Бързи вечери

  • 304 134
  • 352
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 14
Аз имам същия проблем, но се старая да се справям:
- Яйца - бъркани с лук, сирене и т.н., пържени, по панагюрски... 20 мин.
- вечеря тип закуска - принцеси с кайма, с яйце и сирене, пица ( аз тестото си го приготвям през уикендите в 2-3 дози и го замразявам във фризера, та като ще трябва да правя, сутринта преди да изляза вадя един пакет в хладилника и до вечерта се е размразил), шупла, солен кекс, бутерки,баница .... - 45мин. с печенето
- вечеря в плик за печене - месо (аз използвам пилешки бутчета или свиско на парчета с картофи ), риба с доматен сос или без, печено пиле, всичко става доста по - бързо, а и може да се направи без мазнина, например когато правя месо с картофи в плик не прибавям мазнина, а чаша бира или бульон ако се намира, тази която се изцежда от месото е достатъчна)
- вечеря тип аламинут - печени чушки с прясно мляко на тиган ( т.нар. "бял миш-маш"), пиле със сметана на тиган, миш-маш (с консервирани чушки и домати) - 30 мин максимум
- вечеря в гювече - сирене по тракийски, по шопски, тип" каквото се намери"... 45 мин с печенето
- мусаки, варива, пълнени чушки, сладкиши и т.н , които изискват повече време ги готвя ппрез уикенда
 Ще споделя една бърза и много вкусна салата, любимата ни, върви както с ракийка, така и като гарнитура към печено пиле или всякакво месо: 3-4 по големи моркова измиваме и обелваме с белача за картови, настъргваме на ренде и добавяме една консерва прясна царевица, малко пресен копър ( ако има Grinning), сол, оцет и мазнина ( олио или по-добре зехтин) на вкус и разбъркваме добре, става много вкусна, а и е доста здравословна! Дано да съм дала полезни идеи! Hug

# 166
  • Мнения: 17 987
3-4 по големи моркова измиваме и обелваме с белача за картови, настъргваме на ренде и добавяме една консерва прясна царевица, малко пресен копър ( ако има Grinning), сол, оцет и мазнина ( олио или по-добре зехтин) на вкус и разбъркваме добре, става много вкусна, а и е доста здравословна! Дано да съм дала полезни идеи! Hug

Абсолютно съм съгласна, само добавям скилидка чесън- разкош е просто тази витаминозна салатка, пробвайте непременно!

# 167
  • Мнения: 14
3-4 по големи моркова измиваме и обелваме с белача за картови, настъргваме на ренде и добавяме една консерва прясна царевица, малко пресен копър ( ако има Grinning), сол, оцет и мазнина ( олио или по-добре зехтин) на вкус и разбъркваме добре, става много вкусна, а и е доста здравословна! Дано да съм дала полезни идеи! Hug

Абсолютно съм съгласна, само добавям скилидка чесън- разкош е просто тази витаминозна салатка, пробвайте непременно!
Оооо, обещаващо звучи, следващия път като правим, ще добавя и чесънче!  Hug

# 168
  • Мнения: 359
Някой дали се сеща, имаше из форума една много лесна рецепта за гуакамоле? Правих го веднъж, ама забравих...  bouquet

# 169
  • Мнения: X
Някой дали се сеща, имаше из форума една много лесна рецепта за гуакамоле? Правих го веднъж, ама забравих...  bouquet
Аз правих по тази рецепта .

# 170
  • Мнения: 139
Брускети

Продукти:

Tостерен хляб (за по-бързо)  - 8 филийки – аз използвам пълнозърнест със семена;
3 домата, почистени от семената и нарязани на ситно (режа с всичко, нямаме проблем с доматите)
1-2 скилидка чесън, счукан
1-2 ч.л.сушен босилек
5-6 супени лъжици зехтин
7-8 чаени лъжички балсамико (сипвам в малка чашка и му добавям ½ чаена лъжичка захар)
щипка сол
250 гр.моцарела или бяло сирене, или Дунавия, Фета....

В малка купа смесете доматите, чесъна, и подправките. Разбъркайте сместа добре.
Намажете филийките с малко зехтин и запечете на грил (фурна, тостер), за около 5 минути, до златисто( пека само от едната страна - намазаната).  Извадете, намажете с малко балсамико. Останалия зехтин и балсамико смесете с доматите, чесъна и подправките, разбъркайте. Със супена лъжица нанесете обилно сместа върху филийката.
Нарежете си парче сирене, сипете си чаша вино и се насладете  Laughing
Лека, бърза и вкусна вечеря.  (Мъжа ми ги обожава, само ме ръкча да му правя брускети  Laughing)


Ечемичена супа (става почти като кремсупа, без да се пасира)

Продукти:
1 по-голяма глава лук;
2-3 моркова;
1-2 с.л зехтин или слънчогледово олио;
вода;
щипка сол;
300-400 мл  прясно мляко;
8-9 с.л лъжици ечемик (на зърна, или такъв като овесените ядки – смачкан newsm78)
магданоз
1 с.л масло

Нарязвате с блендер лука и морковите, задушавате ги с мазнината и малко вода, доливате вряща вода върху тях, около 1л – 1л200мл. Посолявате на вкус.
След 10 минутки слагате ечемика.
След още 5 млякото (аз направо от хладилника го слагам, никога не се е пресичало, ако се притеснявате може да го затоплите)
Варите още 15 минутки и сваляте от котлона,
Пускате масълцето, нарязвате магданоза и сте готови.
Може и чер пипер, аз не слагам заради дребната.

Тази супа я готвя на прибежки, винаги е много вкусна. Любима ни е на всички, най- вече на дребна и тати. Като имате предвид, че човекът супи яде защото „трябва”. Тази си я иска.

Забележка: След прибавяне на млякото, има опасност супата да  изкипи, така че гответе в съд с по-голяма вместимост, за да не жулите печката.

Да ви е сладко!

# 171
  • Мнения: 9 903
500 г спанак, задушава се с малко масло. Изцежда се хубаво, обърква се с 1 чаша рикота (извара), 1 чаша настъргана моцарела или каквото друго твърдо сирене има, 2 яйца, малко сол и във фурната на 180 (350 Ф)
Анет, екстра е и за училищната кутия за обяд. Правих го и в мини мъфин формички.

голяма идея ми даваш, благодаря, че се озъбвам вече с това училище.

# 172
  • Мнения: 503
Пица с хляб  

# 173
  • Мнения: 556
Моите мъже никак не обичат постни храни, което доста ограничава възможностите за експерименти. От бързите вечери любими са ми гювечета с каквото има в хладилника- правя ги в МВ за 3 мин. Пържени пилешки дробчета , може и по селски с лук и домати и ги поднасям върху картофено пюре/ ако няма варени картофи от предната вечер, го правя от готовите на Маги. Яйца по панагюрски или на омлет също хапваме веднъж седмично. Ако имам малко супа от предния ден дояждаме с принцеси. Много ми хареса идеята за пица от хляб.

# 174
  • Мнения: 93
Моите мъже никак не обичат постни храни, което доста ограничава възможностите за експерименти. От бързите вечери любими са ми гювечета с каквото има в хладилника- правя ги в МВ за 3 мин. Пържени пилешки дробчета , може и по селски с лук и домати и ги поднасям върху картофено пюре/ ако няма варени картофи от предната вечер, го правя от готовите на Маги. Яйца по панагюрски или на омлет също хапваме веднъж седмично. Ако имам малко супа от предния ден дояждаме с принцеси. Много ми хареса идеята за пица от хляб.
аз съм на същото положение.понякога просто ми е толкова трудно да реша какво да хапнем за вечеря

# 175
  • Мнения: 5 691
Някой дали се сеща, имаше из форума една много лесна рецепта за гуакамоле? Правих го веднъж, ама забравих...  bouquet
Аз правих по тази рецепта .
Само на мен ли не ми се отваря рецептата за гуакамолето?

# 176
  • Мнения: 359
Не се отваря. Ама междувременно ми изгоря пасатора, та се отлага Laughing

Я кажете, какво приготвяте на учениците за училище? Вече ми се изчерпват сандвичните идеи. Те и досега си бяха изчерпани, де - шунка с кашкавал, шунка без кашкавал, шунка със снежанка. И пак отначало.  Mr. Green По едно време се появи мода в класа да се носят манджички - спагети, супа в бурканче, ама след няколко разсипани супи, даскалите забраниха.
Не съм много по темата, ама си мисля, че вечерите са обвързани малко или много с обяда, уви...

# 177
  • Мнения: 17 987

Не съм много по темата, ама си мисля, че вечерите са обвързани малко или много с обяда, уви...


Тясно свързани са, винаги гледам да остане нещо за обяд, за каката. И в повечето случаи тя просто си намазва една филия /всъщност може и това да не прави, знам ли/

# 178
  • Мнения: 2 082
kotkovo ,понякога правя голяма палачинка на фурна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183648-вътре плънката е по желание-сладка или солена...

# 179
  • Мнения: 9 903
Я кажете, какво приготвяте на учениците за училище? Вече ми се изчерпват сандвичните идеи. Те и досега си бяха изчерпани, де - шунка с кашкавал, шунка без кашкавал, шунка със снежанка. И пак отначало.  Mr. Green По едно време се появи мода в класа да се носят манджички - спагети, супа в бурканче, ама след няколко разсипани супи, даскалите забраниха.

питаш ли ме, като и шунка нямаме тук  Joy / и ядки не дават, и портокали/
виж тази тема, полезни неща има: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=431848.0
аз съм си направила списък с удобните и подходящи храни, че приготвям за двамата за по две закуски всеки ден, и само го допълвам.

Общи условия

Активация на акаунт