Баба каза така... Тема № 2

  • 140 479
  • 724
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 0
Здравейте,
Бих искал да попитам,някои знае ли къде мога да открия това дърво  Скоруша (Sorbus domestica).Живея в Пловдив  но често обикалям Родопите и Средна гора.Моля ако някои знае къде има такова дърво да сподели.Издирвам го за клончетата му като лек за камъни в бъбреците.
Скорушата е с плодчета, подобни на малка круша; консумират се когато са "угнили" както мушмулата.
rotter,
аз имам достъп да скоруша , но не мога да подсигуря големи количества клончета. Знам къде ги има по нашият край - Централна Стара планина. Преди 100-тина години са били разпространени масово в цяла България, но са пречели на окрупняването на земеделските земи по комунистическо време и са отсечени вековни дървета (100-500 годишни). В днешно време има "образи"(за разлика от теб), които пък вместо кората от клончетата белят кората на стовла, а тя помага само да се изсуши дървото  Sad

http://www.nelihelp.org/print.php?type=A&item_id=22



добре а би ли могла да ме ориентираш от къде да си събера малко клонки.човек които ми каза за тази рецепта сподели че преди 5-6 години е имал камък с големина 2см и с помощта именно на тези клонки (приготвяйки си чай) камъните някак си са се разтопили и не е усетил никаква болка при изпикаването им.Ще съм много благодарен!

# 361
  • Мнения: 0
Здравейте,

Бих искал да попитам,някои знае ли къде мога да открия това дърво  Скоруша (Sorbus domestica).Живея в Пловдив  но често обикалям Родопите и Средна гора.Моля ако някои знае къде има такова дърво да сподели.Издирвам го за клончетата му като лек за камъни в бъбреците.

Какви са плодовете на това дърво?

Редактирам се да не пускам друг пост: Ако е наистина дива круша то в гората над нашето село го има.Става въпрос за село в Сливенско. Peace
Мисля че не е точно дива круша но не знам съм сигурност.Спрямо прочетеното разбрах че е кръстоска хибрид между круша и ябълка и маи листата са малко по различни  ето една по детайлна снимка на скорушата
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Sorbus_dom … tGardBln0906a.JPG

# 362
  • Русе
  • Мнения: 904
мерси  Hug

# 363
  • Мнения: 1 262
Мацки, дайте лек за триседмична кашлица предизвикана от стичащи се секрети.
Някой пробвал ли е чай от орехи , индрише, босилек?

# 364
  • Мнения: 250
Мацки, дайте лек за триседмична кашлица предизвикана от стичащи се секрети.
Някой пробвал ли е чай от орехи , индрише, босилек?
Според мен първо спри секретите  Wink

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Айде и тук да го постна,дано е полезна на някой... Peace

Отварата от стафиди се използва при заболявания на дихателната система, силна кашлица, болки в гърлото, високо кръвно нялагане. При бронхити, възпаление на гърлото и при хипертония сто грама стафиди се нарязват, заливат се с една чаша вода и се подгряват десет минути на слаб огън.

След това се прецеждат и изстискват. Пие се по една трета от чаена чаша четири пъти дневно. При силна кашлица и хрема се пие отвара от стафиди с лук.

Сто грама стафиди се заливат с една чаена чаша вряла вода, греят се на слаб огън десетина минути, прецеждат се и се изстискват. В прецедената отвара се добавя сок от лук, но не повече от една супена лъжица. Пие се три пъти дневно по половин чаена чаша до подобряване на състоянието.

# 366
  • Русе
  • Мнения: 904
tandonova79 за бебета и деца става ли

# 367
  • варна
  • Мнения: 1 830
Да кажете нещо изпитано което е полезно за черният дроб  newsm78?

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
tandonova79 за бебета и деца става ли

Не пишеше... Rolling EyesНо предполагам-да,все пак си е грозде. Grinning

# 369
  • Русе
  • Мнения: 904
и аз така си помислих но да питам все пак

# 370
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Имам нужда от някоя рецепта или бабина девитина за кокоши трън.
Ще съм много благодарна  bouquetако някой знае как да го премахна.

# 371
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
tandonova79, още днес ще пробвам рецептата със стафиди,че малко сме се запънали с една кашлица.

Вчера и намазах гърдите с мед и жълтък,мисля че има ефект.

Много добри рецепти и идеи има тук   bouquet

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
tandonova79, още днес ще пробвам рецептата със стафиди,че малко сме се запънали с една кашлица.

Вчера и намазах гърдите с мед и жълтък,мисля че има ефект.

Много добри рецепти и идеи има тук   bouquet



Дано да е полезна...Сподели после! Hug

# 373
  • Варна
  • Мнения: 433
Да споделя за едно сиропче, което пием в момента, на основата на черен бъз. Казва се Самбукол /състава е същия като на Самбукус, но има и Вит С вътре и е малко по евтин/. Дават го освен като имуностимулант, и при кашлица и възпаленине на горните дихателни пътища. И моята щерка се беше запънала с една странна дълбока и влажна кашлица от задни секрети, дробчетата бяха чисти. Мазах гърдите с мед и жълтък три вечери, после спрях, продължих с този сироп и едно хомеопатично, както и прополис+невен за гърлото, чайчета и сега си е ОК, незнам кое точно от всичките помогна, но от този сироп и друга позната е останала много доволна.  Peace

# 374
  • Мнения: 555
Мацки, дайте лек за триседмична кашлица предизвикана от стичащи се секрети.
Някой пробвал ли е чай от орехи , индрише, босилек?

Сребърна вода от аптеката се слага в шишенце (празно, измито и без етикет  Wink ). Пръска се през половин час (приблизително) в нослето и в гърлото  Peace (ефекта е моментален при нас). Прилагам метода за 4 различни поколения.
Погагало ни е и при конюктивит, и лишей, гъбични, и тези настинки - това се сещам за сега. Другото много ценно нещо е греяна кока кола при възпалено гърло (като чашка горещ чай - лекарство; иначе я избягвам да се употребява в къщи; за детето - само като лекарство).

Общи условия

Активация на акаунт