Морето хич не е далече за ТЪРГОВИЩкото ни човече!

  • 15 956
  • 274
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 080






 newsm63НАШИТЕ МАМИ:
newsm63



mi6kata  fanimira  kikksy   eli_su   stefinka   Rally_and_Betty   babyscorpion   benito_79
mimoletka   LaMariposa   van4eto_02   ани станчева   ٠•● Dega ●•٠   isana84   InaD   borqna_82   cekita   Bory
lina1313   aneta_77   merydit   moted   krisi_bebeto   nellito   Dandi   mimosa



НАШИТЕ РОЖДЕНИ ДНИ:





19.01.2000 - Християн на nellito
27.01.2008 - Стела на ٠•● Dega ●•٠
29.01.2008 - Станислава на Dandi

18.02.1982 - мама van4eto_02
23.02.1982 - мама borqna_82



05.04.2008 - Филип на Stefinka
13.04.1997 - Влади на LaMariposa
15.04.2000 - Кристина на InaD
18.04.2008 - Християн на aneta_77
21.04.1986 - мама stefinka
21.04.2008 - Елина на borqna_82
26.04.2009 - Александра на babyscorpion
28.04.1981 - мама mimoletka

07.05.2009 - Деян на ани станчева
10.05.2009 - Исмаил на eli_su
25.05.2009 - Андреа на krisi_bebeto
26.05.2009 - Николета на van4eto_02

01.06.1986 - мама cekita
12.06.2005 - Ели на eli_su
18.06.2005 - Моника на nellito
19.06.1989 - krisi_bebeto
23.06.2008 - Любомир на InaD
27.06.2008 - Преслава на lina1313

06.07.2003 - Даниел на Dandi
21.07.2008 - Карин на fanimira
30.07 - мама InaD
31.07.1977 - мама eli_su

07.08.1984 - мама Сиси - isana84
22.08.2007 - Мирослав на cekita

21.09.2008 - Далия на mimoletka

07.10.1976 - Мама Цвети - LaMariposa
14.10.2008 - Сиана на isana84
20.10.2007 - Ники на krisi_bebeto

08.11.1976 - мама lina1313 /Галя/
10.11.1985 - мама babyscorpion
18.11.2008 - Марияна на LaMariposa




ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ЗАГЛАВИЯ НА НОВИТЕ ТЕМИ:
По центъра са разпиляни ТЪРГОВИЩките калпазани!
В ТЪРГОВИЩЕ жега натежава и морето наближава!
Бури летни тук вилнеят, а ТЪРГОВИщенци под дъжда дивеят!
Пее, скача и расте ТЪРГОВИЩкото диване!
Мами и дечица сладки из ТЪРГОВИЩЕ се шматкат!
С малки, босички краченца, разхождат се ТЪРГОВИЩки детенца!
Сладки, босички краченца ТЪРГОВИЩенче шляпа във моренце!




 smile3509НАШЕТО АЛБУМЧЕ!!! smile3509
user: targovishte
pass: 2009




 hitПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ: hit
Сайт на община Търговище
Информационен сайт за Търговище и региона
Още един сайт за Търговище
Търговище.ком
Сайт на Област Търговище



Предишните ни теми:
ТЪРГОВИЩЕ, къде са твоите майки на бебоци?
Елате в ТЪРГОВИЩЕ на панаир!!!
Лятото дойде и ТЪРГОВИЩЕнчето се стяга за море!!!







Последна редакция: пт, 03 юли 2009, 20:59 от stefinka

# 1
  • Мнения: 1 080
Ха, едно поздравче от мен, че сега видях, че е 1-ви юли:
http://vbox7.com/play:fbb76640

# 2
  • Мнения: 27
stefinka  благодаря за темата  bouquet
LaMariposa и на теб за заглавието  bouquet

# 3
  • Мнения: 0
да взема да се запиша в новата тема. ванче коликите на твоята  девойка може да са предизвикани от боба? ТОЙ както и леща зеле и газирано не се препоръчват ама ако ти ги иска душичката не се ограничавай, от както ме изписаха съм само  на картоф и ориз,очите ми като на китайка станаха от тоя ориз ама заради беба го прая и да не казвам голяма дума ама при нас не се осещат мн.

# 4
  • Мнения: 17
А боба съм го сготвила за тати, на мама бяха пиперките с ориз и кайма.
И аз гледам да не ям такива храни! Иначе благодаря за съвета!

# 5
  • Мнения: 22
И аз да се постна в новата тема! Стефи, отново едно голяяяяяямо мерси за оформлението!   bouquet  Много готини човечета и рибки си наслагала, супер са!   bouquet
И мерси за поздрава, дано и ние да успеем да отидем на море, макар и за 2-3 дни  Praynig Praynig Praynig
Я кажете, къде ходите на море, къде ви харесва и къде не, да знам, че аз не съм ходила от мнооооого време и сигурно нещата много са се променили? Иначе по-рано (преди 7-8 години) ходехме много на Обзор. И пак там ми се ходи, ама ще видим...нещо няма лев!  Weary

# 6
  • Мнения: 747
Записвам се в новата темичка.  Simple Smile
Заглавието е особено актуално при мен.  Grinning Макар че ще си призная, че още на плаж не сме ходили... Таткото ни е много ангажиран в момента, големият е на гости при баба и дядо от 2 седмици и на мен не ми се ходи с бебата само.
LaMariposa, най-евтиния вариант за моренце - наемате си квартира при някоя баба във Варна и си обикаляте по варненския плаж и курортите наоколо, колкото ви душа иска.

# 7
  • Мнения: 5
aide i az da se zapisha Grinning

# 8
  • Мнения: 253
Здравейте!
Поздравления за хубавата тема!  bouquet
Извинете, че така се натрапвам, но имам нужда от малко информация и то спешно. Blush Ще бъда много благодарна, ако се отзовете.
Та накратко историята:
на 24 ми бе определения за раждане термин, но аз все още не съм родила. Док ми бе казал да отида на преглед на 29 , но тогава не ми обърна никакво внимание и не ме прегледа, а ми каза утре да ходя в болницата ( аз съм от Разград ). Не ме е пращал на тонове или изследвания и вече взех да се притеснявам, защото нямам никакви признаци за скорошно раждане. Ако отида утре ще ме накара да си платя най-малко 300 лв. иначе ще ме остави на произвола на съдбата и лошото е, че няма на кого да се оплачеш. Чух много добри отзиви за вашата болница и се насочих към нея. Утре сутрин мисля да съм в Търговище и да се надявам, че няма да ме върнат. Та това е историята и сега, ако може да си задам въпросите.
1. Какви документи искат за приемане в болницата за раждане? / аз в мен имам само картона и изследванията /
2. Какво трябва да се носи за майката и бебето? / за себе си съм взела: 2 нощници, бельо, еднократни гащи за родилки, дамски превръзки, мокри кърпички, подлоган, подложки за кърмачки, чехли, чаршафи, завивка, тоалетни принадлежности / / за бебето: 10 памперса, сапунче, крем за подсичане на Бочко, мокри кърпи, шапка, ръкавички, чорапки /
3. Заплаща ли се нещо по престоя и раждането?
4. Как става припознаването на бебето от бащата, когато родителите нямат сключен граждански брак?
5. Задължително ли при преносване препоръчват секцио или може и да се опита нормално раждане?
6. Има ли вероятност да ме върнат?
7. Къде точно трябва да отида в болницата?
Станаха много въпросите, но ме интересува много и не искам да пропусна нещо. Това ще ми е второто посещение на Търговище, а дори и незнам къде се намира болницата, затова ви питам къде точно да отида, защото незнам. В Спешното ли да питам или къде? Tired Ще ви бъда много благодарна, ако ми отговорите!
Хубав ден ви желая!  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 136
Мърляч, как може да не те прегледа и да не чуе тоновете.
Мои приятелки всеки ден след преносване ходеха  #Cussing out
Аз не мога да  отговоря на много от въпросите, но едва ли ще те върнат от болницата.
Секцио доколкото съм запозната с начина на работа на лекарите тук ще се наложи само и единствено ако има риск за бебето или за теб.
Не би трябвало да те карат да плащаш. Освен ако не си здравноосигурена.
Обаче за прием трябва лекаря, който те е следил да ти даде нещо като направление. Забравих как точно се казваше обаче  newsm78
АГО е в самата сграда на болницата.
Леко и безпроблемно раждане и да се похвалиш с едно здраво и хубаво бебе съвсем скоро  Hug
Момичетата ще помогнат с информация, понеже аз не по всички въпроси мога да дам отговор,
но като прочетох, че е спешно...

По въпроса с морето. Ние водихме Белослава в Поморие миналото лято.
Тази година пак ще сме там най-вероятно. Аз не обичам циментени курорти.
Харесвам тихите, малки селца, но заради нея трябваше да направя компромис.
Защото е дете и нищо не се знае.
Варна обаче не я препоръчвам. Бургас също.
Евтини квартири има навсякъде все пак

# 10
  • Мнения: 253
Благодаря много за бързия отговор.  bouquet
Аз съм здравноосигурена дори имам документ удостоверяващ това за всеки случай. Peace
Доктора ми надали ще ми издаде такъв документ, направление, ако не ме приемат ще се обърна към личната ми лекарка.

# 11
  • Мнения: 747
Ужас, как може такава безотговорност при пренасяне!
Гали, ако ще пътуваш нанякъде, идвай направо към Варна, Окръжна болница. Аз тук и лев не съм платила. Не знам как са сега условията в Търговищката болница, но кумата като е раждала, не са били особено добри. Предполагам е имало някакви ремонти оттогава, тук раждалите в Търговище мами ще се включат. В Окръжна поне стаите са с по 2 или 3 родилки, с баня с топла вода на всяка стая, а като си току-що родила, удобствата имат значение. Екипите също са на ниво.

# 12
  • Мнения: 17
Здравей Гали, аз може би съм последната родила от форума! Аз нямах направление от доктора си при постъпването понеже ми изтекаха водите  в неработно време, но  изпратиха съпруга ми с личната ми карта до спешното и от там ми дадоха направление, но доколкото знам трябва да си вземеш картона, който ти води гинеколога по време на бременността с всички те ти изследвания.
Относно това което трябва да носиш:
1. 10 памперса за бебето;
2. мокри кърпи;
3. гащи за родилка;
4. подлоганчета аз си носех 10 броя и ми бяха достатъчно;
5. чехли, гледай да са гумени, че се хлъзга;
6. лиглин - 1 кг;
7. тоалетна хартия;
8. тоалетни принадлежности;
Всичко друго, което си приготвила ще ти го върнат, няма да ти позволят да го  внесеш и аз си носех това онова, но го върнаха на съпруга ми.
И мен лекарката, която следи консултацията не наплаши, че ще раждам секцио, но не се наложи, роди си нормално.
Успех, ако има нещо още питай.

# 13
  • Мнения: 17
Относно  припознаването:
Припознаването на дете се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданско състояние (т.е. в общината) или с декларация с нотариално заверен подпис,подадена до длъжностното лице по гражданско състояние.Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението ,в което се е родило детето.
 
ето ти примерна декларация:
ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ПРИПОЗНАВАНЕ НА ДЕТЕ

Долуподписаният..........ЕГН..........с лична карта №.........,издадена на .........от........декларирам,че детото с име ...............родено на ...........от майка............от гр. .....е мое рождено дете и като негов баща го признавам за мое дете.
Желая детето да носи в бъдеще моето име.



Декларатор:..........


След това се подава до съответното длъжностно лице по гражданско състояние.

Припознаване на дете

Необходими документи:  

      Декларация за припознаване;

      Оригинално удостоверение за раждане на детето;

      Документ за самоличност на родителите.

Срок на изготвяне: 7 дни

Срок на валидност: Няма

Такса за  услугата:

        Удостоверение за раждане /дубликат/ с отразена промяната

      3.50 лв.

        Отразяване на промяна в акт за раждане - не се таксува

Място на подаване на документите: АЦУИГ /административен център за услуги и информация на гражданите/ и кметствата

Тук има и още информация то темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399089.0

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 18:00 от van4eto_02

# 14
  • Мнения: 0
здравей Гали аз също скоро раждах и  маичетата деото бяхме в стаята бяха от разград и те ми казаха  че за да раждаш  във ваща болница им искат по 450 лв. значи не са ме излъгали все си мислех че е невъзможно да те оставят да се мъчиш като кучка ако не платиш

Общи условия

Активация на акаунт