Мъгребски дами за за 17 ти път изкусително засмяни

  • 24 179
  • 290
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804



Добре дошли на всички приятели на Магреба и арабската култура







С детски смях и кръшни танци да се гмурнем в лятото със приказки омайни








Имаме си албум, паролата за който се получава след подробно представяне и участие поне в две теми








     1 2 3 4 5 6 7 8 9  10  11 12  13 14   15 16

# 1
  • Мнения: 560
Хайде,цоп в темата!
Деси, Peace добре,че дойде от Дамаск,та да ни направиш нова тема за Магреба! Peace
Дано тази да е мирна и засмяна! Praynig

# 2
  • Мнения: 1 184
Хе, хе... не мога да повярвам... никога не съм била втора /Дидонка, за малко да те изпреваря  Mr. Green/.
Само с приятни емоции да е изпълнена новата тема  Hug.
Деси, мерси   bouquet!

# 3
  • Мнения: 278
Хайде и аз се записвам в новата темичка.
мързел, мерси за темичката, хубава кака си ни сложила пак Simple Smile

Днес пак беше много студено сутринта...сега се показа леко слънцето, ама не прилича хич на юни месец.
Аз търся сега преводачески бюра в интернет, за превод и легализация на акта за раждане на хабибито. Неговия акт за раждане е от едната страна на арабски, а от другата на френски, което е предимство, понеже преводите от арабски са по-скъпи. Попитах в една фирма и там ми казаха за западноевропейските езици към 50 евро, а за арабските към 80  #Crazy. Скъпичко ми се видя, като се има предвид, че аз за моя акт за раждане платих към 35 евро. Сега питах в друга фирма и чакам да ми кажат...дано е по-евтино там.  Praynig

Лек ден на всички.  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 7 878
Малий как ги въртим тия теми значи. Вече им изпуснах и начало и край и всичко.

Хайде и тая да я напълним само с положителни емоции.

# 5
  • Мнения: 90
Мързел ,благодарим ти за прекрасното оформление и дизайн на темата     bouquet

аз така и не получих конкретен отговор на въпроса ,то е ясно ,че времето Ще покаже и както  виждам не си мислила по въпроса ,Щом ако се случи ,тогава Ще я мислите ,то какво има за мислене  newsm78 .Не би се отказала от децата си само заЩото се конвентират ,нали ?Дано това не се случи разбира се ,не ти го пожелавам ,но се случва ,както млади момичета и момчета християни приемат исляма ,така и обратното ,човек трябва да е подготвен за всичко .

Моите приятелки мароканките умират за украсите по велик ден и нова година .Даже  през тоя период  къЩите им са накичени повече от моята  .

Минче скъпи са преводите аз тук за една страница (тоест шофиорската книжка ) ми вземаха 50? без да се засрамят Laughing(не се оплаквам ,просто споделям ) ,такива са тарифите ,не толкова за превода ,колкото за печата ,който ходят да заверяват и така ...Хубо ,че вече не ми се налага да търся такива услуги  ooooh! .

Ще заминаваме на морето ,пак Ще имам нет ,но с лимит (юсб -уи-фи) ,та включванията ми Ще са редуцирани и няма опасност от това да изпиша темата с празни приказки и глупости  Laughing .СЕга отивам да се боядисам наново ,че от сноЩи кичурите ги окапазих и Ще остана на кафяво-шоколадова вълна ,надявам се цяло лято  Laughing .Снимки Ще пусна след крайния резултат  Laughing

# 6
  • Мнения: 59
Само с приятни емоции да е изпълнена новата тема  Hug.


 Praynig Praynig Дано !!

Мързел мерси за оформлението ,следващата мога да се наема да я пусна аз че досега не съм,но ще имам нужда от помощ защото нямам идея как става.

Шакира,пиши си ,на който не му се чете просто да не влиза в темата и да не си излива отрицателните емоции и злобата тук .


Днес тук е чудесно време ,аз отивам довечера на нощен плаж с братовчедите ми,ще взема и компа ако имам време ще се включа.

Далка,ти тръгваш ли вече?   bouquet

Елип ,Благодаря  Hug Hug

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 18:08 от ~BeLLa~

# 7
  • Мнения: 3 804
шаки явно пак си решила да размахаш томахавките  Mr. Green ,преди да пишеш нещо ,чети внимателно



шаки да ти отговоря,да не си помислиш ,че ме е страх от въпроса.Момичета живеят и в 2та свята,вкъщи имаме нет,никога не сме ги спирали да научават каквото ги интересува, половината им учителки са християнки-та ,имат представа за исляма и християнството,чели са книги,ровили са се в нета-забележи по тяхно желание,запознати са с 2те религии повече  от много така наречени християни,провесили по едно кръстче за украса.Така,че едва ли ще се конвертират,но ако пък стане тогава ще мислим.

Как се конвертира човек- много просто,първо започва с въпросите,след това започва да чете съответната литература и да сравнява , ако пък има и примери от 2те религии,а понякога и повече ,в нашият случай ,малко или много, контактуват и с друзи , сблъскват се с техните вярвания , традиции ,практики.
Когато тази среда е осигурена още от ранна възраст човек си избира сам за себе си най -доброто.
Та затова въпросът ти ми се струва малко неуместен, пък и не знам вече за кой път го повтарям в Исляма е грях ,да караш някого насила да приеме вярата .
Не ми се рови назад-но ,именно ти ,която си толкова демократична,беше писала ,че си против ,желанието ма родата мъжа ти когато Лина порасне да се омъжи за муслим  Peace

белла тема се прави бързо и лесно ,защо не се срещнете някой ден с Рали -нали и 2те сте в един и същи град,хем на място ще ти покаже как става,ако ли не мога на лични да ти пиша как става.

# 8
  • Мнения: 90
Сега надникнах леко с едно оче в арабската ,ами то и там бая ни обсъждали ,даже има доста кандидатки да ни пускат темата ,та и заглавие имали за нас  #Crazy Laughing .Незнам ,много долно ми се струва ,да се пише в една тема и да се ходи да се коментира в друга ! Sick


Белла ,свържи се с Алба на ЛС ,тя има кодовете(за темата) ,аз не се натискам да пускам ,не заЩото не мога ,а заЩото нямам време за толкова красиви оформления и дизайни .


Мързелке ти това наричаш томаховки (ами че говорим се бе ,ниЩо ,че не сме на едно мнение ),ми питам бе ,ти как питаш ,заЩо да са ми неуместни въпросите ?НиЩо не си разбрала от това което дъвча ,не е омраза ни към мюсюлманите ,нито към арабите(магребците) .Ами да против съм насилието ,не мога да приема ,че детето ми Ще се омъжи за мюсюлманин задължително ,заЩото трябвааа така (сваЩаш нали ,при положение ,че не живеем в магреба ) ,Ще ти обясня веднага ,не си прави филми моля те .Не заЩото не приемам религията ,а заЩото при нас няма такива работи ,трябваааа ,тя като порастне дали белгиец или арабин Ще ми доведе ,за мен е важно да е добро и възпитано момче и да я уважава и остъй ти на страна това кое е важно за мене ,тя като си го е избрала ,аз или баЩа и как и по какъв начин можем да я спрем ,например ,дори и да не го удобрявам .Та какъвто и да ми доведе ,ролята на родителите е да стоят зад гърба на децата си и да си гледат техния живот ,да ги подкрепят ,насочват и  отварят широко очите ,може да си дадеш мнението ,но не можеш да го налагаш ,заЩото живота си техен ,ти  или аз не можем да им начертаем пътя,така както ние искаме те да го извървят  .Сега  аз знам ,че пак грешно си ме разбрала ,ама не мога по добре да ти го обясня . newsm78

Има и познавам хора които се конвентират без да са чели (нито корана ,нито библята -даже и във вашата тема си имате един такъв индивид ).Инъче да съгласна съм с тебе ,че трябва да се чете съответната литератира  да се правят сравнения ,това заради Драгой да се конвертираш си е направо повече от смешно ,трябва да си много наясно какво те очаква и дали си готов за тези промени и тн (ти самата знаеш)

# 9
  • Мнения: 720
 Grinning  ................

Шакирке викаш не се получиха кичурите  newsm78.....и ся кво...какво измисли? Като завършиш процедурата ...покажи. Peace ама то нали знаеш ...на хубавото всичко му отива. Wink

Шаки,Дидона , Невена- благодаря ви за инфото, което пишете...на мен ми беше интересно. Някой неща през вашия поглед, други неща - факти от миналото и настоящето... Peace Това за гоненията и някой трудности в общуванията м/у христивяни и мюсюлм. в мюсюлманските страни беше интересно за мен, не че е нещо ново..но  все пак.

Някой спомена за египтяни гинеколози.... и аз познавам един такъв  Simple Smile просто семеен приятел. ( наистина е успял в професията си)

Има огромна разлика да 'вярваш ' защото това е традицията на семейството, държавата....друго е да вярваш по убеждение. Половината/повече../ мюсюлмани и християни  приемат вярата като щафета от семейството...това не е по убеждение. Конверти винаги ще има и от едната и другата страна....едни отиват там..от където други пък тръгват..и така колелото си върви.. Така ,че спрете да се биете в гърдите кой е по по най...Истината сама доказва себе си..със или без нас. Peace





# 10
  • Мнения: 59
Сега надникнах леко с едно оче в арабската ,ами то и там бая ни обсъждали ,даже има доста кандидатки да ни пускат темата ,та и заглавие имали за нас  #Crazy Laughing .Незнам ,много долно ми се струва ,да се пише в една тема и да се ходи да се коментира в друга ! Sick



Долно е ахам,явно дразним много хора но пък ни четат обстойно ,в което не намирам логика , нормалната реакция е да игнорираш  дразнителя и да се дистанцираш от него а не да се завираш в него.

Обвиненията са че сме глупави и не знаем нищо,само плюем по Магриба което далеч не отговаря на истината ,ако някой си е направил труда да прочете и останалите теми,не знам защо някой като сподели какво не харесва там и се извлича извода че мрази араби и мюсюлмани и т.н. Естествено е че има и положителни и отрицателни неща както навсякъде ,както и в България и по цял свят.Защо да не се кажат в прав текст?
Аз нямам нищо против да си сложим розовите очила и да пишем само суперлативи но не мисля че е редно,все пак предполагам че има и момичета които четат темите и тепърва са се запознали или ще се запознаят с магрибец и искат да отидат натам .Нека да знаят и плюсове и минуси от хора които са имали връзка ,били са там,живеят ,имат познати и .т.н.И нека всеки си извлече мнение за сам за себе си,никой никого не ангажира или насилва със вижданията и опита си за да се дразнят толкова от другата тема и да изливат жлъчта си по нелицеприятен начин за един форум замаскирано под отчаяни опити за осторумие   Peace

Алба ако искаш ми пиши на лични за тези кодове с малко пояснение ако може за невежи  Simple Smile

Мързел ,с Ра вече не сме на едно място и надали ще се видим докато почне новата тема,ако и ти дадеш едно рамо ще е от полза.

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет! така ми пуши главата и ме разтрепераха,невротизираха и от4аяха днес, ама и вие сте имали гаден ден по форумски! бях на път да анулирам билетите, но преклоних глава и дано не съм постъпила грешно да клекна вместо да се надявам да разберат за какво иде ре4!
сега про4етох и двете теми! стана ми грозно -като при арабките на сука, тази грабнала един парцал за ръкава ,другата си го дърпа за яката,трета  налива масло в огъня, 4е сеира да е до бой да се стиигне! аз ве4е гледах женски бой в магазина!  като ,4е се търси интрига, задявка, заяждане! доста сплетни4ески се обсъждат  едните в другата! изклю4ително нелицеприятно, аз се 4удя как да бягам от  интригантки по-дале4е! поне в темите не е имало такова грубо клюкарстване зад гърба-4ак през тема!даже не повярвах,4е 4ета  форума, викам си още съм в вихъра на  днешните ми проблеми!явно съм се побъркала днес  от недоразумения в разбирането и не мога да схвана - и тук ли си  говорят на разли4ни  езици !
хора,има  много по-важни неща в живота ви от едно дълбаене ,дали някой ви е забелязъл и дали ви е наплюл някъде из нета! много "в", 4е някоя е приела исляма  заради секса  или пък е преско4ила  2 м зид за да сопаси живота си и е  видяла знак от  бог в спасението си! ако трябва днес да кажа  колко сам им набрала  и на "нашите" и на  сегашните  ми" наши"! не за друго заради бюрокрацията  и разкатаването, само ,който не им е ял попарата не знае и може да вика три пъти по-ве4е хамдуля, 4е го отминала 4ерната неделя!
много ниско се пада на моменти  , направо вулгарност ли4и! доскоро катето ш плюеше  родата на мъжа си, само,,4е в арабската! ние бяхме толерантни там, приехме го като изхвърляне на отрицателната енергия, има нужда да си каже негативите, нека! ние сме за това  не се ровим под 4аршафите,а да сме до рамото със  съвет и разбиране! досега никой не е полу4ил грешен съвет  и опитът го доказал , поне за дамите свързани с магреба, така,4е нека да не се обиждаме, аз дори мисля,4е ,ако се замазваме  о4ите с позитивите само, можем да се окажем виновни пред съвеста ни, ако някой пострада, аз ли4но не бих поела отговорност!гледам да съм обективна на макс, ако има недоволни моми4ета от това ,което съм им дала като инфо ,те ще си кажат! толкова дребнавост не е здравословна, убива доброто в отношенията!

# 12
  • Мнения: 100
Наистина е грозно да се чете в една тема, и да се коментира в друга. Евала и чест и прави на Шилан, че дойде да каже каквото и е на сърцето тук и директно. Благодаря за това, че спести лицемерието, па макар и заменено със сарказъм.

Както каза Невена   ,Египет не е само романтична музика ,мургави  надарени красавци с резани пишки  Embarassed  и Амр Диаб.

Спести засраменото човече...  Hug

От самото начало изказах своите позиции, както и че това е лично мнение. Не виждам смисъл и причина да си търсите разнообразие от  съседната тема с нашата. Дори и от чат, както виждаш познанията ми са доста трезви и незамъглени, нито изкривени. Както казах, дали знам от чат или на място, нещата се случват така, както ги описах. Независимо дали на теб или мен ни харесват.

На мене ми омръзна от ненужна самозащита в съседната тема, затова се преместих в тази. Аз лично не съм дошла там, не съм видяла какво пише, няма и да дойда... Както каза една мама от там (на личен чат) - мене яката ме тресе шейтана... Явно различното мислене е по - известно като шейтан, лошо няма. Затова аз ще помоля тези, към които аз лично не съм се обръщала, да бъдат така добри да ми спестят присъствието си.


Не пиша тук, защото много от потребителките са ми неприятни, особено ти. Приятна почивка!

Вероятно някой джин е писал вместо теб  Joy Joy


НиЩо не си разбрала от това което дъвча ,не е омраза ни към мюсюлманите ,нито към арабите(магребците)


Не се пъни... няма смисъл.
Всеки е свободен да вярва в каквото си иска.
Да говори каквото си иска.
И да изпитва своите си състояния.
Аз лично бих се изморила да убеждавам всеки срещнат в правотата на моите мисли.
И на начина, който съм избрала да живея...

Далка, това пожелание за весело лято не ми харесва... Къде си, ела се запиши в НАШАТА тема,
 и моля, онези, на които НЕ СМЕ приятни, да НЕ НИ посещават. Ами.... не сте и желани!!  Whistling

Дидонка, Елип и останалите момичета -  Hug

Елип, жалко, че такова време ви се падна, ама пък според мен е по - добре - малко на дъжда да се порадват децата, там сте се напекли здравата...

Невена, мерси за коптския сайт, аз съм чела доста, и на този съм попадала.
Моят познат казва, че тях там дори и да ги убият, няма кой да си мръдне пръста в тяхна защита, всичко е
потулено и прикрито... Подтиснати са като цяло. Има го и момента, в който родителите му са избрали да му дадат име,
 използвано и от двете религии... а не чисто коптско, като например Кирилос или Маркос...
А знам, че хората от т.нар. висше общество слагали (и сега слагат) френски имена на децата си. Ако е от "низшата класа" - ще е с арабско име, но ако е от "висшата" - с френско, например Реми вместо Рами и др.

 Heart Eyes

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Този път не мисля да чета с часове разправии, които винаги завършват по сходен начин.
Просто го имайте предвид.
Не възнамерявам да анализирам постингите ви.
Не съм възпитателка в детска градина и мисля, че всички тук сте големи и допускам, разумни хора.
Изключително неприятно ми е, че с Дивиана по няколко пъти в месеца ни се налага да напомняме тук и там за тематиката на форума, както и факта, че много потребители страдат от желанието на няколко човека да се "обясняват" до дупка и да не си мерят репликите.
Толкова.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 00:07 от Tatti

# 14
  • Мнения: 278
Момичета, ако искате да сменим темата? ....Има толкова много други  неща, за които да си говорим.  Hug

На мен преди малко ми се обадиха от работата, за която кандидатствах (в миналата тема разказвах за нея...). За съжаление няма да могат да ме вземат, защото за същото място е кандидатствала и друга българка, която вече е завършила и има възможност да инвестира повече време в работата, а аз не. Все пак си мисля, че може би е за добро. Гледам на това като нещо, което иначе не бих видяла. Радвам се, че имах възможността да видя как работят. Нищо, че не ме взеха. Сега ще търся нещо ново Simple Smile

Лека вечер на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт