избрахте ли домоуправител ?

  • 63 463
  • 775
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 301
Тези идеални части всеки собственик ги попълва в Домовата книга и се взимат оттам.
Трябва ли да представят нотариален акт или си ги вписват на доверие newsm78

# 151
  • София
  • Мнения: 1 328
Всеки си вписва квадратурата и идеалните части от нотариалния акт. Да го кажем - на доверие.  Нали отдолу удостоверява попълнените редове с подписа си.

# 152
  • Мнения: 45
Снощи раздадох поканите Peace, а също и двете страници от книгата  за собствениците. Мина добре, почти никой не се учуди, всички знаеха, че трябва да се направи. Един съсед само пожела да не са в папка, а в купена книга. Ако се навие да обикаля по апартаментите, нямам нищо против Laughing

# 153
  • Мнения: 689
Снощи раздадох поканите Peace, а също и двете страници от книгата  за собствениците. Мина добре, почти никой не се учуди, всички знаеха, че трябва да се направи. Един съсед само пожела да не са в папка, а в купена книга. Ако се навие да обикаля по апартаментите, нямам нищо против Laughing

Тони, каво написа  за дневния ред, по който ще протече събранието? Или не писа? Нали това ви е първо офиц.събрание и трябва да се отбележи някакъв дневен ред

# 154
  • Мнения: 5 690
Снощи раздадох поканите Peace, а също и двете страници от книгата  за собствениците. Мина добре, почти никой не се учуди, всички знаеха, че трябва да се направи. Един съсед само пожела да не са в папка, а в купена книга. Ако се навие да обикаля по апартаментите, нямам нищо против Laughing

Тони, каво написа  за дневния ред, по който ще протече събранието? Или не писа? Нали това ви е първо офиц.събрание и трябва да се отбележи някакъв дневен ред
Примерен дневен ред:
1.Запознаване със  Закона за етажната собственост.
2.Избор на нов управителен съвет:управител ,касиер и контрольор.
3.Разни

# 155
  • Мнения: 45
П О К А Н А
ЗА ОБЩО СЪБРАНИЕ СЪГЛАСНО ЧЛ. 13, АЛ. 1 ОТ ЗУЕС

УПРАВИТЕЛНИЯТ СЪВЕТ /КОНТРОЛНИЯТ СЪВЕТ/ НА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ
НА АДРЕС:...............................................................................
ВИ УВЕДОМЯВА, ЧЕ

НА  ............  Г.  ОТ  .................  Ч . ...................................
/ДАТА/         /ЧАС/         /МЯСТО/

ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ ОБЩО СЪБРАНИЕ НА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ ПРИ СЛЕДНИЯ
ДНЕВЕН  РЕД:

1.   ИЗБОР НА УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ / УПРАВИТЕЛ/

2.   ИЗБОР НА КОНТРОЛЕН СЪВЕТ /КОНТРОЛЬОР/

3.   ПРИЕМАНЕ НА ПРАВИЛНИК ЗА ВЪТРЕШНИЯ РЕД В ЕТАЖНАТА   СОБСТВЕНОСТ


ДАТА НА ВРЪЧВАНЕ:…………………………………

ЧАС НА ВРЪЧВАНЕ:…………………………………..

ВРЪЧИТЕЛ:

………………………………………………………………………………………………………………
/ИМЕ, ФАМИЛИЯ, ДЛЪЖНОСТ, ПОДПИС
На първо време това, а когато изберем домоуправител има още неща дето трябва да се решат.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 328
Поканата  е в 2 екз., нали? Един за собственика и един за лицето, което я връчва. /Доказателство, че е връчена!/. И двата подписа съответно!

# 157
  • Мнения: 45
Аз го направих с една покана и разписка към нея, давам поканата и на разписката лицето, което я приема си пише име, фамилия и подпис. Rolling Eyes
Когато в апартамента няма никой, лепя поканата на вратата и карам съсед-собственик да ми се подпише в протокол, че няма никой вкъщи /пак готова бланка/.

# 158
  • Мнения: 1 159
Избрахме домоуправител!Моят мъж!Сега разпечатва тука някакви листи,разпищолил се е нещо,бързо ще му мине мерака!Смятам,че това е доста отговорна и времеемка задача,дано не му дойде нанагорно!Ще се включвам с питанки!

# 159
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Всеки си вписва квадратурата и идеалните части от нотариалния акт. Да го кажем - на доверие.  Нали отдолу удостоверява попълнените редове с подписа си.
Напомням, че се пише САМО вида на документа за собственост - нот. акт/договор. БЕЗ номер и други данни.

# 160
  • Мнения: 182
А какво да правим в случай,че някой откаже да впише данните си ,(защото съм сигурна,че при нас ще има такива) и тези които не живеят във входа,а са собственици от къде да получа данни за тях?

# 161
  • София
  • Мнения: 8 932
А какво да правим в случай,че някой откаже да впише данните си ,(защото съм сигурна,че при нас ще има такива) и тези които не живеят във входа,а са собственици от къде да получа данни за тях?
Aко някой откаже да си даде данните, подлежи на глоба след изтичане на срока за регистрация. За тези, които не живеят във входа: нали все пак някой обитава апартамента, той ще се свърже със собствениците и те ще намерят начин да си попълнят данните. Ако не стане, важи и за тях глобата.

# 162
  • Мнения: 182
Там е проблема ,че имаме напълно необитаеми апартаменти и по тази причина нямаме и болшинство при провеждане на събранието.Но доколкото разбрах от закона събрание може да се проведе и от трима души,след като се изчака поне 1 час след първоначално обявеният.

# 163
  • Мнения: 2 255
здравейте  момичета bouquet
от няколко дни съм се зачудила за тая работа с книгата  newsm78 четох ...четох ...и нещо не си връзвам нещата  Sick ако може някой по в час да ме "светне"  Shocked ще съм безкрайно благодарна  Praynig
живеем в стара кооперация на 3 ет. с общо 6 апартамента ...от които :
1 - на БДЖ - празен
1 - с един дядо дето не се знае къде е
1 - с една луда - с още по-луди наематели  Sick
1 - с баба и дядо - живеещи на вила и не вяснали се в последните 3-4 год.
...и останаха 2 - в които сме ние и още едно семейство  Thinking
много ми е интересно как да съберем 3ма различни - управител, касиер и контрольор  Rolling Eyes а пък камо ли да се прави събрание за избиране и каквото и да е ....то трябва сами да си се събираме май ...на по ракия освен  Mr. Green какви 67% кави 5 лв ъкъл не ми го побира  Sad в общината казали на съседката да се оправим някак си ...ама как ...божа работа  newsm78

# 164
  • Мнения: 182
Ние имаме само управител и касиер.Опитай се от накой от другите собственици да т и изпратят поне пълномощно саморъчно написано.Като съсобственик може да ти изпратят такова пълномощно.Ако някой техен близък упълномощат пак може с аткова пълномощно,но ако е друго лице-техен познат ,то тогава пълномощното трябва да е нотариално заверено.

Общи условия

Активация на акаунт