дуфастон-пил ли го е някой

  • 12 185
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
ходих в медицински център технобиос мислех че имам ПКЯ тъй като имам симптомите но след ехографски преглед се установи че нямам кисти по яйчниците според доктора невъзможността ми да забременявам се дължи на това че съм имала повече мъжки хормони как го установи без изследване незнам предписа ми дуфастон и фолиева киселина някоя от вас пила ли го е това нещо има ли някакви странични ефекти в рецептата пише да се пие след 11-ти ден на МЦ но вчера като бях на прегледа ми беше 13-ти ден днес т,е, на 14-тия ден почнах да го пия може ли да ми се обърка цикъла този дуфастон има ли странични ефекти-

# 1
  • Мнения: 4 324
Дуфастона е прогестеронов препарат и ако нямаш доказана нужда от него не е добре да се приема.
Прогестерона се изследва на 7-ми ден след доказана овулация.
За съжаление често докторите назначават дуфастон ей така за всеки случай.
По-добре постеи лекар, който ще кара всичко ред по ред, а не да гадае кои хормони са ти в повече.
Успех!

# 2
  • Мнения: 191
Аз имах кисти на яйчниците и пиех дуфастон,изчистих се за 2-3 месеца и забременях от първия път,при мен не е имало странични ефекти и няма как да ти се наруши цикъла тъй като след спиране на приема му след 2-3 дена ти идва нормална менструация

# 3
  • Мнения: 195
назначиха ми да пия по две на ден за 15 дни и трябва да го свърша на 29-ти ден а попринцип цикъла ми е на 30 32 дни

# 4
  • Мнения: 191
ммм 15 дни ми се виждат множко,аз го пиех от 14-я ден на цикъла за 10 дни по 2 хапчета,питай лекаря си защо ти го е назначил за 15 дни,то при теб е друга причината де ама.......ако нещо се съмняваш в лекаря-сменяй го  Peace

# 5
  • Мнения: 195
то да ти кажа честно незнам какво да мисля за тия ликари ходих в клиниката на д-р щерев там партниора ми си направи спермограмата и лекарката от там ме посъветва да си направя лапароскопия щом от 4 г, не мога да забременея ходих и в 10 дкц и там веднага към същото ме насочиха а този последния как реши че са ми в повече мъжките хормони само той си знаече съм многоокосмена сигурно по това съди

# 6
  • Мнения: 191
Ами доста от момичетата във форума са споделяли че са прибягвали към лапароскопията поради тази причина,пък и 4 г. са доста,не се чуди а взимай мерки  Peace ,и аз съм минала през лапарото ама по друга причина,поне се установи че нямам проблеми,а имаш ли овулация следиш ли я или?

# 7
  • Мнения: 195
при ехографския преглед лекаря видя фоликул но каза че още не се е пукнал препоръча ми да си взема овулационен тест утре ще си купя защото той ми каза че моята овулация е към 16-ти ден от МЦ а знаеш ли къде мога да си направя хормонални изследвания и горе долу колко струват тук във форума прочетох че можело и с направление от личния лекар

# 8
  • Мнения: 191
За София немога да те посъветвам,но знам че изследванията са около 15-20лв. на хормон,ако искаш питай момичетата в седмичната тема,но повечето препоръчват клинака Щерев,Майчин дом,Токуда и т.н ...всеки е с различни впечатления

 ето ти линк към клиника в плевен,да се ориентираш кое колко струва
http://www.avismedica.com/prices/clinichna.htm
http://www.avismedica.com/prices/ag_neonatologia.htm
 цените важат за неосигурени,ако имаш осигуровки плащаш доста по-малко  Peace

# 9
  • Мнения: 3 294
Здравей , относно въпроса ти за дуфастона , според мен този лекар ти го е изписал направо на сляпо . Моят съвет е да не го пиеш , след като нямаш нужда от него , както Тани е казала Дуфастона е прогестерон ,а ти не си изследвала хормони  т.е. лекаря няма как да знае дали имаш нисък прогестерон . Също Не може заради засилено окосмяване да заключи че имаш повече мъжки хормони  ooooh!

А относно това че от 4 години правите опити , според мен това е доста дълъг период , трябва да се насочите към специализирана клиника по стерилитет , казваш че си посещавала клиниката на Щерев , това е една от препоръчваните клиники . Не споменаваш да си правила цветна снимка , хормони , това са първите стъпки за установяване на причината за незабременяване . Давай смело и дано скоро намерите решение на вашия проблем .  Peace

# 10
  • Мнения: 195
те веднага ме насочиха към лапароскопия а много момичета от тук ми казаха че тя се прави само в краен случаи досега само една спермограма сме направили никой от лекарите при който съм била не ми назначава по сериозни изследвания

# 11
  • Мнения: 191
Редно е вече за се захванеш по-сериозно щом толкова време не се получава,то е трябвало отдавна да започнеш,но имаш време,отправяй се към някой специалист по стерилитет и дано там вече ти помогнат.Късмет и дано скоро да гушнеш своя бебок   bouquet

# 12
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
......... никой от лекарите при който съм била не ми назначава по сериозни изследвания
Вече незнам какво да мисля за тези лекари ooooh!

# 13
  • Мнения: 806
voltarena , аз също съм на мнението на Минди, че трябва да се обърнеш към специализирана клиника и към лекар,който е специалист по стерилитет.
Моят съвете е да не се доверяваш на сляпо, а да потърсиш специализирана лекарска помощ.
Успех и дано много скоро ни зарадваш с прекрасната новина Hug

# 14
  • Мнения: 9 448
Дуфастон съм пила за премахване на кисти и за регулиране на МЦ.Беше ми назначен без никакви изследвания и допълнителни прегледи.Ей,така да не е без нищо.Странични ефекти не съм имала,но се пие по схема,защото могат да настъпят големи промени и нередности на цикъла.

# 15
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Аз пих дуфастон 2 месеца 2 по 2, за задържане на бременност - мисля, че беше в 3-4 месец. Изписаха ми го, след като спрях утрогестана в началото на 3-я месец.

# 16
  • Мнения: 195
дадоха ми да го пия за забременяване защото лекаря прецени че имам в повече мъжки хормони

# 17
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
дадоха ми да го пия за забременяване защото лекаря прецени че имам в повече мъжки хормони
Как така е преценил?

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 16:44 от ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊

# 18
  • Мнения: 195
да ти кажа честно и аз незнам как така на око прецени сигурно че съм силно окосмена а доколкото знам това се разбира след хормонолни изследвания

# 19
  • София
  • Мнения: 6 232
аз го пия след инсеминация /т.е. след овулацията/ по 14 дни и определено, ми се обърква цикъла-при абсолютно точен на 28 дни,първия път ми дойде на 19-ия, втория- на 33 ден. Отделно в началото ми се гадеше през всичките 15 дни,докато го пиех. А от това изписване на дуфастон за щяло и нещяло, без изследвания,по преценка,че мъжките й хормони са повече,една приятелка още се бори с последствията и явно, не е толкова безобиден. Все пак това е хормонален препарат,не са витамини. Може би,наистина, след толкова  години неуспешни опити, по-добрият вариант е да се обърнеш към гинеколог в клиника по стерилитет,както са те посъветвали момичетата по-нагоре. Най-малкото,поне ще ви направят изследвания,за да потърсят проблема.

# 20
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
да ти кажа честно и аз незнам как така на око прецени сигурно че съм силно окосмена а доколкото знам това се разбира след хормонолни изследвания
И на мен една гинеколожка ми вика "ми ти имаш косми по ръцете - повече са ти мъжките хормони"   ooooh! е кой няма косми по ръцете?!Разбира се,че след хормонални изследвания се разбира така ли е или не. Hug

# 21
  • Мнения: 195
в клиниката на щерев съм ходила там веднага ме насочиха към лапароскопия вече незнам какво да правя изгубих всякаква вяра в лекарите на мен дуфастона ми го предписаха за 15 дена по 2 пъти дневно засега странични ефекти нямам

# 22
  • Мнения: 195
в клиниката на щерев съм ходила там веднага ме насочиха към лапароскопия вече незнам какво да правя изгубих всякаква вяра в лекарите на мен дуфастона ми го предписаха за 15 дена по 2 пъти дневно засега странични ефекти нямам
при мен е много по голямо окосмяването даже брадичка от 2 3 косъмчета съм пуснала имам окосмяване по корема около гърдите от вътрешната страна на бедрата а незнам но тези хормони влияят ли върху психихическото състояние

# 23
  • София
  • Мнения: 6 232
в клиниката на щерев съм ходила там веднага ме насочиха към лапароскопия вече незнам какво да правя изгубих всякаква вяра в лекарите на мен дуфастона ми го предписаха за 15 дена по 2 пъти дневно засега странични ефекти нямам
лапароскопията се прави,доколкото знам,за да се провери дали всичко е наред-на мен,също в Щерев,където ходя,ми назначиха подобна процедура-за проходимост на тръби/хидротубация/,защото,какъвто и план за лечение да ти изготвят,трябва да се знае дали няма някъде вътре проблем-тръби,сраствания и т.н.Отнякъде се започва и май лапарото и цветната снимка са едно от първите неща, а дали един или друг хормон ти е леко завишен,това не е толкова фатално,то се регулира впоследствие и пак,след изследвания.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 232
в клиниката на щерев съм ходила там веднага ме насочиха към лапароскопия вече незнам какво да правя изгубих всякаква вяра в лекарите на мен дуфастона ми го предписаха за 15 дена по 2 пъти дневно засега странични ефекти нямам
при мен е много по голямо окосмяването даже брадичка от 2 3 косъмчета съм пуснала имам окосмяване по корема около гърдите от вътрешната страна на бедрата а незнам но тези хормони влияят ли върху психихическото състояние
на мен поне не ми влияеха,освен,че кожата на лицето ми стана супер гладка и мека Wink

# 25
  • Мнения: 195
вече незнам тук от форума ме посъветваха да не прибързвам с лапарото защото имало опасност макар и рядка от одраскване на органите правили сме спермограма сега мисля за хормони да се изследвам имам повече от 5 г. някакво трихомонално течение колко пари дадох за лекарства не е истина има ефект за известно време и после пак същото сега мисля или секрет да ми вземат или цитонамазка незнам точно и да се види най -после какво е най-вероятно може то да ми е запушило тръбите но докато не мина през цветна снимка или хидротубация нищо не мога да кажа със сигурност

# 26
  • Мнения: 419
Дуфастон съм пила след инсеминация.

# 27
  • Мнения: 19
здр и от мен!Аз имам един въпрос свързан с дуфастона!Преди няколко дена спрях дуфастона от предишната схема с клостилбегит но по време на приема му курвях 8-9 дена!Досега винаги ми е идвало след като го спря но засега още не ми идва!Дали е нещо сериозно?Много съм объркана даже незнам дали това течение по време на дуфастона е цикъл или не!

# 28
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Аз също съм пила Дуфастон след инсеминация. Той се пие след доказана овулация или за предизвикване на цикъл ,когато той е нередовен.

# 29
  • Мнения: 195
а дали има опастност да ми стане нередовен цикъла

# 30
  • София
  • Мнения: 6 232
а дали има опастност да ми стане нередовен цикъла
не мисля,че за толкова кратко време може да ти промени цикъла. Аз този месец не съм пила,понеже не правихме инсе, но цикълът ми закова на датата,както преди да започна да го пия. Не ми влияе и на ПМС-същите болки,същите напрегнати гърди и същата продължителност.

# 31
  • Мнения: 195
питам защото на мен ми го изписаха след 11-ти ден по 2 пъти дневно в продължение на 15 дни и на мен ми ссе струва много

# 32
  • София
  • Мнения: 6 232
питам защото на мен ми го изписаха след 11-ти ден по 2 пъти дневно в продължение на 15 дни и на мен ми ссе струва много
по-добре недей да го мислиш толкова,на мен при последната инсеминация ми дадоха да го пия по 3 пъти на ден за 14 дни. както ти писах горе, нямам проблем. Наистина е индивидуално,но все пак не става въпрос за всеки месец,години наред.

# 33
  • Мнения: 195
юли месец мисля да ходя на друг лекар да го питам дали да продължавам да го пия защото много от момичетата тук ми казаха че без направени хормонални изследвания не било хубаво да се пие

# 34
  • София
  • Мнения: 6 232
юли месец мисля да ходя на друг лекар да го питам дали да продължавам да го пия защото много от момичетата тук ми казаха че без направени хормонални изследвания не било хубаво да се пие
да, и на мен ми се видя странно така да се изписва,но поне си довърши месеца и най-добре да отидеш някъде,където ще ви направят план за сериозни изследвания ,защото, както може в теб да е причината,така може да е и в партньора ти. При нас се оказа имунологичен проблем в спермограмата,който не се вижда без имунологичен тест,а първата спермограма ни беше много добра. Впоследствие се появи и лоша морфология,но карахме в някаква последователност.първо изследвания и после,ако се налага-хапчета

# 35
  • Мнения: 195
спермограма правихме в клиника щерев казаха че е много добра даже идеална аз мислех че при партниора има нещо защото от майка му разбрах че като дете на 2 пъти е боледувал от заушка казах го това в клиниката и попитах дали не трябва направо към разширена спермограма да минем но те казаха първо с обикновенна 

# 36
  • София
  • Мнения: 6 232
спермограма правихме в клиника щерев казаха че е много добра даже идеална аз мислех че при партниора има нещо защото от майка му разбрах че като дете на 2 пъти е боледувал от заушка казах го това в клиниката и попитах дали не трябва направо към разширена спермограма да минем но те казаха първо с обикновенна 
и нашите са там,първо на мен ми правиха проходимост и разни други изследвания, а разширената я пуснахме след неуспешното инсе.Идеята ми беше,че в тези клиники се върви в някаква последователност-дали ще е Щерев,Надежда,София или друга,въпросът е да си намериш твоята.

# 37
  • Мнения: 195
след като представих спермограмата от клиника щерев веднага ме насочиха към лапароскопия тези другите клиники за който споменаваш работят ли с НЗОК

# 38
  • София
  • Мнения: 6 232
след като представих спермограмата от клиника щерев веднага ме насочиха към лапароскопия тези другите клиники за който споменаваш работят ли с НЗОК
Би трябвало,аз лично съм в Щерев и нямам наблюдения за другите ,но мисля,че можеш от сайтовете им да видиш какво покриват и какво не,поне в този на Щерев са описани. А има и доста теми тук за тях,момичетата от тях ще ти кажат по-подробно.Добрите клиники по стерилитет в София не са толкова много,нака че,лесно можеш да намериш информация за тях.

# 39
  • Мнения: 195
а теста за проходимост на тръбите много ли беше болезнен защото сега ми предстои да ми вземат секрет понеже съм с някакво трихомонално течение от което не мога да се излекувам вече 6-та година сега поне да разберат какво точно е да се излекувам и да го направя този тест

# 40
  • София
  • Мнения: 6 232
а теста за проходимост на тръбите много ли беше болезнен защото сега ми предстои да ми вземат секрет понеже съм с някакво трихомонално течение от което не мога да се излекувам вече 6-та година сега поне да разберат какво точно е да се излекувам и да го направя този тест
аз правих хидротубация,не цветна снимка и изобщо не болеше,само леко гъделичкаше-за по-малко от 5 минути всичко приключи абсолютно безболезнено-само след около 2-3 часа ме понаболяваха яйчниците,по-слабо от при цикъл

# 41
  • Мнения: 195
на мен ми казаха че е болезнено в зависимост от проходимостта на тръбите твойте как бяха

# 42
zdraveite momicheta.mnogo sam pritesnena.pih 10 dni Dufaston,za da mi doide cikala,no veche mi zakasnqva 2 dni,doktora mi kaza da se pazia ot zabremenqvane prez vremeto dokato go piq,no edin den predi datata na koqto triabvashe da mi doide pravihme sex bez prezervativ,veche bqh spriala dufastona!Vazmojno li e da sam zabremenqla Sad az imam dete na 1 godina i sega ne jelaq bremennost.Kajete mi vasheto mnenie.Blagodaria predvaritelno!

# 43
  • София
  • Мнения: 6 232
zdraveite momicheta.mnogo sam pritesnena.pih 10 dni Dufaston,za da mi doide cikala,no veche mi zakasnqva 2 dni,doktora mi kaza da se pazia ot zabremenqvane prez vremeto dokato go piq,no edin den predi datata na koqto triabvashe da mi doide pravihme sex bez prezervativ,veche bqh spriala dufastona!Vazmojno li e da sam zabremenqla Sad az imam dete na 1 godina i sega ne jelaq bremennost.Kajete mi vasheto mnenie.Blagodaria predvaritelno!
на мен след дуфастон ми закъснява 4-5 дни,може и ти да реагираш така

# 44
  • Мнения: 195
на мен ми го дадоха в комбинация с фолиева киселина да спомогне за забременяване и ми каза лекаря ако забременея да не спирам да го пия за най-сигурно си направи тест за бременност

# 45
  • София
  • Мнения: 2 908
zdraveite momicheta.mnogo sam pritesnena.pih 10 dni Dufaston,za da mi doide cikala,no veche mi zakasnqva 2 dni,doktora mi kaza da se pazia ot zabremenqvane prez vremeto dokato go piq,no edin den predi datata na koqto triabvashe da mi doide pravihme sex bez prezervativ,veche bqh spriala dufastona!Vazmojno li e da sam zabremenqla Sad az imam dete na 1 godina i sega ne jelaq bremennost.Kajete mi vasheto mnenie.Blagodaria predvaritelno!
Катя споко Simple Smile
И аз така се шашках в началото когато го пиех,мислех си че като го спра и на другия ден веднага трябва да ми дойде но не е така,по принцип до десетина дни след спиране на Дуфастона ще се появи цикъла,на мен понякога ми идва след два дни,някой път след пет дни и т.н.Не се притеснявай.

# 46
  • Мнения: 195
явно и при мен ще е така а след като спра да го пия ще се регулира ли цикъла ми

# 47
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами той се регулира за самия месец в който се пие Дуфастона,ако следващият месец да речем не го пиеш всичко ще си бъде по старому.Аз ако не го пия ще ми идва на два,на три месеца,когато си иска,а така успявам да го контролирам и да ми идва горе-долу на еднакви дати.

# 48
  • Мнения: 195
питам защото моя си идва винаги на 30 32 дни и си меустроиваше а сега не искам да ме изненада когато отида да ми взимат секрет

# 49
Az mai ne se izrazih pravilno,poneje naistina mi e pritesneno.Dnes minaha to4no 10 dni otkakto sam spriala Dufastona i oshte ne mi idva,zakasnqva mi s 2 dni ot minalia cikal Sad napravih test, pokaza otricatelen , no to sa minali samo 7 dni ot poslednia polov kontatk ( i edinstven bez prezervativ ), taka 4e testa moje bi oshte da ne ot4ita.Blagodaria sarde4no na vsi4ki koito mi otgovoriha Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами в такъв случай изчакй още някой ден и отиди на лекар за да се види,какво става.

# 51
zdraveite otnovo momicheta,pojene izob6to ne sam na Ti s tezi neshta iskam da vi popitam,ako eventualno sam zabremenqla sled Dufastona(minala e samo edna sedmica sledn polovia akt) i vse oshte testa ne ot4ita,moje li s lekarstva da se premahne ploda ako e oshte v samoto nachalo(2 sedmici primerno) ili triabva abort.Mnogo me e strah ot abort Sad a imam bebe i nemoga da si pozvolia za sega oshte edna bremennost Sad blagodaria vi predvaritelno

# 52
Momicheta vze che mi doide 15 dni sled kato spriah Dufastona,neznam kolko e normalno,no se uspokoih che ne sam bremenna...Blagodaria za savetite i podkrepata.Foruma e strahoten!

# 53
Здравейте и от мен! Моля Ви за съвет! Посетих генеколога си и след като ме гледа на видеозон се оказа,че имам недостатъчна функция на жълтото тяло.Предписа ми три пъти по две хапчета фолиева киселина и дуфастон по схема.Но на мен това с фолиевата киселина ми звучи абсурдно много.Знае ли някой нещо по този въпрос?

# 54
  • Мнения: 195
и на мен така фолиевата киселина по 3 пъти дневно а дуфастона за 15 дни по 2 пъти дневно но нищо не се получи сега мисля да сменя гинеколога

# 55
  • Варна
  • Мнения: 730
Здравейте и от мен! Моля Ви за съвет! Посетих генеколога си и след като ме гледа на видеозон се оказа,че имам недостатъчна функция на жълтото тяло.Предписа ми три пъти по две хапчета фолиева киселина и дуфастон по схема.Но на мен това с фолиевата киселина ми звучи абсурдно много.Знае ли някой нещо по този въпрос?
Кое ти е абсурдно с фолиевата киселина? Това е нещо толкова полезно - вземи прочети малко инфо. Обикновено се изписва няколко месеца преди забременяване, за предпазване от спина бифида на бъдещото дете. Аз лично съм пила с месеци и още не съм се повредила нещо. Не се безпокой и ти.
Успех ти желая! Както и на останалите!

# 56
  • Мнения: 1
Здравейте всички, аз тук съм се регистрирала преди няколко месеца, но пиша за първи път.
От 8 месеца се опитвам да забременея, казаха ми лекари, че е нормално до една година да не успея, но въпреки това реших да отида на лекар и да ми каже какво се случва.
Пия фолиева киселина от 6 месеца вече, прочетох за нея из форумите.
И така, миналия месец отидох на лекар, каза ми първо да направим спермограма.
Всичко там е наред.
После ми предписа Дуфастон и Герикапс (Витамин А и Е). Пих ги и двете десет дни от предполагаемия първи ден на овулацията (правихме фоликулметрия и се видя, че трябва да имам овулация до 1-2 дни) и усърдно правехме секс ежедневно.
Обаче много ми се повдигаше от Дуфастона, и сега също продължава, а съм го спряла преди 1 седмица.
Изчетох всички симптоми за ранна бременност, но вече май почвам да си ги измислям, защото е прекалено рано да ми се гади още от сега, ако съм бременна.
Освен това ми закъснява с два дни, въпреки че не ми е много редовно.
Гърдите ме болят и корема от време на време, обаче направих тест на 1-вия и на 2-рия ден и и двата са отрицателни.
Има ли шанс да съм бременна според вас?
Ако пак не успея, лекарката каза, че ще започвам да пия Клостилбегит по схема.

А относно Фолиевата киселина в последната публикация, тя не улеснява забременяването, а предпазва бебето (ако го има) от спина бифида, няма нищо общо със самото забременяване.

# 57
  • Мнения: 60
И аз съм пила Дуфастон - първият месец го пих от 11-я до 25-я ден по 1 табл. на ден. След това още на следващият ден вечерта ми доиде цикъла.  На петия ден от МЦ започнах да пия по 1 табл. Клостилбегит за стимулиране на яйчника и така до 9-я ден. Веднага след това от 14я ден отново минах на Дуфастон по една таблетка на ден и така пак до 25-я ден. И сега чакам да видя какво е станало - ще имали бебе или не. Но поне никви видими странични ефекти не почествах от Дуфастон - а.

Общи условия

Активация на акаунт