За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 3

  • 10 289
  • 300
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
здравейте
както вече писах със съпругата ми имаме момиченце Тони на 15 дни.
От 3-4 нощи спи спокойно до към 2ч/ заспива към 21ч/ и после започва да пъшка. Храни се,сменяме памперса,но продължава да си пъшка и така до сутринта до към 9ч,на сутринта е кисела защото не се на спала/ според нас/ ,но не заспива до обяд или ако заспи обикновенно е неспокойна. Чудехме се дали гладна,но ака често и яде нормално / съпругата ми я кърми/ , после се чудехме дали не сме я притоплили. Спи с блузка,камизолка и ританки и тарличка,завита с одялце/ на два къта/. температурата е около 22 градуса
дайте някакво мниение вие защо може да спи така неспокойно през ноща?какво да правим?
благодаря ви

Здравей, моята дъщеря пъшка по същия начин, но почва към 5 сутринта и така докъто се събуди. И аз съм сигурна, че не е от коликите, защото те преминаха още преди два месеца. рая е вече на пет месеца и все още е така, но в интерес на истината пъшка вече доста по-малко от преди и явно с времето ще отшуми. Съветвах се с педито и тя каза, че е нормално при някой бебета е така, по принцип въпреки, че пъшкат това не е признак за болка и с времето ще изчезне.

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 17:56 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 3 524
Да ви споделя за нашия кожен проблем, за който писах преди. Педиатърката днес също го оприличи на гъбички. Изписа Дактакорт крем. Имам спомени, че е много силен обаче. Каза да го мажа сутрин и вечер 7 дни. Имате ли впечатления?
няма да съм изчерпателна, но все пак.
попаднах на едно мнение на бърди. ставаше дума за силно зачервено дупе, което да се маже с дактакорт 2-3 пъти дневно, като той пишеше да се направи кремче от А-дерма, фудицин и бентоват и с това кремче да се маже 1-2 пъти дневно дупето. след като отмине причината, да се вземе подходящо бариерно кремче тип судокрем еуцерин аквафорте и други Peace
за възможни гъбички съм мазала сина ми с имазол след прием на АБ, по съвет на педиатъра Peace

# 2
  • Мнения: 567
И при нас беше така.Постоянно пъшкаше и се чудехме дали изобщо успява да се наспива. Но отшумя и вече сме по спокойни. Дано и при вас мине бързо....

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз да попитам - вие събуждате ли бебетата си, когато дойде време за хранене или когато се събудят тогава се храните? newsm78
Моята днес беше доста сладко заспала и ми беше съвестно, че я събудих да яде, ама поне си хапна детето. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 577
Не съм го будила никога за хранене. Когато е гладен се е будил сам. Храня когато поиска.

# 5
  • Мнения: 69
не съм будила за хранене .

# 6
  • София
  • Мнения: 44 201
не съм будила за харнене, кърмих на поискване.

# 7
  • Мнения: 280
и аз не съм будила  Peace

# 8
  • Мнения: 9 814
Не съм будила за хранене.

# 9
  • Мнения: 567
Аз също не съм я будила.Хранихме се на поискване

# 10
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
За пъшкането и моето дете пъшкаше така. Мисля че са газове. Обикновено като се събудеше и с доста напъване се изхождаше. С времето отшумя.

# 11
  • Мнения: 9 776
elpet, благодаря ти Hug! Аз ще започна внимателно с Дактакорта, без да прекалявам.

Днес бяхме на имунизация против хепатит. Сутринта малкия се закашля леко, киха веднъж, но нищо сериозно. Като отидохме при пед. и и казах. Тя му погледна гърлото, реши, че няма място за притеснение, пък и ваксината не била страшна по принцип. Сложи я. Сега малкия е в мен и  кашлюка. Дали не сбърках с тая ваксина днес? Иначе добре се чувства. Засега. Не е кисел, както обикновено си е. Дали трябва да се притеснявам сега? Аз си се притеснявам де, но дали е основателно? Ще го следя за Т, но друго какво трябва да наблюдавам според вас?

# 12
  • Мнения: 9 776
Момичета, да къпя ли бебето след тази ваксина? Докторката ми беше казала преди първите да не го къпя 2-3 дни, но тогава слагахме и ДТК. Не знам за хепатита важи ли.

# 13
  • Мнения: 2 013
И аз да попитам - вие събуждате ли бебетата си, когато дойде време за хранене или когато се събудят тогава се храните? newsm78
Моята днес беше доста сладко заспала и ми беше съвестно, че я събудих да яде, ама поне си хапна детето. Rolling Eyes

Ние сме на режим от раждането,Когато дойдеше време за хранене винаги я будех.Месец след раждането все по-често започваше да се буди 10-15мин преди хранене!  Peace

# 14
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Не съм го будила,не е хубаво да прекъсваш съня на детето.На теб приятно ли ще ти е,ако те събудят точно когато спиш сладко,сладко и ти кажат"Яж"?Когато огладнеее,детето ще се събуди само.Винаги съм била против тези режими-яж под час,пишкай под час,така де,детето ще си изгради свой такъв.

Общи условия

Активация на акаунт