19 Магрибска-Лятна и все още ваканционна

  • 20 640
  • 290
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
 

Добре дошли на всички приятели на Магриба и арабската култура








Потопете се с нас в красотата на горещите летни дни и магията на прохладните незабравими арабски нощи







Очакваме и гости,заповядайте и бъдете добре дошли.





1  2
3 4 5 6 7 8 9  10  11 12  13 14   15 16 17 18





# 1
  • Мнения: 278
Юхуу, аз съм първа в новата темичка!

Белла, благодаря за оформлението, много е красива с тези калинки. МНого нежно.  Hug
Слагам закуската, докато си пия кафето и отивам да уча...  Rolling Eyes



Лек ден на всички!  Hug

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет от морето!браво за новата тема, красива е!  bouquet
народа по варна нещо не иска срещи май, никой не ми е писал на ли4ни или в скайп!казвайте кой кога е фри и да видим кога да се видим вси4ите!делта, май до неделя е в турция, ще я из4акаме,докато се организираме!кажете къде и кога да се видим, за да може да се заформи срещата.поканени са и вси4ки форумки от вси страни!само кажете!аз разпускам в момента и съм либеро! Party
ходихме в4ера късно на плаж с малките- голям напредък да не реве дребоска, но май наистина след раменки и жилетка, май традицията на пояса си е най-миродавна за отпускането!доста подухваше и водата по-топла от вънка! май съм се арабизирала  и хи4 не ми се излиза по жегите,едно полегнато ми е,едно апетитно, ама трябва да се стегна! големи изкушения има  и никой не може да ми издържи на мотането по магазини! пусто другите работят и сме с график! ако някой има предложения за забавления за деца ,освен в морската градина и стария пазар да каже! newsm78

# 3
  • Мнения: 126
Белче- мерси за прекрасната поредна тема  bouquet Hug
мерси и за това,че следиш и поддържаш форумчето на магребинките Hugживо

момичета-отложих заминаването за чепеларе...има време -ще отидем.нещо всички сме се с хрема...един-два дни да се поизлекуваме и  ще отидем.

Аледора- Hugи ти ли си пловдивчанче.Ей,станахме вече завидно число JoyСилничко си беше наистина-ама и мене ме е страх.Аз си имам лична теория за земетръсите из Пловдивско,в която главна роля има завода КЦМ....но и самия пловдивси е земетръсен.Офффф да не дава бог отново да люшне.тази сутрин леко ИЗБОБОТИ пак....

Елипче-не съм те забравила....изредиха се родата и познати...да се върнем и от планината и се отдавам на лична волна програма.много искам да се видим Hug

Линче-не съм искала да ти давам Съвети  Hug,както изтълкува дон Койота...убедена съм че ти не си ме разбрала така,защото не търсиш под вола телечце Joy hahahaне ти е такова възпитанието-личи си ! Hug   пожелавам ти само и твоята история бъде с добър край и да успееш да намериш близък до сърцето си човек...а ако се случи да не е така -поне ще си наясно....и ще се опиташ да извлечеш поука от случилото ти се .
но НИКОЯ от НАС тука няма как да пророкува и да знае ИЗХОДа от твоята връзка с ежипшена сега...а да се страхуваш и да мислиш Дали е за добро или зло...е нема  смисъл?!...затова-Господ напред и ти след него....пък да става каквото ще Hug  bouquet
знаеш ли какво може да обърне сърцето на едни мъж?!...понякога една усмивка,един поглед и достатъчен....и всички планове и кроежи се изпаряват и ...чуствата се увеличават...Дано стане така!

минче-как се справяш с детето....създава ли ти проблеми.ти вече започна ли да го гледаш-извини ме но съм пропуснала Blush..лееее спомних си за моите две италианчета. #Crazy Доста се озорих с тях.Интересно ми е да ми пишеш как се справяш,как го намираш детенцето-какво ти прави впечетление при контакта с него Hug

лек ден на всички   bouquet

# 4
  • Мнения: 90

знаеш ли какво може да обърне сърцето на едни мъж?!...понякога една усмивка,един поглед и достатъчен....и всички планове и кроежи се изпаряват и ...чуствата се увеличават...Дано стане така!


Далче ти да не четеш любовни романи бе от стила на ония малките книжки дето всичко завършва с хубав край и лубов до веки веков .

Ако на мен ми се случи това и дъЩеря ми тръгне ей така да се запознава с всеки чатар по интернет ,слезнете на земята малко .Само да ви напомня ,че във Францияяя  момче след запознаство с момиче по интернет (което било от някаква обЩност за отвличане на хора -какъв късметда попадне точно на такава девойка  ,нали?) та го примамила тя на среЩата и шефът на бандата и другите участници 25 дни са го изтезавали в един разбит апартамент, момчето голо по белезници на ръцете и краката ,бой  ,без храна ,без вода  ,имате ли напредстава въобЩе колко дълго могат да ви се сторят тези 25 дена мъчение ,накрая  го захвърлили мъртво в един трап ,праЩали снимки на момчето като било живо на семейството му ,но те не били богати и нямало как да осигирят тази сума пари и разбира се съобЩи ли на полицията .И това се случва във Францияяяя .РАзбира се шефът на бандата получава доживотна присъда и сега смейството му се бори и момичето да получи такава  ,каквато и да присъдата болката на това семейство няма да се заличи и момчето няма да се върне ,тези хора са обречени -живи мъртавци -да загубиш детето си ,по тоя берберски начин .Толкова страдание докато стигне до смъртта .

Ама тя Лина му е взела страха и египтянина казва цялата истина и само истината  Naughty,направо не мога да повярвам на очите си аз ли не съм вред ?Ами то ако вървим по тази логиката нека се опари ,ми нека нас кво ни бърка нали ,ама някои дето се парят както стана по-ясно горе с примера  не оцеляват .То да не е огън ,че само да се опари ...Сега аз не мисля най-лошото ,просто давам пример ,какво Ще се случи ,само едно мога да кажа ,че сватба няма да има  и няма да ядем кус кус и таджина  ....Господ не е рекъл и не я праЩа никъде ,да не намесваме ни господ ни религии ,ама кой каквото си направи -това Ще сърба ,ама аз се питам Що трябва да е така .






 

# 5
  • Мнения: 8
Привет, привет!

Ех, момичета, как ви завиждам за ваканциите...... Забавлявайте се!
Mina,  направо не повявах като прочетох отговора, който са ти върнали. Карай, нали живеем в абсурдистан - всичко е възможно......
  Не че някой ме е питал, но за първи път заставам напълно зад малко грубоватичкия език на Shakira Peace  - за повечето неща е съвсем права.
  Lina, смелостта ти да направиш тази стъпка граничи с ........... да приемем, че поемаш твърде голям риск. Отиваш сама в непозната страна, при непознат /не казвай само, че го познаваш/ и дори не знаеш къде ще отседнеш. Това е друг свят /не го казвам с лошо/. Да, разбирам и оправдавам желанието да се видиш с този човек, но не разбирам и не искам да разбера как една майка предприема най- рискования от всички варианти, защото мисля че поне на теория имаш и други възможности - да се видите на неутрална територия, да те придружи в пътуването ти някой, той да дойде при теб.......
  Дано Бог те пази заради детенцето ти!!!   bouquet
 
 Лек и спорен ден на всички!!!!

# 6
  • Мнения: 126
Оффффф  пак се почва криворазбраната цивилизация Sick

 господ и религии не намесвам....думата е такава-шаблон е!Господ напред,а аз след него

нещо ме бъркаш с други силно религиозни персонажи тук и това леко ме огорчава ooooh!

Аз съм атеиска дори в последно време се усещам че това убеждение обхваща и в по-дълбоки слоеве  същността ми....макар че съм кръстена християнка.това само бегло инфо,за да не настръхнат слино религиозните
на въпроси за бъдещето на децата си и за бъдещето на някоя съфорумка НЕ се наемам да  Отговарям,защото не гадая бъдеще и не мога  да прогнозирам и планирам в Дълбочина,а и  подобни въпроси намирам за силно параноични и безсмисленни
знам само едно...че ще ми е НЕПРИЯТНО ако се Забради дъщеря ми или племенницата ми - поради религиозни причини  и по цял ден стоят затворени в къщи пред интернета ,търсейки по-широко поле за комуникация и по-активен социален живот.....
това е неприемливо за мен-бих желала момичетата  да обсъждат с приятелките си маркови дрехи,парфюми,козметика,мода...както бях аз на тези и години!...
Но ,ако все пак съм Недоволна от живота им-освен личната си болка като Майка...друго не мога да променя  ЗАЩОТО децата не ми принадлежат.....Живота си е техен и Грешките и Успехите ....аз само мога със тях да съпреживявами да се грижа според силите си за битовите им нужди,но какво става с сърцата им,с какви хора ще се срещнат,кой как ще ги нарани.....Нищо от това не мога да знам и да ги прадпазя ...искам-Но знам че не мога

а за Лина-Живота си е неин...тя  не ни иска СЪВЕТ дали  да ходи там....доколкото прочетох-билета е вече факт,връзката с момчето-също....хотела беше под въпрос...ТОГАВА? Нейният любовен роман е започнат да се пише от самата нея.....Аз само и пожелавам-Попътен Вятър и Късмет...какъвто е нужен на Всички ,тръгнали по чужбина-било да се женят ,било да учат или просто да пътуват....и дано надеждите и за среща със любим човек бъдат Реални на каквито есе надява и на залага.....
това е......останалото е дребнаво заяждане,което...просто край няма Joy Joy Joy

# 7
  • Мнения: 8
Dala, ще повторя и потретя, с чиста съвест без да лицемернича, че ти си един от хората във форума отдавна спечелили симпатиите ми и въпреки това не мога да повярвам, че жена с твоя житейски опит може да прояви такъв наивинитет. Историята на Lina, разказана от нея по този начин, е предизвикала у всеки различни реакции, изразени тук. Не мисля, че някой се заяжда, по-скоро някои влагат повече емоции от колкото са нужни.


редактирам, за да допълня: Моя приятелка използва често една фраза, която много ми допада: "Всеки си има глава на раменете ......... колкото и празна да е тя!". Така че дори и хората да дават съвети - всеки си има глава, да му мисли сам.  Laughing

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 15:31 от easy_24

# 8
  • Мнения: 3
Незнам немога да разбера повечето хора,по тяхната логика,може би и детето ми нетрябва да пускам на детска градина,защото трябва да взимам за пример случея в Белгия мисля беше,където едн влезе в детска градина и изби много деца.По същата логика може би и съседите си нетрябва да пздравявам и да ме е страх от тях,заради иверга от Австрия,който държал дъщеря си 25 години в мазето.Ами че то по-хубаво и на самолет за където да било да не се качвам,че ще вземе да се разбие.Има един филм "Последен изход",който иначе е ужасен,но замисала е велик,а именно,че ако ти е писано да ти се случи нещо няма да избягаш от него дори да се затвориш,дори да се обезопасиш,то рано или късно каквото ти е писано ще те застигне.Съдбта не ти налага ситуации,но те заставя да избираш и ти дава възможности и все пак не сме господари и на следващите 5 мин.При това незнам защо всеки си мисли как трябва да живеят другите,когато те самите незнаят как трябва да живеят след като незнаят собственото си бъдеще.

# 9
  • Мнения: 6
Лина, аз прочетох внимателно всичко,което си написала ти и другите към теб и за твоето заминаване. аз няма да ти давам съвет! само искам да ти кажа,че впечатлението ми е,че всички просто те съветват и ти дават поводи за размисъл, за да се предпазиш сама. ти си решила,какво да правиш,но просто имай едно на ум,все пак няма да си на собствена територия.

Не знам не мога да разбера повечето хора,по тяхната логика,може би и детето ми не трябва да пускам на детска градина,защото трябва да взимам за пример случая в Белгия мисля беше,където един влезе в детска градина и изби много деца.По същата логика може би и съседите си не трябва да поздравявам и да ме е страх от тях,заради изверга от Австрия,който държал дъщеря си 25 години в мазето.Ами че то по-хубаво и на самолет за където да било да не се качвам,че ще вземе да се разбие.Има един филм "Последен изход",който иначе е ужасен,но замисала е велик,а именно,че ако ти е писано да ти се случи нещо няма да избягаш от него дори да се затвориш,дори да се обезопасиш,то рано или късно каквото ти е писано ще те застигне.Съдбата не ти налага ситуации,но те заставя да избираш и ти дава възможности и все пак не сме господари и на следващите 5 мин.При това не знам защо всеки си мисли как трябва да живеят другите,когато те самите не знаят как трябва да живеят след като не знаят собственото си бъдеще.

тук си права,но точно за това всеки има глава на раменете и особено когато стане родител,става по-зрял,за да може да преценява по-добре рискованите ситуации. "опасни" хора ще има винаги и навсякъде. но не може да се живее само с това мото,че каквото ти  е писано,ще се случи и да не се взимат предпазни мерки, защото ако ще става нещо,то така или иначе ще стане. като пример за това ще ти дам нещо съвсем различно от твоя случай,за да не стане така,че те упреквам нещо. нали не е едно и също,дали ще си пуснеш детето на море с компания,когато е на 12 и когато е на 17-18?! нали не е едно и също,дали ще го пуснеш да ходи на дискотека на 10 или когато е по-голямо?! всички знаем,че родителите са тези,които трябва да преценяват рискованите ситуации и да се стремят да ги предотвратяват. а особено,когато знаеш,че някое малко човече разчита на теб,да пазиш и себе си е още по-отговорно. мисля,че никой тук не ти мисли злото и този пример,който е дала Шакира наистина може да приземи всеки човек и да не мисли толкова розово на живота,защото ако се случи нещо, едно малко човече остава само...

Пожелавам ти да се развият добре нещата. то е ясно,че отиваш само за едното забавление,но все пак се пази!

# 10
  • Мнения: 90
Не мисля, че някой се заяжда, по-скоро някои влагат повече емоции от колкото са нужни.

да може би аз ,за което се извинявам  Blush.

Далке ,споко бе душа ,знаеш ,че казвам квото ми е на устата ,Що да го крия ,ама предпоследния ти пост ми се стори много розов и романтичен .Ние тук си обсъждаме нека пък да има различни мнения да види хубавите и лошите варианти ,няма да и навредяат нашите мнения ,нито Ще и помогнат .Децата са си деца ,затова сме ние родителите ,за да ги напътсваме в добро и лошо ,ясно è че Ще правят грешки ,въпросът е да не са фатални ,затова се говори ,представят се вариантите от всички страни ,показва им се опасността  и тн .Аз съЩо не разбирам заЩо някои не искат да говорят с децата за презарвативи ,еми по-добре е да знаят от колкото да се юрнат и да стане белата ,нали?Ся не ме разбирайте погрешно не съм се юрнала да обеснявам на дъЩеря си на тая въздраст Що е то презарватив  Laughing,за всичко си има време и въздраст за разбиране и усмисляне ,инъче файда няма ,за да бъде предадена  информацията трябва детето да е готово да я приеме тоест важи въздрастта ,интересите и интелектуалното развитие ,да е достътатъчно компетентно ,за да разбере предадената информация ...човек като е подготвен се чувства и по сигурен в себе си ,за нас въздрастните съЩо важи .Не можем да вземаме решения вместо тях ,но можем да им помогнем .всичко е свързано като кабел ,ако една жичка се скъса ,кабела е за хвърляне ,така е и в отношенията едно малко невнимание и неотдаване на голямо значение всичко отива по дяволите ...Айде стига сме философствали пак се извинявам  Hug

Линка случая в Белгия (за децата в детската градина )е единичен и досега не се беше случвала такава трагедия(цяла белгия и европа беше в шок),не казвам ,чè е малка и да много родители след тази случка си прибраха децата от яслите ,а серйиния убиец (20 г младеж с психични проблеми е задържан)лошото е ,че Ще ги има и Ще продължават да се възпроизвеждат такива личности докато има безотговорни родители.докато други криминални произшествия се случват всекя ,минута ,час ,ден

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 16:09 от Shakira26

# 11
  • Мнения: 3
Аз наистина си имам едно на ум и си отивам с него.За мен това пътуване е екскурзия,търсене на отговори на моите въпроси.За мен е важно да намеря моята истина,да разбера какво мисли този човек.Няма как да го разбера от вкъщи,няма как да го преценя на неутрална територия.Все пак той работи на онова място,има хора,които го познават.Искам да видя и тях да поговоря и с тях.За мен не е просто среща с човек,който харесвам,за мен е нещо повече,за мен е търсене на отговори за човека който харесвам.Немисля,че риска е кой знае колко голям,вече съм се обадила и в посолството,имам резервация за квартира,която е в самия център.Данните за тожа къде 6те съм то4но ги имат няколко 4овека,на които също ще се обаждам,за да знаят как съм.Също така и аз не съм от безащитните,а и курорта е пълен с полиция.Все пак отивам в международен курорт,не ж пустинята.Ако беше толкова страшно всяка втора рускиня да не се е върнала.

# 12
  • Мнения: 59
При това незнам защо всеки си мисли как трябва да живеят другите,когато те самите незнаят как трябва да живеят след като незнаят собственото си бъдеще.

Ех каза им го най-накрая в прав текст..... Евала ,по-точно от това няма накъде .

Айде моля ви престанете с тия драми ,направихте трилър с привкус на кървав ужас ,2ра тема само езици се чешат ,ТЯ СИ ЗНАЕ какво прави ,някои дадоха съвети ,други дадоха примери а и ние не сме критерии изобщо ,и с нас и без нас Лина си знае.Дайте някой от хилядите примери завършили с брак и деца .МАКТУБ е всичко и това е.

Просто съжалявам че има толкова черногледи хора чак замесихте дъщери ,етърви снахи нам си кви още ,пак се пада на "онова"ниво ...и то от хора които целят само да се заяждат един друг заради стари дразги а не заради това че искат да помогнат,тръгнали да раздават справедливост във форума като не могат  в живота.Аман,ама много се ядосах вече ,Оставете момичето на мира ,сигурно съжалява че е споделила с нас ,всичко се оплю супер добре,едно хубаво нещо не казахте .Пък после пак пишете кой е песимист .

# 13
  • Мнения: 3
Шакира немисля,че безотговорността на родителитее причина за това някакъв маниак да жлезе и да изпоколе децата им.Да ако родителите на едно дете са безотговорни то може да стане престъпник.Но такива убийства по този начин се случват от хора с проблеми в главите и там няма гаранция дали е заради родителите или не.Престъпнияум не се предава по наслетство,но човек се ражда с него и той може или да си остане задрямал в него,може да се прояви,а може и да се прояви при някаква случка,емоция.Никой незнае какво носи в главата си,има неща,които немислиш,че някога ще направиш,но се случва така,че и да го направиш.
Колкото до представянето на различните вариянти аз и сама ги знам,но както казах има неща,за които искаш да знаеш истината и ако не я намериш после цял живот се чудиш.

# 14
  • Мнения: 90
Оф ,Лина звучиш ми като на 15 годишна ,моля ти се спри да се излагаш  ,повече няма да те кометираме и точка

Общи условия

Активация на акаунт