избрахте ли домоуправител ?

  • 63 470
  • 775
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 698
Домоуправителя сам се избра защото сме изпуснали срока и за да няма глоби се е записал и сега му изтича след  един-два месеца /една  година/  Не му се свиква събрание  докато не изтечала годината.....Нещо май съм в капан...Не, че ми тежи,но искам да е по правилата. А по новия закон заплаща ли се на домоуправителя и касиера нещо от общината?
Значи,този човек ,който се е самоизбрал ,няма никакви правомощия на домоуправител,защото е нелигитимен.Срокът не сте изпуснали,защото го удължиха и съответно няма все още глобени.Така че, свикай общо събрание по процедурата и си избирайте домоуправител,касиер и контрольор за да не изтървете срока!Успес!

# 721
  • София
  • Мнения: 1 312
 Благодаря ви за отговорите! Simple Smile
 За парите знам от друг район където живее майка ми и в техния вход е така ,на домоуправител и касиер се плаща,като на касиера е от живущите,а на домоуправителя е от районното управление на МВР. Не знам  по закон ли е или те са си решили.....?!

# 722
  • Мнения: 5 698
Благодаря ви за отговорите! Simple Smile
 За парите знам от друг район където живее майка ми и в техния вход е така ,на домоуправител и касиер се плаща,като на касиера е от живущите,а на домоуправителя е от районното управление на МВР. Не знам  по закон ли е или те са си решили.....?!

Домоуправителят не е на служба към районното управление на МВР,за да му плащат заплата?! Няма такъв закон,ако живущите в блока искат мога да дават от парите ,които се събират и за заплати на членовете на УС.Но това се решава  на ОС ,както и сумата,която ще се дава.

# 723
  • Мнения: 1 167
Охх добре, че си имаме такава тема- сега ви открих. Днес портиера ми стовари стартовия пакет на етажната собственост да го попълвам  Crazy За домовата книга ми стана ясно какво къде се попълва много добре е обяснено ( ще я предам на домоуправителя да се бори с нея ). На мен се е паднала честта да съм касиер, обаче съвсем не ми е ясно какво се пише в "Регистър на разчетите" и "Книга за приходите и разходите". Инструкцията в пътеводителя е само за годишния отчет. Ще съм безкрайно благодарна, ако някой ме насочи какво да направя....   bouquet

# 724
  • Мнения: 1 152
Имам въпросче - каква е месечната такса, която плащате за поддръжка на асансьорна фирма и коя е тя?

# 725
  • София
  • Мнения: 1 328
45 лв. , но всеки момент очаквам да поиска повишение  Mr. Green

# 726
  • София
  • Мнения: 689
Ние плащаме 40лв. на Реи Лифт, но може би зависи от вида на асансьора, височината на сградата и т.н.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 328
Охх добре, че си имаме такава тема- сега ви открих. Днес портиера ми стовари стартовия пакет на етажната собственост да го попълвам  Crazy За домовата книга ми стана ясно какво къде се попълва много добре е обяснено ( ще я предам на домоуправителя да се бори с нея ). На мен се е паднала честта да съм касиер, обаче съвсем не ми е ясно какво се пише в "Регистър на разчетите" и "Книга за приходите и разходите". Инструкцията в пътеводителя е само за годишния отчет. Ще съм безкрайно благодарна, ако някой ме насочи какво да направя....   bouquet
Какво насочване ти трябва точно за Книга на приходите и разходите  Shocked Купуваш от книжарницата една голяяяма тетрадка с твърди корици. И си я разграфяваш  - за приходите по апартаменти по месеци и отделно за разходите пак по месеци. В края на годината описваш и теглиш чертата. Всеки си има свое виждане как е по-нагледно и ясно.
Едни го правят в тетрадка, други - на компа и принтират.

# 728
  • Мнения: 1 167
мама Меца аз вече имам от официалните тетрадки  Crazy Хайде тази за приходи/разходи все ще я нагодя. Но имам една която се казва " Регистър на разчетите в етажната собственост" която се чудя какво да я правя, какво да попълвам. Някой води ли тази тетрадка?

# 729
  • София
  • Мнения: 1 328
Аз специално - не  Laughing Не виждам необходимост. Не знам каква е функцията на този регистър. Не съм купувала комплект. Тетрадката за приходите, разходите и годишните отчети е напълно достатъчна за нас.

# 730
  • Мнения: 1 152
При нас всичко е на електронни таблици - лесно, бързо и пригледно.

# 731
  • Мнения: 1 167
При нас всичко е на електронни таблици - лесно, бързо и пригледно.

И при нас е така с екселски таблици, но като ми тръснаха книгите ще трябва и тях да водя.

# 732
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
При нас всичко е на електронни таблици - лесно, бързо и пригледно.

И при нас е така с екселски таблици, но като ми тръснаха книгите ще трябва и тях да водя.

Събирай, в една папка и им върни книгите.

# 733
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И тук ще си задам въпроса, гледам, че има запознати хора:
Ако открита тераса на последен етаж (явяваща се покрив на долния апартамент) протече 2 години след издаването на разрешение за ползване не е ли редно строителят да отстрани повредата и да направи ремонта за своя сметка? Имаме спор със съседа под нас, въпросната тераса е наша, а той заплашва да подаде оплакване срещу нас, ако не я ремонтираме. ами първо, че нямаме пари за такъв огромен ремонт, второ мисля, че си има гаранционни срокове и те си важат, и трето - тази тераса не се ли явява покривна част и при изтичане на гаранционните срокове ремонтът не се ли поема от целия вход? Питам по принцип, тъй като в НА е записано, че имаме право на ползване на обща тераса, а не че тя е наша, въпреки че реално друг няма достъп до нея.

# 734
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Задължение е на стоителя да ремонтира за собствена сметка.

Общи условия

Активация на акаунт