Тия от БТВ прекаляват!

  • 6 326
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Тия от БТВ прекаляват! В прогнозата за времето с трвога ни съобщават колко снежна покривка се е натрупала от 5 до 15 см през м.януари!!! Нима това не е нормално за зимата?! Май се опитват да ни промиват мозъците! Дават ни съвети като на дебилни: заредете си батерията на GSM-ма, сипете си гориво и си сложете вериги. А дали да не си заключим колите отвътре, или кога да дишаме и да пием вода, ще ни кажат ли? Вече не слушаме прогноза за времето, а слушаме "загрижените" им съвети, повтарящи се през два часа. Чувставм се като малоумна, когато гледам тяхната прогноза. Наистина е прекалено!

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 18:03 от miloto desi

# 1
  • Мнения: 5 468
Ами то напоследък с кое не е така? За всичко се вдига пушилка...

# 2
  • Мнения: 4 651
Ами днес по пътищата все още имаше малоумници с летни гуми....
А аз се чувствам доста умна гледайки новини веднъж на 2,3 дни Simple Smile, на два часа не би ми понесло Wink.

Айде усмихни се малко, нова година, нов късмет, има още 1 почивен ден, трябва да те гони позитивизъм, а не да палиш за глупости Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 2 401
Тия от БТВ прекаляват! В прогнозата за времето с трвога ни съобщават колко снежна покривка се е натрупала от 5 до 15 см през м.януари!!! Нима това не е нормално за зимата?! Май се опитват да ни промиват мозъците! ...
Joy Joy  Отдавна не се бях хилила така..

# 4
  • Мнения: 25 685
Изобщо не ме дразнят, разсмиват ме със загрижено-драматичния си тон.  Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Изобщо не ме дразнят, разсмиват ме със загрижено-драматичния си тон.  Laughing
И аз съм така. винаги с нетърпение очаквам как точно ще ни поднесат информацията за времето. Особено едно момченце, не му помня името, много ме разсмива като го слушам  Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Ееее ти пък - това са 15 см сняг, не е шега работа  Naughty
В някои държави за 10 см обявяват бетствено положение  Thinking
Прави са си хората  Hug

# 7
Вероятно се чувстваш малоумна и като четеш по опаковките на перилните препарати, да речем, точни инструкции за употреба - от разпечатването, през сипването в машината, до изхвърлянето на определено за целта място, плюс изричната уговорка, че не е за ядене, трябва да се пази от деца и домашни животни.

И не смятам, че това е прекалено, нужно е даже.

Аз харесах репортажа за жертвите на пътнотранспортни произшествия. Мисля, че всяка седмица трябва да се пускат подобни, все някого ще стресират и замислят.

А по пътищата е пълно с идиоти ентусиасти, тръгнали с летни гуми ей така, нейде към някое курортче. Такива бели са способни да натворят, че е много добре да им се припомнят някои основни правила.

# 8
  • Мнения: 70
Може би от понеделник ще започнат да ни предупреждават за настъпваща грипна епидемия, въпрос на време е да го сторят. Аз съм позитивен човек и определено гледам да си спестявам всякакави негативизми. Иска ми се този стил на поднасяне на информация да се смени с по-положителен и да няма такава изкуствена тревога.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз тези безмислици ги преглътнах, но да сложат усмихнатия Д.Траволта, докато съобщават за нелепата смърт на синът му - това ми дойде в повече.  Sad

# 10
  • Мнения: 516
Милото Деси, в живота има и гадни неща. Те няма да изчезнат, ако се правим, че ги няма.

# 11
  • Мнения: 4 195
Аз тези безмислици ги преглътнах, но да сложат усмихнатия Д.Траволта, докато съобщават за нелепата смърт на синът му - това ми дойде в повече.  Sad
абсолютно, това беше прекалено ooooh!
Флор, не се правим, че ги няма, но определно не им се кефим Confused

# 12
  • Мнения: 516
Чут Чут, хората предупреждават съвсем резонно да си носим вериги, топли дрехи и достатъчно гориво. Не ми се струва фатално. Закъсвала съм в зимни условия по едно пуловерче и не особено топло яке. Не е приятно.

# 13
  • Мнения: 4 892
Аз харесах репортажа за жертвите на пътнотранспортни произшествия. Мисля, че всяка седмица трябва да се пускат подобни, все някого ще стресират и замислят.

Оооо, много ще е поучително. Преди месеци бях в КАТ Дървеница по работа. Бяха сложили плазмени екрани, на които с цел възпитателна пускаха кадри от катастрофи, различни случки. Гьонсуратите, автоджамбазите и по-голямата част от паплачта искрено се забавляваха за мое изумление. И разбира се всички клатеха глави и със самочувствие на Шумахер, не, даже по-голямо, разясняваха как требва да се кара, за да не се случвали такива сакатлъци. За два часа се "обогатих" културно-масово.... Crazy

Абе, къде изчезна иначе толкова симпатичният майор Костов? Нема такава скица, по е симпатичен от младите бастуни, дет ми разказват за времето?...А и хубаво рисуваше....

# 14
  • Мнения: 70
Работата на хората, които подготвят прогнозата за времето е да ни съобщят обективно прогнозата за времето! Защо го преплитат задължително с пътната обстановка и как времето влияе върху пътните условия? Нима през лятото, когато температурите се вдигнат над 30 градуса ще ни приканват да си включваме климатиците в колите или да спрем да изчакаме на сянка до залез слънце Grinning и да не забравиме да си заредим GSM-ма! Laughing

# 15
  • Мнения: 516
Ти кога им прочете длъжностната характеристика?
На мен пък ми харесва този начин на поднасяне на прогнозата. ИМа един гологлав младеж, който винаги ме разсмива. Дори и с изтъркани смешки.

# 16
  • Мнения: 4 892
Работата на хората, които подготвят прогнозата за времето е да ни съобщят обективно прогнозата за времето! Защо го преплитат задължително с пътната обстановка и как времето влияе върху пътните условия? Нима през лятото, когато температурите се вдигнат над 30 градуса ще ни приканват да си включваме климатиците в колите или да спрем да изчакаме на сянка до залез слънце Grinning и да не забравиме да си заредим GSM-ма! Laughing

Преплитат го и допълват информацията, защото снегът винаги изненадва градоначалника, който и да е той! И то през януари /не през юни/. Даже и Бат' Бойко, а какво остава за непросветения обикновен гражданин.

Всъщност има доста хора, които е необходимо да се подсещат по всевъзможни начини. Ако трябва да съм сериозна и искрена, не намирам за чак толкова досадно да съобщават тези неща.
 Peace

# 17
  • Мнения: 3 634
Емил Чолаков е синоптика, за който предполагам говорите. Отдавна съм се научила да си пропускам покрай ушите това, което не ме интересува. Само досадните "Ако искате да спечели .... гласувайте за 123456789 за всички абонати на ......." ме оставят с чувство, че прекаляват.  ooooh!

# 18
  • Мнения: 70
По-добре да кажат, че още не са започнали да почистват от снега тези и тези пътища т.е да дадат полезна информация, а не да създават изкуствена психоза в хората. Сигурна съм, че доста семейства си прекъснаха почивката и хукнаха днес да се прибират, само защото се съобщава за "голям" снеговалеж. Нали е зима все пак?

# 19
  • Мнения: 1 212
... Чувставм се като малоумна, когато гледам тяхната прогноза. Наистина е прекалено!

Точно днес и аз гледах последната прогноза ....
И мислех за удачността/неудачността на методата да подбират неособено красиви говорителки
/Не зяпаш, мадамата... слушаш инфото/.
Харно, но днешната чак дразни окото

# 20
  • Мнения: 8 467
На мен любима ми беше темата за тарифите на такситата по Нова година. Twisted Evil
Повториха го, потретиха и постотниха, докато  и глухите разбраха, как такситата ще возят на двойни цени.
Нито ме интересува, нито е мой проблем, дали някой ще плати два лева повече. Дори и този някой да съм аз на Нова година. Веднъж е Нова година, веднъж се празнува, а и не всички са се юрнали по таксита. На когото не му изнася, да не се качва. Никой не е длъжен да работи на Нова година. И ако работи, се иска съответните пари за това.
Имам чувството, че наистина ни смятат за малоумни и ни отклоняват вниманието от съществените проблеми с измислени "новини". Sick

# 21
  • Мнения: 4 195
Чут Чут, хората предупреждават съвсем резонно да си носим вериги, топли дрехи и достатъчно гориво. Не ми се струва фатално. Закъсвала съм в зимни условия по едно пуловерче и не особено топло яке. Не е приятно.
ъ, извинявай, аз друго помислих, че изкоментира - усмивката на Траволта, извинявай ooooh!  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
БТВ от няколко години не ги понасям откъм новини и прогноза за времето, но по навик все тях гледаме. Точно това непрекъснато преекспониране на нешата по американски ме дразни. Преди 2-3 години, по грипното време, като пънаха едни карти, едни чудесии, като почнаха да бодат флагчета къде има епидемия, все едно не грип през януари, ами чумата е доша Shocked Отвратителни са...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Никой не е длъжен да работи на Нова година. И ако работи, се иска съответните пари за това.
Ами да не работят на Нова година тогава!
Но по-скоро излизат тогава и искат с това, което заработят ТАЗИ една вечер, да ядат цяла година.
 
Поне преди време беше така. Скоро не съм ползвала такси по празници.

А гологлавият младеж е номер едно - много е лъчезарен и всякакви глупости покрай прогнозата бих слушала от неговата уста. Развеселяват ме.

# 24
  • Мнения: 247
Нищо лошо няма в начина им на поднасяне. 24  часа снеговалеж малко ли е? Току виж, че някой недоволен, ако имаше възможност и на Господ щеше да държи сметка, как е възможно да разваля времето и да прекалява.  Wink

# 25
  • Мнения: 8 467
Никой не е длъжен да работи на Нова година. И ако работи, се иска съответните пари за това.
Ами да не работят на Нова година тогава!

 
Поне преди време беше така. Скоро не съм ползвала такси по празници.


Laughing
Разсмя ме искрено.
Всяка нещо си има цена.
Таксиджиите не са ми по-симпатични от фолк - певачките, ама и те по празници заработват по няколко хилядарки. Mr. Green
Човешко е все пак, всеки храни семейство.
А БТВ се хранят от "новини". Wink

# 26
  • Мнения: 3 835
Гологлавият мъж преди време го видях на един протест, явно с други дейности се занимава в момента. Останах с впечатлението, че е готин и точен, не само на екран.
По темата, ами не е дразнят, не се чувствам малоумна. Щом има луди с летни гуми още, значи не е излишно и вероятно това натъртване предотвратява доста малоумия и безумия по пътищата. Както не ме и дразни натъртването по БГ радио: Включете си светлините, не харчат ток! Не изхвърляйте пепелника си на улицата, това не е кошче!
И още куп подобни, щом го натъртват, явно има защо. Ако не го правят, ще кажем пък че са безотговорни и неадекватни.

# 27
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
БТВ от няколко години не ги понасям откъм новини и прогноза за времето, но по навик все тях гледаме. Точно това непрекъснато преекспониране на нешата по американски ме дразни. Преди 2-3 години, по грипното време, като пънаха едни карти, едни чудесии, като почнаха да бодат флагчета къде има епидемия, все едно не грип през януари, ами чумата е доша Shocked Отвратителни са...

Абсолютно с всяка дума на белинда съм съгласна и аз.
Това е моето мнение.
Даже мислех да пусна тема за бТВ и за тяхната мания да изопачават новините,
да правят псевдо социални репортажи,
да изкривяват истината, като се опитват да налагат мнение, което не знам кой им го е поръчал.
Спрях да гледам новини и обзорни предавания по бТВ.
Май и изцяло спрях да гледам бТВ.
Освен да ме заблуддят нищо ново не мога да науча от тях.

Наистина са отвратителни.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 524
Ох и  свеки ги гледа,  сега не може да спи защото утре малкият и син ще пътува от Варна до София  ooooh!

# 29
  • Мнения: 465
Изобщо не ме дразнят, разсмиват ме със загрижено-драматичния си тон.  Laughing
И аз съм така. винаги с нетърпение очаквам как точно ще ни поднесат информацията за времето. Особено едно момченце, не му помня името, много ме разсмива като го слушам  Sunglasses
Този и уникално неприятен.  Mr. Green Винаги казва тотални дебилизми.

# 30
  • Мнения: 70
Ох и  свеки ги гледа,  сега не може да спи защото утре малкият и син ще пътува от Варна до София  ooooh!
Ето една "жертва" на бТВ. Ето така се създава психоза и тревожност у хората. Съмнявам се, че има шофори, които не се съобразяват с пътната обстановка и им е жизнено необходимо да им се казва какво и как да правят. Моля не сме малоумни и е най-добре да се доверяваме на личната си преценка, съобразно обстоятелствата, в които сме попаднали.

# 31
  • Мнения: 84
Колкото пъти и да го повторят, все е малко - виж колко катастрофи стават на ден, по пътищата е пълно със закъсали малоумници с летни гуми или такива дето не са чували как се кара на сняг. При предишния снягр на 24 дек. рано сутринта пътувах от София до Гюешево 3 часа точно заради такива.
Че е досадно, досадно е - поне за тези, които не подценяваме зимните условия и имаме няква култура на каране при сняг и лед. Боя се обаче, че сме малко. За останалите - още по-често трябва да се повтаря, белким им влезе нещо в главите, защото освен за себе си са заплаха за теб и мен на пътя!

# 32
  • Мнения: 70
iguanna напълно съм съгласна с теб за безотговорните на пътя, но КАТ са тези, които следят за спазването на закона. Ако си предизвикал ПТП или си създал предпоставки за задръствания ЩЕ си търпиш законовите наказания т.е глоби и др.
Не е място в прогнозата за времето да се коментират тези неща.
Явно има доста хора за съжаление, на които да се каже какво да правят им се харесва!

# 33
  • Мнения: 12 672
Като си спомня миналата година по това време колко народ закъса по пътищата, точно защото валеш сняг през януари, май малко го повтарят.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 634

Ето една "жертва" на бТВ. Ето така се създава психоза и тревожност у хората. Съмнявам се, че има шофори, които не се съобразяват с пътната обстановка и им е жизнено необходимо да им се казва какво и как да правят. Моля не сме малоумни и е най-добре да се доверяваме на личната си преценка, съобразно обстоятелствата, в които сме попаднали.
Това наистина ли го мислиш  ooooh!

# 35
  • Мнения: 191
Мен лично много ме подразни как призоваваха хората да не пътуват и само ако е супер наложително!!! Тея от БТВ малоумни ли са??? Много ясно, хиляди хора ще пътуват по това време от страната към София, също така хора, които не живеят в България, ще пътуват до летището. Само всяват паника и без това хората са притеснени за пътя и дали въобще ще си хванат самолета.  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 5 622

Ето една "жертва" на бТВ. Ето така се създава психоза и тревожност у хората. Съмнявам се, че има шофори, които не се съобразяват с пътната обстановка и им е жизнено необходимо да им се казва какво и как да правят. Моля не сме малоумни и е най-добре да се доверяваме на личната си преценка, съобразно обстоятелствата, в които сме попаднали.
Това наистина ли го мислиш  ooooh!


Явно има нужда да говорят и натякват така хората... Вижте за какво говоря :



Вчера беше най-хубавата ми Нова година.Тръгнахте с моя приятел уж за гр. Елена ,но решихме да минем през Твърдишкия проход.За съжаление или за радост нямахме нито вериги,нито като цяло не бяхме подготвени за сняг.Та.. затънахме с колата и там ,сред бялата приказка посрещнахме нова година.То беше тюхкане,вайкане,духаше страшен вятър и падаха ледени висулки от дърветата.Опитахме се да я извадим колата ,но не..хубаво,че резервоара беше пълен и ни беше топличко.Тази сутрин дойдоха едни познати с джип да ни извадят.Като завършва всичко с happy end грижи няма  Peace
Та.. как бях облечена ли,ами не много подходящо за сняг,но иначе с 24 каратова усмивка



 Shocked

 Tired

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 01:20 от БУБА

# 37
  • Мнения: 84
iguanna напълно съм съгласна с теб за безотговорните на пътя, но КАТ са тези, които следят за спазването на закона. Ако си предизвикал ПТП или си създал предпоставки за задръствания ЩЕ си търпиш законовите наказания т.е глоби и др.

Да ама в 5 заранта на тоя студ КАТ спят. А и като се стигне до тях, вече конят е в реката...
Медиите се опитват да втълпят някаква култура на тази тема - че го правят нелепо, нелепо го правят, но и че е необходимо - ситуацията по пътищата го доказва. Вече всеки кара кола и си мисли, че тая работа е като оная... А тя не е.

# 38
  • Мнения: 110
ще кажа едно голямо клише, но и голяма истина...............................

ПОВТОРЕНИЕТО Е МАЙКА НА ЗНАНИЕТО!!!!

 offtopic момчето с голата глава по БТВ толкова много ме кефи.

# 39
  • София
  • Мнения: 8 126
Може би от понеделник ще започнат да ни предупреждават за настъпваща грипна епидемия, въпрос на време е да го сторят. Аз съм позитивен човек и определено гледам да си спестявам всякакави негативизми. Иска ми се този стил на поднасяне на информация да се смени с по-положителен и да няма такава изкуствена тревога.

Ооо, те вече започнаха, вчера казаха, че в западна Европа имало грипна епидемия. И естествено, имаше интервю с някаква лекарка, която каза, че в България все още нямало, но се очаквала след около месец. Това  с грипната епидемия наистина и мен ме дразни в БТВ, но май и в другите телевизии е така. Има хора с лабилна психика и хипохондрици и само това чакат Naughty

ще кажа едно голямо клише, но и голяма истина...............................

ПОВТОРЕНИЕТО Е МАЙКА НА ЗНАНИЕТО!!!!

 offtopic момчето с голата глава по БТВ толкова много ме кефи.



Особено като каза, цитирам по памет... " Температурите ще си останат ниски, не защото не искат да се вдигнат, а защото нямат стимул да го направят" Joy

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изобщо не ме дразнят с прогнозите и напомнянето за шофьорите. Въпреки това явно има малоумници, които не слушат.
Повече ме дразнят темите за софийското парно и софийския боклук. Какво ме боли мен за парното и боклука им, че да ме занимават във всяка емисия?

# 41
  • Мнения: 830
Защо да прекаляват хората, ние във Варна сняг от 15см знаеш ли от кога не сме виждали Mr. Green

# 42
  • Мнения: 4 916
И мен не ме дразнят. Дори мисля, че такива "човешки теми" все още са твърде малко в новинарските емисии.
Аз дори научих, че винетките вече важат само за календарната година, а не както преди до края на януари.

... Съмнявам се, че има шофори, които не се съобразяват с пътната обстановка и им е жизнено необходимо да им се казва какво и как да правят. Моля не сме малоумни и е най-добре да се доверяваме на личната си преценка, съобразно обстоятелствата, в които сме попаднали.

Изобщо даже не е добре да се оставят шофьорите на тяхната собствена преценка (веднага се сещам за трите тира от новините снощи), защото според повечето хора фаровете изобщо не са задължителни, щото те нали си виждат през деня... същото важи и за мигачите, и за коланите, че и за веригите... За летните гуми пък изобщо не ми се говори  ooooh!

# 43
  • Мнения: 25 685
miloto desi , гледай времето на Нова. И там предупреждават за пътната обстановка, но явно предполагат, че зрителската им аудитория е по-интелигентна.  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 2 132
Всъщност само на пргнозата за времето по БТВ не се дразня, а на Емо Чолаков съм му направо фен. Винаги успява да ме разсмее сутрин.

# 45
  • Мнения: 2 259
80% на пътя са малоумни.Трябва да караш по често кола за да им се насладиш Crazy
За тях е това инфо,явно малко от малко да им влезе нещо в полукухите кратуни #Cussing out

# 46
  • Мнения: 3 880
Съмнявам се, че има шофори, които не се съобразяват с пътната обстановка и им е жизнено необходимо да им се казва какво и как да правят.
Има доста такива шофьори, даже повече отколкото можеш да си представиш. Те не само от казване имат нужда, а от набиване в картуната на основни и елементарни правила. Друг е въпросът, че точно те няма да се трогнат от препоръките на БТВ и ще си излязат на улицата, както на тях си им е удобно Sad Peace

# 47
  • Мнения: 152
Дават ни съвети като на дъбилни:...
А, не сме ли дебили? Я виж какво става на вън...
Не, че ги харесвам от тая ТВ, но пък и поведението на хората си е точно такова.
Или по друг начин казано - "каквото повикало..."

# 48
  • Мнения: 4 678
Тия от БТВ прекаляват! В прогнозата за времето с трвога ни съобщават колко снежна покривка се е натрупала от 5 до 15 см през м.януари!!! Нима това не е нормално за зимата?! Май се опитват да ни промиват мозъците! Дават ни съвети като на дъбилни: заредете си батерията на GSM-ма, сипете си гориво и си сложете вериги. А дали да не си заключим колите отвътре, или кога да дишаме и да пием вода, ще ни кажат ли? Вече не слушаме прогноза за времето, а слушаме "загрижените" им съвети, повтарящи се през два часа. Чувставм се като малоумна, когато гледам тяхната прогноза. Наистина е прекалено!
..Аз им свикнах.Имам чувство,че понякога чак им е гадно като няма някой загинал,да си направят новините..Помня преди години как пищяха ,че температурите ще паднат до -25-28градуса.....нямаше загинали..само един рибар..паднал от лодка и се удавил..и го изкараха че се е удавил от ниските температури..може и да е така..но после се оказа ,че човека е бил доста пиян.Все говорят за добри новини,не че няма..ама няма рейтинг при тях

# 49
  • Мнения: 5 370
Съгласна съм с написаното от Поци. Когато по някоя ТВ ми "измУдрят"новина, гледам де залязва слънцето.
Неслучайно е казано, че медиите са четвъртата власт. Да не говорим, че всеки обича да се заиграва с....тази власт. Money

# 50
  • Мнения: 1 959
БТВ от няколко години не ги понасям откъм новини и прогноза за времето, но по навик все тях гледаме. Точно това непрекъснато преекспониране на нешата по американски ме дразни. Преди 2-3 години, по грипното време, като пънаха едни карти, едни чудесии, като почнаха да бодат флагчета къде има епидемия, все едно не грип през януари, ами чумата е доша Shocked Отвратителни са...

Споделям. И добавям-репортажите от летището! Всеки ден, пълни с драматизъм, търси се нещо, което го няма!
Летището си работи, полети много, хора още повече, нормална обстановка по празници. Навсякъде по света е така!
Предстои  ми полет, вече цялата рода ми прозвъни с Ах и Ох, ама как ще летиш  ooooh!
Ами ей-така, отивам на летището и си чакам, все ще излетим. Досега някой хартисал за на лято не съм чула да е останал...

# 51
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз съм щастлив човек и благодарна на детето си,
че не гледаме в къщи "Новини"  Hug
Докато си изгледа филмчетата и си легне -
новините свършили  Hug
По-добре да живея в информационно затъмнение,
отколкото в информационно изстъпление  Naughty

# 52
  • Мнения: 2 259
Нямаме угодия.
Миналата година на Петолъчката/и не само там/, като закъсаха стотици,всички викаха защо никой не съобщи?
А сега стига сте съобщавали!
 newsm78

# 53
  • Мнения: 516
Емил Чолаков е синоптика, за който предполагам говорите.
Eмил Чолаков, да. Ако от БТВ четат, да му кажат, че е много симпатичен. Grinning

# 54
  • Мнения: 3 634
Ще му предам, Флор!  Blush

# 55
  • Мнения: 516
Михалко, радвам се, че мога да разчитам на теб!  Joy

# 56
  • Мнения: 264
Не ме дразнят, а са ми смешни.

# 57
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Май сме малоумни, тъй като въпреки предупрежденията и умствения ни потенциал днес пак ще има закъсали. Някои се правят на такива хитреци и смелчаги, че чак безумници.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 623
Май сме малоумни, тъй като въпреки предупрежденията и умствения ни потенциал днес пак ще има закъсали. Някои се правят на такива хитреци и смелчаги, че чак безумници.

Оооо не  Naughty Те просто не са гледали новините  Thinking
Как да се сетях хората  Wink

Пък и Януари е все пак и зимата ОТНОВО ни изненада  Hug
Надявам се един ден, когато завали през Юли, да са подготвени
и на ниво  Naughty

# 59
  • Мнения: 4 300
МамаКуин, не е баш тъй. Че не чистят пътищата- не ги чистят особено. Ама и не може да се отрече, че редовно има някой топидиот, който а) кара с летни гуми, особено тираджиите и задръстват за часове важни пътища б) по стара традиция нас атмосферните условия не ни бригат и това че е заледено в никакъв случай не ни спира от рисковани изпреварвания и скокове върху спирачките и в) веригите само ми заемат място в багажника, я каква туба мога да си туря и музиката да свири, да се леят 4 бири.
Точно заради предупрежденията на метеоролозите решихме да пътуваме в събота, а не в неделя и се радвам че си спестих евентуалните проблеми. Случвало ми се е да прекарам и цяла нощ на задръстена с 4 ленти коли магистрала, при минус 10 градуса, на 30 км от дома си, без да мога да се прибера. Поуката ми стига за цял живот.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 623
Рокси, виж че се базикам  Hug
Идиоти е имало и ще има !
И аз избрах вчера да се приберем
по 2 причини:
Едната беше времето, а другата
- всенародното прибиране днес - е не ми се мръзне
5 часа Плевен - София  ooooh!
И изобщо не е до гледане на новини или негледането им  Naughty
Всичко си е до човека. Още Ноември сложихме зимните гуми - не
чакам някой да ми каже, че идва зима. Веригите са в багажника.
Колата е ОК - прегледана и заредена с каквото е нужно.
Не чакаме никой да ни подсеща ! Не си правим експерименти !
Трябва да си супер идиот за да пестиш от гуми ! Като нямаш
пари да поддържаш една кола - няма да караш !
Защото едни спестени зимни гуми, понякога струват човешки животи  Naughty
Може да съм крайна, но така мисля !

# 61
  • Мнения: 4 678
Май сме малоумни, тъй като въпреки предупрежденията и умствения ни потенциал днес пак ще има закъсали. Някои се правят на такива хитреци и смелчаги, че чак безумници.
Абе нали хората трябва да се прибират..утре са на работа..кво да чакат..да кажат по БТВ ..Честита първа пролет Peace
Зима е.. нормално е да има закъсали..снега не е много..не виждам защо трябвада се всява паника.А и БТВ от скоро време прилича на Лъжливото овчарче..кой да им повярва Whistling

# 62
  • Мнения: 1 959
Миналата година пътувах към София на 2-ри срещу 3-ти. Ако помните, тогава валя нистина голям сняг.
Излязох от Русе 10 минути преди да затворят града. През цялата нощ (защото толкова се тътрузихме до С.),
главният път се чистеше и имаше снегорини. Вярно, малките селища бяха блокирани, но магистралата беше ОК.
Според мен, организацията си беше на ниво, бях впечатлена.
Хаосът си го правим ние-без вериги, летни гуми, липса на умения...

# 63
  • Мнения: 1 731
Сега се сетих как очаквахме по данни на БТВ ураганни ветрове след Бъдни вечер.  #Crazy
Те така и не дойдоха.Аман вече от прекаляване и създаване на напрежение. #2gunfire

# 64
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да, така е създават умишлено напрежение,
като същевременно наистина важни и значими проблеми не се отразяват в техните новини.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 25 280
НОВА ме дразнят много повече с драматичните си анонси към новините. Винаги избират най-лошата новина, и я преекспонират до бедствие. Като онзи ден -  по бТВ съобщават, че все още е рано за грипна епидемия и толкова, а по НОВА - "нов австралийски щам ще предизвика голяма епидемия в БГ в края на месеца" Както и тъпата им новина през лятото за опустошителен смерч ли кво беше, дето се очаквало в максимално скоро време на брега на морето - толкова хора се изплашиха, а те говорели врели некипели прогнози някакви, дето не се знае дали и кога ще се случат ooooh!

# 66
  • Мнения: 2 401
Пет страници с мнения на потребители, които смятат, че телевизиите ги манипулират и промиват мозъците им с прогнозите за времето????? Кажете ми, че не е вярно, моооля.  Praynig

# 67
  • Мнения: 2 111
bTV и Нова телевизия са насочени към масовата аудитория (вторите поне за момента са така, ще видим нататък какво ще стане). Което значи, че е в реда на нещата да поднасят информацията така, щото и Асан от Горно Нанадолнище, който едва е избутал четвърти клас и трудно чете, да се присети да зареди ЖиСиЕма и евентуално да сколаса да сложи зимни гуми на жигулката Мара преди да иде на прасе при баджанака в съседното село.

Аз лично имам достатъчно висока самооценка, за да не се чувствам малоумна слушайки прогнозата за времето. Ако нещо чак толкова ме подразни в предаване или програма, бих потърсила координати в сайта на респективната телевизия, за да си изпея мъката.

# 68
  • Мнения: 1 749
Ние се отказахме от телевизора вече преди повече от половин година.Гледаме ТВ само като сме на гости у майка или баба.Честно казано,не ми липсва изобщо.

# 69
  • Мнения: 4 195
Ние се отказахме от телевизора вече преди повече от половин година.Гледаме ТВ само като сме на гости у майка или баба.Честно казано,не ми липсва изобщо.
това онзи ден си го мислех - тц, прекалено ми е, чак пък да се откажа Rolling Eyes
не знам за какво ни мислят, обаче днес се нагледах на шофери - по дефилето, което е опасно в 40 градусова лятна жега, те днес, при видим 2 см лед под снега, караха като ненормални, всеки 5-ти му поднасяше колата, никой не спираше на скорост - бият едни спирачки, все едно са с гуми от трактори - резултата - троен аксел братче ooooh!

# 70
  • София
  • Мнения: 492
Изобщо не прекаляват! Обясняват като на малоумни  Crazy, тъй като за съжаление има доста такива по пътищата... ooooh!

Което значи, че е в реда на нещата да поднасят информацията така, щото и Асан от Горно Нанадолнище, който едва е избутал четвърти клас и трудно чете, да се присети да зареди ЖиСиЕма и евентуално да сколаса да сложи зимни гуми на жигулката Мара преди да иде на прасе при баджанака в съседното село.

Аз лично имам достатъчно висока самооценка, за да не се чувствам малоумна слушайки прогнозата за времето.
Peace

# 71
  • Мнения: 5 370
Пет страници с мнения на потребители, които смятат, че телевизиите ги манипулират и промиват мозъците им с прогнозите за времето????? Кажете ми, че не е вярно, моооля.  Praynig
Тц, прогнозите са най-малкото. Прочети пак. Heart Eyes
Преди 3 години и половина ще ходим на море. точно тогава, края на юли началото на август имаше едни пороища, не може да не ги помните, дето отнесоха де що имаше за отнасяне и после след тях се започнаха едни безконечни ремонти. ooooh!
Та.....ще пътуваме за Синеморец. Психоатака невероятна по медиите, ауууу, Синеморец откъснат от света, аууууу, мостът го няма!!!! ooooh!
Викам си аз-абе как може моста да го няма, касае се за МОСТ ОТ ЖЕЛЕЗОБЕТОН!!! Предназначен, ако се наложи, по него да минават танкове. Да не би пък мостът към плажа Силистар над Резовска да е отнесен, той е и дървен.

Естествено, мостът си беше там. Местните казаха, че били потресени как чрез новините се манипулират хората. НЯколко дена по-късно се убедих сама. След една краткотрайна лятна буря го изкараха, че на Лозенец на плажа едва ли не СМЕРЧ е вилнял. Отива екип и шефът давал нареждания как да се снима в едър план, че 2-та квадратни метра пострадала постройка да изглеждат....поне 200. И оттам минахме......и пак нищо особено не видяхме.

# 72
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
[Преди 3 години и половина ще ходим на море. точно тогава, края на юли началото на август имаше едни пороища, не може да не ги помните, дето отнесоха де що имаше за отнасяне и после след тях се започнаха едни безконечни ремонти. ooooh!
......

Същото беше, когато бТВ преди години обяви, че Пазарджик се е наводнил от р. Марица.
Как екипи на гражданска защита изнасят хората и са пълни кооперациите с вода до вторите етажи.
Нищо такова.
Марица беше излезла леко и беше близнала оградите на първите 1-2 къщи на циганската махала.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 144
НОВА ме дразнят много повече с драматичните си анонси към новините. Винаги избират най-лошата новина, и я преекспонират до бедствие. Като онзи ден -  по бТВ съобщават, че все още е рано за грипна епидемия и толкова, а по НОВА - "нов австралийски щам ще предизвика голяма епидемия в БГ в края на месеца" Както и тъпата им новина през лятото за опустошителен смерч ли кво беше, дето се очаквало в максимално скоро време на брега на морето - толкова хора се изплашиха, а те говорели врели некипели прогнози някакви, дето не се знае дали и кога ще се случат ooooh!
Точно смятах да изокам и аз по този повод, макар че не е за същата ТВ и не е за прогнозата за времето. Като почнали едни анонси за новините, с тревожен тон обявяват на всеки 15 минути за идещата грипна епидемия до края на месеца. Е, и аз какво да направя по въпроса?!  Crossing Arms Освен да се притесня, което е обяснимо, и да смятам кога да пускам болнични и отпуски - пък и то един Господ знае кога действително ще е епидемията...
А прогнозата за времето по бТВ уж я гледам, а за съветите към шофьорите научавам оттук... От едното влязло, от другото излязло, явно  Laughing Но не е зле, че напомнят точно тези неща, белким на някой му влезе в главата... Емил Чолаков и на мен ми е забавен  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 183
Едно не мога да разбера,като не ви харесва как поднасят новините защо ги слушате и чак толкова им се впечатлявате. И аз чух новината,но не и обърнах кой знае какво внимание-сняг и толкова. Както и други споменаха,не чакам Ани Салич да го каже по новините,за да ида да си сменя гумите,да си погледна колата и т.н. Peace.

# 75
  • Мнения: 17 408
Не ме дразнят. Ако почна да се нервя, спирам да гледaм и слушам. Пробвай и ти, мило деси. ОСвен това се пише/и изговаря/ дебилни. Дъбилни е друго.

# 76
  • Мнения: 5 710
Много .. хм, обръгнали хора. Знаят и могат всичко.
Нямат нужда от инструкции, за да си сглобят стола или да си инсталират двд-то, нямат нужда от предупреждения за пътната обстановка,  нямат нужда от информация за токсини в храната им,  така или иначе Чернобил мина...
БТВ нещо не са разбрали с какви пичове имат работа и си го карат по американски.
Остава или да напишете петиция, или да четете прогнозата от вестниците. Ако четете, де, допускам че и от новините нямате нужда, защото си ги знаете.

# 77
  • Мнения: 70
Момичета, готови ли сте? След 1 час започват новините и прогнозата за времето. Да видим какво трагично са замислили за тази вечер?  Mr. Green Grinning

П.С. Благодаря на Дренка

# 78
  • Мнения: 227
Момичета, готови ли сте? След 1 час започват новините и прогнозата за времето. Да видим какво трагично са замислили за тази вечер?  Mr. Green Grinning
Цял ден си ги смучат от пръстите тези новини..мда.... Tired
Вярно,че повечето са лоши новини,ама на черното,бяло,не можеш да кажеш...

# 79
  • Мнения: 3 634
Остава или да напишете петиция, или да четете прогнозата от вестниците.

О, да! Скоро не е имало "смислени" петиции, откакто "легализирахме" змиите да станат вегетарианци.  Laughing

# 80
  • Мнения: 12 672
Момичета, готови ли сте? След 1 час започват новините и прогнозата за времето. Да видим какво трагично са замислили за тази вечер?  Mr. Green Grinning

Това пък що за мазохизъм е. Ми като не ти харесват, не ги гледай. Програми бол. Пък и интерент има, да се информираш.
Че и 1 час по-рано се подготвяш.

# 81
  • Мнения: 663
Момичета, готови ли сте? След 1 час започват новините и прогнозата за времето. Да видим какво трагично са замислили за тази вечер?  Mr. Green Grinning

Това пък що за мазохизъм е. Ми като не ти харесват, не ги гледай. Програми бол. Пък и интерент има, да се информираш.
Че и 1 час по-рано се подготвяш.

 newsm10

# 82
  • Мнения: 4 585
После като стане бедствие или авария, и Емел Етем  ги посочи с пръст,
те  Naughty - ние ви предупредихме.

# 83
  • Мнения: 183
БТВ са ви чели и новините им се поднасят за сега нормално,без кой знае какво преувеличение Joy

# 84
  • Мнения: 4 585
Изобщо не бих се учудил, ако е така. Но май правилно са драматизирали -
60 софета с потрошени крайници, 6 тира, един микробус за Ямбол, кой знае колко автомобили.

# 85
  • Мнения: 3 634
60 софета с потрошени крайници, 6 тира, един микробус за Ямбол, кой знае колко автомобили.

нИ мЪ занимавай, ма! ... но автобуса обърнат в полето...  Crossing Arms

# 86
  • Мнения: 9 814
Абе, хора няма новини.
Просто нищо не се случва вече 12-13 дни откакто започнаха тези празници.
Смучем си репортажите от пръстите.
Не само БТВ, всички тв са така.
Снегът ни дойде добре дошъл.
Да не мислите че, е лесно да се пълнят 20 и кусур минути новини.

П.П. Хихи, колегите от БТВ току-що се объркаха жестоко и пуснаха репортажа от Деня на освобождението на София с репортажа от проверките на дискотеката в Студентски град.

# 87
  • Мнения: 4 678
Гледахте ли БТВ Репортерите Laughing Laughing Laughing..така ви се пада Wink

# 88
  • Мнения: 25 685

Зависи какво наричате "новини". Ако е за това кой кого пребил или заклал - мерси викам...  Stop

# 89
  • София
  • Мнения: 492
Новините си бяха както обикновенно - в стил "леко тревожни"... Mr. Green
п.п. Иначе няма да се привлича внимание...

# 90
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ей сега не подминаха темата с летищата.
Иначе напомниха, че пътната обстановка е лоша за всички "умници" решили да се приберат в последния момент.

# 91
  • Мнения: 3 835
Остава или да напишете петиция, или да четете прогнозата от вестниците.

О, да! Скоро не е имало "смислени" петиции, откакто "легализирахме" змиите да станат вегетарианци.  Laughing

Хм, това не го разбрах? Кои вие и кого легализирахте, кои змии? Пропуснала съм, простете.

# 92
  • Мнения: 12 672
Не знам днес дали прекалиха - освен да са инсценирали всичките катастрофи и ужаси по пътищата.

# 93
  • Мнения: 6 713
Битивито са кръгла нула - новините им са все едни такива притеснително-загрижени уж, често са пресилено розови, само ни замазват с разни добри новини, използват децата най-нагло да си пълнят новините, вместо да направят някой сериозен коментар или анализ. Често са с някаква нотка на разсъжение, която ме дразни ужасно. Абсолютно създават медиен комфорт на управляващите.

Франческа, ти репортер ли си, от коя ТВ? Е, ще разбера, ако не ми отговориш. Peace

# 94
  • Мнения: 147
Ето къде били бъдещите репортери на БТВ-то  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 54
  Дават ни съвети като на дебилни: заредете си батерията на GSM-ма, сипете си гориво и си сложете вериги. А дали да не си заключим колите отвътре, или кога да дишаме и да пием вода, ще ни кажат ли? Чувставм се като малоумна, когато гледам тяхната прогноза. Наистина е прекалено!

  Ти може и да нямаш нужда от техните съвети, но много хора имат.Хората са различни. Има възрастни, ниско интелигентни, такиваа, които рядко пускат tv. Това е нац. телевизия и трявба да е в удобство на всички. А за постоянното повтаряне на едно и също наистина си права. От това наистина човек може да полудее. По тази причина се ориентирам към канали с по-малко реклама.

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 15:29 от Caraline

# 96
  • Мнения: 4 195
  Дават ни съвети като на дебилни: заредете си батерията на GSM-ма, сипете си гориво и си сложете вериги. А дали да не си заключим колите отвътре, или кога да дишаме и да пием вода, ще ни кажат ли? Чувставм се като малоумна, когато гледам тяхната прогноза. Наистина е прекалено!

  Ти може и да нямаш нужда от техните съвети, но много хора имат.Хората са различни. Има възрастни, низко интелигентни, такиваа, които рядко пускат tv. Това е нац. телевизия и трявба да е в удобство на всички. А за постоянното повтаряне на едно и също наистина си права. От това наистина човек може да полудее. По тази причина се ориентирам към канали с по-малко реклама.
какви?  Laughing

# 97
  • София
  • Мнения: 932
Аз съм доволна , че дават информация , визирам специално за пътната обстановка. Аз не гледам 24 часа телевизия и се радвам , че повтарят всичко, по няколко пъти , така и аз мога да видя и чуя дадена информация,  когато пусна ТВ-то. А колкото до пътищата , много съм благодарна аз лично на медиите за предупрежденията, ние сме на почти 400 км от София. Мислехме да тръгваме вчера , но се отказахме точно заради репортажите и не съжаляваме, със зимни гуми сме, нямаме вериги. Но не искахме да рискуваме с малката , която е на годинка и половина и без това при хубаво време и път имаме най-малко 4 часа път. Наши приятели обаче тръгнаха и казаха, че пътуването е било кошмарно на моменти - тръгнаха в 11 сутринта и чак в  17 часа, ни се обадиха, че са на магистралата (Пловдив-София) и да се радваме ,че не сме тръгнали с малката на път,  кой знае колко още са пътували до София, повече от два часа според мен.
Аз лично благодаря на медиите за репортажите, за обстановката по пътищата, иначе прибирането ни в София , щеше да е кошмар с едногодишно дете.
Съгласна съм , че често преувеличават нещата, заради самата новина , търсят сензация, но то не е трудно да отсееш преувеличеното от истината.
П.П. Не сме стари хора , не сме ниско интИлигентни, както вече казах имаме си зимни гуми , още като тръгнахме на път и нямаше сняг. В събота, дори и двамата с мъжа ми не знаехме , че ще се почива и в понеделник, а се отказахме от път. Именно заради прогнозите.

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 14:59 от nellyani

# 98
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не ме дрази подаването на адекватна информация за пътната обстановка, съвети как да се процедира, ако се изпадне в беда някъде (че то пред компа е лесно, но, ако се случи човек в такава ситуация, шубето е голям страх, и ако не ти е набито едва ли не в малкия мозък, то вероятността да се панираш и да сториш някаква невероятна простотия е голяма).

Дразни ме драматизацията от типа "страната затрупана от сняг", а датата е, о, Боже, 04.01., и паднали 20 см сняг (а на места пък 2-5 см).
Все пак България не е на тропиците, където валежите от сняг биха били едва ли не апокалипсис.

Общи условия

Активация на акаунт