Баба каза така... Тема № 2

  • 140 689
  • 724
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 443
 Hug
Нарязваш 1-2 глави лук и посипваш отгоре с мед.Оставяш да постои и даваш сока  Peace

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
Дайте идея за...подут стомах??? Rolling EyesЗа мен.

# 347
  • Мнения: 0
Здравейте,

Бих искал да попитам,някои знае ли къде мога да открия това дърво  Скоруша (Sorbus domestica).Живея в Пловдив  но често обикалям Родопите и Средна гора.Моля ако някои знае къде има такова дърво да сподели.Издирвам го за клончетата му като лек за камъни в бъбреците.

# 348
  • Русе
  • Мнения: 904
момичета търся рецептата мисля че тук я четох за гърло отвара от лук ,ябълка и другото го забравих

# 349
  • варна
  • Мнения: 1 830
Дайте идея за...подут стомах??? Rolling EyesЗа мен.
Чай от джоджен - изпитано е помага Peace

# 350
  • Мнения: 735
Здравейте,

Бих искал да попитам,някои знае ли къде мога да открия това дърво  Скоруша (Sorbus domestica).Живея в Пловдив  но често обикалям Родопите и Средна гора.Моля ако някои знае къде има такова дърво да сподели.Издирвам го за клончетата му като лек за камъни в бъбреците.

Какви са плодовете на това дърво?

Редактирам се да не пускам друг пост: Ако е наистина дива круша то в гората над нашето село го има.Става въпрос за село в Сливенско. Peace

# 351
  • Мнения: 2 749
 Чувала съм, че му казват Дива Круша. Давало се за кашлица, но май много рядко се среща такова дърво....

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
Дайте идея за...подут стомах??? Rolling EyesЗа мен.
Чай от джоджен - изпитано е помага Peace

Ще пробвам...

# 353
  • Мнения: 555
Здравейте,
Бих искал да попитам,някои знае ли къде мога да открия това дърво  Скоруша (Sorbus domestica).Живея в Пловдив  но често обикалям Родопите и Средна гора.Моля ако някои знае къде има такова дърво да сподели.Издирвам го за клончетата му като лек за камъни в бъбреците.
Скорушата е с плодчета, подобни на малка круша; консумират се когато са "угнили" както мушмулата.
rotter,
аз имам достъп да скоруша , но не мога да подсигуря големи количества клончета. Знам къде ги има по нашият край - Централна Стара планина. Преди 100-тина години са били разпространени масово в цяла България, но са пречели на окрупняването на земеделските земи по комунистическо време и са отсечени вековни дървета (100-500 годишни). В днешно време има "образи"(за разлика от теб), които пък вместо кората от клончетата белят кората на стовла, а тя помага само да се изсуши дървото  Sad

http://www.nelihelp.org/print.php?type=A&item_id=22

# 354
  • Мнения: 2 749
 За камъни в бъбреците съм чела, че се получават когато бъбреците не "обработват" както трябва калция. За да стане това им трябва елемента бор, който може да се набави от сушени сливи  Peace

# 355
  • Мнения: 6 025
момичета върти ми се в главата ,че чай от семена от дюли е полезен при кашлица  newsm78а за малки деца става ли?

# 356
  • Мнения: 250
Аз за кашлица открих страхотна рецепта със прясно зеле: 1 лист прясно зеле се потапя за 1-2 минути във вряща вода. Намазва се с мед и се поставя в/у гърдите. При силна кашлица може да се сложи и в/у гърба. Компреса се оставя в продължение на 2 до 4 часа. Прави се 3 дни подред. При дъщеря ми имаше ефект  Peace

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
момичета върти ми се в главата ,че чай от семена от дюли е полезен при кашлица  newsm78а за малки деца става ли?

Защо не?То става като чайче...Аз знам,че като си хапваш дюля и вместо да изхвърляш ненужните семки и дори обелки-вариш на чай! Peace

Уффф ама съм и аз...оня ден нашите са правили компот и да им бях казала да запазят тези "ненужни" отпадъци...изсушават се и зимата-чай!

# 358
  • Русе
  • Мнения: 904
Чочи това със зелевия лист става ли за деца на 1 година

# 359
  • Мнения: 250
Чочи това със зелевия лист става ли за деца на 1 година
Защо не  Peace. Но не го дръж повече от 2 часа  Wink

Общи условия

Активация на акаунт