Гърция-25

  • 51 540
  • 735
  •   1
Отговори
# 1
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Пу , първа ! Mr. Green
  Аз разбрах , как стоят нещата с формуляр Е104.  Обясниха ми , че не се налага да си плащам осигуровките , след като се осигурявам в друга държава . След години , когато реша да се върна в България представям въпросния формуляр в НАП и се включвам в българската осигурителна сиситема.

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 12:57 от det

# 2
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
 smile3525

# 3
  • Мнения: 5 776
 Аз разбрах , как стоят нещата с формуляр Е104.  Обясниха ми , че не се налага да си плащам осигуровките , след като се осигурявам в друга държава . След години , когато реша да се върна в България представям въпросния формуляр в НАП и се включвам в българската осигурителна сиситема.
Дет,в такъв случай не се ли трупат сумите в БГ?
В смисъл ако ти потрябва някой документ,че не дължиш нищо на държавата,докато не ги изчистиш ще продължават да ти се водят като задължения мисля.Мен вече ме е страх да проверя колко дължа,нищо че от години не ми е стъпвали крачето там

# 4
  • Мнения: 1 825
 newsm51 и аз в новата тема.
мария п  благодарности за положения труд.  Hug

# 5
  • Мнения: 211
Да не изтърва и аз Mr. Green
мария п   bouquet

# 6
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз подадох и декларация , че отсъствам от страната повече от 183 дни в годината и отсега нататък няма да ми се начисляват вноски .
  Една служителка в НАП ми обясни , че не е нужно да плащам сумата натрупана до момента (от януари т.г. ) , след като съм осигурена в друга държава. Дано не ми потрябва  документ , че не дължа нищо на държавата . Би трябвало да има и друг вариант - да се представи разпечатка на осигуровките , но дали може да се сложи апостил от Гръцкото Външно министерство на такъв документ? И дали  ще го приемат в НАП ?  Смятам да оставя нещата така и да мисля по въпроса на по-късен етап .

# 7
# 8
  • Мнения: 395
пу, за мене също да се запиша   bouquet

# 9
  • загубено
  • Мнения: 6 497
Хоп-троп smile3539
и аз да не ви загубя.
Хубави почивни дни на всички Hug

# 10
  • Мнения: 1 567
 reverance reverance

Здравейте и от мен...

(че после има да ви търся.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green)

# 11
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Аз също ви чета! Надявам се в тази тема да си помагаме и да я изпълним с хубави вести!  Peace

# 12
  • Мнения: 334
Хоп троп хубаво лято и от мен!
newsm08

# 13
  • Мнения: 2 924
Значи след хиляди телефонни разговори с посолството и различни и противоречащи си информации от служителите там,
приятелката ми днес е отишла в посолството  без превод на тукашния акт за раждане на детето ,
 въпреки ,че и бяха казали ,че трябва да има такъв, направен във отдела за преводи във Външното министерство

И добре е направила ,/ именно някой служител на посолството е казал за това изискване/, защото не е имало нужда от превод.

За пасаван на бебе, родено тук се изисква
1.  акта за раждане с трите имена на детето/ не приемат така както е без първо име, защото нямали бланки за заявление на името/ с апостил
2.снимка на детето
3. Присъствие на детето и двамата родители.



Споделям просто за информация.Simple Smile
Аз съм с много добро впечатление от служителите ни в посолството, но очевидно или съм имала късмет, или причината е, че сега е отпускарско време и на телефоните за информация отговарят лица с роднински връзки, временно заместващи титулярите.

# 14
  • Мнения: 2 149
Привет и от мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт