избрахте ли домоуправител ?

  • 63 472
  • 775
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 167
Ние пък ще имаме събрание на тема "теч"
Има ли някаква наредба, по която апартаментите от които тече да се задължат да си направят ремонти?

А наредба, по която ако апартамента гори да се задължават да си го гасят?  Joy

# 766
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:

2. не причиняват вреди на други обекти и общи части на сградата;

Чл. 55. (1) Собственик или обитател в сграда или отделен вход в режим на етажна собственост, който не изпълни задължение по този закон, се наказва с глоба от 20 до 100 лв., когато е физическо лице, или с имуществена санкция от 150 до 350 лв., когато е юридическо лице.

Чл. 57. (1) Установяването на нарушенията се описва в протокол, съставен от управителния съвет. Когато в етажната собственост няма избран управителен съвет, протоколът се съставя от управителя и двама собственици, определени с решение на общото събрание. Констативният протокол съдържа данни за лицето, извършило нарушението, описание, време и дата на извършеното нарушение.
(3) Констативният протокол се съставя в три еднообразни екземпляра, по един за председателя на управителния съвет (управителя), нарушителя и общинската или районната администрация. След съставянето на протокола председателят на управителния съвет (управителят) незабавно го предоставя на общинската или районната администрация.

(4) Актът за установяване на нарушението се издава от общинската или районната администрация, а наказателното постановление се издава от кмета на общината или района или от оправомощено от него длъжностно лице.

т.е. установява се нарушението,пише се протокол и се предава в общината. В най-добрия случай получава наказателно постановление с глоба от пр. 20 лв, която няма да плати и всичко си продължава по старому...
Някой правил ли го е на практика newsm78



# 767
  • Мнения: 1 380
MTV, информацията ти е супер ... щом това се контролира от ЗУТ то в общината са длъжни да проверят и вземат мерки ако няма разрешителни, т.н
Интересно какво означава да се иска разрешение от непосредствените съседи - предполагам живеещи на същия етаж  newsm78 ... при нас просто такива съседи за момента няма.

# 768
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моето жилище, което съм го направила на офис е на партерен етаж, няма никакви други съседи на етажа, само стълбище, а горните първите етажи, всичко е офиси.

# 769
  • Мнения: 1 380
Моето жилище, което съм го направила на офис е на партерен етаж, няма никакви други съседи на етажа, само стълбище, а горните първите етажи, всичко е офиси.

Така съм съгласна, но в нашият случай въпросният апартамент се намира на 3 жилищен етаж от 5.

# 770
  • Мнения: 24
някой ще пусне ли нова темичка

# 771
# 772
  • Мнения: 6
Здравейте!
Аз съм домоуправител и вече изтича мандата ми, но не желая да съм вече такъв! Бих искал да попитам по-запознати от мен - след като се проведе заседание на ОС за избор на нов домоуправител, но човека не присъства на заседанието/принципно си обитава жилището, но липсва на самото засеание/ и бъде избран за домоуправител, избора валиден ли ще бъде?! Причината за питането ми е, че предполагам, че някои хора умишлено няма да се явят, за да не бъдат избирани!
Благодаря Ви предварително!

# 773
  • Мнения: 5 699
Има нова тема,тази е от преди 4 години, задай си въпроса там:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676549.405;topicrefid=20

# 774
  • Мнения: 6
Има нова тема,тази е от преди 4 години, задай си въпроса там:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676549.405;topicrefid=20

Благодаря!

# 775

Общи условия

Активация на акаунт