Аз съм другата

  • 14 279
  • 177
  •   1
Отговори
Здравейте, може би ще разлая кучетата...но ми се ще да ви разкажа нещо.Далеч съм от мисълта да хвърлям сол в раните ви...но и мен ме боли!
Аз съм тази в която се влюби женен мъж / и макар бракът му да не беше дълъг, много преди мен беше изпразнен от смисъл/.
Аз съм и тази , която го заобича без да иска нищо в замяна.
Аз съм тази,която му даде живот без да ограби неговия.
Е, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е отнела.
Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.
Защо аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме? Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!

# 1
  • Мнения: 65
Кой ти каза че ти си виновна?Или ти самата чувстваш вина,че си откраднала женен мъж?

# 2
  • Мнения: 429
Сол и да хвърляш , няма къде да попадне Simple Smile
Та нещо не схванах...
Боли те защото си "лошата, виновната и кучката която го е отнела"?
Само да ти кажа - всичко е въпрос на светоусещане....
Ако смяташ ,че си постъпила правилно защо се чувстваш виновна ?
Аз лично навреме "прогледнах" и не съм живяла в заблуда ,че ще се оправят нещата. Обаче, аз си тръгнах, а "другата"  не заживя с БНД, понеже се разделиха ....
Така,че "другата" е много относителна и въобще не е постоянна величина (не се обиждай) .

# 3
Изрази , като "откраднала" например! Не се заяждам pavka30 , просто констатирам.
Едно е чувството за принадлежност, а съвсем друго чувството за собственност!   bouquet

# 4
  • Мнения: 429
Другата, съвсем приятелски, ако ти беше на мястото на изоставената жена, какво щеше да направиш?
Да плеснеш с ръце и да кажеш да се "взимат"?
Не гледай само от твоето място , а се постави на мястото на другата жена.

# 5
  • на 4-ия етаж до асансьора
  • Мнения: 621
Другата, когато моят си тръгна заради "друга" - аз не я оплюх! Не слагай всички под общ знаменател. За мен тя не беше важна, важно беше той какво е направил!
Разбирай го както си щеш!

# 6
  • Мнения: 2 175
...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.

Защо аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме? Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!

Сама се наричаш така.. newsm78

Незнам какви ти ги е говорил милия, ама очевидно ти втълпява че той, горкият, е жертвата, нали? А ти спасителката? hahaha

# 7
к**** е събирателен образ а също е и нарицателното, с което титуловат "следващата" бившите.
Колкото до "милият", не съм му нито спасителка нито майка. Опита се да излезе възможно най-безболезнено от ситуацията- но не му позволиха!

# 8
  • Мнения: 1 959
Много патос, много нещо..

Мацка, аз съм била от всички страни на триъгълника.
И аз съм "спасявала" и моя са го "спасявали".
Няма такъв филм-не била ограбвала, не била искала..
И знам, знам, че си мислиш колко е уникална любовта ви, колко невероятно-специална си ти..
Булшитс..
Тии дали си кучка, идея си нямам, но той е плъх, повярвай ми...

# 9
  • Мнения: 2 175
Толумбичке, да не си другото ми "аз".. Shocked
 Rolling Eyes
  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 959
Хе-хе ние краставите сме вече блажени  Mr. Green

'ма туй окрилено създание, мъъъка  ooooh!

# 11
  • Мнения: 42
Много патос, много нещо..

Мацка, аз съм била от всички страни на триъгълника.
И аз съм "спасявала" и моя са го "спасявали".
Няма такъв филм-не била ограбвала, не била искала..
И знам, знам, че си мислиш колко е уникална любовта ви, колко невероятно-специална си ти..
Булшитс..
Тии дали си кучка, идея си нямам, но той е плъх, повярвай ми...

по- добре казано...здраве му кажи   Laughing

а "изоставената" жена...не си я изоставила ти, че да се извиняваш пред трети лица и то...Ако ще съжаляваш пред някой, съжалявай пред децата (ако ги има) или пред нея (ако ти стиска).
малко е лицемерно да вземеш щастието си в ръце от да речем (както казваш че брака им е бил свършил емоционално) задния джоб на друг и да му се извиниш после, че всъщност това е бил ключът за неговия дом, но си го взела, защото си сметнала че щом е в задния джоб значи може и без него...
Такаче каквото си направила вече си направила, тук няма кой да те накара да се чувстваш по- специална, разкаяна или извинена пред съвестта си...това го можеш само ти. И не разбрах от какво те боли? Нали бил неразбран бедния...

П.С. повечето самотни майки са "напуснали" мъжете си, а не обратното...или аз нещо бъркам (възможно е)

# 12
  • Мнения: 451

П.С. повечето самотни майки са "напуснали" мъжете си, а не обратното...или аз нещо бъркам (възможно е)

Не,не бъркаш /от наблюденията ми през последните 2 години / 90 % от "самотните"майки са усетили началото на края и те са имали смелоста да сложат края,каквото и да им струва това,било то заради "друга" или без нея.Просто на голяма част от мъжете двойния стандарт или каквото там е станало им изнася и много рядко им стиска те да сложат картите на масата.

Другата,ако си в хармония със себе си е странно,че те вълнуват тез мисли. Какво очакваш от подобен въпрос в тоз форум?-"Не,не си к****,дишай спокойно.." Thinking

За протокола ,не съм "самотна",заради "друга" , а просто усетих промяната и не исках да си затворя очите. Т.нар."мило"/горкото то Mr. Green/ също още е сам,така че нищо лично в думите ми.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 07:47 от patricia_p

# 13
  • София
  • Мнения: 17 281
Аз се разведох заради друга, но съвсем не я мразя, напротив, доживот ще съм й благодарна, че ми помогна да направя голямата крачка към хубавия си нов живот.

# 14
  • Мнения: 1 507
Нашата раздяла не беше заради друга.
И все пак - другИ имаше.
Не ги познавам, не съм виждала лицата им. Чела съм някои-друг техен смс и ми се струва, че моите чувства бяха последното, което ги вълнуваше Tired.

Тук си за успокоение, доколкото разбирам. Или?

# 15
  • Мнения: 188
Кой ти каза че ти си виновна?Или ти самата чувстваш вина,че си откраднала женен мъж?

"Oткраднала"? Силна дума.

# 16
  • Мнения: 14
И при нас причината беше не "другата", въпреки че я имаше. Дори когато си тръгнах, той ме молеше да се върна. Нищо, че сега са заедно и тя милата си мисли, че го е "откраднала". Пожелавам й да го направи щастлив, за да не ми мрънка на мен и да ми досажда.

# 17
  • Мнения: 2 327
И аз бях другата. И в един момент си тръгнах. Когато осъзнах, че всичко е било лъжа, няма нищо уникално в любовта ни и всичко е по стандартния сценарий.
Същите приказки съм ги чувала и аз. Е оказа се, че не са верни. Но ми трябваше време да се осъзная.
Такива връзки са болезнени. И както ти не си виновна на жена му и тя не ти е виновна. Виновен е ТОЙ. Това как иска да е безболезнено за всички е трявало да го мисли преди да започне връзка извън брака си. След това вече няма такъв вариант и причината пак си е в него. Всичко останало са думи и оправдания, защото не му се иска да поеме отговорност.
Не се изживявай като жертва, ами си хвани живота в ръце и вземай собствени решения.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
Явно ти е доста гузна съвестта, явно се чувстваш доста виновна за ситуацията в която си, може и да има защо - ти си знаеш.
Гледам, че момичетата тук са взели да те успокояват, остава и да почнеме да те поощряваме - теб или другите като теб.
На мен досега не ми се е случвало да попадна в такава ситуация и незнам как бих реагирала, но определено жени като теб са катализатори за "изхабените" връзки. Има хиляди - ама ако не беше ти, те може би щяха да закрепят положението или може би щеше да се намери друга на твое място и т.н.
Не съм си и помислила да наричам К****** или кучки следващите след мен и настоящата му, напротив ужасно ми е жал за тези момичета - слепи ли са, не виждат ли какъв боклук е, има и свестни мъже, но моят БНД определено не е сред тях  Peace

# 19
  • Мнения: 515
Незнам защо никоя тук вече не реагира срещу такива като теб.Свикнахме им ,появяват се тук за малко и после се отдават на щастливия си живот.Много правилно си го написала :ти си другата,бившия би те  нарекл "втората ",а аз бих те нарекала "поредната".Не я мразя (моята поредна)защото много лесно бих си сменила мястото с нея стига да поискам ,тя за мен е просто поредната излъгана в списъка на бившия.
Знаеш ли обаче къде е разликата между теб и мен.Ти можеше да имаш всеки ,но взе мъжа ми ,аз вече мога да имам всеки ,но никога не бих взела твоя.
И още нещо......разведена съм от 4 години ,но никога не посегнах към мъж с деца или дете,никога не бих причинила на някоя жена ,това което  се случи на мен и моите деца.
Нарекла си се К.....,не смятам ,че си .....за мен си просто една заблудена овца ,която смята ,че ще бъде щастлива с мъж ,които е изоставил децата си ,но такъв филм няма моето момиче.Щом е оставил мен ,къде е гаранцията ,че и ти скоро няма да си час от този форум.

# 20
  • Мнения: 187
Е, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е отнела.

Ами, ако след време се появи още една друга - която да го заобича без да иска нищо в замяна?  Rolling Eyes Ти как ще се чувстваш  тогава?  Rolling Eyes

# 21
Здравейте, може би ще разлая кучетата...но ми се ще да ви разкажа нещо.Далеч съм от мисълта да хвърлям сол в раните ви...но и мен ме боли!
Аз съм тази в която се влюби женен мъж / и макар бракът му да не беше дълъг,
Цитат
много преди мен беше изпразнен от смисъл/.
- как пък го констатира това.Ти да не си живяла в тях, че да знеаш дали брака му е бил изпразнен от смисъл??????Аз съм и тази , която го заобича
Цитат
без да иска нищо в замяна.
- що дириш тогава тука??????
Аз съм тази,която му даде живот
Цитат
без да ограби неговия.
- я си признай истиския проблем?????
Е, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е
Цитат
отнела
. - ами ти, сама си даваш отговор на въпроса, и с право се характеризираш.Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради
Цитат
к****, като мен.
- щом са кучки като теб, явно няма що да страдаме. То с песове пълно, общините е необходимо да вземат бързи мерки за тяхното хващане, че тез кучета и кучки работа сред човеците нямат.аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме?
Цитат
Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!
- хеиии, господ дал, господ взел Joy Joy Joy
Цитат
преди да се появя аз
- ега си манията за величие

# 22
P.S - Дай линк към снимка, че поне да видим базисната ти основа.......  newsm78:35: Joy Joy

# 23
  • Мнения: 515
Преди да го напише slmkj,и аз исках да попитам:Защо като си толкова отворена не сложиш име в профила си ,а влизаш като гост?Защо не си живееш в розовата приказка с принца на бял кон,който си спасила от гадната му жена.
Понякога се чудя ,свършиха ли свесните мъже ,че искате мъже изоставили жените си и още повече децата си ,верно си паднала доста ниско,но ти си знаеш .
Спасителка .............на кого ,на един лъжец и предател...........еми живеи си тогава с него!!!!!

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 16:12 от pro77

# 24
Цитат
Преди да го напише slmkj,и аз исках да го напиша:Защо като си толкова отворена не сложиш име в профила си ,а влизаш като гост.Защо не си живееш в розовата приказка с принца на бял кон,който си спасила от гадната му жена.
Понякога се чудя ,свършиха ли свесните мъже ,че искате мъже изоставили жените си и още повече децата си ,верно си паднала доста ниско,но ти си знаеш .
Спасителка .............на кого ,на един лъжец и предател...........еми живеи си тогава с него!!!!!


pro77 - хей, чакай малко. Бъркаш ме. Не съм се регистрирала, защото  гледам сайта от време на време. Ама тази тема ми стана много нахална че е написана в този раздел от ДрУгаТа. Пък мойе и след мякое друго време да се регистрирам, макар че не обичам регистрациите...... Споко и аз съм разведена с две деца......

# 25
  • Мнения: 515
Не ти ,тя защо влиза като гост

# 26
Цитат
Цитат
Преди да го напише slmkj,и аз исках да го напиша:Защо като си толкова отворена не сложиш име в профила си ,а влизаш като гост.Защо не си живееш в розовата приказка с принца на бял кон,който си спасила от гадната му жена.
Понякога се чудя ,свършиха ли свесните мъже ,че искате мъже изоставили жените си и още повече децата си ,верно си паднала доста ниско,но ти си знаеш .
Спасителка .............на кого ,на един лъжец и предател...........еми живеи си тогава с него!!!!!


pro77 - хей, чакай малко. Бъркаш ме. Не съм се регистрирала, защото  гледам сайта от време на време. Ама тази тема ми стана много нахална че е написана в този раздел от ДрУгаТа. Пък мойе и след мякое друго време да се регистрирам, макар че не обичам регистрациите...... Споко и аз съм разведена с две деца......

pro77 - извинявай, стана нещо объркване. Не съм ти прочела добре поста

# 27
  • Мнения: 613
Аз пък съжалявам момичетата и жените в твоето положение. (съвсем добронамерено)
Защото в болшинството от случаите се получава така, че те са тези, които постоянно трябва да дават, да отсъпват, да приемат, да разбират...И в живеенето на неговия живот, изпускат своя собствен.
(говоря само за едната страна от триъгълника, тази без съпругата).

Ето вижда се и от това, което си написала, цитирам:

Цитат
Аз съм и тази , която го заобича без да иска нищо в замяна.


Цитат
Аз съм тази,която му даде живот без да ограби неговия.


Къде си ти във връзката, къде са твоите нужди, защото не казвай, че нямаш нужда от взаимност в любовта си, която далеч не се измерва само с откраднати мигове (обикновено последвани от чувство за вина).

До кога би издържала да се изживяваш като „спасителка”, какво ще стане, когато самата ти ще поискаш нещо в замяна един ден?

Не можеш и да си представиш от малкото написано, каква ясна представа си дала за мъжа, с който си.
Искрено се надявам, никога да не попадам на подобен.

(за протокола – не "друга" е причина, за нашата раздяла)

# 28
pro77 - обръщам се към теб, защото виждам че си още тук. Най вероятно въпроса не е за тука, ама ще попитам. Винаги когато съм разглеждала сайта ме е учудвало нещо. Защо ДмС и родители отглеждащи сами децата си  са разделени. Аз независимо , че гледам двете си деца сама, считам че сме семейство, и винаги ме е дразнило това разделение. Това, че нямаме мъже , не значи че нямаме дом и семейство. Поне аз така мисля.

# 29
  • Мнения: 1 507
четах поста на Зукини и си помислих колко е тъжно да бъдеш другата (нали другата = любовницата и ако да, защо избягваме тази дума в цялата тема така старателно newsm78). Сама си на празници, защото той, макар и лицемерно трябва да бъде при семейството си. Ако решите да отидете на почивка, да излезете извън града, задължително преди това трябва подобаващо да сте подготвени с лъжите и вариантите за обяснение Tired. Не можеш да му звъннеш в един часа пред нощта, защото той после трябва да обяснява... съобразяване и лъжи, лъжи, лъжи   #Crazy #Crazy #Crazy.
Просто поглеждам през тази точка. Съпругите/ майките на децата на тези мъже много ги боли, когато разберат, че са били пренебрегвани, че са били лъгани, че разпадът на връзките е ускорен. Но след време сърцето оздравява - то има стимул и децата обикновено са в неговата основа.
А "другите"? Как можеш да бъдеш щастлив, когато си постлал щастието си на нечие нещастие? Как? Thinking

# 30
Аааа, сетих сеееее. На времето имаше една АнОнИмКа, май ДрУгАтА е същата жена.

# 31
  • Мнения: 65
Я стига глупости.Какво мислиш че му даваш повече от жена му.Щастие,любов,приятелство,дом?Мила Другата,единственното което му даваш е секс,нищо повече.И си повярвала на приказките на един лъжец.Както в момента лъже жена си,така лъже и теб.Ти сигурна ли си,че всичко което ти казва е 100%.Замисляш ли се,че може и да не е така.Човекът може да си е щастлив в семейството,а малко кръшкане не вреди.Мила моя ти си си направо за съжаляване.
Аз не съм се разделяла заради друга.Не те мразя,съчувствам ти.За мен не си кучка.Всеки избира живота си сам.
Моя приятелка беше другата,любящата,даряваща щастие на един нещастно женен мъж.С времето се оказа,че всичко е лъжа.Жена му е страхотна жена,прекрасна от където и да погледнеш.Но този мъж в продължение на три години,успяваше да ги баламосва и двете.
Та какво да ти кажа,щом си мислиш,че ти си по–важната в живота му,чудесно.Но после след като те изостави,ние пак сме тук да те утешаваме.Защото ако ти нямаше някъкви съмнения относно"щастливата ви връзка"нямаше да пишеш тук.Аз когато съм щастлива даже не сядам на компа.
И не се заяждам,просто давам моето мнение. 

# 32
  • Мнения: 700
Ама Другата нещо е замлъкнала.

Поддържам мнението на всички, които са се изказали в тази тема.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е отнела.
Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.
Защо аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме? Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!

Ама кой ти каза, че ти си ми виновна?! newsm78 За да погледне едни мъж настрани значи нещо във връзката му не го кефи. Тогава ти нямаш нищо общо, понеже това е между двамата, които имат връзка и единия от тях кръшка....Има и друг вариант - просто мъжа е womanizier - и се опитва да н..бе света въпреки, че не е възможно....важното е обаче да пробва....И тогава обещава омайни неща на поне 4-5 жени едновременно.....А иначе "кучка" е състояние на духа.....понякога ставам самата аз доста яка кучка, когато трябва да защитя интересите на дребната , а БНД се опитва да се прави на интересен!

# 34
  • Мнения: 2 660
Рано или късно ще минеш от другата страна на барикадата. В живота всичко се връща. Спомни си тогава чувствата си от сега и ги анализирай.
Ела и пак пусни една тема за това как някой друг е решил кога бракът ти се е изпразнил от смисъл и изпитва чувство на принадлежност към мъжа ти.

# 35
  • София
  • Мнения: 985
"Поредната друга" нека да живее в измисления си розов балон и искрено й пожелавам да не се окаже поредната в този форум.
Относно отнемането, мила Друга много грешиш, не го отнемаш от съпругата, а го отнемаш от децата.
А всеки който сее вятър, ще пожъне бури.
Колелото на живота се върти- има моменти когато сме най-отгоре и моменти когато сме най-отдолу. И това важи за всички, застраховани няма.
Другата единствено мога да я поздравя с една песен , в която се пее - ПАДАМ, А СИ МИСЛЯ, ЧЕ ЛЕТЯ.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 22:30 от Рози

# 36
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Другата , не ти си виновна , а той. Та той има семейство. Не , че си напълно невинна.

# 37
  • Мнения: 613
А иначе "кучка" е състояние на духа.....понякога ставам самата аз доста яка кучка, когато трябва да защитя интересите на дребната , а БНД се опитва да се прави на интересен!

 Simple Smile Малко off, ама не мога да се сдържа да се съглася и да приложа доказателство даже  Simple Smile

 Кучка, на английски е bitch и ако на последното се погледне като на абревиатура, то изцяло означава Being In Total Control Here !

Или "Да си в пълен контрол", което между другото, ако трябва да свържа с темата, изобщо не може да се приложи за тип като "другата".

Иначе и аз предпочитам да съм "битч", когато се налага  Simple Smile

# 38
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Много патос, много нещо..

Мацка, аз съм била от всички страни на триъгълника.
И аз съм "спасявала" и моя са го "спасявали".
Няма такъв филм-не била ограбвала, не била искала..
И знам, знам, че си мислиш колко е уникална любовта ви, колко невероятно-специална си ти..
Булшитс..
Тии дали си кучка, идея си нямам, но той е плъх, повярвай ми...

била съм лъгана...
мога да излъжа...но не искам...
жената на онзи паток-твоя любовник - не ти е виновна, че видиш ли не си пази мъжа и не го оценява - причините да се разпадне брак е винаги видиш ли в другия...поне според думите на потърпевшите...аз не съм видяла някой да обвинява себе си....
лично светоусещане е дали ще бъдеш с един мъж преди той да се разведе или ще се търкаляш с него с убеждението, че го спасяваш от оная грубата, неразбраната....
като му  е толкова съсипан брака - що не се е развел
ама чеше патка с теб, пък и жена си има....
оная може да е ОВЦА щото НЕ ЗНАЕ
;е ти си ДВАЖ ОВЦА щото ЗНАЕШ и пак приемаш
не - нямам нищо против ДРУГИТЕ...те са поредните...нищо повече, нищо по-малко

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Що зачесахте момичето така, бре?
Нали не ви е виновна другата, не си щете мъжа, дето отишъл при нея и пр.?
Нищо лично, но реакцията ви тук само потвърждава, че гостенката е права....

А колкото по темата, дето сигурно е пусната за 18 хиляди и нанайсти път, колкото други - толкоз съдби.
Лично аз почти не познавам семейство, дето да не е имало други. Въпросът е дали за тях се разбира, или не. Така че - живейте си щастливо, докат не е дошъл моментът да разберете.

# 40
  • Мнения: 2 660
Защото човек трябва да има някакъв минимум на скрупули преди да барникав чужди семейства, още повече в такива с деца!

# 41
  • Мнения: 451
Никой не може да "бърника" в една връзка,ако тя е здрава,каквото и да направи. Има една поговорка-" Ако не можеш да танцуваш,не обвинявай обувките ,че ти стискат." В тоз ред на мисли никога не съм обвинявала трети лица,че са ми причинили нещо.

Друг е въпроса какво точно я мъчи " Другата",а може би темата има послание конкретно към някой  newsm78

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Ами нямат хората скрупули - това е.
И не само в днешно време - я колко класически произведения на културата, изкуството и литературата са се родили заради невъзможната любов в таквиз триъгълници.

Друг е въпроса какво точно я мъчи " Другата",а може би темата има послание конкретно към някой  newsm78

По-скоро на някой му се гледа сеир. Ама не е тук мястото, другаде трябваше да бъде пусната, дето всички са най-морални, никой никъде не бърника и цари мир и любов.

Защото човек трябва да има някакъв минимум на скрупули преди да барникав чужди семейства, още повече в такива с деца!

Много често и от такива връзки се раждат деца. И сега какво - ще обвините и тези деца? Или ще им лепнете Алената буква?
И въобще - човек не бива да разсъждава с лека ръка, щот не се знае самият той в каква ситуация ще се озове.

Сега очаквам декларации - "на мен няма да ми се случи".

# 43
Тая другата, няма право да се бърка в личния живот на семейството му, по никакъв начин. При това знае, че е семеен. А той, че си е хитър паток - си е вярно. Що се отнася до кръшкането- не е задължително семейството да не върви за да има изневяра. Много често мъжете го правят от суетна гледна точка, колкото да отразят и да се запишат (Ето видете ли на.......), ама са за съжаление тези които им вярват, т. е в случая другата. Защото са жалки същества. Защо ли не я вземе някой свободен мъж?????? Явно защото по такива дето другата се нарече - не си падат.


И какво значи (Аз съм другата), що за грандомания и величие. Покажи снимка, да те видим.Ама се криеш, нали?

# 44
  • Мнения: 6 441
 hahaha
Леле,богопомазани са "другите"!
Не искат нищо в замяна,обичат безрезервно...докато са от другата страна.
Причината за нашата раздяла не е друга жена,но ако случаят е такъв и връзката ни е изчерпана бих и благодарила,че ми е дала повод да се разделя
и да не обвиняват мен за раздялата(както сега  Mr. Green)

# 45
  • Мнения: 2 660
Ох, пет пъти започвам да пиша и все не намирам думи да обясня колко пошло ми изглежда да се мисли, че ако едно семейство си има проблеми, вратата за всички незадоволени жени е отворена. И какво ако си имат проблеми? Кое семейство няма?
А пък дали от връзката с любовницата ще се роди дете - аз какво да направя? Да не съм го правила аз скришно в някоя хотелска стая? Като са го направили да си го гледат. Нито ще го познавам, нито ще му слагам не знам какви си алени букви, нито пък ще му стана добрата леличка, щото видите ли да не ме обвинят в нещо...

# 46
  • Мнения: 7 325
Аз съм бивша първа и настояща втора. Със съпругът ми се запознахме доста след като той и бившата му живееха по отделно, а моят бивш след като разбра че вече нямаме шанс като семейство заживя с друга. Никога не съм се чувствала крадец или окрадена. Винаги съм казвала, че хората се събират защото се харесват, в един момент може да се случи нещо и те да престанат да се харесват тогава всеки има правото да продължи пътя си и да открие щастието с друг. Това обаче трябва да стане по цивилизования начин защото не може да се гради щастие върху нечие нещастие. Не казвам че ние четиримата си живеем прекрасно и задружно, напротив, отношенията ни са много обтегнати, но причината не е - Тя иска да си Го върне - или моят Бивш  иска същото- нещата са различни и не им е мястото тука.

# 47
  • Мнения: 515
Аз уважавам моята друга бе Joy,да не мислите ,че се живее лесно с мъж като бившия ,но успява жената ,даже детенце си имат .Никога не съм искала да бъда добрата леличка ,никога и децата ми не са били братчето и сестричето му,просто се търпим взаймно и се правим ,че ни няма в този град.
Дали има  или няма пръст в нашата семейна история вече не ме интересува.Всеки си е подредил живота ,какво знае тя за мен или аз за нея не ни интересува.Държим се като цивилизовани хора,аз гледам двете му прекрасни деца и тя гледа другото прекрасно дете,а ТОЙ си гледа живота.
Незнам какво и е казал за нас ,надявам се да не я лъгал много ,но така като гледам как я държи далекичко от мен съм сигурна ,че аз съм жената която му е пийнала соса ,а тя е спасителката .
Не искам да я обвиня ,че тя е причината за нашата раздяла .......но определено има пръст в нея ,но сега от позицията на времето ще кажа ............много добре стана !!!!!
Не ми беше лесно да чета глупавите и СМСи ,не ми беше приятно да знам ,че е при нея докато децата ми страдаха ,не ми беше лесно да спася брака си и да съм готова на всичко за да го върна при нас,но .......съм простила .Да си го чува и да си живурка с него,важното е ,че аз вече съм далеко от всичко това.

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз съм бивша първа и настояща втора. Със съпругът ми се запознахме доста след като той и бившата му живееха по отделно, а моят бивш след като разбра че вече нямаме шанс като семейство заживя с друга. Никога не съм се чувствала крадец или окрадена. Винаги съм казвала, че хората се събират защото се харесват, в един момент може да се случи нещо и те да престанат да се харесват тогава всеки има правото да продължи пътя си и да открие щастието с друг. Това обаче трябва да стане по цивилизования начин защото не може да се гради щастие върху нечие нещастие. Не казвам че ние четиримата си живеем прекрасно и задружно, напротив, отношенията ни са много обтегнати, но причината не е - Тя иска да си Го върне - или моят Бивш  иска същото- нещата са различни и не им е мястото тука.

тук е написано добре - нещата трябва да станат ЦИВИЛИЗОВАНО
не скрито да се търкаляме с тоя и оня щото имаме проблеми
като имаме проблеми - има РАЗВОД който е ДОСТЪПЕН за всички!
ако мъжа е толкова онеправдан и толкова видиш ли влюбен - що не се разведе?????
или просто не държи на ДРУГАТА или просто е мухльо!
а ДРУГАТА като е убедена ква сила има и кви неща му предлага - що не се ожени тя за него?
какъв е проблема в това бе хора???? що ще опреавдаме една голяма ЛЪЖА и ЗАБЛУДА с любов и прекрасни чувства???
розите не растат върху лайна, да ме прощавате!
торта е също лайна ама облагородени....
в истинските лайна НИЩО не расте!
и ако някой мисли, че може да направи нещо хубаво върху разнебитени основи на нещо чуждо при това...не става
НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ ВСЕКИ ДА СИ ХОДИ ПО ПЪТЯ...ама не и да се търкаля тук таме с този и онзи и да парадира, че виждаш ли бил ПРИНУДЕН от обстоятелставата!
няма такива обстоятелства....не и при дълга връзка с другата.....
за един път...вески може да кръшне, но систематично да се лъже и да се казва, че нямаш друг начин...не сме в арабския свят...че дори и там има развод...

# 49
  • Мнения: 7 325
Има хора ( познавам такива ) чиито смисъл на живота е в тайни авантюрки, заигравки и креватни истории с различни. На въпроса ми защо ти е нужно това и струва ли си да се застрашава семеиството с подобна глупост отговора е - Ами скучно ми е - Тези хора са много изобретателни и сценариите които сътворяват са достойни за Холивуд. За да има такива артисти има и такива които им се връзват има и драми.  Ако ние хорат ( не деля мъже І жени ) разберем, че не бива да причиняваме на другия това което не искаме той да причини на нас мисля че ще живеем много по лесно. Може да звучи малко като клише, но когато един брак се гради върху взаимно уважение, толерантност и зачитане на чувствата никой не би могъл да се набърка в него.   

# 50
  • Мнения: 239
I.Hr  newsm10  Ами като има и будали и к***ви/ к***вари, които да им се връзват за креватните истории, може и да стане номера. Като им е скучно да не са се обвързвали, та цял живот да им е интересно или им е интересно само когато се крият и лъжат. Аз лично никога не бих била втора - много долно ми се струва, освен ако не се убедя че и първата желае раздяла и нещата вярно не вървят добре.

# 51
  • Мнения: 2 327
Ох, пет пъти започвам да пиша и все не намирам думи да обясня колко пошло ми изглежда да се мисли, че ако едно семейство си има проблеми, вратата за всички незадоволени жени е отворена. И какво ако си имат проблеми? Кое семейство няма?

Всички семейства имат проблеми, ама членовете на семейството трябва да искат да търсят решение вътре, а не вън. В крайна сметка по-рядък е случая в който някоя решава да омая женен мъж, в повечето случаи те сами си го търсят. Пък ако сама е решила с ясно съзнание, едва ли ще пуска теми колко я боли, а ще се опитва да го разведе или пък ще се наслаждава на авантюрата си, според вкуса.
Ако мъжа/жената не може сам да си държи гащите вдигнати никой не може да помогне.

Защото са жалки същества. Защо ли не я вземе някой свободен мъж?????? Явно защото по такива дето другата се нарече - не си падат.
И какво значи (Аз съм другата), що за грандомания и величие. Покажи снимка, да те видим.Ама се криеш, нали?


Жалко е само човек да изпитва толквоа злоба...  Както е грозно любовницата да обяснява каква е жената, така и обратната страна е глупаво и смешно да обяснява колко е грозна любовницата. Все пак един мъж ви е харесал Simple Smile
А другата си означава просто другата, къде я видя тая грандомания не разбрах...

# 52
  • Мнения: 239
Здравейте, може би ще разлая кучетата...но ми се ще да ви разкажа нещо.Далеч съм от мисълта да хвърлям сол в раните ви...но и мен ме боли!
Аз съм тази в която се влюби женен мъж / и макар бракът му да не беше дълъг, много преди мен беше изпразнен от смисъл/.
Аз съм и тази , която го заобича без да иска нищо в замяна.
Аз съм тази,която му даде живот без да ограби неговия.
Е, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е отнела.
Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.
Защо аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме? Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!


Не разбирам за какво те боли като си постъпила толкова благородно??? Трябва да си много радостна и горда от себе си.
Ами то няма как да е иначе: как няма да се влюби в една безропотна слугиня, която само дава, дава, дава и нищо не иска в замяна, пък даже и не му е ограбила живота - ама ти си умна и за невъзможни неща не мечтаеш - то и да искаш няма кой да ти пусне да взимаш нещо и да ограбваш нечий живот. Ми то му е много угодно на готованкото с теб, как няма доброволно да се отнеме то жена си и да отиде при една такава подметколизка като теб? Ама щом и на теб ти е угодно да си по-ниска от тревата ок, внимавай само един ден да не ти омръзне и да се надигнеш, че може да ти отсекат и на тебе главичката - само преклонена главичка сабя не сече.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 957
, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е отнела.
Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.
Защо аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме? Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!

А, няма такова нещо, Другата, дишай спокойно. Аз преди да успея да си помисля дори за нея и милото ме светна за наш'та Друга - тя нямала нищо общо, даже много се притеснявала от моето наличие и това на дъщеря ми, толкова много, че той трябвало да я светне колко много съм зла и как въобще не го разбирам, малтретирам го направо - физически и психически! И понеже от лошотия явно не можех да мисля, не съм видяла  началото на края, даже второ дете правихме, докато той разяснявал на Другата как бракът ни е изчерпан от смисъл (Господ има - забременя тя, не аз!). Тъй че, хич даже не я обвинявах, милата. То и на нея не ще да й е било леко - трябваше да се измъква бързо от собствения си брак (също така лишен от смисъл), от собствения си зъл съпруг, на когото беше родила две деца. Как да й остане ред да мисли за мен и моето дете?
След това пък трябваше да се справям с всичко сама и пак не ми остана време да обвинявам Другата.
Така че - успокой се, на жената на милия ти едвали й е точно до тебе!

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 13:17 от Rexy

# 54
Нито съм се затрила, нито съм се скрила- просто нямам достатъчно свободно време да вися на компа постоянно.  Wink
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.
На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace

# 55
Цитат
Защото са жалки същества. Защо ли не я вземе някой свободен мъж?????? Явно защото по такива дето другата се нарече - не си падат.
И какво значи (Аз съм другата), що за грандомания и величие. Покажи снимка, да те видим.Ама се криеш, нали?


Цитат
Жалко е само човек да изпитва толквоа злоба...  Както е грозно любовницата да обяснява каква е жената, така и обратната страна е глупаво и смешно да обяснява колко е грозна любовницата. Все пак един мъж ви е харесал Simple Smile
А другата си означава просто другата, къде я видя тая грандомания не разбрах...
[/quote][/quote]
Каква злоба????Жалки са. Да. И то много жалки. Особено когато се хвалят с това , че са развалили или развалят семейства. Това е долно, и просташко. Такива жени достойнство нямат. Единственият им интерес е материален. Днеска е с него, утре ще е с някой друг , последиците от което е още едно разбито семейство.Това и казах, че свободни мъже такива не ги търсят, за стабилна връзка или за създаване на семейство.
Цитат
Все пак един мъж ви е харесал
- що пък за израз е това. Какво значи харесал. С жена си е създал семейство, деца, дом и др. А другата само за в леглото - задоволяване на мъжкия каприз. Благодаря. Ама по никакъв начин не мога и не желая да се сравнявам с нея или най малко някой да ме поставя на едно ниво, защото не сме. И едва ли някога ще падна до толкова, че да се хваля колко или кое семейство съм разбила.
Грандоманията е в заглавието.

# 56
Нито съм се затрила, нито съм се скрила- просто нямам достатъчно свободно време да вися на компа постоянно.  Wink
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.
На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace

Нещо май, пак послъга. Като не си сама вечер и си с него, защо тогава си пуснала поста в
Цитат
Понеделник, 01 Юни 2009, 21:07
. Ами извинявай, ама по този вечерен час си пием ракията на масата защото сме били двамата. А пък ти май гледаш да убиваш време, защото скучаеш и си в очакване дали ще звънне или няма, докато е при жена си.
Що се отнася до вината. Потърси я ти първо в себе си. Ти що се бъркаш в живота на хората????
А за кафето , благодаря. С характеристиките които сама си си ги направила, едва ли някой ще има желанието да пйне кайвенце с теб.
За снимките - ами нали си велика, че ТРЕТА като тебе няма. Дай да те видим. Па белкем поне фасадата да ти е добре, ако не акъла...

# 57
  • София
  • Мнения: 17 281
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.

Ами поздравления.
Само си имай едно наум. Човекът явно е такъв, че възникнат ли проблеми във връзката не работи по посока оправянето им, а по посока търсене на решение навън.
Само ти си знаеш защо това те удовлетворява, аз на твое място просто бих си отваряла очите на седем след някоя друга година.
Приятелски го казвам, няма злоба в думите ми.

# 58
  • Мнения: 1 507
Другата ,
Направи ми впечатление, че ти говориш в множествено число - за теб и всички останали, които са лоши, виновни и т.н. Защитаваш ги и те боли за тях - хубаво, въпреки че на мен подобен алтруизъм ми идва малко в повече. Както и да е, идеята ми е, че да говориш за "вас" и "нас" като за отделни биологични единици е най-малкото нелепо. Хора сме всички, въпреки че нерядко не си личи.

А за търсенето на вина първо в себе си ще ти кажа само следното - онази приказка, че в къщата на обесения за въже не се говори, тук не е в сила. Можеш да си сигурна, че преди да се превърнем в самотни родители, сме преминали през периоди на анализ, самоанализ, че и опити за предричане на бъдещето ако щеш. И, да, обвинявали сме се, че и в повечето случаи е имало кой да подхранва обвиненията ни и да ни отправя нови. Ако не вярваш - колкото искаш теми като доказателство ще намериш.

Повече не смятам да взимам отношение към написаното от теб. Струва ми се безсмислено.
Остани си със здраве.

# 59
  • Мнения: 1 196
Кого заблуждаваш? Ти си ПОРЕДНАТА, а не другата.   Peace

# 60
  • Мнения: 816
Жалко, много жалко е изобщо, че в повечето от случаите на разтрогнати семейства любовта си е отишла. А може би просто не е била диагностицирана правилно. Всеки знае, че любовта не е просто птичка кацнала на рамото. Тя е в ежедневието, споделянето, справянето с проблемите, радостта и мъката заедно.
Когато се женят млади хора, някак си не го виждат това. Радват се на емоцията, предизвикана от хормоните, на заченатите деца и т.н. Любовта се гради, надгражда, расте с всеки изминал ден и всяка изминала нощ. Когато, обаче се гледа в друга посока, и няма разбиране и уважение, любовта си умирга направо Wink
Да се живее в лъжа е грозно и долно. И най-вече не е истинско Simple Smile А в любовта между двама души, ако няма истина - значи няма и любов. Както и да е. Мисълта ми е, че да се има връзка с женен мъж, който твърди, че бракът му е в разруха, но същевременно си го котка и си търпи - подобна връзка е чиста и проста лъжа. Подобни мъже - бол - хранят се от красотата и силата на "другата", а в къщи съпругата им изпира мръсните чорапи и изглажда ризите за работата. Гласи един красив и важен мъж, който лъже и маже.
Другата, аз бих ти дала тел. за кафенце, но си гост. Регистрирай се и ще ти го пратя на лични. Ще ми е интересно да чуя твоя опит, пък и да споделя своя с теб:)

# 61
Кого заблуждаваш? Ти си ПОРЕДНАТА, а не другата.   Peace
-Браво, много добре казано..... Joy Joy Joy

# 62
  • Мнения: 42
Нито съм се затрила, нито съм се скрила- просто нямам достатъчно свободно време да вися на компа постоянно.  Wink
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.
На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace

аз само не разбрах за какво говориш(като повечето тук сме едни шантави мамчета който лично са напуснали първи невинните си мъжлета, преди някоя друга да се появи изобщо о.О)....но явно ти си знаеш  Grinning ми успех и в съжителството и в развода му  Crazy
само че след като вече си открила вината в себе си... не обвинявай "бившата". ако ще мрънкаш така и на мъжа си...само не го идеализирай той- прекрасният тя- лошата а ти - идеалната...не за друго ами....любов на анализи и обвинения кой прав кой крив не се гради Simple Smile

# 63
Хмммм, тук ми замирисва нещо на анонимкините постове

# 64
  • Мнения: 1 809
Хмммм, тук ми замирисва нещо на анонимкините постове
А на мен основно на злоба.

# 65
  • Мнения: 515
Аз не можах да разбера :Защо да те замеряме с камъни?нали сама за себе си си убедена ,че всичко е нормално и разумно ,че живееш в реален сват.АЗ не бих пила кафе с теб ,защото няма да имам какво да си кажа с човек като теб,ти за себе си си си права бе ,аз за себе си също .
    Аз неможах да задържа мъжа си и както ти казах причината не е в другата ,а в мен
    АЗ не го задържах,защото го обичах защото виждах ,че е влюбен  и е щастлив,защото знаех ,че за да е с нея нещо не му е стигало.ОБИЧАХ Го  толкова много ,че и сега се радвам на това ,че се разбират и че нямат проблеми.
 Кучка съм ,искам да я нараня,искам да ме мрази ,но ми стига и това ,че тя цял живот ще трябва да се съобразява с това ,че не е единствената в живота му.Трябва да се съобразява с това ,че аз ВИНАГИ ЩЕ ГО ОБИЧАМ !!!!!!!(не той мен ,аз него ).Това е личното ми отмъщение над нея,моята любов ,която не се е променила .
Много пъти съм се поставяла на мястото ти,преценявала съм нещата и знаеш ли какво си мисля,
ако аз съм в това положение ,аз бих питала съпругата му ,бих пила от извора,бих била толкова силна да поискам да знам ЗАЩО!!!!
   Никога не вярвай на мъж ,никога .......
За него всяко нещо е лъскаво и ново ,докато му омръзне и отиде в ъгъла и докато се появи нещо друго .
   Помисли !!!!!!Недей обвинява жените тук ,След 2-3 години  ти ще си същата като тях и всяка нова кукла ще го привлича повече .Казах ти го  преди ,казвам ти го и сега -НЕ ВЯРВАЙ НА МЪЖ ,ОСТАВИЛ ДЕЦАТА СИ!!!!!!!(ако може да се нарече мъж)нито една от нас не е дала мъжа си без бой,нито една от нас не го е подарила на другата,всяка се е брила заради децата си и заради себе си ,ВСЯКА ОТ НАС ГО Е ОБИЧАЛА!!!!

# 66
  • Мнения: 1 809
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
абсолютно!И ако повечето от изказалите мнения така настървено се бореха за брака си,както и те нападаха...Аз не разбирам от къде намирате толкова енергия ,че да бълвате всичко това.Малко са момичета,които са отговорили смислено и чисто човешки,пък дори и постовете им да са насочени срещу авторката.Останалото е махленско и злобарско плюене.И в един такъв момент започвам да разбирам,защо мъжете бягат и защо се появява другата.
Предполагам,че сега ще гракнете срещу мен,обаче така мисля аз Peace

# 67
  • Мнения: 816
Мдааа, pro77 е права. Обаче, случва се жената да се сети, че обича мъжа си, едва когато той се залюби с друга, уви. Има всякакви случаи:) Нито една потребителка не познавам от форума, лично за да мога да кажа, че всички тук са обичали мъжете си, а те са кривнали от пътя. Но познавам жени, които именно тогава са се сещали, че обичат мъжете си. Когато разберат, че той се е залюбил с друга. Наистина - много жалко Sad Много обичам един цитат от един филм: " ако някой може да накара един мъж да заобича жена си, то това е любовницата"Simple Smile))) В такъв случай мъжете се уплашват за бедните си изложени пред обществото жени, стават мили и романтични към тях. Докато жената нищо не подозира, и мъжете хойкат, са романтични и най-прекрасни с любовницата, угаждат и задоволяват прищевки и т.н. А в къщи жените си мърморят за своите си проблеми и мъжете си имат един вид извинение - Ето, не върви... Wink Но, когато жена им разбере, заподозре и започне да страда, на тях им става мъчно и я заобичват, че да не страда. Ама любовницата може да си страда в това време, колкото щеш. И все пак продължават да пускат празни думички и реплики, че да подклаждат надеждата на любовницата, че един ден ще бъдат заедно Rolling Eyes , за да не я изпуснат случайно и тя да не намери в нечии други прегръдки щастието си Hug
 Наистина не бива да се вярва на мъжете, или поне не на всички. Много от тях са глезени до ен-та степен и искат да имат всичко - и здравото семейство и емоцията от прекрасна любовница и изобщо - двойнствен, пък ако може и троен живот:) Не знам защо го правят така. Навярно някаква грешка във възпитанието им, навярно подобни ситуации при техните родители - не знам. Но не бива да се вярва на думи, а на действия. Ако един мъж е недоволен от бракът си, положил е всякакви усилия да го спаси и не е успял, ако жена му кръшка ( защото и такива случаи има, макар и може би не в този форум), тогава слага чертата, започва всичко отначало, запазва си отговорността към децата и търси любовта на живота си. Но не лъже хората, не замазва очи и не сваля звезди, преди да е постъпил честно.  На такъв мъж не бива да се вярва. Може да вярваш, че го обичаш и че любовта ти е истинска, но не и неговата. Туй-то  bouquet

п.п./ за всички мнителни потребители - пиша всичко така, защото съм била и аз в подобна ситуация, уви  Cry

# 68
  • Мнения: 56
Уважаема MALVINA, ти била ли си изоставена от любимия мъж, заради "другата"?

# 69
Хмммм, тук ми замирисва нещо на анонимкините постове
А на мен основно на злоба.
MALVINA - само мога да и благодаря, че ми отвори очите и прогледнах, че съм имала до себе си звяр, а не човек. Сега пожелавам на такива като другата късмет, защото не знаят какво ги очаква. Аз се отървах и децата ми също.Макар че БНД-то всячески се опитва да се върне при нас макар и вече да живее с другата. Ама уви.... умря Марко. Свободата и спокойствието са ценни неща.

# 70
  • Мнения: 1 809
Уважаема MALVINA, ти била ли си изоставена от любимия мъж, заради "другата"?
Един мъж никога не  напуска една жена, заради друга!!!!Причините са много,много различни!Това първо и второ ,защо питаш за мен?!

# 71
И аз лъжех няколко докато една се върза сериозно. Жена ми ме гонеше и ми трябваше подслон.
Да сте живи и здрави всички хубвички на земята.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 648
Про77, това, което пишеш, ми звучи много тъжно. Нима е нужна подобна жертва и за кого?

Доротея, споделям мнението ти. Само дето някои може немогат да станат мили към жените си, докато страдат. Има и такива.

# 73
  • Мнения: 56
Защото говориш като човек, който не го е преживял Whistling

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
нито ще му слагам не знам какви си алени букви, нито пък ще му стана добрата леличка, щото видите ли да не ме обвинят в нещо...

Ами за да знаеш какви са, малко трябва да си чел... Пък и филм има хубав по темата.
Иначе нищо лично Peace

И въобще, момичета - много черно-бяло ви е плюенето.
Кой кого бил зарязвал заради друга, кого щяло да го постигне възмездието, кой бил добър, кой - лош - дрън-дрън.
Ами мен са ме зарязвали. И аз съм зарязвала. И друг е зарязвал друга заради мен и т.н. Въобще - животът е шарен, никой не е застрахован и вместо да гледаш пепелта и разрухата назад, по-добре върви напред без злоба, защото така затъваш повече.

Само с едно от всичко тук мога да се съглася - децата не бива да се зарязват.
Но това си е въпрос на родителска отговорност. Има безброй прекрасни бащи и майки, които са "зарязали" съпруга си, но не зарязват децата си.
И обратното - много мъже и жени в брак, чиито деца страдат от липсата им.

# 75
  • Мнения: 816
И аз лъжех няколко докато една се върза сериозно. Жена ми ме гонеше и ми трябваше подслон.
Да сте живи и здрави всички хубвички на земята.

хахахаха   bouquet много си готин. Ей за това говоря - дали ще е емоционален подслон, дали ще е сексуален подсолн, дали ще е имуществен подслон, все е подслон. 'Щото не могат да си го направят сами. Да си го построят стабилен и здрав у дома със законната си съпруга. Това не е мухльовщина, а си е направо сатанинска работа. Но всичко се плаща....

# 76
  • Мнения: 1 809
Защото говориш като човек, който не го е преживял Whistling
Всъщност няма никакво значение какво съм преживяла аз,тук говорим за друго!И дали съм го преживяла или не,мнението ми е такова,каквото вече го написах!Това се отнася и за жените.Ако ти е много хубаво с един мъж,няма да гледаш към друг!Нали?!

# 77
  • Мнения: 613
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
абсолютно!И ако повечето от изказалите мнения така настървено се бореха за брака си,както и те нападаха...Аз не разбирам от къде намирате толкова енергия ,че да бълвате всичко това.Малко са момичета,които са отговорили смислено и чисто човешки,пък дори и постовете им да са насочени срещу авторката.Останалото е махленско и злобарско плюене.И в един такъв момент започвам да разбирам,защо мъжете бягат и защо се появява другата.
Предполагам,че сега ще гракнете срещу мен,обаче така мисля аз Peace

Не знам Малвина, аз не съм съвсем съгласна с това. Прилича ми на идеализирано, красиво клише, носещо със себе си заряд на оправдание.

В едно семейство нещата не са само черни или само бели. И както има периоди, в които всичко е красиво и безоблачно, така и има периоди, когато сблъсък на характери и какво ли не може да се каже тук, започват да запълват ежедневието.
Не мисля, чя някой би отрекъл, че не е имал моменти да е яростен, до степен да мрази най-близките си около него. После минава малко време, емоциите се уталожват и даже и не си спомняме за тях.

Но, представи си момент на силен афект -- колко хора могат да кажат, че не са вършили глупости в такова състояние? Или пък в един такъв момент се появява човек, който "напълно ни разбира", колко малка понякога е крачката за някой хора да се подхлъзнат натам?

Чувството за морал, достойнство и отговорност има различни степени при отделните хора....


Дано успях да обясня какво исках да кажа, ако е прозвучало гракащо не е било нарочно  Simple Smile

# 78
Уважаема MALVINA, ти била ли си изоставена от любимия мъж, заради "другата"?
Един мъж никога не  напуска една жена, заради друга!!!!Това първо и второ ,защо питаш за мен?!
Оооо ,повярвай, има и такива където си напускат жените и семействата заради други фусти. Особенно когато е доста добре материялно и другата го вързва с детенце(забравила да си вземе хапчетата:)

# 79
  • Мнения: 816

Оооо ,повярвай, има и такива където си напускат жените и семействата заради други фусти. Особенно когато е доста добре материялно и другата го вързва с детенце(забравила да си вземе хапчетата:)

А той що не й е напомнил? ( това са глупости, ако един мъж спи с една жена, твърдейки, че я обича, то би следвало да знае какво е "всяко действие си има последствия" или тази част от възпитанието му куца, и не се е научил на нещо, което се заучава още от детските години. Т.е. не е порастнал, пълен инфантил, угаждащ само на собствените си удоволствия. В такъв случай - горката жена, дето му е повярвала. )

# 80
  • Мнения: 1 809
Уважаема MALVINA, ти била ли си изоставена от любимия мъж, заради "другата"?
Един мъж никога не  напуска една жена, заради друга!!!!Това първо и второ ,защо питаш за мен?!
Оооо ,повярвай, има и такива където си напускат жените и семействата заради други фусти. Особенно когато е доста добре материялно и другата го вързва с детенце(забравила да си вземе хапчетата:)
Ами не искам да ти вярвам,аз имам поглед и мнение за нещата Simple SmileНикоя жена или мъж не напуска другия,заради друг човек!!Причините за това са много,много различни!!Е,друг е въпроса дали човек иска да ги разбере или понеже е по-лесно се плюе другия/другата!

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Оооо ,повярвай, има и такива където си напускат жените и семействата заради други фусти. Особенно когато е доста добре материялно и другата го вързва с детенце(забравила да си вземе хапчетата:)

Ами прав му път на материЯлния тогава. Няма да го връзваме за рогата, я...

# 82
  • София
  • Мнения: 17 281
Малвина  Hug Абсолютно съм съгласна  Peace

(за питащите - преживяла съм го).

# 83
  • Мнения: 816
Всъщност ти пишеш, че вече живеете заедно. Кажи, какъв е проблемът тогава, защо ти е болно? От кое те боли?
В крайна сметка аз разсъждавам така:
когато има втори бракове, независимо дали само на единия или и на двамата, всеки по някакъв начин носи миналото на другия. Т.е. съпричастен е с неговата болка от несполучливия първи брак, но компенсира с новата любов, пази я, гради я, не се вайка и тюхка. Помага и споделя всичко с новия партньор. В противен случай струва ми се, се получава един двойнствен живот и свят, и ако всеки си го изживява по отделно, се получава една малка пропаст между двамата партньори.  За да се стигне, обаче до нов брак, може би е добре, да е минало време от края на предишния, време в което мъжа ( или жената) да е бил сам, да се е преборил сам със себе си, да си е дал сметка и да е подредил приоритите. Да, мъчно е, когато двама души се разделят, но е още по-мъчно, когато са заедно, а се лъжат и не си споделят всичко.
Кажи теб от това ли те боли? От това, че трябва да носиш и неговата болка, пък и на жена му - също, пък и на децата им също( ако имат такива). Ако любовта ти е истинска ще се справиш и той ще ти помага в това. Бъди сигурна. Каквото и да е - ти пожелавам любовта ви да е истинска, за да не се окажеш в последствие излъгана. Защото тогава болката по-добре да не си я и представяме. Но имай вяра, пази я, и гради бъдещето с усмивка в настоящето.   bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 4 493
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace
Бях решила да не пиша повече по темата, защото според мен си личи че нещо адски тормози авторката - и това е явно отношението на хората около нея имайки предвид постъпката й.
Момиче - ти цял живот ще бъдеш другата - дори да се ожените да живеете прекрасно 100 години - в очите на всички ще бъдеш - оная дет развали семейството му /независимо че може да не е вярно/ и остави горките деца без баща.
Сега може половинката му да ви създава проблеми и да е бясна, но ще мине време и ще успокои е тогава ще дойде твоето чудо. Жалко е, че си въобразяваш че живееш в реалността - Ти в момента си щастлива с това което незнаеш. Но ще мине време и ще дойде момента в който  и ти ще започнеш /в неговите очи/ да се държиш като бившата му. Тогава ще се появи някоя друга за да го оттърве от теб и децата ви - е тогава ще заживееш в реалността.
Аз и преди ти писах - ти си катализатор, а не основна причина

# 85
  • Мнения: 2 175
Боже!
Нещата май доста са загрубели след първоначалните ми включвания..

Другата - само едно не ми е ясно..
Що се наричаш "другата" - нали сега си настоящата??
Не ми харесва това - би трябвало да имаш повече себеуважение и самочувствие..

Иначе - радвам се за теб..
Щом сте заедно - само това е важно.. Причини никому не са нужни, щом вече сте официални..

За протокола - аз съм тая, дето е "отвсякъде" - и "другата", и "настоящата", и "бившата"..
Както и на твоето място съм била преди 14 г..

Затова и не осъждам никого, нито пък мразя мойта "друга" или неговата "настояща"..

По-важно е ти как се самоопределяш и чувстваш..и дали си щастлива с това..
Всичко друго е без значение..

# 86
  • Мнения: 14
Въпреки "статистика", има и случаи, в които съпрузите наистина не се разбират по между си, има и случаи, в които съпругата наистина е лошата, неразбиращата и т.н. Тогава се появява идеалната жена за съпруга, взимат се и си живеят доволно.

Всяка една от любовниците е 100% убедена, че това е така при нея, всяка... вярва, че тя е единствената, сродната му душа, че той ще й даде семействто, деца и всичко ще е ок.
/щом той е оставил жена си и детето си, значи наистина я обича/

Рядко.... за съжаление....

Аз ходих 9 години с мъжа ми, оженихме се с голяма любов. Забременях и той си намери любовница........и въпреки, всичко не искаше да се развеждаме, молеше се...

Сега са заедно, тя вири нос по улиците и разправя наляво и надясно, как мъжа ми ме е заразял с дете заради нея.

# 87
  • Мнения: 1 280

..... така и има периоди, когато сблъсък на характери и какво ли не може да се каже тук, започват да запълват ежедневието.

 

    И когато тези периоди станат достатъчно дълги, за да забравиш, че изобщо е имало и безоблачни такива какво се случва  Thinking



    

# 88
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Другата, явно си страдаш...
убаво - два месеца.....много бърз този твой мъж...дано е от голяма любов
може ти да си неговата любов...дано не си поредната - не е злоба, а реални доводи на жена, живееща с мъж кръшнал...мен не ме напуска мисълта дали пак няма да повтори...теб как ще те напусне усещането дали не си ОНАЗИ за новата ДРУГА....не знам.....
не е лесно в такава връзка дано имаш късмет!

моля, разберете обаче едно - един брак се руши много по-лесно когато имаш ПАРАЛЕЛНА връзка....и човек се замисля много по-малко
а голямата любов....ами вижте сега - АЛЕНАТА буква е била в такова време....ние живеем във век където развода е по-често срещан от брака
не е нужно да лъжеш и мажеш, уж романтично...а в действителност всяко кръшкане си е кръшкане
има хора с достойнство си отиват преди да са си легнали с друг... е те това са хора, които не искат да бъдат предатели
има такива дето ще си легнат само със свободен човек - за да не са онези ДРУГИТЕ....
въпрос на личен избор е...

но и още нещо - моя мъж може да не може да си държи панталона на гъза, ама и онази явно и падат гашщичките лесно.....
и мен са ме и ме желаят, но аз не искам да правя сделки с морала си!
и не се оправдавам с това, че някой си е извадил патката...ми то е въпрос на мой избор дали да се надена на нея или да я подмина!

# 89
  • Мнения: 613

..... така и има периоди, когато сблъсък на характери и какво ли не може да се каже тук, започват да запълват ежедневието.

 

    И когато тези периоди станат достатъчно дълги, за да забравиш, че изобщо е имало и безоблачни такива какво се случва  Thinking

   

Всеки взима решението за себе си. Хората са различни. Някой режат от раз, други стоят с години в безперспективен брак, при трети пък нещата се оправят (или просто се оставят на течението...).

Все пак, обаче си мисля, че не бива да се забравят хубавите моменти в един брак. Особено, когато има и създадени деца. Ами нали тези хора са се обичали, създали са семейство и колкото на тях или на други лица да не им се ще (евентуално), то тези хора ще са свързани завинаги по някакъв начин.


# 90
  • Мнения: 515
Точно това е проблема на мацката тук"Ами нали тези хора са се обичали, създали са семейство и колкото на тях или на други лица да не им се ще (евентуално), то тези хора ще са свързани завинаги по някакъв начин."
Аз мисля ,че за 2 месеца неможеш да разбереш един човек какъв е ,искарен ли е и ли не.Но нека да си тегли сама чертата и да прецени.Не винаги в брака е само черно и бяло.

# 91
  • Мнения: 1 280

Всеки взима решението за себе си. Хората са различни. Някой режат от раз, други стоят с години в безперспективен брак, при трети пък нещата се оправят (или просто се оставят на течението...).

Все пак, обаче си мисля, че не бива да се забравят хубавите моменти в един брак. Особено, когато има и създадени деца. Ами нали тези хора са се обичали, създали са семейство и колкото на тях или на други лица да не им се ще (евентуално), то тези хора ще са свързани завинаги по някакъв начин.



    Със сигурност всеки си взима решението за себе си.  Peace Но когато живееш дълго време в безперспективен брак със сигурност си пропиляваш Н на брой години от живота. И в такъв един момент се появява примерно Другия/Другата и не може да се съди никой.

    Да съгласна съм, че не трябва да се забравят хубавите моменти в брак. И аз помня моите, но това изобщо не е причина да търпя лошите такива.

    За да се допусне друг/друга до степен да се разпадне брака, това означава, че брака не е вървял. Няма начин аз да съм щастлива със съпруга си, той с мен и в един момент на някой от нас да му хрумне да зарязва другия заради някой/някоя си. Причините винаги са повече от една. И все пак свят шарен

# 92
  • Мнения: 613
iveto_, интересно ми е защо мислиш, че Другата се появява, само тогава, когато в един брак са започнали проблемите?

Не мислиш ли, че понякога се получава, когато проблемите са инициирани от трети лица? Било то родители, приятели или пък Другата?

Има хора, които чудесно знаят как могат не само да повлияят на друг човек в някаква насока, но и да постигнат това което са решили. Има си и термин даже - податлив на влияние.



# 93
  • Мнения: 1 280
  Не знам Зукини. Може би, защото изхождам от собствената си гледна точка. Аз не бих допуснала да се появи Друг, ако всичко в семейството ми е "наред". Макар че съм не просто податлива на влияние, а съм повече от податлива. Може и да бъркам  Peace
   А това с родителите е различно.

# 94
  • Мнения: 256
Тука само една песен въртят по каналите напоследък, та точно по въпросите ти другата " Да ти честитя ли?"

# 95
  • Мнения: 2 660

Не знам Малвина, аз не съм съвсем съгласна с това. Прилича ми на идеализирано, красиво клише, носещо със себе си заряд на оправдание.

В едно семейство нещата не са само черни или само бели. И както има периоди, в които всичко е красиво и безоблачно, така и има периоди, когато сблъсък на характери и какво ли не може да се каже тук, започват да запълват ежедневието.
Не мисля, чя някой би отрекъл, че не е имал моменти да е яростен, до степен да мрази най-близките си около него. После минава малко време, емоциите се уталожват и даже и не си спомняме за тях.

Но, представи си момент на силен афект -- колко хора могат да кажат, че не са вършили глупости в такова състояние? Или пък в един такъв момент се появява човек, който "напълно ни разбира", колко малка понякога е крачката за някой хора да се подхлъзнат натам?

Чувството за морал, достойнство и отговорност има различни степени при отделните хора....


Дано успях да обясня какво исках да кажа, ако е прозвучало гракащо не е било нарочно  Simple Smile

 Peace

# 96
  • Мнения: 2 660
Точно това е проблема на мацката тук"Ами нали тези хора са се обичали, създали са семейство и колкото на тях или на други лица да не им се ще (евентуално), то тези хора ще са свързани завинаги по някакъв начин."
Аз мисля ,че за 2 месеца неможеш да разбереш един човек какъв е ,искарен ли е и ли не.Но нека да си тегли сама чертата и да прецени.Не винаги в брака е само черно и бяло.

Абе преди да минат две години въобще не ги брой. Отношенията са на пърхащи безглави, които тук таме стъпват по земята. Едва като отмине влюбването се виждате истински и се научавате да се обичате. Някои така и не се научават.

# 97
  • Мнения: 589
Абе...чудя се какво ги нищите тия "други", н-ти и ам-найсти...Хайде си гледайте живота и ги оставете да размишляват къде са се забили...
 Само едно ще ви кажа- имала съм допир с много "други"- и мои, и на мои приятелки. Понеже повечето се познаваха с г-жа съпругата, чието място отчаяно искаха да заемат, наблюдавала съм следната градация:
 Фаза 1- при среща със съпругата "другата" гледа паникьосано-гузно-уплашено-"дали вече е разбрала??? Дали няма да ми се нахвърли???"
 Фаза 2- пак при среща със съпругата погледът вече е нагъл и подигравателен- "май скоро ще съм на твоето място в леглото му, в домът му...Снощи той ме умоляваше да "му пусна", докато ти си бърсала дупета, сополи, къпала и приспивала деца...Ето, току-що се изфуках със скъпо бижу пред теб, а то ми е от съпруга ти..."
 Фаза 3- когато вече са станали "настоящи"- в погледа се чете отегчението от попадането в рутината...
  Кога има щастие в погледа на тези жени???
  Няма по-хубаво от отношенията, започнали начисто.

# 98
  • Мнения: 1 425
Другата, доста хора в тоя форум са били и на твоето място, не си мисли че си нещо уникално.

# 99
  • Мнения: 1 732
Другата, доста хора в тоя форум са били и на твоето място, не си мисли че си нещо уникално.
Добре казано!

# 100
  • Мнения: 5 299
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....

# 101
  • Мнения: 1 280
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....


  Shocked  

 
Другата, доста хора в тоя форум са били и на твоето място, не си мисли че си нещо уникално.
 

  А тези, които не са били на твое място, не са застраховани, че няма да бъдат. И тогава ми е интересно дали ще разсъждават по същия начин. /не съм Друга и не съм имала такава/

# 102
  • Мнения: 6 441
Нито съм се затрила, нито съм се скрила- просто нямам достатъчно свободно време да вися на компа постоянно.  Wink
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.
На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace
Добре и какво на кого доказа?  newsm78


Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....
Поне да не беше писала в темата.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 493
Другата, явно си страдаш...
убаво - два месеца.....много бърз този твой мъж...дано е от голяма любов
може ти да си неговата любов...дано не си поредната - не е злоба, а реални доводи на жена, живееща с мъж кръшнал...мен не ме напуска мисълта дали пак няма да повтори...теб как ще те напусне усещането дали не си ОНАЗИ за новата ДРУГА....не знам.....
не е лесно в такава връзка дано имаш късмет!

моля, разберете обаче едно - един брак се руши много по-лесно когато имаш ПАРАЛЕЛНА връзка....и човек се замисля много по-малко

не е нужно да лъжеш и мажеш, уж романтично...а в действителност всяко кръшкане си е кръшкане
има хора с достойнство си отиват преди да са си легнали с друг... е те това са хора, които не искат да бъдат предатели

но и още нещо - моя мъж може да не може да си държи панталона на гъза, ама и онази явно и падат гашщичките лесно.....
и мен са ме и ме желаят, но аз не искам да правя сделки с морала си!
и не се оправдавам с това, че някой си е извадил патката...ми то е въпрос на мой избор дали да се надена на нея или да я подмина!

Е по-ясно от това казано ... няма как
 Peace Peace Peace
Олимпия - абсолютно си права.

# 104
  • София
  • Мнения: 17 281
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....

Поне на едно мнение ли са двете  Laughing

# 105
  • София
  • Мнения: 4 493
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....

Поне на едно мнение ли са двете  Laughing
явно не - щом страда от раздвоение на личността
а защо не вземат модераторите и не направят нещо по въпроса, за къде къде по малки неща са наказват потребители тук

# 106
  • Мнения: 1 661
П.С. повечето самотни майки са "напуснали" мъжете си, а не обратното...или аз нещо бъркам (възможно е)
Не изобщо не бъркаш,след като мажа ми няма акъл,аз реших да запазя своя, т.е. да не се побаркам,и аз го зарязах Grinning

# 107
  • Мнения: 613
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....

Колко грозно!
Жалко за всеки, който отдели от времето си, за да отговаря...

# 108
  • София
  • Мнения: 3 648
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....

Колко грозно!
Жалко за всеки, който отдели от времето си, за да отговаря...

Искате да кажете, че авторката е писала и като гост и като потребител! Бравос на нея! Сега остава да ни кажете коя е.

Иначе едни постинг много ме изкефи

Другата, явно си страдаш...
убаво - два месеца.....много бърз този твой мъж...дано е от голяма любов
може ти да си неговата любов...дано не си поредната - не е злоба, а реални доводи на жена, живееща с мъж кръшнал...мен не ме напуска мисълта дали пак няма да повтори...теб как ще те напусне усещането дали не си ОНАЗИ за новата ДРУГА....не знам.....
не е лесно в такава връзка дано имаш късмет!

моля, разберете обаче едно - един брак се руши много по-лесно когато имаш ПАРАЛЕЛНА връзка....и човек се замисля много по-малко

не е нужно да лъжеш и мажеш, уж романтично...а в действителност всяко кръшкане си е кръшкане
има хора с достойнство си отиват преди да са си легнали с друг... е те това са хора, които не искат да бъдат предатели

но и още нещо - моя мъж може да не може да си държи панталона на гъза, ама и онази явно и падат гашщичките лесно.....
и мен са ме и ме желаят, но аз не искам да правя сделки с морала си!
и не се оправдавам с това, че някой си е извадил патката...ми то е въпрос на мой избор дали да се надена на нея или да я подмина!

Както винаги, де!

# 109
  • Мнения: 816
Да, много жалко, че отделяме от времето си, макар на мен лично да ми беше интересна тази тема.
Измъкването от подобен триъгълник е ужасно трудно и болезнено, знам го и съчувствам на авторката. Такова унижение може да търпи наистина човек, който силно е влюбен и силно обича. Въпросът е дали си струва?

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Другата, явно си страдаш...
и мен са ме и ме желаят, но аз не искам да правя сделки с морала си!

Понеже и други заиграват с думата морал, като бях ученичка, много обичах да си събирам в лексикона разни мъдри мисли, стихове, прозрения.
Не помня кой велик писател или мислител е авторът на тези слова, но ще ви ги споделя:

"Кой търси в любовта морал? Моралът е измислица за слабите и погребална песен за жертвите..."

И извън това - моралът е категория, твърде различна за различните индивиди.
Щото някой може да се "надене" на въпросната патка, пък вечерта да се надене на патката на мъжа си. И да твърди, че е много морален/морална.

Друг може да се надява само на една патка съвсем без чувства и пак да твърди, че е морален.

Пък трети може само на мъжа си на патката да се надява, но в същото време да кара децата си да лъжат по телефона, че "мама не е вкъщи" и пак да твърди, че е морална.

# 111
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Другата, явно си страдаш...
и мен са ме и ме желаят, но аз не искам да правя сделки с морала си!

Понеже и други заиграват с думата морал, като бях ученичка, много обичах да си събирам в лексикона разни мъдри мисли, стихове, прозрения.
Не помня кой велик писател или мислител е авторът на тези слова, но ще ви ги споделя:

"Кой търси в любовта морал? Моралът е измислица за слабите и погребална песен за жертвите..."

И извън това - моралът е категория, твърде различна за различните индивиди.
Щото някой може да се "надене" на въпросната патка, пък вечерта да се надене на патката на мъжа си. И да твърди, че е много морален/морална.

Друг може да се надява само на една патка съвсем без чувства и пак да твърди, че е морален.

Пък трети може само на мъжа си на патката да се надява, но в същото време да кара децата си да лъжат по телефона, че "мама не е вкъщи" и пак да твърди, че е морална.
ако тръгнем по този път - много лесно ще оправдаем всеки за всичко
морала може да има размити граници...когато искаш
но правилнит неща са с ясни граници - едно убиство дори и да разбереш и да простиш на убиеца не го прави по-малко убийство
същото е с изневярата и тази ДРУГАТА дето знае и участва с пълното си съзнание...и със своя си морал...както и да оправдаваш, каквито и доводи да изнесеш, колкото и да разбираш...това винаги е ИЗНЕВЯРА и онази винаги е ДРУГАТА....

и да ТИНТИНА, не ми се вижда морално нито да се лъже, нито да ПОМАГАШ на някого да лъж - в общия случай в съда биха те разгледали като СЪУЧАСТНИК в дадено престъпление...и подлежиш на наказание в зависимост от участието си и СЪЗНАНИЕТО в какво си се въвлякъл
това е според съда
ама ние не сме съд...затова казвам, че не съдя, но не мога да приема за морал нещо такова...
а който както иска да приема морала - ако ще се философства винаги щ се намерят доводи да се защити дадена теза

# 112
  • Мнения: 613
И извън това - моралът е категория, твърде различна за различните индивиди.

Това, което пишеш е морален релативизъм, където лимитите са размити. Отрича общоприетите, универсални стандарти, за морал по принцип. Има разлика.

Иначе, да, всеки морален релативист би могъл винаги да намери оправдание за собствените си постъпки, тъй като вижда моралните принципи в контекста на индивидуалните си предпочитания.

# 113
  • Мнения: 2 660
Малко е смешно да се влиза в теоретичен спор за това що е морал.
Морал е това, дето ще накара маса хора да цъкат с език и да казват "срамота", когато научат за извънбрачната връзка, разрушила едно семейство и оставила деца да растат без баща си.
Пък вие каквите щете философски дефиниции му слагайте.

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Морал е това, дето ще накара маса хора да цъкат с език и да казват "срамота", когато научат за извънбрачната връзка, разрушила едно семейство и оставила деца да растат без баща си.
Пък вие каквите щете философски дефиниции му слагайте.

Именно - проблемът е "когато научат".
Щото като не научават, всичко е ок.
А въпросният индивид, зарязал си децата, толкоз е баща.
Няма да ви го повтарям по хиляда пъти - ако един човек е читав родител, нищо няма да го накара да зареже децата си.
И спорът е абсолютно загубена кауза тука. Щото най-лесно е да е виновна "другата". И докато има такива жени, дето все "другата" им е виновна, винаги ще има "други".

# 115
  • Мнения: 1 425
Тинтина, много си далеч от истината.

# 116
  • Мнения: 613
Малко е смешно да се влиза в теоретичен спор за това що е морал.
Морал е това, дето ще накара маса хора да цъкат с език и да казват "срамота", когато научат за извънбрачната връзка, разрушила едно семейство и оставила деца да растат без баща си.
Пък вие каквите щете философски дефиниции му слагайте.

Nanane, аз не споря  Grinning Просто разграничих понятията, за да сме точни и за да не се оневинява едното с другото, тъй като не е така.

И в контекст казах, това което и ти си написала, относно морала  Peace

# 117
  • Мнения: 148
Абе много ми е интересно това прочуствено излияние!
не ви изчетох докрая, очичките вече са ми......, но
 хич не разбирам явно някои неща, пък и се паля, щото видиш ли пуснах една темичка за "другата" преди няколко дни, а сега се оказва, че ТЯ(разбира се, не конкретно тази, пък кой знае, но пък още по-добре):

Аз съм и тази , която го заобича без да иска нищо в замяна.
Аз съм тази,която му даде живот без да ограби неговия.
Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.


1. Сякаш аз не съм също една "тази , която го заобича без да иска нищо в замяна"?
2. Сякаш аз не съм "тази,която  даде живот"?

Ти си само следствието на неговото схващане за обич.
Аргументирам се:
Докато аз искам от него нещо в замяна: да е до мен всяка вечер, да е с детето си в почивните дни, за него е по-обичливо и всеотдайно да живее "тайно" с някоя в квартирката си в София, без да може да вземе ясно решение дали иска да живее при нас. Не иска развод. Не иска да разкаже на приятелите си за нея (освен на некой себеподобен). Не можем да му гостуваме с детето, защото би било сконфузно да я помоли да се изнесе предполагам  ooooh! И пари искам, но на него (или нея беше) не му стигат за нуждите. Но вероятно тя е еманципирана жена, независима и адмирира възгледите му, че една жена трябва да се оправя сама в живота! А мъжът е за разкош.
ами да

Знам, че хорат се събират и разделят, но както казаха по-горе някои очарователни съфорумки   bouquet това трябва да стане цивилизовано.

Сигурно заради неговата честност, твоят  И МОЯТ акъл, с право ни наричат съответно
 .................., ................................ и ................................

# 118
  • Мнения: 1 425
И как ви наричат?  newsm78

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Тинтина, много си далеч от истината.

Айде много молим мъже без деца да не ми казват дали съм близо, или далеч от истината, а?
Пък и доколкото си спомням някой тука се изживяваше като любовник на омъжена дама?
Или "другият" е целият в бяло, а к... са само жените?

# 120
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тинтина, много си далеч от истината.

Айде много молим мъже без деца да не ми казват дали съм близо, или далеч от истината, а?
Пък и доколкото си спомням някой тука се изживяваше като любовник на омъжена дама?
Или "другият" е целият в бяло, а к... са само жените?



далече си от истината с тези си намеци
със сигурност като се опитваш да намесиш Пантер в триъгълник - си далеч от истината

# 121
  • Мнения: 903
Не помня кой велик писател или мислител е авторът на тези слова, но ще ви ги споделя:
"Кой търси в любовта морал? Моралът е измислица за слабите и погребална песен за жертвите..."
Тинти, и аз не знам кой е авторът и колко велик мислител или писател е бил...,
но на мен въпросният цитат ми звучи като пълна демагогия! Peace
Точно както и една друга "велика" и много популярна мисъл ---->  "Целта оправдава средствата"

Та в тоя ред на мисли ще се съглася с разсъжденията на Катнадийн...... И само ще допълня, че........ когато човек
търси начин да извини компромисите, които е направил със собтвената си съвест, той винаги ще намери извинение
.
Това го казвам най-общо /т.е. извън и над контекста на тая тема/. Аз съм далеч от идеята да се правя на някакъв морализатор тука...., но съвест/морал всеки има, макар и със специфични вътрешни измерения.... Та поне лично моят житейски критерий е този - да не прекрачвам вътрешните си измерения. Това е моето виждане и усещане - да съм във вътрешен комфорт, да съм ОК със себи си. - Това ми е важното..... Пък че от избора който правя, от решенията и постъпките ми все може и да се окаже някой недоволен/засегнат..., е..., няма как да подчиним живота си изцяло на това да треперим да не би случайно да не накърним нечий интерес.. Rolling Eyes... Всъщност не че няма как... - има...
- ако се отказваме отново и отново от онова от което имаме нужда, само за да не пречим на другия... Но такова "самарянство" е леко безумно и е равносилно на отказ да живеем собствения си живот.... Та така -  съзнателно (целенасочено) да не причинявам някому вреда и да не прекрачвам вътрешните си измерения - това са моите критерии....

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 09:04 от Miss Blondy~Redhat

# 122
  • София
  • Мнения: 3 648
Немога да не изразя съгласието си с горния постинг, както и с постинга на catnadeen  за убийството и извинението.
Аз в последните месеци чух най-различни "морлани" изказвания и да ви кажа скоро в "Море от любов" гледах собствената си история и чух същите "морални" изказвания от мъжа, натворил същото като моя. Явно си е патология тоя "морал". И много съжаляват и двамата, ама не разбират, че ако убиеш някого, колкото и да се извиняваш, няма да поправиш стореното. Т.е. не винаги извинението оправя нещата.

# 123
  • Мнения: 1 809
със сигурност като се опитваш да намесиш Пантер в триъгълник - си далеч от истината
е,вярно си е  че е далеч от истината,защото не го е намесила тя ,той сам се е намесил  Wink

# 124
  • Мнения: 1 425
Идеални хора няма, още повече аз да съм от тях. Не знам какво се има предвид с к... за любовницата, аз лично не си спомням дума с к... с която да съм наричал любовница.
Бил съм любовник на обвързана жена, преди време и за кратко. Не се гордея много с факта, ама не го и крия.
Бях наясно че ме ползва само за забавление (90%) макар че при жените никога не е сигурно. Аз съм казвал и преди - за изневярата често има обективни причини. Въпроса е да знаеш в какво се забъркваш, да имаш реалистични очаквания и да взимаш някакви предпазни мерки. А не да хвърчиш из облаците, щото много лошо се пада после.
И големи обърквания стават, за сметка на всички в триъгълника.
Репликата към Тинтина беше по повод родителите.
Идеални родители също няма. Най-лесното нещо е да забравиш един човек, дори и детето ти, когато по една или друга причина не го виждаш. А при раздяла достатъчно причини могат да се намерят. За мъжете е малко по-лесно, за жените е по-трудно. Сигурно има моменти, когато се сещат за децатат си. Ама по принцип хората лесно забравят.

# 125
  • Мнения: 6 441
Идеални родители също няма. Най-лесното нещо е да забравиш един човек, дори и детето ти, когато по една или друга причина не го виждаш. А при раздяла достатъчно причини могат да се намерят. За мъжете е малко по-лесно, за жените е по-трудно. Сигурно има моменти, когато се сещат за децатат си. Ама по принцип хората лесно забравят.
Човек се забравя,но да се "сещаш" за детето си.Тъжно е,но предполагам е истина.

# 126
  • Мнения: 1 507
Пате, може да е тъжно, но е прав.
И по-принцип, по-честно би било, ако един родител забрави за детето си, да не си теши по-късно обадилата се съвест със закъснели срещи. Казвам по-честно по принцип, предполагам, че за децата тези срещи винаги са желани в крайна сметка. Аз съм на мнение, че ако един човек може да живее ок без детето си, ако съзнава това и е наясно, че не може/не иска да изпълнява родителските си задължения, по-разумно е да се откаже от тях. Да си строи новия свят и живот и да не гледа назад. Малко крайно, но аз съм си такава.

Много е далеч от темата на авторката това, но предвид нейното отношение и странните й шизофренни прояви, не се извинявам за спама Peace

# 127
  • Мнения: 639
Идеални родители също няма. Най-лесното нещо е да забравиш един човек, дори и детето ти, когато по една или друга причина не го виждаш. А при раздяла достатъчно причини могат да се намерят. За мъжете е малко по-лесно, за жените е по-трудно. Сигурно има моменти, когато се сещат за децатат си. Ама по принцип хората лесно забравят.
Човек се забравя,но да се "сещаш" за детето си.Тъжно е,но предполагам е истина.
Тъжно е,но е вярно.При това не е задължително родителите да са разделени.

# 128
  • Мнения: 816
[ Та поне лично моят житейски критерий е този - да не прекрачвам вътрешните си измерения. Това е моето виждане и усещане - да съм във вътрешен комфорт, да съм ОК със себи си. - Това ми е важното..... Пък че от избора който правя, от решенията и постъпките ми все може и да се окаже някой недоволен/засегнат..., е..., няма как да подчиним живота си изцяло на това да треперим да не би случайно да не накърним нечий интерес.. Rolling Eyes... Всъщност не че няма как... - има...
- ако се отказваме отново и отново от онова от което имаме нужда, само за да не пречим на другия... Но такова "самарянство" е леко безумно и е равносилно на отказ да живеем собствения си живот.... Та така -  съзнателно (целенасочено) да не причинявам някому вреда и да не прекрачвам вътрешните си измерения - това са моите критерии....

Не може така - когато засегнатите са именно децата, тогава не бива да се разсъждава по този начин. Свят широк има всякакви хора Sad ако един мъж например не смее да изостави жена си, само защото се опасява, да не се случи нещо ужасно на детето му - съвсем разбираемо е ( в случая, ако детето си остане с майката).  В крайна сметка за любовта се изисква жертва. То си е писано още в Библията това. Жертвал се е Христос от любов. Но не искам да навлизам в тази тематика.
Но не бива да се лъже. Много са семействата и от горното поколение, които са живяли двойнствен живот. Ама наистина са много, уви Sad Децата им нищо не разбират, порастват и един ден научават истината. И правят и те същото. Щото, като не са виждали истинска любов и нежност и загриженост в мама и тати, как ще сътворят те такъв свят? По чий пример? Не говоря за секс, то е ясно. Говоря за тази сплотеност и единност, която би следвало да има в един брак. За която се чете на венчавката ("И в беди и трудности и в радост и в мъка. ") Ама не се казва от какво естество са те. Ама не става - обичам те, ама ще си спя с любовницата, щото тя е по-привлекателна и повече ме възбужда.  Или, обичам те, ама ще си стоя с жена си и с нея ще си лягам всяка вечер, щото да не страда, горката, че ако застрада това ще се отрази зле на детето, пък и ризите ми няма да изглади.  Ама така разсъждават предполагам изневеряващите мъже.  И, уви има жени, които им се връзват. И от двата фланга.
Всеки има нужда да бъде обичан. Всеки иска да може да обича и да дарява любов и нежност. Но не всеки го прави. Просто не всеки знае как. В едно съм сигурна - да се лъже е по-ужасно, отколкото да се изневери. Щом се е стигнало до изневяра, имало е защо. Но не бива да се лъже. И ако семейството иска да запази връзката си - следва извинение, прошка, поправяне. Ама истински Simple Smile, а не до следващата година.  В противен случай - горките деца ( ако има такива ), но те няма да го разберат това. Само ще живеят в лъжата на родителите си и с техния пример.
Нещо, май се отплеснах от темата. Извинете Simple Smile ( ама пак се заформи философстване, пък на мен ми е слабост Simple Smile ).

# 129
  • София
  • Мнения: 3 648
Ставам банална, но пак ще кажа - много добре казано!

# 130
  • Мнения: 42
мисля си...дали не ПРЕдъвкахме темата...подобни ситуации винаги ще има, винаги ще има лъжещи и лъгани и наранени. колкото и да искаме да се предпазим нас самите от лъжата и лицемерието и тези които обичаме...винаги от другата страна на измерението ще има по някой на противоположната позиция.
най- важно наистина е да си наясно кой си и какво правиш(следва от действията ти), всеки си има граница на разбирания...безгранични хора няма. важно е да уважаваме себе си и да допускаме съществуването на всички тези хора с различни граници...това че не сме съгласни с тях няма нито да ги промени, нито ще спрат да съществуват.
човек престъпва свободата на другия точно толкова колкото другия се уважава като личност.

# 131
  • Мнения: 515
човек престъпва свободата на другия точно толкова колкото другия се уважава като личност.
Аз неразбрах тази мисъл,опитах се ,но не я разбрах

# 132
  • София
  • Мнения: 3 648
Предполагам иска да каже, че нарушаваш свободата на другия, доколкото другия ти позволява, а това зависи от себеуважението му.

# 133
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз бих жертвала своята "любов" заради децата и мъжа ми!
ако ще си играем с филми - Мостовете на Медисън, май се наричаше филма....
аз съм от този тип жени дето ще гледат щастието на децата си - така са ме учили и не съжлявам за никоя жертва направена от родителите ми
но жертвата за мен не включва лъжа на съпруга/съпругата и не включва ПРЕГЛЪЩАНЕТО на такива и други обиди
обаче само защото съм се загледала в някой....ами имам задължения предимно морални и за мен те са над моята моментна страст

# 134
  • Мнения: 613
Предполагам иска да каже, че нарушаваш свободата на другия, доколкото другия ти позволява, а това зависи от себеуважението му.

По този повод има една много известна мисъл на Еленор Рузвелт, че "Никой не може да те накара да се чувстваш по-низшестоящ, без твоето съгласие".

Предполагам нещо подобно каза Dryad (може и да греша  newsm78).

# 135
  • Мнения: 2 123
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.

Е, айде сега  Wink
да те боли, да те боли...колко да те боли? Защо се лъжем.... ти просто си искала да се похвалиш. Влизаш точно в този подфорум (има още поне 3 подходящи) пускаш тази много смешна и жалка тема за да подпалиш фитила на едни най-малкото с повече социален и житейски опит жени.

Ако с това се чувстваш по-добре ... много жалко

апропо... той поиска ли да се ожени за теб? Или:
1) за теб това не е важно
2) жена му не му дава и ще му забрани да вижда децата
3) жена му ме дава, обаче децата ще страдат - още са малки
4) трябва му време за да се обвърже втори път


миличката тя ..... Joy

# 136
  • Мнения: 2 123
Аз съм тази,която му даде живот без да ограби неговия.

АУ! Това ми убягна... Shocked? Ти си майка му???
Боже, какъв извратен свят  Praynig  smile3533

# 137
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Цитат
Защо аз съм ви виновна?
- Виновна си, че си се родила даже, виновна си по презумпция.
Цитат
Защо не прогледнахте навреме?
- Любовта е сляпа, е казал мъдрецът, а семейната любов направо си е кьорава.
Цитат
Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!
- Защото позата щраус е любима на повечето семейства.

"Другата" вечно, ще бъде жертва, а "Бившата" победител ...само, че зависи, кой от коя кула гледа
и с какъв аршин си мери качествата...


# 138
  • Мнения: 1 425
...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия...
Твоя деца има ли? За тях не те ли боли? За бившата му не те ли боли?
А кучките и овцете не ги мисли - на кучките не им пука от нищо, а на овцете и да те боли няма да им помогнеш - на тях толкова им е акъла.
Ти някаква агресия срещала ли си? Я разправи?
От къде си наясно другите каква агресия са срещали? Имаш много познати кучки? Или много познати овци?

# 139
  • Мнения: 903
[ Та поне лично моят житейски критерий е този - да не прекрачвам вътрешните си измерения. Това е моето виждане и усещане - да съм във вътрешен комфорт, да съм ОК със себи си. - Това ми е важното..... Пък че от избора който правя, от решенията и постъпките ми все може и да се окаже някой недоволен/засегнат..., е..., няма как да подчиним живота си изцяло на това да треперим да не би случайно да не накърним нечий интерес.. Rolling Eyes... Всъщност не че няма как... - има...
- ако се отказваме отново и отново от онова от което имаме нужда, само за да не пречим на другия... Но такова "самарянство" е леко безумно и е равносилно на отказ да живеем собствения си живот.... Та така -  съзнателно (целенасочено) да не причинявам някому вреда и да не прекрачвам вътрешните си измерения - това са моите критерии....

Не може така - когато засегнатите са именно децата, тогава не бива да се разсъждава по този начин. Свят широк има всякакви хора Sad ако един мъж например не смее да изостави жена си, само защото се опасява, да не се случи нещо ужасно на детето му - съвсем разбираемо е ( в случая, ако детето си остане с майката).  В крайна сметка за любовта се изисква жертва. То си е писано още в Библията това. Жертвал се е Христос от любов. Но не искам да навлизам в тази тематика..........................................................
Чакай малко да изясним кое е то това дето не може така???
Първо - ти не ме познаваш и не можеш да знаеш какви са моите вътрешни измерения, та да ми казваш:
"Не може така" Peace
Второ - не знам от къде стигна до заключението, че аз по някакъв начин одобрявам двойнствения живот в семейството?! - Или не си схванала правилно смисълът на поста ми, или си започнала така да си казваш инерционно каквото си намислила да кажеш.., да ама най-отгоре си цитирала мен! И това вече наистина ме кара да се чувствам засегната, защото за мен честността в отношенията е първостепенна и в други теми нееднократно съм отричала точно това - двойнствеността!!!
Трето - понеже си писала че любовта иска жертви, уверявам те, че съм писала именно от позицията на човек, който е правил такива жертви до последно.., докато всичко се е изчерпало от смисъл...... Била съм тотално разбита и рухнала психически. Пита се - кому бих била полезна в това състояние?!- на детето си, на онзи на когото хич не му и дреме, или на мен самата?!?!?! - Точно затова продължавам да твърдя, че човек трябва да се ръководи от вътрешните си морални критерии - нормално и естествено е да се стреми да не накърнява чувствата на любимите си хора, но всяко нещо има граници, в които е смислено и отвъд които се превръща в безумно. И това в най-пълна сила важи за саможертвените актове - те се превръщат в безумие, когато човекът на когото са посветени е в тотална неспосолност да ги оцени, когато теб самият те правят нещастен и когато създават една инкубаторна илюзия за децата, които рано или късно прозират фалша в цялата му грозота....... А най-нормалното състояние на човешкият дух е да се стреми към щастие - точно в този смисъл писах за "ненужното самарянство".
И четвърто - понеже си намесила и Библията и как там лъжата се заклеймява като грях.., ще ти кажа още нещо което пише в Библията "Не съди за да не бъдеш съден!"... И макар че аз самата никога не съм лъгала партньора във връзките си, преглъщала съм много неща... и съм жертвала... и пак съм била наранявана.., въпреки всичко това няма да се изпъна тука и да започна да размахвам морализаторски пръст и да лепя етикети. Защото всички (на теория поне) знаем кое е редно/морално и кое не... Но продължавам да твърдя, че човек трябва да се ръководи от вътрешните измерения на съвестта си... Е, ако такива измерения липсват или са  съвсем размити, тогава лошо... Но иначе всеки може да падне духом, волята му да се отслаби пред определени обстоятелства, да попадне в ситуация или дори в период на емоционални лашкания и колебания..... и разбира се трябва в крайна сметка да намери сили в себе си да се справи с това по възможно най-достоен начин..... Ама дай сега, докато е сломен и объркан, да скочим отгоре му и да го захвърляме с порицания като с камъни.....
Айде спирам, че и аз се поолях с философстването... blahblah

# 140
  • Мнения: 451

Не може така - когато засегнатите са именно децата, тогава не бива да се разсъждава по този начин.
...

аз бих жертвала своята "любов" заради децата и мъжа ми!
ако ще си играем с филми - Мостовете на Медисън, май се наричаше филма....
аз съм от този тип жени дето ще гледат щастието на децата си - така са ме учили и не съжлявам за никоя жертва направена от родителите ми
но жертвата за мен не включва лъжа на съпруга/съпругата и не включва ПРЕГЛЪЩАНЕТО на такива и други обиди
обаче само защото съм се загледала в някой....ами имам задължения предимно морални и за мен те са над моята моментна страст

Защо децата започват да се използват като коз,когато една връзка се руши ???  Stop
Кое е по-добро за децата,да са свидетели на скандалите между родителите си,да ги гледат вечно сърдити или да им бъде обеснено,че понякога хората се разделят. Ако родителя е на място,той ще гледа детето си дори и при наличието на "друга". Децата са важни,но не по-малко важен е живота на родителя,защото и той е единствен и когато децата напуснат дома ,какво става с този живот???? Или на по-голяма част им допада да се изживяват в ролята си на жертва ,в името на детето.
А истината е друга-съпругата /за нея се говори в случая/ не може да приеме факта ,че е изоставена заради друга,съпругата обича бащата на детето и иска с цената на всичко да го задържи при себе си и понеже всичко във връзката е изчерпано започва с децата и вменяването на чувство за вина. От там при раздялата започват панаирите,в резултат на което страдат децата,но това вече не се отчита.....
Разведена съм от 3 години,БНД си има приятелка. Детето ми не е лишено от нищо,няма свиждания,няма ограничения в срещите,излизаме тримата,вечеряме,по празници сме заедно,да кажем,че си останахме приятели.Преглътнахме нараненото си его,заровихме томахавките и детето ми,въпреки,че е дете на разведени е спокойно и щастливо.На  "Другите" също им е обеснено,че това е територия и модел,в който на тях не им и позволено да навлизат и могат само да го приемат.
Да,знам,че не винаги този модел работи,знам,че много често другия родител "го няма ",но причината не е детето.Причината е в отношенията между мъжа и жената,само и единственно между тях!
Повярвайте,ако не е таз "друга"в следващ момент ще се появи друга "друга".В този страх ли предпочитате да живеете "в името на детето"....?



По този повод има една много известна мисъл на Еленор Рузвелт, че "Никой не може да те накара да се чувстваш по-низшестоящ, без твоето съгласие".

Peace

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 09:35 от patricia_p

# 141
  • Мнения: 1 280


Защо децата започват да се използват като коз,когато една връзка се руши ???  Stop
Кое е по-добро за децата,да са свидетели на скандалите между родителите си,да ги гледат вечно сърдити или да им бъде обеснено,че понякога хората се разделят. Ако родителя е на място,той ще гледа детето си дори и при наличието на "друга". Децата са важни,но не по-малко важен е живота на родителя,защото и той е единствен и когато децата напуснат дома ,какво става с този живот???? Или на по-голяма част им допада да се изживяват в ролята си на жертва ,в името на детето.
А истината е друга-съпругата /за нея се говори в случая/ не може да приеме факта ,че е изоставена заради друга,съпругата обича бащата на детето и иска с цената на всичко да го задържи при себе си и понеже всичко във връзката е изчерпано започва с децата и вменяването на чувство за вина. От там при раздялата започват панаирите,в резултат на което страдат децата,но това вече не се отчита.....
Разведена съм от 3 години,БНД си има приятелка. Детето ми не е лишено от нищо,няма свиждания,няма ограничения в срещите,излизаме тримата,вечеряме,по празници сме заедно,да кажем,че си останахме приятели.Преглътнахме нараненото си его,заровихме томахавките и детето ми,въпреки,че е дете на разведени е спокойно и щастливо.На  "Другите" също им е обеснено,че това е територия и модел,в който на тях не им и позволено да навлизат и могат само да го приемат.
Повярвайте,ако не е таз "друга"в следващ момент ще се появи друга "друга".В този страх ли предпочитате да живеете "в името на детето"....?



        newsm10 Заставам зад тези думи, много точно е казано.

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
С оглед последните няколко поста - на Патриция, Ивето, Мис Блонди, па и защото понамесихме Светите книги:

"Не давайте светинята на псетата, и не хвърляйте бисера пред свинете, за да не го стъпчат с краката си, и като се обърнат, да ви разкъсат"...

Или по-просто казано: ако някой не ще да разбере нещо си, колкото и да му го обясняваш, файда - йок.

# 143
Факт: 1 - Другата пусна темата, избяга и се скри, та от срам сега и носа си не може да покаже.
 JoyФакт:2 - Някъде в СК пишеше, че семейните отношения са неприкосновени и никой няма право да се намества в тях. Та, във връзка с това, въпрос към Другата: Момее, ти като знаеш , че този човек е семеен и най-вече че има дете, къде си тръгнала да му ровиш в живота и да объркваш животите на още двама - трима души от едно семейство, все още съществуващо и функциониращо независимо от трудностите в живота (всеки ги има)?????
Факт:3 Както писах вече, дали ако е толкова влюбен в теб ще те остави сама в 21 часа , та от скука да пускаш разни хвалебствени теми от розови сънища и приказки, действието което се разиграва само в твоето съзнание. На, дали??
Така че, я си кажи истината??  Май, мъжлето си седи още при семейството си ,а ти се чудиш как да го отмъкнеш. newsm78 newsm78
Хайде спри се малко  Stop
Намери си свободен мъж, та да ти угажда на капризите и излиянията ти.
Но уви, те и свободните не търсят жени с характеристики като твоите, а търсят стабилно жени дето да им гледат децата.

# 144
  • Мнения: 451
slmkj Shockedсамо това мога да кажа.

# 145
patricia_p  - Дааааа, няма какво да се каже друго   bouquet

# 146
  • Мнения: 1 959
Темата е толкова безсмислена. И продължава в същия дух.
То жените, които уж са от едната страна на барикадата-се изпоядоха,
пък какво остава за законната-другата, бивша-настояща...
Хората имат раличен праг на болка, чувствителност, търпимост..
Боклукът за една е любовта на живота за друга..
Любовта и родителството за различните хора имат различни измерения..

Другата ми беше даже симпатична, до момента в който триумфира тук, че вече не била другата, а настоящата..
Ок, добре, но дори и на война се оказва някакво уважение към победения.
Развя златни гащи тук, показа колко злобни, дребнави и сами са си виновни бившите съпруги.
Така да е.
Само че забрави едно нещо-и тях ги боли, и те срадат..
Живей си щастливо живота и не бъркай в раните на хората  Peace

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Някъде в СК пишеше, че семейните отношения са неприкосновени и никой няма право да се намества в тях... .

Четох, четох Семейния кодекс... Пък и сравнително добра оценка имам по тази дисциплина... Ми никъде не видях таквоз нещо да пише newsm78 Има принцип за зачитане на личността и равноправие, но едва ли това имаш предвид...
Би ли цитирала точния член и алинея, че ми е много важно - следващия път като реша да се развеждам, да се позова на тях?

Личният живот е неприкосновен - това пък го пише в Конституцията. И тъй като тя е върховен закон за страната и другите закони нямат право да й противоречат, ще рече, че един мъж га си хване лИбовница, жената няма право да му се бърка Naughty
Обратното също важи... Mr. Green

# 148
  • Мнения: 613
Темата е толкова безсмислена. И продължава в същия дух......

zlatnata tolumba (не исках да цитирам целия ти пост, за да не товаря темата), но  Peace (съгласна съм и аз)

Темата, по начало е замислена като провокативна.

Подходът на авторката можеше да е съвсем различен. Никой не е безгрешен.

Но, тогава мига на "триумфа" , за който пишеш, нямаше да е толкова кулминационен, идеята за непогрешимост и значимост щеше да се поразклати и......пикантността щеше да се изпари във въздуха  Rolling Eyes










Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 16:40 от Зукини

# 149
  • Мнения: 1
Нито съм се затрила, нито съм се скрила- просто нямам достатъчно свободно време да вися на компа постоянно.  Wink
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.
На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace

Нещо май, пак послъга. Като не си сама вечер и си с него, защо тогава си пуснала поста в
Цитат
Понеделник, 01 Юни 2009, 21:07
. Ами извинявай, ама по този вечерен час си пием ракията на масата защото сме били двамата. А пък ти май гледаш да убиваш време, защото скучаеш и си в очакване дали ще звънне или няма, докато е при жена си.
Що се отнася до вината. Потърси я ти първо в себе си. Ти що се бъркаш в живота на хората????
А за кафето , благодаря. С характеристиките които сама си си ги направила, едва ли някой ще има желанието да пйне кайвенце с теб.
За снимките - ами нали си велика, че ТРЕТА като тебе няма. Дай да те видим. Па белкем поне фасадата да ти е добре, ако не акъла...

леле колко си злобна... пожелавам ти дълъг и щастлив живот ...

# 150
zig.zag - злоба ням, има съжаление към такива велики същества, защото днеска може да са на върха , а утре да са по дупе на пода. Това което искам да кажа e, че човек не знае какво го очаква в утрешния ден. А ние които вече сме преминала през бодливата пътека, сме придобили опита и инстинкта да се предпазим и съхраним,  за да не се набодем от ново. Изказвания и теми като тази, са доста елементарни и сами по себе си говорят за хората които ги публикуват.
Tintina - възможно е и да бъркам закона на който се позовавам. Но, със сигурност мога да твърдя, че една такава Друга си изпати много от бившата. Другата беше осъдена за намеса в личния живот и за причинени не имуществени щети на бившата и детето и. Сумата която Другата даде на Бившата за причинените вреди, не беше никак малка. Така, че Други като Другата, мислете къде сядате и къде се бъркате. (Последното беше съвет).  bouquet

# 151
П.С
Някой от законите на Мърфи:
Закони за взаимоотношенията.
--------------------------------------------------------------------------------

1. Ергенството не е наследствено.
2. Вероятността млад мъж да срещне дамата на своите мечти се увеличава в геометрична прогресия,когато той е в компанията на:
1) друго момиче, 2)жена си,3)по-красив и по-богат приятел,4)! тъщата !
3. Произведението на красотата и ума е константа.
4. Красивите жени поумняват поради честите си контакти с умни мъже.
5. Грозните мъже оглупяват поради тичането подир красиви жени.
6. Всичко хубаво в живота е или незаконно,или неморално,или води до затлъстяване.

7. Можете да лъжете всички хора за известно време и някои хора през цялото време,но не можете всички винаги.
8. Количеството зло във всяка система е постоянна величина.
9. Нациите и хората започват да действат разумно едва след като са изчерпали всички други възможности
.
10. Количеството интелект на планетата е константа,а населението расте.
11. Никой не му пука,докато не го запукат.
12. Всеки трябва да вярва в нещо - аз вярвам в следващата водка.
13. Приятелите идват и си отиват,а враговете се натрупват.
14. За да си спечелите враг,направете услуга някому.

Законите на Мърфи за любовта

1. Винаги взимат добрите.
2. Ако някой не го вземат,има причина.(поправка на №1)

3. Колкото някой е по- хубав,толкова по далече е.
4. Акъл Х красота Х достъпност = постоянство и вярност.
5. С пари любов не се купува,но можеш да се пазариш.
6. Най-хубавите неща в света са свободен живот и стойността на всеки лев от него.
7. Най-милото действие си има не чак толкова мило противодействие.
8. Ако изглежда твърде хубаво, за да е истина,сигурно е.
9. Колкото е по- красива жената,която те обича,толкова по-лесно ще я напуснеш без никакви по-сериозни чувства.
10. Нищо не се подобрява с възрастта.
11. Няма значение колко пъти си го правил,когато ти предлагат действай,защото никъде и никога не е същото.
12. Сексът няма калории.
13. Сексът отнема малко време,но причинява много беди.
14. Сексът се лекува с повече секс.
15. Сексът е 50% от това което имаш и 50% от това което хората си мислят,че имаш.
16. Никакъв секс с някой от същия офис.
17. Сексът е като снега;никога не знаеш колко сантиметра ще бъде,нито колко дълго ще продължи.
18. Мъж в къща е по-добре ,от отколкото двама на улицата.
19. Ако ги хванеш за топките,сърцата и акълите им ще те последват.
20. Девствеността е лечима болест.
21. Когато жената се научи да разбира мъжът си,тя спира да го слуша.
22. Никога не спи с някой по-луд от теб.
23. Сексът е мръсен само, ако е правен правилно.
24. Винаги се случва в грешното време от месеца.
25. Най-добрия начин да държиш мъж е в твоите ръце.
26. Когато е тъмно,всички жени са красиви.
27. Посей дивите си семена събота вечер,а в неделя се моли за лоша реколта.
28. Колкото по-млад(млада)толкова по-добре.
29. Играта на любов никога не се отменя,заради тъмнината.
30. Не беше ябълката на дървото,а двете на земята,които причиниха бедата в градината.
31. Сексът се разграничава между срамежливи и грозни.
32. Преди да намериш твоя принц,трябва да целунеш доста жаби.
33. Може да има по-хубави неща от секса,може да има и по-лоши от него,но няма нищо друго като него.
34. Любовта е дупка в сърцето.
35. Любовта е предмет на химията,а сексът е предмет на физиката.
36. Прави го само с най-добрите.
37. Не можеш да имаш бебе след един месец като минеш девет жени.
38. Любовта е триумф на въображението над интелигентността.
39. По-добре да си обичал някой преди,отколкото никой никога.
40. Никога не лягай с жена,която има повече проблеми от теб.
41. Никога не се карай с изморена или отпочинала жена.
42. Въздържай се от вино,жени и песни,най-вече от песни.
43. Жената никога не забравя мъжа,който е можела да има,а мъжа-жената,която не е могъл да има.
44. Няма значение колко е дълга магическата пръчка,а по-важна е магията в нея.
45. По-добре е да си разглеждан,отколкото незабелязан.
46. Никога не казвай "не".
47. Мъжът може да бъде щастлив с всяка жена,докато не я заобича.
48. Красотата е повърхностна,грозотата отива чак до кокъла.
49. Любовта идва на струи.
50. Светът не се върти на ос.
51. Сексът е една от деветте причини за прераждането,другите осем нямат значение.
52. Усмихвай се - това кара хората да се чудят какво мислиш.
53. Не го прави,ако не можеш да го поддържаш.
54. Няма разлика между тъп и умен мъж,когато са влюбени.
55. Любовта е заблуда,чрез която различаваме една жена от друга.
56. "Това няма да боли,обещавам."




# 152
  • Мнения: 18
Пфффф тези предни (2) поста ме разсмяха доста...можеш вицове да пишеш само, друго не ти се отдава май...Само не разбирам какво общо има Мърфи със СК?!?

Tintina - възможно е и да бъркам закона на който се позовавам. Но, със сигурност мога да твърдя, че една такава Друга си изпати много от бившата. Другата беше осъдена за намеса в личния живот и за причинени не имуществени щети на бившата и детето и. Сумата която Другата даде на Бившата за причинените вреди, не беше никак малка. Така, че Други като Другата, мислете къде сядате и къде се бъркате. (Последното беше съвет).  bouquet

Това заплаха ли е срещу "другите"? Хора, които пристъпват към такива "техники" за заплахи нямат никакво достойнство - пък най-малкото и не разбират кога се излагат с простотиите си. Поне вземи да ни покажеш истински доказателства за това дето говориш, а не ми "цитирай" Мърфи; Вместо Мърфи бих ти препоръчала литература за само-терапия.

По темата: "другата" се чувства "другата", когато знае (или поне дълбоко се съмнява), че тя е просто това...Само ти можеш да решиш дали ще си "другата" или не. Относно това, че хората гледат с други очи върху "другите" е въпрос на социално виждане и на моралните норми, които се предават от поколение на поколение. За мен няма "бивши", "настоящи", "други", и тем-подобни - всеки си има име.

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 10:05 от localgal

# 153
  • Мнения: 515
 localgal,мисля ,че slmkj се е опитала да излезе с чувство за хумор от темета,не е нужно да и предлагаш литература за само-терапия.
Тя ти го е казала перфектно "А ние които вече сме преминала през бодливата пътека, сме придобили опита и инстинкта да се предпазим и съхраним,  за да не се набодем от ново."
   Аз мисля ,че за да пусне "другата" тази тема ,тя е такава и се чувства такава в очите на всички.
  Какво лошо има в моралните норми,аз докато бях женена съм имала доста поводи да се подхлъзна и нито венъж не го направих именно заради тези морални норми,заради дома си,заради семейството си ,заради децаат и най-накрая заради бившия.
А колкото до имената  и как ще я наричате е въпрос на личен избор,чувала съм и доста по страховити имена за такива като нея(между другото ,това също е въпрос на възпитание и морал)
Аз го казах и пак ще го кажа,тези "други"се страхуват именно от това да не са поредни,а още по големия им страх е да не ги зарежат заради бившата и децатаи да се върне при тях.
Но инъче няма лошо да има и такива като тях ,така разбираме какъв човек имаме до себе си и дали си заслужава да сме с него  Joy

# 154
  • Мнения: 18
Не разбирам какво общо има това с това дето аз писах...моля за обяснение.   bouquet
Тя ти го е казала перфектно "А ние които вече сме преминала през бодливата пътека, сме придобили опита и инстинкта да се предпазим и съхраним,  за да не се набодем от ново."

Няма нищо лошо в моралните норми, но те са различни за всички и се определят от възпитанието на човек. Относно кой как ги нарича "другите" точно това исках да кажа - личен избор! Peace

# 155
  • Мнения: 1 280
...
Аз го казах и пак ще го кажа,тези "други"се страхуват именно от това да не са поредни,а още по големия им страх е да не ги зарежат заради бившата и децата и да се върне при тях.



     Ейй ама много сте запознати с чувствата и мислите на "Другите". От къде знаеш от какво се страхуват? Големи глупости прочетох в тази тема и мнооого злоба се изля. Чак и осъдени любовници се извадиха от някъде  ooooh!  
      pro77 нищо лично  Peace Цитирам теб, защото е последния пост, но нямам само теб в предвид.

    

По темата: "другата" се чувства "другата", когато знае (или поне дълбоко се съмнява), че тя е просто това...Само ти можеш да решиш дали ще си "другата" или не. Относно това, че хората гледат с други очи върху "другите" е въпрос на социално виждане и на моралните норми, които се предават от поколение на поколение. За мен няма "бивши", "настоящи", "други", и тем-подобни - всеки си има име.


       Това е най-смислено от написаното до тук  Peace

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Чак и осъдени любовници се извадиха от някъде  ooooh! 
 

Как отнякъде бре, от Законите на Мърфи Laughing

localgal,мисля ,че slmkj се е опитала да излезе с чувство за хумор от темета,не е нужно да и предлагаш литература за само-терапия.
Тя ти го е казала перфектно "А ние които вече сме преминала през бодливата пътека, сме придобили опита и инстинкта да се предпазим и съхраним,  за да не се набодем от ново."
 


Аз бих препоръчала друга литература - например "Кратки уроци по българска граматика".
А относно темата за набождането бих препоръчала "Славеят и розата" на Оскар Уайлд и "Птиците умират сами"...

# 157
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
омръзна ми от празнословия
когато някой иска да е нещо - да си бъде
ама моля нека НЕ СЕ ПРАВИ НА ЖЕРТВА
аз като съм решила да бъда това или онова - не рева после колко ми тжи МОЕТО си решение

другата не ми пречи и няма да ми пречи - но да издигам статуса й в нещо дто е видиш ли едва ли не непорочно и свято...
айде не на мене тия филми!
чуждото е чуждо, съумишленици и съучастници в дадено престъпление - са също с вина...
хората са решили, че за да зачетат правото и свободата на воля - няма да съдят един друг в истински съд за това, че някой е лъгал и че друг му  помогнал, и за това до колко мъжа в този трийгйлник е бил подтикнат /видиш ли/ да изневери /а не да си тръгне/
решили са да оставят това на обществото, на нашат съвест и нашите морални норми...
и да ми разпрлавяте колко е ОСТАРЯЛО да се счита любовницата за курва - ми не е остаряло
не и в моит очи
всеки има право да спи с когото си иска, но след като ЗНАЕШ, че другия е обвързан - ми като си толкова морална и добра и не искаш нищо от живота му - почакай го да си уреди живота преди да се търкаляш с него!
след като двама души умишлено е с пълното съзнание на това което правят, го правят - да не ми се поднасят оправдания как някой друг видиш ли ги бил склонил едва ли не към това деяние!

и последно - другата,  конкретно в твоя случай аз лично виждам преимущество, което н мога да подмина - бързо сте се ориентирали и мъжа е предприел някакви стъпки
явно теб те гложди положенито в което си...е скоро няма да си в тази позция...
а когато си в другата повярвай ще ти остане само едно притеснение - до колко твоя случай може да се повтори огледално...
трябва да си луд, за да нямаш такива притеснение...или ще станеш от онея тъпи овце - личната жена, дето си мисли, че тя е вся и все и няма други и....тогава още по-лесно ще се появи нова звезда дето ще му дава една неземна любов...
повярвай когато имаш човек до сбе си който някога е излъгал било теб или заради теб...винаги ще си мислиш дали и теб не лъже
но! като живеща с това вече доста години и то не лошо - преглъща се...преживява се....
успех и бъди по-смела - като си имала смелост да лгнеш с обвързан, имай смелост да влезнеш тук поне като регистрирана, а не анонимно...човек трябва да има достойнство да понася последиците от делата си...

# 158
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
и да ми разпрлавяте колко е ОСТАРЯЛО да се счита любовницата за курва - ми не е остаряло
не и в моит очи


catnadeen , почему любовниц обижаеш?

Нещо не кореспондира с подписа ти:

"СЧАСТЬЕ ДЛЯ ВСЕХ, ДАРОМ, И ПУСТЬ НИКТО НЕ УЙДЕТ ОБИЖЕННЫЙ"

Много двоен стандарт, много двоен... ooooh!

# 159
  • София
  • Мнения: 985
и да ми разпрлавяте колко е ОСТАРЯЛО да се счита любовницата за курва - ми не е остаряло
не и в моит очи


catnadeen , почему любовниц обижаеш?

Нещо не кореспондира с подписа ти:

"СЧАСТЬЕ ДЛЯ ВСЕХ, ДАРОМ, И ПУСТЬ НИКТО НЕ УЙДЕТ ОБИЖЕННЫЙ"

Много двоен стандарт, много двоен... ooooh!


А ти пък не се спря в цялата тема.
Следя темата и постингите на catnadeen са едни от най-смислените и пълни със съдържание. Поздравявам я за което.  bouquet

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
и да ми разпрлавяте колко е ОСТАРЯЛО да се счита любовницата за курва - ми не е остаряло
не и в моит очи


catnadeen , почему любовниц обижаеш?

Нещо не кореспондира с подписа ти:

"СЧАСТЬЕ ДЛЯ ВСЕХ, ДАРОМ, И ПУСТЬ НИКТО НЕ УЙДЕТ ОБИЖЕННЫЙ"

Много двоен стандарт, много двоен... ooooh!


А ти пък не се спря в цялата тема.
Следя темата и постингите на catnadeen са едни от най-смислените и пълни със съдържание. Поздравявам я за което.  bouquet



Рози, абсолютно съм съгласна с основателната ти забележка. Не знам как не се усетих, направо ме е срам от себе си, ама много  Embarassed. Туй ще да е, че кака Пена от третия етаж, дето силно цъка с език, когато разбере за извънбрачните връзки на целия вход, днес е на село и копа, та нямам с кого да общувам. Най-официално се спирам и декларирам следното: всички любовници са курви, всички цигани крадат, мъжете са по-умни от жените, а от мастурбацията се полудява.Даже ще си го туря вместо подпис  Laughing

# 161
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тини, много си заблудена в своята "добродететелност" към ВСИЧКИ...
желая ти от сърц да останеш непредубедена идеалистка още дълги години...ако си такава...
и моля не извличай изрази от контекста на казаното...казано е в друг смисъл на този, който се опитваш да вложиш и само свързано с другите ми мисли се схваща...ма явно ти не искаш или не можеш да го разберш...
и в драва случая аз лично за себ си виждам, че е безсмислно да те убеждавам - или си в позиция да изисква от теб защитата на тезите ти или спориш от спортменска страст...
лично за себ си от писанията ти видях, че и представа нямаш какво е да си в триъгълника...освен ако си оная другата...
но каквато и да си спри да манипулираш изказванията на хората...явно нямаш свое мнение само се заяждаш с другите...твоя лична теза аз не видях ясно изказана....само забележки по чуждите....

# 162
  • Мнения: 451
....ма явно ти не искаш или не можеш да го разберш...
и в драва случая аз лично за себ си виждам, че е безсмислно да те убеждавам - или си в позиция да изисква от теб защитата на тезите ти или спориш от спортменска страст...
лично за себ си от писанията ти видях, че и представа нямаш какво е да си в триъгълника...освен ако си оная другата...
но каквато и да си спри да манипулираш изказванията на хората...явно нямаш свое мнение само се заяждаш с другите...твоя лична теза аз не видях ясно изказана....само забележки по чуждите....

Чудно защо всяко по-различно мнение от "общоприетото" трябва да се отхвърли? Толкова ли е трудно за някои да си признаят,че не им е виновен за нещо си някой друг,а самите те или да го кажем просто така е било писано ? Непременно ли трябва да се хвърлят камъни по някй/някоя,за да може изоставения субект да спи спокойно?
Не сте ли учили в училище за повод и причина ?? Е, "Другата" е повода,причината/те са между мъжа и жената.
Заяждане не видях аз,ако не се квалифицира като такова мнение "неосъждащо Другата" newsm78
С риск Тинтина да ми се разсърди ще разясня,че не в триъгълник,а в шестоъгълник е вкарвана тя Mr. Green

Дори и пързалка темата е вечна и стара и интересна.Защото "Други" е имало,има и ще има.И защото никой не е застрахован да попадне от другата страна на бариерата.Това ,че част от вас са изоставени заради друга,не ги предпазва от един бъдещ момент,в който те могат да станат такива. Ако се направи и демографски анализ на количеството читави мъже и съответното им количество жени,таз вероятност се увеличава в геометрична прогресия.Пък и нали знаете приказката "никога не е късно да станеш за резил" Mr. Green

# 163
Пфффф тези предни (2) поста ме разсмяха доста...можеш вицове да пишеш само, друго не ти се отдава май...Само не разбирам какво общо има Мърфи със СК?!?

Tintina - възможно е и да бъркам закона на който се позовавам. Но, със сигурност мога да твърдя, че една такава Друга си изпати много от бившата. Другата беше осъдена за намеса в личния живот и за причинени не имуществени щети на бившата и детето и. Сумата която Другата даде на Бившата за причинените вреди, не беше никак малка. Така, че Други като Другата, мислете къде сядате и къде се бъркате. (Последното беше съвет).  bouquet

Това заплаха ли е срещу "другите"? Хора, които пристъпват към такива "техники" за заплахи нямат никакво достойнство - пък най-малкото и не разбират кога се излагат с простотиите си. Поне вземи да ни покажеш истински доказателства за това дето говориш, а не ми "цитирай" Мърфи; Вместо Мърфи бих ти препоръчала литература за само-терапия.

По темата: "другата" се чувства "другата", когато знае (или поне дълбоко се съмнява), че тя е просто това...Само ти можеш да решиш дали ще си "другата" или не. Относно това, че хората гледат с други очи върху "другите" е въпрос на социално виждане и на моралните норми, които се предават от поколение на поколение. За мен няма "бивши", "настоящи", "други", и тем-подобни - всеки си има име.
localgal - Заплаха ли   newsm78, това си е реален случай. Доказателствата не съм длъжна да ти ги давам. Можеш сама да си ги издириш някъде из решенията публикувани в нет пространството от РС в България. Е, щом мислиш че един закон може да бъде простотия пък макар и на Мърфи, то ясно за каква интелигентност говорим. Но, всеки отговаря за себе си....Да, именно - всеки може да реши дали ще е другата, и именно тук става въпрос за морални норми и социално виждане. Да всеки си има име, а другата е аноним зад който се крие именно това име което дадено на човек, който от своя страна се опасява да се разкрие и да се нарече с истинското си име. По принцип такива теми са винаги послание към даден човек, а не изцяло към всички. Именно в нет пространството се правят целенасочени опити да се улови рибата, чрез които да се даде сигнал на отсрещната страна, като по този начин се цели едно: САМОИЗТЪКВАНЕ, вижте ме коя съм, или мила мъжа ти ти изневерява с мен. Един средно интелигентен човек едва ли би разпространявал личния си живот и взаимоотношенията си с (любовната си )половинка в нета., както и дева ли би бил камбаните за да го разбере цяла България.
pro77 - права си. на истина се опитах да вмъкна малко хумор за да се разведри обстановката, макар че тези закони както са хумористични, така и са полезни.

# 164
П.С - току що обърнах в ДиС. Има една много сходна тема показана в друга светлини на (Струва ли си да дебнем коя е другата, ако вече знаем, че я има? . Дали авторите на тези две теми не са едни и същи newsm78

# 165
  • София
  • Мнения: 221
Здравейте, може би ще разлая кучетата...но ми се ще да ви разкажа нещо.Далеч съм от мисълта да хвърлям сол в раните ви...но и мен ме боли!
Аз съм тази в която се влюби женен мъж / и макар бракът му да не беше дълъг, много преди мен беше изпразнен от смисъл/.
Аз съм и тази , която го заобича без да иска нищо в замяна.
Аз съм тази,която му даде живот без да ограби неговия.
Е, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е отнела.
Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.
Защо аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме? Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!

Това с изпразнения смисъл много ми  харесва Една приятелка имаше връзка със женен мъж с изпразнен от съдържание брак, не спял миличкия с жена сиот 5г, докато   тя не видя  пакет  памперси и  столче за  кола, в багажника на колата му Grinning
Тъпите мъгже от памтивека  разправят така, че сърцето им е при любовницата, само тялом при жена си Joyна теб като ти харесва вярвай му Grinning

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
Мисля, че съвсем излишно се конфронтирате.
Не "другата" ми се е клела във вярност и любов, не тя е длъжна да мисли за децата ми, дали ще пострадат или има какво да ядат. Всеки си има морална и ценностна система, която в никакъв случай не трябва да съвпада с масовата или с тази на някой друг. Така че морален или неморален са много размити и относителни понятия. Ако аз за себе си съм решила, че няма да се намесвам в незавършени отношения в дадена двойка, то не е защото ще ме обяват публично за курва или пък, защото ме е страх от хорското мнение.
На всички ви е кристално ясно, че ако не е тази друга, ще е друга друга. Ако някоя жена си е наложила спирачка, друга ще прояви по-голям егоизъм и с право ще си каже, че на първо място би трябвало да мисли за себе си. 
Истината е, че вкарвайки се в такъв триъгълник малко или много си усложняваш живота и търпиш негативите от практическия  разпад на едно друго семейство.
За протокола (защото не знам колко ме помните) - разведох се заради друга, която се появи докато бях бременна в 7 месец с второто дете.

# 167
  • София
  • Мнения: 985
Не сте ли учили в училище за повод и причина ?? Е, "Другата" е повода,причината/те са между мъжа и жената.

Принципно си права да търсиш причинно-следствена връзка. Смятам, че всеки такъв случай си има своята конкретика и е малко лекомислено всички да се слагат под общ знаменател. В голяма част от случаите обаче, причината е Другата и следствието е раздялата на семейството. Има жени, които не се спират от нищо за да омаят въпросният мъж( в никакъв случай не желая да го оневинявам).

# 168
  • Мнения: 1 280
... В голяма част от случаите обаче, причината е Другата и следствието е раздялата на семейството. Има жени, които не се спират от нищо за да омаят въпросният мъж( в никакъв случай не желая да го оневинявам).


     Причината не е "Другата", причината е "Той".

# 169
  • Мнения: 18
localgal - Заплаха ли   newsm78, това си е реален случай. Доказателствата не съм длъжна да ти ги давам. Можеш сама да си ги издириш някъде из решенията публикувани в нет пространството от РС в България.
Първо мила само защото е написано в някой форум в БГ PC пространството далеч не значи че е истина - държавен вестник и съдийско решение мога да приема само като доказателство; мисля, че всички хора завършили и само първи клас го знаят това. Кога пък казах, че закона на Мърфи е простотия не знам ?!? Закона на Мърфи не е простотия, а ти се излагаш с простотии, които нямат нищо общо в случая. Прочела била някъде, че някоя си била осъдена и пишем да внесем смут в темата...поне пиши с профил за да те видим от къде си толкова компетентна.

Относно това, че пък си се набола веднъж та сега си много предпазлива и не може нищо да ти случи вече - мога да попитам само: Защо не се пази и преди това, за да не се набодеш...след като четеш Мърфи, знаеш и Скот, който е казал, че: "Когато нещата изглеждат добре — бъдете нащрек. Те неминуемо ще се влошат." Да не говорим, че Мърфи е казал: "Всичко, което може да се развали, се разваля." Ти 'що не ги послуша едно време преди да се набодеш, а ни ги цитираш пост-фактум?

Обратно в темата: Много съм съгласна с ивето и с иланг-иланг..."другата" на мен не ми е виновна (не съм се женила за нея), ако мъжът се е поддал - проблема е в него. Животът ни поднася много изкушения, ако се залисваме по всяко няма да имаме морални норми и сега няма да пишем глупости във форума.

# 170
  • Мнения: 816
За да внеса малко поетизъм и ведрост в темата, ще я пооспамя с този хубав сонет на Шекспир.
 сонет 116
"Не! Бракът между чисти умове
препятствия не бива да познава.
Погрешно любовта се тъй зове,
щом на промени се поддава.
О,не,маяк е тя,висок и як,
незнаещ страх пред бясната природа,
звезда е тя на бродника моряк,
със точна висота на небосвода.
Такава тя е в мене.И макар
да ни бразди челата и страните,
не може да я спре Косачът стар
да трае до завършека на дните.

Не е, ли тъй,не съм за нея пял
и любещи светът не е видял!




# 171
  • Мнения: 14
Не съм много по темата, ама нашата "Другата" я разкараха.
Нищо че си беше наредила гелчето за измиване в банята и хавлийката на мястото на моята.
Сега е ред на средващата...

# 172
localgal - Заплаха ли   newsm78, това си е реален случай. Доказателствата не съм длъжна да ти ги давам. Можеш сама да си ги издириш някъде из решенията публикувани в нет пространството от РС в България.
Първо мила само защото е написано в някой форум в БГ PC пространството далеч не значи че е истина - държавен вестник и съдийско решение мога да приема само като доказателство; мисля, че всички хора завършили и само първи клас го знаят това. Кога пък казах, че закона на Мърфи е простотия не знам ?!? Закона на Мърфи не е простотия, а ти се излагаш с простотии, които нямат нищо общо в случая. Прочела била някъде, че някоя си била осъдена и пишем да внесем смут в темата...поне пиши с профил за да те видим от къде си толкова компетентна.

Относно това, че пък си се набола веднъж та сега си много предпазлива и не може нищо да ти случи вече - мога да попитам само: Защо не се пази и преди това, за да не се набодеш...след като четеш Мърфи, знаеш и Скот, който е казал, че: "Когато нещата изглеждат добре — бъдете нащрек. Те неминуемо ще се влошат." Да не говорим, че Мърфи е казал: "Всичко, което може да се развали, се разваля." Ти 'що не ги послуша едно време преди да се набодеш, а ни ги цитираш пост-фактум?

Обратно в темата: Много съм съгласна с ивето и с иланг-иланг..."другата" на мен не ми е виновна (не съм се женила за нея), ако мъжът се е поддал - проблема е в него. Животът ни поднася много изкушения, ако се залисваме по всяко няма да имаме морални норми и сега няма да пишем глупости във форума.
Тъй като гледам и ти от скоро пишеш. Само 15 публикации и то само в тази тема. Което ме навява само на една мисъл, че Другата и ти сте едни и същи личности. А когато видиш мнение по различно от твоето, веднага почваш да съскаш, защото те попарва като вряла вода. А за набождането гаранция-Франция. Застрахован няма никой. Не си се женила за нея, а ма тя то гушна мъжлето(до колкото разбирам от думите ти). Остава сега и кафе да им сервираш сутрин за закуска  Joy Joy. Що се отнася за законите: Цитирам ги за да се позасмееш малко. Ама то защото си забучила глава в пясъка, не можеш да усетиш хумора. Поотпусни малко, позабавлявай се, поразходи се да ти отпочине мозъчето. Пък тогава пак седни пред компа. Белким видиш нещата в смехотворната им форма.  bouquet

# 173
  • Мнения: 1 280
slmkj нищо лично, но в цялата тема по-съскащи и злобни постове от твоите няма. И всички са отправени директно към авторката. А темата отдавна стана ясно, че е провокация. Чешем си клавиатурите, защото както някой вече каза Други е имало, има и ще има. Та интересно дали пък ти не си авторката  Thinking

За да внеса малко поетизъм и ведрост в темата, ще я пооспамя с този хубав сонет на Шекспир.
 сонет 116
"Не! Бракът между чисти умове
препятствия не бива да познава.
Погрешно любовта се тъй зове,
щом на промени се поддава.
.....




      Отличен спам  Peace

       И ми се струва, че темата вече е за ключ  newsm78

# 174
  • Мнения: 6 441
Кой кум,кой сват,ха познайте коя е авторката на темата,подвизаващо се под други никове!  hahaha

# 175
slmkj нищо лично, но в цялата тема по-съскащи и злобни постове от твоите няма. И всички са отправени директно към авторката. А темата отдавна стана ясно, че е провокация. Чешем си клавиатурите, защото както някой вече каза Други е имало, има и ще има. Та интересно дали пък ти не си авторката  Thinking

За да внеса малко поетизъм и ведрост в темата, ще я пооспамя с този хубав сонет на Шекспир.
 сонет 116
"Не! Бракът между чисти умове
препятствия не бива да познава.
Погрешно любовта се тъй зове,
щом на промени се поддава.
.....




      Отличен спам  Peace

       И ми се струва, че темата вече е за ключ  newsm78
Цитат
Та интересно дали пък ти не си авторката  
-  Всеки има право да си мисли каквото си иска, а аз имам правото да мълча до доказване на противното  Joy Хубаво е първо да прочетеш цялата тема, та тогава може би ще ти стане ясно. ( Това беше в кръга на шегата).
П.С. - Явно си много нервна тази вечер. Ще ти дам същия съвет като на  localgal с едно допълнение, ако нямаш възможност да ги изпълниш, блъскай във възглавниците, и като се на бесуваш пак седни пред компа - лошо няма бе жена, помага.  bouquet
Хей,  Grinning iveto_ ,localgal , споко бе жени, недейте така, много нерви трошите за виртуала. Laughing

# 176
  • Мнения: 18
Оффф как не се умори да правиш спекулации, за да си забавляваш малкото количество сиво вещество? Явно имаш доста комплекси и нямаш къде другаде да си ги избиваш. Да си жива и здрава и да продължаваш да ни караш да се смеем!  hahaha

# 177
  • Мнения: 5 299


       И ми се струва, че темата вече е за ключ  newsm78
Много си права... Wink

Общи условия

Активация на акаунт