Режимите на Ипократис 13

  • 70 156
  • 729
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Ипократис Пападимитракос /диетолог/ е авторът на режимите в тази тема
 
ОБРЪЩЕНИЕ ОТ ИПОКРАТИС

Уважаеми, майки и посетители на форум "BG-Mamma",

Ипократис Пападимитракос, вашият любим диетолог и консултант по здравословно хранене, вече е на нов адрес:
ул. "Цар Шишман" 5, ет.1, ап.1.
Телефон за връзка и записване на час: 02/439 04 04, 0894 51 03 02, 0894 51 03 03.


МОЛЯ, НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ПУБЛИКУВАНИТЕ РЕЖИМИ ЗА ХРАНЕНЕ ИЗГОТВЕНИ ЗА ДРУГИ ХОРА!!!
Режимите, които Ипократис изготвя за всеки свой клиент, са строго индивидуални, съобразени с персоналните килограми, ръст, двигателна активност в ежедневието на съответния човек. Публикуването на личен хранителен режим не само няма да помогне на никого, но може да навреди на ползващия го.

Целият екип на Център "LifeBox" ви пожелава здравословни и усмихнати дни!!!






Основното на , което се гради режима е :
 - честото хранене
 - съотношението на М Б В е 20 % , 40 % , 40 % , тоест не ви лишава нито от въглехидрати , нито сте принудени да нагъвате пържоли по цял ден
  - приема на достатъчно количество вода /35 мл на килограм от вашето тегло /
  - малкото калории / но никой не е казал , че ще е лесно /
  - раздвижването на метаболизма с един свободен ден      






Ден 1

Закуска:  активия с мюсли
Закуска 2 –ра:  плод по избор
Обяд:  1 активия с мюсли , 1 филия хл.” Бонус”
След. Закуска:  плод по избор
Вечеря: Пилешка пържола 150 гр на скара зеленчук по избор

Ден 2

Закуска: 1 активия с мюсли
Закуска 2 –ра:  1 плод по избор
Обяд:Салата по избор , едно малко парче сирене
След. Закуска:  1 активия с мюсли
Вечеря: консерва риба тон в собствен сос салата по избор

Ден 3

Закуска: 1 филия хл.” Бонус”, едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:  плод по избор
Обяд: 100 гр шунка  ,зеленчук по избор
След. Закуска:  плод по избор
Вечеря:  Пилешка пържола 150 гр  на скара
зеленчук по избор

Ден 4

Закуска:  активия с мюсли
Закуска 2 –ра:  плод по избор
Обяд:
2 средно големи варени картофа едно малко парче сирене
След. Закуска:  1 плод по избор
Вечеря: консерва риба тон в собствен сос, салата по избор

Ден 5

Закуска: 1 филия хл.” Бонус” едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:  1 плод по избор
Обяд:  Пилешка пържола 150 гр  на скара зеленчук по избор
След. Закуска:  1 плод по избор
Вечеря: 100 гр шунка , зеленчук по избор

ден 6

Закуска:1 филия хл.” Бонус” ,едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:  1 плод по избор
Обяд:  активия с мюсли  ,1 филия хл.” Бонус”
След. Закуска: 1 активия с мюсли
Вечеря: консерва риба тон в собствен сос, салата по избор







Забележки-Указания

1. Приготвянето на всичките ястия става без никакви мазнини.
2. Препоръчва се хляб “тонус” или “бонус” или може да се замести с друг черен хляб.
3. От пилето се препоръчва бялото месо,варено или на скара.
4.Риба тон консервиран в собствен сос./във вода/.
5. Кафе или чай както и фрешове от цитрусовите плодове без ограничение (без захар).
6. Може да се използват всякакви подправки (силно се ограничава солта).
7.Салатите по избор включват: всякакви зеленчуци в умерено количество, без примеси от различни сосове, олио, сирене, колбаси и т.н.  
8. закуската се приема до половин час след събуждането след това останалите хранения се разпределят на всеки 3 ½-4 Ч
9.водата се пие непосрествено преди хранене
10. използвайте уравнението пилешко=телешко=риба = 2 яйца  за да разнообразите доколкото е възможно храненето.




МНОГО ВАЖНО: Преди всяко хранене задължително се изпиват две чаши вода


 

•първата неделя от началото на хранителния режим, режимът се спазва както всеки друг ден. След това неделята е свободен ден от всякакви ограничения. Може да се яде каквото и колкото искате


Три са  основни правила във всички режими : редовно хранене, умерено хранене и качествена храна.   Денят трябва да започне с малка закуска и не трябва да се пропуска хранене . Умереното хранене означава всеки да разбере къде му е тавана. Т.е колко може да яде, за да има сили и енергия, но да не пълнее. Когато хората постигнат наистина това балансирано хранене, тогава те ще могат да поддържат килограмите си и да се чувстват свободни.




  
За да не се сетим през лятото да се погрижим за тялото си



 
да започнем от сега

 



Методики за подобряване на метаболизма

Редувайте 6 дни ниско въглехидратен прием с 1 високо;
- Яжте храни богати на хранителни влакна (зеле, салати, спанак, моркови, броколи, бобови кълнове, сурови семена и ядки и др.);
- За ускоряване на храносмилането и подобряването му - пектин, трици, пробиотици;
- Калорийна стратегия за понижаване на теглото
- След шест поредни дни със занижен калориен прием на храна - 200 до - 500 ккал под дневната енергийна норма следва ден със свръх прием храна с калоричност от 1/3 до 1/2 от количеството на поддържащите нормалното ви тегло калории.Идеята за тази стратегия съвсем не е налудничав. Преди доста време американски специалисти забелязват изненадващ факт в прогреса на всяка от участничките, хранеща се по експериментална диета за редуциране на свръх тегло. При всички тях се забелязва сходна тенденция за прогресивно намаляване на % тегло който те губят с нарастване на времевия период на диетата. Това им се сторило твърде логично. Ето и техният извод:
"Причината за равно намаляващата загуба на тегло в процес на диетата не се дължи единствено на пропорционалното намаляване на общото количество подкожна мазнина на участничките. Изглежда когато в продължение на няколко дни тялото губи значителни количества енергия от запасите си, то автоматично координира жизнените си функции така, че да губи все по-малко енергия. Този механизъм има заслуга за оцеляването на видовете в периоди на продължителен глад." Друга група диетолози забелязали, че когато на доброволките и доброволците се даде значителен калориен бонус за ден след няколко дни режим на живот в преразход на енергия, те покачват незначително теглото си, а когато на следващият ден се върнат в режим на преразход енергозагубата им в тегло значително превъзхождала последните дни преди калорийния бонус. В крайна сметка тези следващи схемата минус, плюс, минус калории, свалили повече наднормено тегло в % от традиционалистите в постоянно минусовата диета за еднакъв интервал от време. Всичко това се дължи на хормонална манипулация и избягване на стресовата фаза при загубата на тегло. Това е особено важно за жени с малък % мазнини над нормата си. Онези "най-трудните" мазнини могат да бъдат премахнати именно чрез този подход. Периодът 6 за 1 дни е комерсиализиран. Препоръчително е дамите да открият сами своята среда. Има данни за сходно въздействие на режима 2 за 12 - 14 дни при по слаб енергопреразход или при жени с значително свръх тегло. Количеството на калориите в преразхода е индивидуално и зависи от:
- желаната скорост на понижаване на теглото
- съобразено личното тегло и морфологична структура (пълни, слаби или фитнес тип)
Препоръчителните калорийни отношения в % между белтъчините, мазнините и въглехидратите са: 40 - 55% дневен калориен внос от белтъчини, 15 -20 % от мазнини и 30 - 35 % от въглехидрати. "


Старите теми :










*Темата е по идея и оформление на nepukistka  


Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 15:20 от Mamma

# 1
  • Мнения: 12
Айчо, ам ти що не казваш как си, бе пиле

# 2
  • Мнения: 1 599
 Здравейте момичета,



 Хайде дано новата тема ми вдъхне сили да не се поддам на изкушението наречено шоколад   Mr. Green само да се похваля , че днес ми е 6ти ден  Heart Eyes и кантара е на 55  Flutter  а ако кръшна от пътя хващайте бухалките


Проклетница  ама че си бърза аз бързам да пусна първият пост и после да го преправя  а ти преди мен  Crossing Arms  Hug ..... аз съм толкова режимна вече 6ти ден , че сама не мога да се позная  Heart Eyes иначе какво да кажа 1 месец колежката я няма и се побърках от работа... а взе , че и за 1 седмица и другата излезна и не стига , че моята а и на още 2 колежки работата вършех  Blush направо съм като изцеден лимон,  Naughty но от понеделник почивам  Mr. Green  Ти може да ми пратиш някой режим да сменя и аз малко ... че може да спре да действа  Hug А иначе няма да мърдам повече обещавам



mama_V  весело изкарване на морето...  не забравяй , че както се чувстваш така ще изглеждаш... зарежи килограмите... гледай да ядеш по диетично... и си прекарай супер




Giggerotta  как си милата  Hug


изчезвам , че много работа
  слънчев ден

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 09:58 от Aia

# 3
  • Мнения: 1 599
Ей девойки къде сте??? Аз съм диетична.... при мен е лудница... почти не усетих кога стана време за обяд  Shocked 13 часа....


Отчета за сега е ... зак. 1/2 активия; 1 праскова ; обяд домат със сирене


 Hug

# 4
  • Мнения: 12
Тука сме, Айчо
и при мен диетично - закуска - 100 гр. кисело мляко, обяд - 2 ф. черен хляб и 1 домат, е, и десетина маслинки
обаче бях все така гладна и след час и половина хапнах малко пъпеш, ама нейсе, то това и ще ми е до вечеря ...

а иначе да ти пратя режим ....ми аз нямам, мила, аз съм на другия край на България и не съм ходила при Ипократис, няма кога ....
инак имам почти всички режими които са били публикувани в темите  Joy Joy
ма има де, ако решиш да се разнообразиш  hahaha
гледам в началото на тази тема няма линковете с пусканите режими, ама в 8 тема, тя още не е пратена в архива - има ги ...на някой ако му е писнало и реши да променя нещо ....

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 523
Добър ден!
Аз уж съм режимна, ама мноого работа тия дни и не ми остава време да ям когато трябва и като се усетя - минали 7-8 часа между храненията и .... абе не ми се разказва.
Гледам да не криввам много от правия път, но действително свалените кила са стимул (а и честно се чувствам прекрасно като се храня с полезни неща в умерени количества)

така, че - едните дънки са ми станали широки - детето е скрило кантара някъде под леглата и не може да ми обясни къде - само казва "крие" и ...  Wink не знам колко са килата минус, ама по дрехите се познава.

довечера ще ядем пържоли (пилешки) щото това ми се  полага за днес и мъжете са радостни.

# 6
  • Мнения: 12
Добро утро, да раздам по  Coffee
аз снощи са издъних, не че е новина де - племенницата ми дойде, подбра ни на гости, снаха й чака бебе, та пихме ракия, оплаквахме се, припомняхме си нашите бременности и тя оттече .....
поражение на кантара нема, ама и минус нема ...така че от таз сутрин ааааааааааайййййде пак отначало ......оф, за кой ли път вечи и аз не знам
ам важното било да не се отказваме  hahaha hahaha
ама пък поне не съм подута, в последните дни и тва е добре ...

Айчо, стриктна?
Гиги, къдя си бе мило? ни на скайп, ни никъде не са вясваш ...
Аркси, браво, мила, за широчките дънки, ти си сериозна, не си като мен .....
аз таз сутрин са върнах на 79 ..... почти десетте килограма които бях свалила с режимите, съм си ги върнала бавно и славно .....
мамка им, тоз път ще им видя сметката
айде, лек и успешен ....

# 7
  • Мнения: 1 599
Добро утро момичета,


  И при мен е така голяма лудница ... вечерта се прибрах умряла от глад  Whistling но можех да чакам да се сварят 2та картофа и реших една салатка със сирене да хапна , обаче глада не спря и си нарязах 2 големи парчета диня... за щастие няма + само  hahaha  -100 грама  ама те са смешни. Днес пак се успах явно умората ме надвива, но от утре съм отпуска  Party


Проклетница  ще взема да разгледам в старите теми  и ще ги запазя  Mr. Green


arksi_  браво за минусите то дрехите са най - добрият кантар  Tired за жалост моите дрехи не ме карат да се усмихвам , но и това ще стане  Peace


 Hug

# 8
  • Мнения: 12
Проклетница  ще взема да разгледам в старите теми  и ще ги запазя  Mr. Green
 Hug

аз ще ти ги пратя бе, писе, искаш ли?

# 9
  • Мнения: 1 599
Проклетница  ще взема да разгледам в старите теми  и ще ги запазя  Mr. Green
 Hug

аз ще ти ги пратя бе, писе, искаш ли?


искам да  Crazy Ти пак ме изпревари с поста а??? И никакви такива ей  Naughty без издънки

# 10
  • Мнения: 195
Добро утро, момичета!

Аз се не вясвам, щото много работа както винаги, отпускарски сезон и който е будала да седи да работи вместо кат нормалните хора да е некъде на почивка - нека му е...  Twisted Evil Вчера и за мен деня беше много неуспешен, просто не ми се говори...  ooooh! то "неуспешен" е много слаба дума де, предвид кутията сладолед, която омахах СЛЕД целия нережимен ден...и така...
Прокли, днес ще държим фронта нали? 79 е супер, начи не са 80, кво ме метна оня ден  Wink Помня аз, помняяя  Grinning
Айчо, много се радвам да те видя ей!  Hug
А, и нещо  смешно - снощи бехме на некъв ресторант, и аз така и така нали бях цял ден много нережимна викам - дай да омахам и една пица...и си поръчвам...и сервитьорката вика - ами ще чакате над 40 мин. щото фурната докат загрее, ала-бала, и така...и аз колкото и да исках да нарушавам, нал бех гладна - отказах се от пицата  Joy И с кво да наруша, с кво - айде картофи "Соте" и салата "Снежанка"...те пък едни гадни картофи се оказаха не стават за ядене и ядох само салатата  Joy И пак доста режимно беше и то не по моя воля... hahaha  Crossing Arms НО затова пък си наваксах кат се прибрах вкъщи  Sad

# 11
  • Мнения: 12
обядвах вече - домати и сирене
и съм гладнаааааааааааааа
и как искам сега да ида да си купя едно парче вкусна, мазна пица, с шунчица, гъбки и кашкавалче - оххххххххххх, ша са удавя от лиги
басиииии, що не ставаше по-лесно тва с диетата ......

# 12
  • Мнения: 1 599
ааааааааа  Naughty никаква пица ей Naughty


Аз трябваше да ям яйца, хляб и зеленчук , НО изпих 2 айрана и 60 гр обикновени солети  Whistling и тичам на горе на долу... дано поне от това да тръгна на долу  Hug

Ипо прави едни здравословни почивки... така ми се иска да ходя  Tired но трябва да се занимавам с ремонти  Sad и няма да стане

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 523
аз днес съм ... срам .... чак ме е яд на мен  #Cussing out

и никакви пици моля  Naughty

абе видях, че прави здравословни почивки (във ФейсБук ги пуска нещата) - ама де ти ... бачкане ...

ох - айде продължавам аз работата ... а скоро отпуска едва ли ще има ...

# 14
  • Мнения: 12
мина ми малко, пия кафе сега, ама ....... глада изчезна, зер нали трябвало да минат 20-30 минути докато мозъка подаде сигнал, че е добре работата в тумбака, обаче остана лакомията ...... smile3515

ако не беше тя, да съм първа манекенка
ма не купих пица де ......
аз затва пиша през 10 минути, щотооооооооо ....... Mr. Green

Аркси, я не се излагай, кво да те е яд, я колко дни беше режимна, преди фъндъка да ти затрие кантара беше и 2 минус, я го брой днес хубав, релаксиращ потоп
виж, на мен не ми се полага, аз с мойте всекидневни издънки, да не е 13, ама поне десетина режимни дни без прекъсване трябва, преди да си похапна хубаво.......
то па тогаз сигурно от едно парче пица ще пукна, като си представя как ще ми се е свил корема ...... Crossing Arms

Айчо, като си в отпуска, по пет пъти на ден ша пишеш, щото иначе му отървам края, да има някой със сопата да ма завръща, че инак лошо ....

Гиги, пиши бе .... newsm66 newsm66

Общи условия

Активация на акаунт