Отговори
# 45
  • Мнения: 3 034
Здравейте ,синът скоро ще навърши 9 месеца а все още се събужда по няколко пъти нощем да пие мляко, кака му е на 2год и 11 месеца и тя все още пие нощно време мляко (само че кисело) как да избегна и с него този проблем?

това не е проблем, а индивидуален режим. синът ми е хранен само и единствено на поискване, каквито са препоръките и тук, и почти навсякъде вече. разбира се, че бебе (а на 8 месеца той е точно това - бебе) не се отказва зорлем от мляко! режимът на хранене, който си написала го тъпчер с течности, които той ясно ти показва, че не иска - вода и чай. той иска мляко - също ти го показва ясно. какъв е смисълът да се надлъгвате? бебетата са прекрасно устроени от природата да имат усещане за себе си - бебе хранено на поискване е бебе, което само изгражда подходящ за индивидуалните си нужди режим. и обратно на схващането в България - на поискване не значи тъпчене. на поискване означава когато иска и колкото иска. наскоро тук излезе статистика за общото изпито количество мляко от бебета хранени в режим и на поискване - резултатът е че средно количеството е едно и също, което само доказва колко мъдра е природата. моето дете се отказа само постепенно около 4-тия си месец. след това е имал периоди от по няколко дни, когато се е будил отново за мляко и разбира се, го е получавал. нито аз, нито ти, нито и най-гениалният педиатър можем да гадаем колко е гладно едно бебе и кога. в налаганите режими няма абсолютно никаква логика.

цитирани книги, които по стечение на обстоятелствата аз имам вкъщи, на американски автори или не са преведени като хората, или не са цитирани на 100%. това, което пише в тях, а и в много други е, че е вероятно след 6-тия месец (a ne izmisleniq 4-ti w "Pyrwata godina") много бебета да се будят по навик, което не значи всички. за да е сигурен родителят, че бебето му не се буди от реален глад, той трябва 1. да осигурява достатъчно мляко през деня; 2. да не компенсира млякото с други течности и 3. да предлага мляко в различна бутилка от тези, в които предлага другите течности, за да може бебето и в сънено състояние да направи избор. това последното го потвърждавам лично - синът ми прави безпогрешно разлика между широката бутилка мляко и тясната с вода и сам решава какво ще пие.

конкретно "Първата година на бебето седмица по седмица", каквото е оригиналното й заглавие, е книга, която търпи унищожителни критики от Американската педиатрична асоциация, част от които са видими и в Амазон, например. педиатрите се вдигнаха против препоръчаните захранвания на 4 месеца, минаване на АМ от кърма на 5 месеца, ползването на Фербер метода за приучване към сън и т.н. с две думи, това четиво не е никаква мярка за полезност и правилност, просто за информация.

стомахът се натоварва от хранене в режим, когато организмът минава в защитна фаза, тъй като му е ясно, че няма да получи ядене тогава, когато иска. по същия начин работят диетите за възрастни - човек озверява при вида на храна, защото знае, че е ограничен. който има постоянен достъп, рядко прекалява и това се случва в повечето случаи на възрастните, които имат изградени вкусове и откровена лакомия. бебетата ядат съобразно обема на стомахчето си. ако знаят, че мляко ще има при първата им нужда, нямат причина да се тъпчат. те са разумни малки хора.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 18:09 от simplyaven

# 46
  • Мнения: 165
Давай му докато си иска, сам ще се откаже като му дойде времето. Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми пиеше АМ до 9-месечна възраст. Не съм правила нищо да го отказвам, не го считам за правилно.
На 9 месеца сам се отказа. Оттогава спи без да се буди по цяла нощ.

# 48
  • Мнения: 31 181
Моята дъщеря пие по няколко пъти на нощ като се събуди кисело мляко.Въобще не искам да се отказва.Докато и се пие да пие , не ми пречи.Общо пие 300 мл всяка нощ и мисля, че това е добре, а и се успокоява така и не плаче.

# 49
  • Мнения: 2 013
 Shocked
 newsm78 ние вече отказахме нощното ядене!

# 50
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Така както описваш режима, мисля, че не му стига млякото. Thinking До годинка е добре да приема поне по 600 мл мляко на ден, най-добре 800-1000мл. А това съвсем не е невъзможно!  Wink
Можеш да намалиш твърдото хранене (като количество) и всеки път да додаваш мляко. А през ноща може да се буди по навик или по други причини, а не защото е гладен.

# 51
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Сам ще се откаже когато му дойде времето. Сина ми на 7м. спря да се буди сам да яде.

# 52
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
newsm78 ние вече отказахме нощното ядене!
на 2 м. Shocked Thinking

# 53
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Някои деца се отказват окончателно на тази възраст, други - временно, после пак започват да си искат.

# 54
  • Временно
  • Мнения: 788
Моята дъщеричка пие АМ вечер преди лягане(към 21:30 часа).През нощта се буди само веднъж и то към 5-6 часа.Така е още от 2-ия месец. Peace Не смятам да я отказвам.Когато е готова сама ще спре да се буди. Peace

# 55
  • Мнения: 3 034
Някои деца се отказват окончателно на тази възраст, други - временно, после пак започват да си искат.

така е, само че не става ясно "ние отказахме" дали значи "тя се отказа" или "аз й отказах и тя нямаше избор, освен да се примири". предполагам затова и ViFresh реагира така. а пък тази иконка  Shocked ми е любима в постове от типа "а ние вече... еди какво си" - всяко дете е различно и не виждам защо да се пулим. един отказал храненето, друг си хапва до 2 години - свят шарен  Simple Smile

# 56
  • sf
  • Мнения: 10 144
Според мен не е нормално да се яде/пие АМ нощем. След втория месец и на двамата нощем съм давала само вода.

# 57
  • Временно
  • Мнения: 788
Според мен не е нормално да се яде/пие АМ нощем. След втория месец и на двамата нощем съм давала само вода.



А според мен не е нормално,ако детето е гладно да се налива с вода,вместо с мляко. Peace

# 58
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Някои деца се отказват окончателно на тази възраст, други - временно, после пак започват да си искат.

така е, само че не става ясно "ние отказахме" дали значи "тя се отказа" или "аз й отказах и тя нямаше избор, освен да се примири". предполагам затова и ViFresh реагира така. а пък тази иконка  Shocked ми е любима в постове от типа "а ние вече... еди какво си" - всяко дете е различно и не виждам защо да се пулим. един отказал храненето, друг си хапва до 2 години - свят шарен  Simple Smile

Аз говоря от моя личен опит с децата ми и за отказване/неотказване от тяхна страна. То като се буди и си иска, не може насила да го откажеш.

# 59
  • Мнения: 3 034
да де, аз просто мисля, че коментарът на ViFresh беше не защото тя не знае, а защото поста на потребителката преди нея не беше ясен  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт