Бързи вечери

  • 304 215
  • 352
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 026
PURE ELIXIR и трите варианта ми допадат

# 61
  • София
  • Мнения: 232
Предложенията ви са много апетитни!  Heart Eyes Аз когато нямам време за готвене правя  Бъркана пица на maia4444 , както и кренвирши на фурна с яйца, сирене и домати.  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 381
Изпревариха ме с кускуса- като видях 7 мин приготвяне и ми светнаха очите  Laughing

Да ви подсетя за печени червени чушки с доматен сос + чесън + магданоз.

Булгур, наместо ориз за разнообразие. Става и в супа. (имам чувството, че става по- бързо също).

Напоследък правих ред патладжани (предварително обелени и накиснати в солена вода), докато отцеждат от горчивия сок, задуших лук, чесън, морков, домат. Редих ред патладжани, ред зеленчукова смес, поръсих с булгур и пармезан. Така 3 реда. Сложих малко вода, накрая залях с 2 яйца + 3 с.л. кисело мляко, поръсих с копър. Може да се консумира и студено.

Да препоръчам и гъбената крем супа (аз пасирам сместа) на ЧервеноВинце (има я в любими рецепти). Не използвам бульон - само вода. Става много бързо също.

Последна редакция: ср, 14 юли 2010, 00:44 от Niki1

# 63
  • Мнения: X
PURE ELIXIR и трите варианта ми допадат
Много се радвам!  Grinning   bouquet

С риск вече да стана досадна Embarassed,но както е видно у нас вечерите обичайно са бързи/без поч. дни/,затова се сещам за още две много любими рецепти у дома,за които благодаря отново на авторките им.    bouquet
Първата е Златните картофки на Лео, рецептата  .

Втората е тази рецепта на Пина,мноооого вкусно нещо. Peace


# 64
  • Мнения: 3 367
maj е време за тема- бързи вечери-light:)
чудесни идеи има тук,но пусто не пържа и ако се махне това и яйцата/наденици/кремвирши/тежки сирена не остава много..все си мисля че аз нещо пропускам,но чета ли чета и няма угода-или е полезно и бавно (или разчита на замръзености,к не ми е сред най-предпочитаните сценарии и то),или е не-особено-полезно и бързо..въртя го и пак докарвам до маратонно готвене през уикенда..

# 65
  • Мнения: 2 546
Темата е много полезна и вече принтирах доста рецепти от нея Simple Smile.Мислех да отварям днес подобна тема за изпитани вкусни и бързи рецепти Simple Smile. Моля слагайте и линкове към рецептите, за да е по лесно за ориентиране.Да не е само спам ще споделя рецепта за много вкусно предястие с тиквички и сирене тип крема.
Това са продуктите за три порции Simple Smile

Необходими продукти:
3 тиквички
1 крема сирене
2 препълнени супени лъжици гъсто кисело мляко/ на баба 4,5 %/
пушено пилешко месо/ става и с шунка, колбас и т.н/

Приготвяне:
Тиквичките се режат тънко на филиики, осоляват се и се пекат без мазнина на оребрен тиган.
Подреждат се в чашки за крем карамел.Като се редят една до друга по ръба на чашата и се оставя се и да 'висят' крайщата отвън.Ама и аз го обясних, но мисля,че ще стане ясно какво имам напредвид.
Смесват се крема сиренето, киселото мляко и нарязаното на кубчета пушено пилешко месо и се пълнят купичките.С висящите крайща се покрива плънката Simple Smile. Остава се в хладилника за 2 часа. При консумация се обръща и се украсява по желание.
Много е вкусно, бързо и ефектно

# 66
  • Мнения: 2 381
maj е време за тема- бързи вечери-light:)

Има тема снимай и покажи - лайт. Аз също избягвам саламите, яйца, тежки сирена и бульони, но освен хапване на сурови (задушени) зеленчуци този сезон, друг вариант не виждам. Вчера мъжът ми ме попита дали е ок детето да яде полусурова тиквичка.. Навремето съм вечеряла - сурова чушка натъпкана със сирене и хляб (домат острани); Хляб, сирене и домати.

Темата е за вечери, но спестявайки време е и торта Мюсли на Сладка Хапка. Модифицирала съм я за чаша - бисквити, к. мляко, овесени ядки, плод, бисквити, к. мляко...Слагам чашата вечерта в хладилника, сутринта закусвам без суетене.

# 67
  • Мнения: 91
Огретен от тиквички:
Нарязваш ги на кубчета, добавяш сол, олио и съвсем малко водичка и ги мяташ във фурната. Като се позапекат, разбиваш яйца, прясно мляко, сирене и нарязан копър, заливаш и печеш да зачервяване.  Много е вкусно, а и не стоиш над яденето, то само си се готви.
И накрай- кисело мляко + чесън+ още копър- като сос към огретена.
Наздраве!

# 68
  • Мнения: 3 367
Ники,има,но лайт темата е  80% великолепно здравословни свръткавости..аз съм в търсене на супер бързи полезности Laughing

# 69
  • Мнения: 7 837
Анет, една бърза мексиканска супа, ако ти върши работа.
1 консерва нарязани домати(или пресни), около 3 чаши chicken broth, може и зеленчуков, 1 глава лук, зехтин. Вари се около 10-15 мин. да поомекне лука (понякога слагам и малко салса).
В купите за супа слагам нарязано пилешко месо, остатък от предния ден, ситно нарязано зеле, авокадо на кубчета и заливам. Може и сирене, като допълнение, слагам крутони, вместо тортила чипса.


п.п. И да не забравя и аз имам рецепра с кус-кус  Laughing Обърквам го с чери домати, нарязани на половини, краставица, нарязана на малки кубчета, малко лимонов сок, зехтин, българско сирене.

Последна редакция: ср, 14 юли 2010, 23:21 от Кейси

# 70
  • Мнения: 2 381
Кейси ме подсети за всички форми на такос и тортили. Не ги правя- купувам от магазина готови. На котлона без мазнина слагам тортилата - вътре кашкавал, покривам с друга или просто загръщам ако е по- голяма.
 Понякога правя бурито - слагам ориз (15 мин приготвяне), салса или на дребно нарязани домати и лук, кашкавал, какъвто има, маруля нарязана на ситно, ако има пилешко останало от предния ден.

# 71
  • Мнения: 7 837
А, да, добре че са тортилите, винаги се намира, какво да накълцам набързо от хладилника. Ще изхранвам и детето с тях в училище.
Аз съм основно по супите, че са ми по-нетрудоемки. Но, доста идеи почептих тук, предвид че, все го заобикалям този форум.  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 3 367
Кейси,мерси,тази супа баш се втъква в изискванията ми за време и полезност Grinning Нашите деца не са фенове за раповете нещо,сухо било,изпадали продуктите,нам си какво си,но си заслужава да се пробва пак.

# 73
  • Мнения: 7 837
Сухият момент, го решавам с кетчуп, кисело мляко, най-често - подквасена сметана отстрани. Топи и яде. Или слагам червени чушки от буркан, те са по-сочни.

# 74
  • Мнения: 6
Страхотна тема, момичета   bouquet

Снощи изпробвах мързеливите чушки бюрек и станаха чудни. Само дето намалих малко съставките на сиренето и яйцата, че за лятото ми се видяха множко.

Също така се присъединявам към рецептата на PURE ELIXIR за баница или пица със хляб - бързо се приготвят и стават винаги супер!

Обещавам тези дни да пусна и аз някоя и друга идея, но само да ви изчета подробно, че да няма повторения.

Общи условия

Активация на акаунт