КАК ДА ПОМОГНА

  • 2 988
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 194
Да бе, неволна грешка , повторена няколко пъти Outta Joint

Наистина нещата са показани едностранно.

И тоя мъж, дето няма пари и взима на заем от приятели за хапване, как пък му остават и за пийване? Thinking

И аз ако бях толкова притеснена за децатата , бих сигнализирала моментално АЗД, а не да плюя жената на братовчеда във форумите.

# 31
  • Мнения: X
Изглежда имаш повече информация по въпроса..?
Гледам, и с мисленето на патките си наясно..

Информация по въпроса имам доколкото авторката е дала такава.
Щом тя смята, че има основание за притеснение, не е твоя работа да преценяш дали тя лъже или преувеличава, само от няколко написани изречения в нета.

Аман от всезнайковци, дето си затварят очите и запушват ушите.
Щото е по лесно, нали?
Да преценяме от разтояние исстиността на разни думи, вместо да направим нещо.

БЕЗРАЗЛИчИЕ и липса на гражданско общество, от там идва проблема. На мен да ми е добре, другите кучета ги яли...
ЗначИ ти е все едно дали децата са пребивани, но трябваше да се изкажеш дали на авторката може да се вярва?
Абсурди, какво друго да кажа.

# 32
  • Мнения: X
ами да сигнализира, нали това й се казва.
Пък колко е грамотна си е за нейна сметка. Това не би трябвало да е проблема тук.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 990
Не мисля, че има някой, който е ЗА домашното насилие и особено това над децата. Авторката пита, отговори й се къде да сигнализира.

Но ако представи по подобен начин историята и пред съответните органи на реда, логично и те да не й повярват особено. Цялата история звучи скалъпено - мъж и близките му, преливащи от доброта, маризели го на почивки и гледал как жена му бие до припадък децата... И това го казва не някой, ами братовчедката на мъжа, а не някой от близките роднини, които живеят заедно с потърпевшото семейство. Въпросът е, че за да се накара съответната институция да се задейства, трябва нещата да са представени все пак смислено.

# 34
  • Мнения: X

Въпросът е, че за да се накара съответната институция да се задейства, трябва нещата да са представени все пак смислено.

Институцията не би ли трябвало да се задейства само при подаден сигнал? Пък бил той и фалшив...
Нали е тяхна работа да проверяват фактите после.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако говорим за цивилизована държава, там ходят и по сигнали за малтретиране на животни...Но все пак сме в България, а и историята звучи леко странно.
Непредубедените читатели се отнасят със скептицизъм, а си представи разни държавни чиновници, от които ще се очаква работа да свършат...Крайно нелогичен е фактът, че бащата си пасува, а майката се вихри до безобразие. Все пак няма данни бащата да е с психически отклонения...

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 823
Така както има майки, които си мълчат, чиито деца са малтретирани от татковците, така има със сигурност малко на брой мъже в същата ситуация. Какво пък му е толкова трудно за разбиране.
Надявам се питащата как да помогне, да е помогнала, като вече се е свързала с Агенцията за закрила на детето.

# 37
  • Мнения: 126
Първо много се извинявам за правописните грешки и объркаността,но вчера бях свидетел на поредния скандал с идването на полицията и т.н.Толкоз бях объркана и тъжна ,че не знаех как да напиша всичко на един път.Второ държах детето си на ръце защото беше неспокойно.
 Така по същество, аз не обвинявам нея за всичко-само казвам аз на какво съм свидетел.Не ми е мъчно за нея за мъжа и .......мъчно ми е за децата,че и те са свидетели на всичко това.Както и да е .Някои казаха че е представена  темата едностранно -еми аз това съм видяла.От други коментари ми стана ясно че не трябвало да пиша тук,ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ЗАГУБЕНОТО ВИ ВРЕМЕ!!!!!
За тези които из критикуваха грамотността ми  КАКВО вие никога ли не сте грешили???АЙДЕ МОЛЯ ВИ СЕ!!!!/не се заяждам Hug/
Докато всички се правим на слепи и глухи ще си бъдем на това дередже в БЪЛГАРИЯ!!!!!!!!
НА ВЪПРОСА МИ БЕШЕ ОТГОВОРЕНО И БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!МОЛЯ ТЕМАТА ДА СЕ ЗАКЛЮЧИ

# 38
  • Мнения: 5 468
Ами тоя мухльо, братовчеда ти, да си защити децата. Добър бил  Sick

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз лично не се впечатлявам от правописните ти грешки, а по-скоро живо се интересувам дали се свърза с вече многократно споменатата Агенция... Моля те пиши дали си го направила?

# 40
НЮ-ако жена е в такова положение мухла ли ще я наречеш.Не можете ли да приемете че се случват такива неща.Според мен /мъжа/е като тези зависимите от алкохол или наркотици.Един зависим никога няма си признае че е зависим.Тоест кога един алкохолик ще каже че е алкохолик например??????????Защо тя да звъни и да подава сигнал ?Кой ще и повярва като му е роднина-въпреки че за мен не е правилно трябва да се вярва или поне да се провери.Момичето просто потърси съвет и мнение от нас а вие я почнахте ама грешки ама това ама онова.ЕЙ човек вече не може да напише проблема си без да бъде засечен.Изобщо не знам защо момичето ви се обяснява за правописа си ,а сетих се интелигентна е.

# 41
То добре че изобщо някой се е заинтересувал ,в днешно време са малко тези хора.

# 42
  • Мнения: X
анелиа10,
за какво беше тази тема всъщност?
Обади ли се в агенцията или само ще си дрънкаш по форумите?

# 43
  • Мнения: 955

А за малтретиране на деца си има Агенция за закрила на детето.
точно така. бих се обадила, няма да оставя такова нещо да ми тежи на съвестта.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Добре де  newsm78..., понеже в повечето постове бе спомената АЗД, аз питам, какво мислите, аджеба, че ще се случи когато въпросните служители се озоват лице в лице с майката? Нали не мислите, че тя ще си пердаши децата пред тях, за да им е по-лесно да констатират, че е лош родител!?
Ако няма налични медицински епикризи и сериозни свидетели, според мен е крайно нелогично, а и излишно да се харчат парите на данъкоплатците и да се разхождат социалните колкото да се отчете дейност. (За справка: темата за асеновградчанчетата в Клюкарника и "истинската" намеса на служителите от АЗД)

Общи условия

Активация на акаунт