  Peace
Мъжо нямаше опит преди да иде в Перчемлиев преди години. Там кара в гаража им около месец - само местеше камионите и го пуснаха на курс. И така  Grinning

# 468
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Как сте момичета???
Жабче,виждам добре си прекарвате  Hug
Хареса ли Краско зоопарка?
Моят мъж излезна отпуска,но си замина за България.
Стана така ,че и почивките си ги караме разделено  Mr. Green
Няма начин,работааааа.
Слънчев поздрав на всички  Heart Eyes

# 469
  • Варна
  • Мнения: 187
ЗДРАВЕЙТЕ !
Нещо тук няма никъкво раздвижване на темата.

Lei@ мъжът ти тръгна ли да пътува за :ЯН ДЕ РАЙК ЛОГИСТИКС ? Сега има тяхни обяви.   amanita  Вие доволни ли сте от Трайков транс добре ли плащат, по двойки ли карат, как почиват ? tina_elena съпругът ти в коя фирма кара ?

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 23:30 от Естера

# 470
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мойто мъж днес замина  Cry Едва 19 дни му се порадвахме...
Естера, по двойки са. 14 цента на километър, почиват ок. 20тина дни  Peace

# 471
  • Мнения: 112
   Моя мъж не е тръгнал още на никъде Sad.Все се надява един колега да му се обади с отзиви за фирмата , в която е сега. При тези условия ЯН ДЕ РАЙК ЛОГИСТИКС ги отписваме.А бе, да не са животни тия наще мъже, какво искат  от тях?Тези фирми са направо със статут на концлагери Thinking
  Моя работи вече в Щадлер.Какво да ви кажа.Той, слава Богу си взе парите, с изключение на едни 400лв.Ама направо по чудо стана така! Но колегите му...горките  по две заплати им спряха, когато ги върнаха. Наемат много българи и после повече от половината ги връщат  или те сами си отиват, ако са по-досетливи.Българите работят на най-ниското заплащане.И няма никаква координация къде отиваш, по кои пътища и  къде са въпросните фирми за товарене и разтоварване.Диспечер никога няма , когато ти е нужен.

# 472
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Странно. Кумът ми работеше там. Точно на 16 дата му превеждаха точната сума до цент. Много беше доволен, никакви проблеми не е имал, но му беше скучно да е сам и отиде при мъжа ми  Rolling Eyes

# 473
  • Мнения: 112
  Да, наистина, факт е, че превеждаха парите на 16-ти.Но в мига , в който си излезеш от фирмата , съвсем легално и то, не ти изплащат никакви пари.Освен това, нека кума ти да си провери осигуровките, защото моя мъж се оказа, че е работил  без по никакъв начин да са го осигурявали, независимо, че беше  на договор.Обещаваха едно, а излезе друго.

# 474
  • Варна
  • Мнения: 187
то изобщо в Б- я няма читава фирма, ако има давайте да нареждаме мъжлетата ни ----- http://anti-trans.blogspot.com/

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 20:15 от Естера

# 475
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами нашата е българска, но пътуват само навън  Mr. Green

# 476
  • Мнения: 133
Привет от мен пак момичета.
Гледам обсъждате фирмите. Не се подлъгвайте за Ян Де Риж. Тази година като бех при мъжо и в Проктър енд Гембъл се срещнахме с един Българин в тази фирма. Е вярвайте ми човека беше по-зле и от циганин. Не къпан, не изпран, каза, че не ги прибирали почти в гаража, за парите плащали навреме, но над 1200 € за пълен месец не взимали. В общи линии това е, което аз знам. Даже и човекът питаше моя мъж за тяхната фирма как е и искаше да знае дали набират шофьори.
Момичета много е трудно вече да се намери коректна фирма. Добре, че баща ми уреди и Бончо там да кара, че не знам как щяхме да я караме при оня смахнат италианец.
Иначе ние сме добре. Прекарахме един страхотен август с таткото. Не ми е останало и секунда свободно време.
Хайде лека вечер от мен и ще наминавам по-често от тука.

# 477
  • Мнения: 410
здравейтеее.нашия тате се прибра,бяхме на моренце изкарахме си страхотно.тате замина пак и ние сме при баба в Русе,малко ремонтче правя и се прибираме,че на 15-ти сме на градина  Grinningза фирмите......нашия тате е в ''ПИМК''-Пловдивска е,пускат какви ли не коментари,но ние сме доволни,винаги след 20-то число имаме заплата,курсовете са ок.2-3 семици и сме у дома почивка 4-5 дни и пак....чаоооооооооооооооо

# 478
  • Мнения: 31
  Здравейте! Казвам се Силвия. Чета ви от доста време,но не се включвам,тъй като не съм съпруга,а дъщеря на пътуващ татко. От 2001г баща ми работи в Патинтер Португалия,доволен е страшно много. Винаги му плащат навреме,13 заплата също. Ако лежи в болница в България и болничните му признават. Полага му се около 40 дена ваканция+ още 10дена болнични,тъй като е с диабет от скоро и трябва да лежи в болница веднъж в годината.
  На скоро разбрахме,но беше вече късно,че таксите за висшето образование се връщат в края на всяка година от данъчните при предоставени фактури от университета. Това важи за деца от 18г-23г. За жалост не можахме да се възползваме от тази екстра,но здраве да е.

    Общо взето се свиква с липсата,но пък в един момент осъзнаваш,че си израснал почти без баща,от което много боли,но пък като се обърна и видя какво са направили родителите ми си казвам,заслужавало си е Simple Smile

Недостатъците на тази професия са много и най-вече здравословни. Повечето са с високо кръвно,диабет,проблеми със сърцето и всичкото това е заради заседналият начин на живот,цигарите и съботните запои. Тези проблеми ги виждам не само при моят татко,но и при доста негови колеги на неговата възраст,че и при младите.
 

На по предните страници четох за безплатният Интернет и ми беше от полза. За Германия знам само,че на Солинген има безплатен за други места нямам информация,ако някой има моля да сподели

# 479
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Мъжо уж ще го пуснат да си дойде към 20-и август та мислим да отидем някъде само двамата за 2-3 дни. Сега съм се заела да уча испански, но не ми остава никакво време.
yani4ka как мина почивката?Успяхте ли да се спасите за 2-3 дни сами??
Днес се видяхме със съпруга ти ,каза че не сте оставили идеята да дойдете тук.Хайде ,чакаме ви  Hug.

Мойто момиче замина днес на полудневно пътешествие с татко си,чакам ги довечера по късна доба.

Дзън_Дзън,благодаря за споделеното.И моят мъж се беше запътил натам преди 6 години,но не стигна,остана в Испания.

Общи условия

Активация на акаунт