След "1001 нощи" - Приказката прелива в една "Безкрайна песен" - 156(15)

  • 32 488
  • 727
  •   1
Отговори
  • на морето
  • Мнения: 103

 


Историята на нашата тема започва така

 

 
 
А това накратко е  съдържанието на тази съвременна приказка  :

 

                                                         
Мъж, не вярващ на жените       Майка, сама в живота и дете с  левкемия     Спешна нужда от 200 000 $        Цинично предложение     
 

 

                                      
         Черна нощ             Страдание и Разкаяние                   Страст и Недоверие           Любов  и Взаимност   
 

 
 
 
 
                                                             
 
    Интриги и Прошка                      Големият ден                  и отново Раздяла и Страдание                    дълго чакания финал
 
 
 

Къде може да гледате  или изтеглите филма 


 
Архивите с всички 141 теми до тук


 
 
 

                                                    А ние продължаваме напред ............. А ние продължаваме напред .............А ние продължаваме напред .............А ние продължаваме напред .............
 


 
 
Bitmeyen Şarkı
 
Безкрайна песен







Главни действащи лица и изпълнители 


                                                                                                          

                   Ферайе                      Яман                     Топрак                   Захиде                   Сервет                      Кевсер                      Неджип             
               Бергюзар Корел        Бюлент Инал        Алпай Шейхан      Нуршим Демир     Тунджер Салман    Бетюл Чобаноолу      Джелил Налчакан         
 


                                                                                                                   

       Дилара              Месут                          Хасан                      Селма                       Мелек                    Кадир                           Гюлбин                   Зехра           
Бейза Шеркеджи    Серхат Теоман     Рахми Диллигил      Мерве Алтънкая    Дерия Артемел        Юджел Ертен           Йовюл Авкъран       Емел Гьоксу     
 
 
 

 

  Как се превеждат имената на героите ( с помощтта на Mydream)

                                             TOPRAK  Yer kabuğunun yüzey bölümü - Почва
                                             FERAYE  Ay ışığı - лунна светлина
                                             YAMAN  Güç etki ve beceriklilik sahibi – незаменим, находчивост
                                             MESUT  Mutlu, bahtiyar - щастлив
                                             NECİP    Soyu temiz, cömert –чист, щедър
                                             BEYZA  Çok beyaz, lekesiz – много бяла, с много бели петна
                                             MELEK  Allah ile insanlar arasında aracılık yapan manevi yaratık – ангел, посредник между хората и боговете
                                             ZAHİDE  Dinin yasak ettiği şeylerden sakınan - Избягва нещата от религията
                                             DİLARA  Gönül alan ,gönül okşayan – галеща сърцето
                                             SELMA  Doğru ve iyi yolda, selamette olma - праволинейна
                                             SERVET   Para mal mülk – притежаващ капитал
                                             SIRMA   Altın yaldızlı, ya da yaldızsız ince gümüş tel – позлатена, среброжична
                                             KEVSER  Cennette bir akarsuyun adı – име на поток от Рая
                                             KADİR   Değer, onur, incelik – човек на честта, учтив
                                             PERİHAN  Peri padişahı, perilerin başı – фея на феите
                                             HASAN  Güzellik, iyi davranma, iyilik - благополучие
                                             HİLMİ Yumuşak huylu, sabırl - мек добродушен, търпелив
                                             ZAFER  Savaş ve uğraşla elde edilen başarı, sonuç – победител в битка



 






  Клипове, вдъхновени от сериала



 

 
 
Сайтове , където качват сериите :


http://www.ddizi.com/diziler/735/Bitmeyen-Sarki
( има и други сериали ,може да ги разгледате )
 http://bitmeyensarkiizle.blogspot.com/ 

http://www.youtube.com/watch?v=52m6i5LSpSc

http://www.youtube.com/watch?v=ezh-0VJ-xk0
 


http://bolumizle.com/kategori/yerli-diziler/bitmeyen-sarki-izle.html


Преведените клипове на "Безкрайна песен"
са в страницата на " Група Bitmeyen sarki"

http://www.vbox7.com/groups/afba5447

 или направо     http://www.vbox7.com/byuser:sevi_nil

Има ги и в You Tube  -  в профила на АНИ  !
http://www.youtube.com/user/sslavova
  или направо   http://www.youtube.com/view_play_list?p=0D08DAD9E4BB3B00

 

 
за гледане  на АТV –онлайн  :




                   



 


Предишните темички  от  „ новото темоброене”  :




Обща информация  за публикуване на снимки  :

 
Sign Exclamation Sign Exclamation Sign ExclamationМаксимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 600 пиксела
височина - до 600 пиксела

 за повече информация тук
Лесен начин за намаляване на снимки в мнение:  [img]http://се замества с : [img height=300 (или 200, 100, 150...)] и снимката се намаля, до желаната височина.
По същия начин се намаля и на ширина , като този път се пише :[img width=300 (или 200, 100, 150...)]
.
 

 

Проверка на пикселите :
 
1.Кликвате върху снимката , за да я маркирате .
2.Натискате  десен клавиш на мишката  и се появява падащото меню.
На последния ред пише : Properties
/в българско меню пише :свойства /
3.Като кликнете  върху Properties
 и излиза пълна информация  за картинката .Там има и ред със заглавие : Dimensions , в който са указани пикселите .

# 1
  • на морето
  • Мнения: 103


Ето я и новата ни темичка , скъпи дружки  !  Бъдете добре дошли ! 

Hallo dear  romanian  frends   !  You're always welcome here! 
Kisses and a big hug from Bulgaria !!!


Lepita, Mesecina    , дружки наши  , добредојдовте! Радуваме се  дека стe при нас!

Скъпи приятелки  , верни геджеманки ,  запалени шаркъмки   !
И най -вече,  ревностни фенки на  таланта на всички достойни артисти !

Чувствайте се  като у дома си !


Тези Коледно -Новогодишни дни неизменно ми напомнят същото това време преди две години ...Еееех !  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Спомени , спомени ....носталгия ..... Тогава  в несвяс гледах , повтарях , подесетвах излъчените вече серии на Геджето , тресях се от емоции и осъмвах с непреведените  му напред в действието ....Както , в последствие се оказа , са правили огромната част от нас ... ( хаха , едва сега ми стана ясно защо зареждаше толкова бавно и от време на време запацваше ....още тогава клончето е била пълно до счупване ... hahaha hahaha hahaha hahaha)   Боже , колко време мина от тогава , колко неща се случиха ... Едно обаче е сигурно , след онази Коледа , вече нищо не е същото .....
Казват , че имало проклятие - Да живееш в интересни времена , дано !
Те , нашите , така и така са си интересни ,от където и да ги погледнеш .... поне този им аспект е поне приятен. И колкото и да ги "благославяхме " #Cussing out #Cussing out,тези от Нова тв за камарите глупости ,дето натвориха , май всъщност трябва да им благодарим  Peace, че несъзнателно , а може би дори  случайно ни направиха този Новогодишен подарък и с него за отрицателно време прокараха между нас и Турция ( като начало към културата , а от там и към държавата  и народа й в цялата им  съвкупност ) голяма , широка и директна магистрала . Те успяха това , което при други обстоятелства щеше да тежи още десетилетия - промениха имиджа на комшиите ни ;отношението ни към тях; успяха да изнамерят лек за нашите скруполи и предразсъдъци ... Поздравявам ги за това !

Скъпи дружки , в навечерието на третата година от Епохата на Геджето ( Wink Sunglasses Laughing Mr. Green Mr. Green) ви пожелавам много здраве , щастие и любов! Още с първите дни на 2011г ще получим един прекрасен подарък - Халит ! Нека да е жив и здрав - той , Берг и слънчицето Али ! През 2011г ще чакаме с трепет и бебчето на Джейда - една толкова дълго лелеяна рожба е на път - дано всичко бъде добре ! Пред 2011г ще се радваме да видим , да прочетем и да гледаме още любими артисти , участвали в нашия филм; ще следим със затаен дъх Ферайе и Яман , ще гледаме и ще се вълнуваме сигурно и от други филми , но първата ни Любов , ще остане Първа - 1001 Нощи !

Добре дошли !

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 078
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!  Hug Hug Hug
ДОБРЕ СМЕ ДОШЛИ В НОВАТА НИ ПРАЗНИЧНА ТЕМА!



ПОЗВОЛЯВАМ  СИ ДА ПОВТОРЯ  ТОВА ХУБАВО ПОЖЕЛАНИЕ!
И СЕ НАДЯВАМ ВСЕКИ, КОЙТО ВЛЕЗЕ В ТЕМАТА ДА ГО ВИДИ
И ДА НЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ДА ПРЕНАСЯ ЛОШОТО СИ НАСТРОЕНИЕ
В НОВАТА ТЕМА И В НОВАТА ГОДИНА!
Знам, че на всеки може да се случи да изпадне в лошо настроение,
Но когато това настроение е постоянно вече ми прилича на диагноза!

Аз също задължително ще гледам  ВВ най-вече заради Халит!
Но и аз съм вече пораснало момиче и сама мога да определям  къде да
чета, или пиша и винаги предпочитам приятната приятелска атмосфера!

# 3
  • Мнения: 11 116
Аше, благодаря ти за хубавия пост, за новата тема! Бъди здрава, бъди щастлива и нека всеки твой ден ти носи обич и  радост! Hug Hug Hug



Планет, усилията ни са били в името на това, което ни събра - любовта от 1001 нощ, пренесена и в живота - нека я има за всички нас!

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 19:18 от Mydream

# 4
  • Мнения: 4
АША,ПЛАНЕТ,благодаря ви много ,момичета за новата тема!   bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря ви и за хубавите думи!
Бъдете здрави!

# 5
# 6
  • Мнения: 13 424
Mydream, връщам се отново към темата за Берги и Халит - пускам линк към един кратък клип с Халит, Берги и Бену на излизане от някакво кино (зад Халит се вижда и Гизем, явно още са женени). Не разбирам какво казват...   newsm78

http://www.youtube.com/watch?v=zjJR6jn_Qps

Правят впечатление влюбените погледи на Бену и Берги към Халит, а и той не гледа безразлично, особено към Берги...   Simple Smile И си мисля, че между тях има "тръпка", както ти казваш, още тогава. А това е септември 2007 (тогава е пуснато интервюто по YouTube) или още по-рано... Много преди трети сезон! Вярно, че според твърденията им, те са много добри приятели, но като че ли има още нещо... 

# 7
# 8
# 9
  • Мнения: 11 116
tn.carmen,  Hug Hug Hug Hug Hug!
Thank you very much, dear tn.carmen!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 11 116

tn.carmen, Berg is so beautiful and charming!    bouquet  bouquet  bouquet
zeynepm,   bouquet  bouquet  bouquet!

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 21:08 от Mydream

# 11
  • Мнения: 2 411

Извинете ме за дългото писмо,но четенето е по-желание
По повод темата за любовта между Берг и Халит много сме писали.
Явно ни е любима тема и е напълно нормално.Благодарение на тях темата има такъв дълъг живот.Моето мнение съм го изградила в основа на тяхни интервюта и не се променя.Напротив-затвърждава се.
Мнението ми съвпада изцяло с това на marman.
Аз мисля,че Халит е влюбен в Берг още от запознатството им,а тя се влюбва по време на сериала.Спомняте ли си как са се запознали?Берг била с една приятелка,когато той се приближил към тях
и попитал:"Тук ли учите?И аз съм завършил този институт.""Беше много смешен"казва Берг."Опитахме връзка мъж-жена,но не се получи"са нейни думи в друго интервю.Защо ли?Дали Халит и е отказал?/Чувам смях в залата./
".От пет години познавам Халит,но никога не ме е привличал ката мъж."
Ето го обяснението,защо опитът е несполучлив.
По въпроса как и кой и е предложил ролята на Шехерезада имаше различни писания,но аз вярвам единствено на нейните думи казани в ефир за интервюто на Нова,а те бяха,,Халит беше човека,който ме предложи за тази роля"Мисля,че не би казала това,ако беше друг.Би било неблагодарност от нейна страна.Предлагайки я за ролята той тайничко се е надявал,че нещата могат да се променят,но Берг още в началото на сериала започва сериозна връзка с Тан.Знаеме какви снимки има тя с него,които показват,че е много влюбена и връзката и е сериозна.Халит разбира,че тя вече е мираж за него.
Той е на 37.Отдавна му е време за семейство и дава шанс на връзката си с Гюзем.Колко са били силни чувствата му към нея само той знае,но със сигорност е имало.Следва брак,но първо годеж на Берг.След време започват сериозни проблеми във връзката на Берг и изведнъж тя поглежда Халит с други очи.Палачинката се обръща и Халит завладява сърцето на жената на живота си.
,,Бергюзар е най-дългата ми и голяма любов!"казва Халит.Тези думи говорят много красноречиво. При тези негови думи,дължината на любовта му нали
няма да започнем да я мерим от Айфеловата кула.Ще е в противоречие с думите му.
Има един интересен момент.Юни Халит подава молба за развод.Малко след това Берг и Тан отиват на море.Във форума имаше цитат от весник,че журналист  ги е видял,че се целуват в морето и вече ги оставят на мира,защото явно отново са заедно.Вероятно е имало период в който са били разделени.Може би това времено разколебава Халит и той отива на почивка с Гюзем.
За мен Берги е в най-хубавото кътче на сърцето му още от началото на запознатството им,а сега не е в кътче,а се е разположила в цялото му сърце и никаква Хюрием не може да я измести. 

# 12
  • Мнения: 2 411
КАРМЕН.

# 13
  • Мнения: 11 116
Наде, да наистина това е любима тема. Да не говорим, че загадката за отношенията на Берг и Халит предизвикват още по-голям интерес към филма. Придават му още по-живо очарование, тръпката да си представяш много неща като продължение си е голямата магия. Наде, постът ти ми се стори дълъг, но когато стигнах последното изречение си казах - изчетох ли го, сякаш пропуснах нещо, исках още да си писала. Всички тези неща ги знаем наизуст. Да, на мен ми е интересно какво мислите вие по този въпрос и за това днес поднових вечната тема. Да, истинската им връзка може да е започнала през трети сезон, но за мен ти си права - нежността, специалния начин по който Халит гледа Берг, в начинът по който я гали, така както придържа главата й с две длани, има не само страхотна актьорска игра на каквато е способен. Не случайно писах в своите предположения, че я гледа особено/гальовно и едновременно с копнеж/още в началото. Погледът му прониква в нея - в ума й, в тялото й. Нали и Керем я гледаше? Нали и той я желаеше дълго време? Ами Тарду си играе ролята човекът. Затова, Наде, те подкрепям.

# 14
  • Мнения: 617
 
      asha , благодаря за новата тема!  bouquet  bouquet  bouquet

     
    tn.carmen, thank you very much!!!  smile3525
   
   Наде, съгласна съм с всяка дума , която си написала!Точно така си представям отношенията между двамата!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт