Мами над 35 години - Тема 16

  • 11 242
  • 362
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 737
Здравейте! Аз да ви се отчета ,излязоха ми резултатите от генетичните изследвания.Доста съм притеснена щом като пише, че ще трябва консултация с генетик.
   Генетични фактори свързани с тромбофилия-5**    

*
   Профил    Виж по-долу
   Фактор V Leiden    

хомозиготен носител по нормален алел
      
   Мутация G20210A в протромбиновия ген    

хомозиготен носител по нормален алел
      
   Генетичен вариант С677Т в гена на MTHFR    

хомозиготен носител по нормален алел
      
   Носителство на хаплотип А2    

хомозиготен носител на Хаплотип А2
      
   Носителство на генотип 4G/5G    

носител на генотип 4G/4G
      
   Заключение:    

*
   Профил    Виж по-долу
   1:    

Необходима е
      
   2:    

генетична консултация
      
   3:    

със специалист по
      
   4:    

медицинска генетика!
   

Никол, мен тази тема също ме вълнува. Защо ти назначиха генетични изследвания, или ти просто реши да ги си правиш? Консултация със специалист може да означава първо, че някой трябва да ти преведе резултатите на разбираем език, и второ (надявам се да не се случва) да ти обясни ако има проблем. Ако има наличие на тромбофилия, кое е засегнато - плацентата или ембриона (от разговорите с моя лекар разбрах, че първо се идентифицира къде е била причината ако е имало  аборт - в развитието на плацентата или ембриона). Надявам се да не съм написала големи глупости.  Simple Smile
Ще следя за инфо по темата.

# 76
  • Мнения: 1 586
Има много информация в интернет. Има и добри специалисти, поне във Варна, София и Плевен. Понякога е по-добре човек да прекали с изследванията и с притесненията, вместо да стои и да гадае въз основа на мнението на лекар, който не е тесен специалист и въз основа на смътни подозрения, че и при него е имало подобен проблем.
Tedi, вземи пример от nikol-чето. Направи си изследване и се консултирай с някой, който е известен с познанията си в тази област. Пиши в кой град ти е най-удобно и ще те насочим към специалисти  Hug Ти всъщност май не си в България или бъркам?!?  По мое скромно мнение лекарят ти е създал сравнително объркана престава за последствията от проблема.

Ето една тема, където има много девойки - бременни и кандидат-бременни, които разполагат със същите тревоги:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=282886.435
Мисля, че там има какво да научите и най-важното е, че настроението е светло и оптимистично  Hug

# 77
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 332
Здравейте, душици!

Аз си кротувам тихо в офиса, работя си и си ви чета.

Пипи, изследвах пролактина преди 12 дни, супер ми е, в норма. Знам, че това е много важно и съм доволна, че поне него прескачаме.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 756
Teodora_vdW  не съм си ги назначила аз изследванията.Трябваше да ги направя, защото имам зад гърба си два аборта-единият е миссед в 10 г.с. ,а другият е спонтанен в много ранни седмици.Като се срещна със специалист ,ще кажа какъв е проблема и как ще се лекувам. Ти как си, при теб какъв е проблема? Hug
Мерси много Квазимодо, задължена съм ти. Hug Hug Hug
Леле хора добре ,че ви има.  Hug Hug Hug Честно сигурно щях да лудна без подкрепа. spoko

# 79
  • Мнения: 737
вземи пример от nikol-чето. Направи си изследване и се консултирай с някой, който е известен с познанията си в тази област. Пиши в кой град ти е най-удобно и ще те насочим към специалисти  Hug Ти всъщност май не си в България или бъркам?!?  По мое скромно мнение лекарят ти е създал сравнително объркана престава за последствията от проблема.


Да, в Западна Европа съм. Тук генетични изследвания се правят след 3 аборт (не знам кой има сили и нерви да стигне до тази точка). Изследванията се правят в клиника, където пациента е през цялото време за няколко дни (яде, спи и т.н.). Лекарят наистина много ме обърка, но тук системата е такава. Дори и да отида при друг (консултирам се с една българка също доктор), отговорите са същите. Практикуват естествен отбор - това е! От една страна не искам да знам нищо, но от друга, едва ли ще преживея 2 аборт. Инфо за доктори в София е добре дошло.

# 80
  • Мнения: 737
Като се срещна със специалист ,ще кажа какъв е проблема и как ще се лекувам. Ти как си, при теб какъв е проблема? Hug


Ще съм ти благодарна ако споделиш. Аз съм добре - за човек който е пил антибиотик за последно през 1995  Simple Smile.
При мен : 6 г.с. - всичко ОК, 12 г.с. - изненада, няма никой.
Не пия, не пуша. спортувам, никакви заболявания нямам, ям здравословно, спя нормално, социално ангажирана съм, омъжена. И изведнъж аборт - като гръм от ясно небе. И никакво обяснение, т.е. обяснението беше - става в 25 % от бременностите.

# 81
  • Мнения: 1 622
Здравейте, мили мои приятели!

Гледам, всички звучите много добре! И искам да ви кажа, че виждам палавия виновник за това а именноооооо...

МИЛЕТОООООООООООООООО   newsm51  smile3501

Миленце, последните снимки, които си качила от Арбанаси са всичките супер!!!  Crazy

Аз вече предвкусвам вкуса на едно незабравимо лято, така, както си го пожелава Yoskrek. Утре заминавам за Германия, после на 30.06 концерт на М. Болтън в София. След това Калиакра рок-фест 3 вечери, от които поне една ще бъдем заедно с Квази+Пиле, Паполино+Миро, Лорче+любимче, а може би и още варненски дружки. И всъщност оставаме на морето и ще мога да се виждам с варненците до 11.07, когато се прибираме в София, защото на 12.07 сме на концерт на Форинър... И с Милето сме си обещали, че оттам нататък ще се срещаме и ще си ходим на гости редовно!   bouquet Направо си завиждам сама на себе си, ей, хора!  Mr. Green hahaha

А сега отивам да пия кафе с цигарка, че кое време станало - 16 ч мина, ще взема да закъснея!  Hug



# 82
  • София
  • Мнения: 6 302
Леле, Марги, то как да не ти завиди човек наистина..... Такава емоционална програма имаш за тези двайсетина дни напред... И дано и най-голямата радост да ти се случи  EFP Тогава пък какъв празник ще настане  newsm44 Дано, дано!
Николче, бързам да те успокоя, мила. не съм запозната с всичките тези неща, но носителството на генотип 4G/4G, мутацията  в протромбиновия ген,  както и фактора на Лайден не са страшни. Лекуват се с хапчета. Вероятно и за другите е така. Наистина иди при добър специалист и съм сигурна че той още повече ще те успокои.
Teodora, за София мога да препоръчам проф. Кременски. Приема в Майчин дом на 14-я етаж без предварително записване. Тази западноевропейска практика да се чака да се направят 3 аборта.....  smile3511 Ако ще си идваш в България, направи тук генетични изследвания. В лабораториите към частните клиники за репродуктивна медицина знаят за какво става въпрос.
 Пипи, оздравяла си явно, щом имаш сили за толкова дълъг пост....  newsm10
Мишчице, ми драсвай по едно редче поне като ни наглеждаш, да знаем че си добре.  yes

# 83
  • Мнения: 737
Zazolinka,

Благодаря за инфото. Ти си 2 човек които споменава доц. Кременски. Май ще се възползвам. Само на мен ли се прави или и на мъжа ми, че това може да се окаже проблем да го накарам. Аз съм много недоволна от системата тук (въпреки, че не разбрах, че правих аборт с вакуум: заспах в една стая и се събудих там, без болка, само с празнота). Коментарът на мъжа ми: "Цял свят се бута тук (Schweiz), нашата принцеса недоволна".

# 84
  • Мнения: 355
Zazi,   bouquet ; някак си не мога без вас и все ме влече насам, колкото и да съм ангаже Grinning.
Теди, много съжалявам за случилото се с теб Hug Изобщо не разбирам от медицина, само съм чела, че до трети месец нещата са рискови и след това се закрепват. Ако бременността отпадне от само себе си, значи нещо не е било наред с плода и организма сам прекратява процеса. В книгата, където го четох пишеше "не тъгувайте за такава загуба - това е грешка при образуването и няма как да даде резултат". Като си представя как си се радвала в началото и колко ти е било мъчно, дано не те натъжих повече  Praynig

# 85
  • Мнения: 1 622
В книгата, където го четох пишеше "не тъгувайте за такава загуба - това е грешка при образуването и няма как да даде резултат". Като си представя как си се радвала в началото и колко ти е било мъчно, дано не те натъжих повече  Praynig

Не може да загърбиш или отхвърлиш болката от такава "грешка" ей така. Всяка загуба от такова естество предизвиква безкрайно много риторични въпроси и мъка. И само времето ги лекува.

# 86
  • Мнения: 737
мишанка,
не се натъжавай за мен.
Аз честно като видях теста се стреснах. Надявам се да го видя скоро пак, но този път ще съм подготвена. Мисълта, която не ми дава мира е, че при всичко ОК, се случи нещо за което никога не сам си и мислила. Затова сега съм си навила за генетични изследвания.
Отгоре на всичко, спрях цигарите на мъжа ми 6 месеца преди да започнем и го пратих и него да спортува.  Simple Smile
Изкретенясала работа, нали??

# 87
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 332
М А Р Г А Р И Т К АААААААА,

моля те да махнеш ония парцал, дето се развява като мокро пране отдясно наляво, че се изчервих цялата от срам.  Blush Blush Blush

Програмата ти е върха, настроението на МАХ.Само едно трябва да знам, иначе не те пускам никъде да ходиш: по какъв начин ще научаваме добрите вести за теб и твоя шкембак!

Айде, шъ тъ замолъ на тоя въпрос да отговориш, и после бегай!  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 1 622
М А Р Г А Р И Т К АААААААА,
Програмата ти е върха, настроението на МАХ.Само едно трябва да знам, иначе не те пускам никъде да ходиш: по какъв начин ще научаваме добрите вести за теб и твоя шкембак!

Охооооооо, то дай да стане - целият свят ще научи!!!  Joy Не се бойте, и за това съм помислила - за каквито и да е новини за моята особа ще упълномощя Квази и Паполино да ви ги съобщават !  Heart Eyes Hug

# 89
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 332
Май 29-то, 30-то число на месеца ще е БУМ ШАКАЛАКА.

РОСЛЕММАРГАРИТКА
Да ви извадя и аз вас на пангара.  Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт