Уроците на Норбеков

  • 109 495
  • 227
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 869
Рози и рози, много ти блягодаря за окуражавенето!!!   bouquet На мен малко ми трябва Wink
Аз отскоро сравнително дълбая, някъде от 2006 г. и все още търся, но пък непрекъснато си вземам по нещо ценно оттук и оттам. Сега възлагам големи надежди на основния курс за нещо съвсем конкретно, което се стремя да развия в последните 2-3 години Simple Smile

# 196
  • Мнения: 3 506
Love&Light, съжалявам, че ще те върна едно квадратче назад, но в интерес на истината тук имаше преди време споделено мнение, че курсовете може и да са опасни:

Искам да предупредя за нещо, което се е случило с мой колега. Той е посещавал 2 курса на Норбеков. Обяснява, че по време на курса, преподавателите вкарват групата в лек транс чрез медитативни упражнения, като така създават връзка със всеки един от хората. С всяко следващо упражнение тази връзка се засилва и съответно влияние върху човека става по-силно. Първоначалните резултати при моя колега са били много добри – подобряване на здравето, на благосъстоянието, подобряване на отношенията в семейството. Но се оказва, че това е една маска, под която седи система за манипулиране и енергиен паразитизъм. При повечето хора това може да остане незабелязано. Конкретно, моят колега след втория курс започва да чувства невероятна загуба на енергия, слабост и липса на концентрация. Говорил е с преподавател, Моника Балаян, и тя е твърдяла, че това е изпитание, което трябва да премине, за да продължи напред. В това време усеща изтичане на енергия и силно стягане в различни части на тялото. В същото време ясно се усеща присъствието на Моника. За около десет дни отслабва със 7-8 килограма. В един от дните състоянието му става изключително критично – силна загуба на енергия, невъзможност за поемане на дъх, силно треперене на цялото тяло, направо усеща, че умира. Обърнал се за помощ към “Бърза помощ” в гр. Троян, където бил на почивка през това време. Там нямат обяснение за тремора, не могат да му помогнат, правят му психологически тестове, които показват нормално възприемане на ситуацията. Той отново се опитва да говори с Моника, тя през цялото време твърди, че това част от изпитанието. Заедно с асистентката си, Симана Златева, започват да му се подиграват, казали са му, че им е “много вкусен и няма лесно да го пуснат”. В момента търси помощ от различни места, за да се прекъсне връзката. Иска да разкаже на хората това, което му се е случило, за да предпази други от подобна злоупотреба.

Пак в интерес на истината, следя темите доста отдавна, тъй като обмислям да пратя сина ми на някой от детските курсове за подобряване на зрението и мисля, че това е единственото наистина негативно мнение, на което съм попадала. Въпреки това мен лично ме уплаши, още повече, че става дума за детето ми (пък и не съм срещала никакви отзиви за детските курсове специално). Разбира се, има от време на време мнения, че не са постигнати очакваните резултати, че курсовете повтарят написаното в книгите и т.н. - неща, които не ме плашат толкова и са въпрос на лична оценка, мотивация и прочее.

В същото време аз лично мразя такива подхвърлени реплики. Ако мъжът ти е прочел нещо конкретно, нека даде линк и/или преразкаже. Не ми е хрумвало да търся в англоезичните форуми информация за Норбеков, много ми е интересно дали наистина може да цитира нещо конкретно.

# 197
  • Мнения: 1 422
Мария, аз познавам Моника Балаян от 3 години и заставам с личните си постижения от курсовете, които тя води, зад абсолютната чистота и искреност на този преподавател. Цитираната от тебе история на "споделени лични преживявания" не беше свързана със същността на системата на Норбеков. Цялата мръсотия, която се изля,  за доброто на всички страни отдавна остана в миналото и всички поеха по собствения си път. Да оставим духовете да почиват в мир.

В любов и светлина,

# 198
  • Мнения: 3 869
 Confused Озадачи ме най-малкото. Още повече че мнението на потребител с който лично се познаваме и сме обсъждали някои теми свързани със зрителното възприятие и координацията в мозъка по повод някои нарушения...
Аз се надявам след няколко опарвания вече добре да управлявам кой допускам до себи си кой отрязавам (енергийно), но и не съм имала вземане даване с особено силни хора, за да съм съвсем сигурна...
Ще се разровя лично да видя какво се описва в англоезичните форуми по повод Норбеков и подобни курсове и ще постна, ако намеря нещо... Мъжът ми знае, че съм достатъчно грамотна да си търся инфо и само ми пдхвърля насоки, пък ако аз искам винаги ще намеря от къде са... То в това именно е въпросът, самата аз да се заинтересувам и от възможните нежелание ефекти, да ги проуча и след това да преценя отново...

Мисля, че това е имал предвид мъжът ми: http://griess.st1.at/gsk/fecris/40%20conf%20engl%20DVORKIN.htm Но такъв тип материали мен съвсем не ме плашат; просто е въпрос на гледна точка... Тук се предупреждава за начинът по който се продават вяра и убеждения, като залогът е здравето. Мен обаче въпросът със здаревето не ме вълнува; Него го смятам за решен; иска ми се да стигна по-нататък...

Последна редакция: ср, 29 юни 2011, 16:49 от Love&Light

# 199
  • Мнения: 3 506
Цитираната от тебе история на "споделени лични преживявания" не беше свързана със същността на системата на Норбеков.

Не, но беше свързана с питането на Love&Light относно това дали курсовете могат да представляват евентуална опасност. Допреди да прочета тази история, аз бях дълбоко убедена, че и да не помогнат курсовете, най-малкото няма да навредят, съответно историята ме изненада и разколеба много, затова съм я запомнила. Не съм проследила развитието, помията и пр., защото познавам и аз лично потребителката, постнала постинга, и не очаквам от нея да го е направила с лоша умисъл. Нито аз го правя с лоша умисъл - просто имаше въпрос, цитирах нещо, което съм прочела.

Благодаря ти за личните гаранции за Моника. Всъщност ти имаш ли поглед върху детските и курсове - как ги приемат децата, има ли трайни резултати (такива, които остават и след курса)? Малко се пише за детските курсове наистина на фона на доста многото писания за курсовете за възрастни.



 Simple Smile Напълно е възможно. Надявам се да споделиш, ако попаднеш на още нещо.

Последна редакция: ср, 29 юни 2011, 17:58 от Maria.St

# 200
  • Мнения: 1 422
Maria.St, далеч съм от мисълта, че нещо си казала с лошо чувство  Hug Hug. Искаш ли да пренесем разговора за детската смехотерапия и възстановяването на очичките в темата за Бейтс. М? Аз имам много добри отзиви за курса от бащата на едно от малките момиченца от Варна. За детските курсове по системата на Норбеков нямам отзиви, защото не познавам родители на дечица, които са ги посещавали.

# 201
  • Мнения: 3 506
Нямам нищо против, ще ти бъда благодарна да разкажеш повече, в която тема ти е удобно, аз надничам и в двете, макар да не пиша активно, или пък на ЛС Hug

# 202
  • Мнения: 3 869
Eто ме и мен с преки, но кратки впечатления. Вчера започна основния курс в София - имаше "лекция" в продължение на 3 часа без почивка. Лично аз не чух нищо ново и бях безкрайно отегчена и изморена от повтарянето по 3 пъти на всяко нещо. Говорих след това с треньора, споделих й как съм се почувствала, а тя ми обясни, че от 15 г. води този курс и винаги работи с 50-60 човека, така че на всеки трябва да е ясно - именно затова и така води нещата. С това съм напълно съгласна, разбира се, но явно не е моята схема. Ще прочета и книгата, която се отнася за основното ниво и ще видя какво има като видео в ю-тюб (вече видях че има доста) и явно ще трябва да работя по мой си начин.
Относно опасното, за което мъжът ми се беше притеснил, не видях нищо опасно, по-скоро опира до типа човек и доклоко е податлив на влияния...

# 203
  • Мнения: 0
Здравейте, вчера прочетох книгата "Опитът на един глупак". Тя от много време седи в къщи, но чак от Коледа насам започнах да я чета сериозно. Аз имам около 2 диоптера (на едното око 1.5, а на другото 2.5) Като прочетох, че за да се възстанови зрението не трябва да се слагат изобщо очила или ако се слагат да са с по-малък диоптер, съм захвърлил някъде очилата и изобщо не ги слагам (това стана преди 2-3 дни). А от днес почнах всички упражнения - за очите и ставната гимнастика. Имам два въпроса.
1 - Пречи ли на възстановяването ако стоя на компютър по няколко часа на ден (без очила)?
2 - Не схващам упражненията със слънцето. Прочетох в книгата но нищо не разбрах, след това във love-aholic.com, но там видеото е на руски и съвсем нищо не разбрах. Ще може ли някой да ми обясни как се прави тази "соларизация"?

# 204
  • Мнения: 10
Да побутна и аз малко темата, моите въпроси са също за упражненията. Започнах гимнастиката и упражненията за очите преди 2 дни и от тогава имам непрестанно главоболие, при някой било ли е така? И проблем ли е ако не правя соларизацията, поради невъзможност?

# 205
  • Мнения: 19 296
Не е добре да имаш главоболие. Сигурна ли си, че не пренапрягаш очите при упражненията? Аз в началото въобще не можех да ги въртя както трябва. Имах чувствтото, че ще ми изхвръкнат от орбита Въртях ги по-бавно и не правех широк кръг, защото получавах дискомфорт Според мен спри за ден-два и виж ще премине ли главоболието След това почни по-внимателно.

# 206
  • Мнения: 3
Да побутна и аз малко темата, моите въпроси са също за упражненията. Започнах гимнастиката и упражненията за очите преди 2 дни и от тогава имам непрестанно главоболие, при някой било ли е така? И проблем ли е ако не правя соларизацията, поради невъзможност?

Напрягаш се. Освен че се натоварваш, няма да имаш и полезен ефект.

Докато правиш упражнението трябва да мислиш за нещо приятно, представяй си примерно че очите ти танцуват или се смеят или каквото и да е. Това занимава логическия ум и е предпоставка за ефективност на упражненията. Образите навлизат директно в подсъзнанието, когато логическият ум не ги преценява като възможни-невъзможни и затова трябва да го ангажираш с нещо друго. В медитативните упражнения на Норбеков се използват образи с природата, за да не възникват неприятни асоциации. Примерно представяш си сладолед, а после човек, с който си го ял и как този човек те е наранил и става съвсем друго... Затова си представяй образи, които са позитивни за теб и емоционално ненатоварени - свежест, радост, златна светлина, каквото ти е приятно.

Представи си, че имаш един ден да си мързелуваш сама вкъщи, пускаш си готин филм, взимаш си нещо хубаво за хапване и се наслаждаваш. Усещането докато правиш упражненията трябва да е същото - наслаждение от движението, а не напрежение. Ако го направиш така, това наслаждение се задържа часове след упражнението, а ако го правиш всеки ден мозъкът свиква - и това е основата на системата на Норбеков. Това състояние да се задържа възможно най-дълго. В това състояние зрението си работи перфектно дори без да правиш нищо по въпроса Simple Smile Това е и състоянието, в което организмът работи най-добре.

# 207
  • Мнения: 10
Soleil, maggee много ви благодаря  Hug Явно се пренапрягам, защото мисля дали точно изпълнявам упражненията. Ще направя почивка и от понеделник започвам пак Simple Smile Радвам се, че открих тази тема Simple Smile

# 208
  • Мнения: 328
Ако някога се омъжа  то ще е само за  Норбеков Mr. Green

# 209
  • Мнения: 46
И аз ще се включа. В момента изкарвам ПЪРВОТО НИВО - при ГУЗАЛ ТАДЖИБАЕВА. Невероятно съм впечатлена от нея, като личност и преподавател. Ще се върна, за да прочета повече по темата, но за сега впечатленията ми от курста са чудесни - тонусът ми се промени, оптимизмът се върна. Нямам проблеми със зрението, но явно правя упражненията с напрежение и на мен и на мъжа ми се появи напрежение и лека болка в очите... иначе - наполвина намаляха разширени вени при мен, почти изчезна брадавичка и тежеста в гърдите и болката при вдишване, която имах - отшумяха. Ще споделя след края на курса - в сряда и повече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт