160та Немска тема

  • 30 454
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 521
Старите теми
147 DE> Адвент, след Адвент отминава, среща с подаръците наближава
148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!
149-DE, С (пред)пролетното настроение се заредете и наш'та немска тема посетете!
150 ДЕ: Ура!Ура! Скоро ще се боядисват в немско яйца
151 DE: Невероятно, но факт - слънце грее пак!
152-ра Чистак-бърсак нова НЕМСКА тема
Покрай Мондиала треска ни обхвана, други стягат куфарите за море-153 НЕМСКА тема
154 немска тема
155 есенен немски листопад
158 немска тема - тук пари от дърветата берем, крапфени на корем ядем


Картата
Албумът
Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами 
Речник за всеки случай Wink


Toва сме ние,които правим темата:
 
Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, Priyatelka, ZiMa, бяла лястовица , niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliGrami, Сердикаasyalein, NatMilli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama, myran, jabata_dil, Geia, perla, Бахи, tanja33, eli_dm, morska midicka, Шехи, Pipe, petka80, Мимак, desi manova, Siiu, nisilia, .bibitka., @->-- wild flower, vanche_mamche, Сбъдваща мечти, ~Бубето~ , Iva_T, mayarm02, Малката Госпожица Мърморана, mama_mi, SMG, Toni4ka, Шанта, brandnewheavy

Ако някой иска да бъде добавен в списъка да ми прати едно ЛС!

# 1
  • Мнения: 301
Първа пушка.

Не би трябвало да може радиацията да стигне до тук, но и ДАНО не се стига до там изобщо да го мислим. Постоянно сънувам Япония и японци, страшна трагедия...

# 2
  • Мнения: 9 052
Татяна - аз с мисли на тях не мога да помогна. Мога  да им пратя ориз. Но за мен си мога да мисля с какво да помогна, защото облака ще стигне до нас. Ако имаме късмет ще се извали над щатите и пак ще дойде радиация. Вярно, 4е с малко ориз няма да се спасим. Жалко само, 4е ще ни предупредят след като измерят стойностите и ни е понавалял мартенски дъждец.  

# 3
  • Мнения: 9 052
шанта - горките японци  Sad но реално погледнато и ние можете да сме на тяхно място . както и французите или швейцарците ... навсякъде сме ги нацвълкали какви ли не централи, заводи , бомбени складове  и пр. и си мислим - толкова сме умни , 4е ей сега ще си надско4им сянката  Rolling Eyes А едно земетресение и природата си връща териториите. За някоя и друга година неподдържане и през асвалта поникват дървета ...

# 4
  • Мнения: 11 315
Жабче, а мислиш ли, че оризът по нашите магазини става от тях за ядене? Те имат различни сортове според това за какво ще го ползват.
В темата в Клюто пише, че е по-добре да се даряват пари по сметките на Червения кръст

# 5
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Жабо, стига си всявала излишна паника. За сега по всички новини казаха, че риска за Германия е минимален. Следя новини и за САЩ, защото мъжа ми е другата седмица там - пише, че е само за западното крайбрежие възможна опасността, "късмет", че той ще е на източното.
приятелката ми в Токио звучи много притеснено, няма мляко за малкото, няма памперси.... вчера колеги от старата фирма са й пратили 1 пакет и мляко, но кога ли ще й стигнат....

# 6
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Сърф, мерси Hug
Зайо, моя мъж спаха в нещо като хостел, точно в посока Мюнхен-Залцбург. Ще го питам и ще ти пиша подробности, ако той помни.
Жабо, питай къде наоколо има бомбоубежище... Там може да се спасяваш...
Аман от хора дето всяват паника ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 687
Сърфи, благодатя за темата.  Hug
Момичета и аз ги мисля. Избягвам да чета такива неща, че само се натоварвам. Не вярвам чак до тук да дойде радиация.
Питате  за децата дали им казваме. Моето вчера си дойде от училище и започна да ме разпитва. Не съм я лъгала нищо, но спестих няколко неща. Когато беше вулкана имаха тема в училище и мина всичко по леко, но сега не знам. Зная че го мисли, но почти не споделя.

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте,
От януари 2011 сам във Франкфурт на редовен трудов договор, с валидно разрешително на работа за 1 година, след която става безсрочно, имам регистрация в Bürgeramt, Finanzamt - данъчна карта и DAK здравна.
Въпросът ми е трябва ли да се прави нещо в Ausländerbehörde
,според HR на фирмата, като EU citizen, въпреки че сме от БГ, не трябва, разликата била в работната виза,  семейството ми пристига през май, те трябва ли да правят нещо в Ausländerbehörde

Не говоря немски само английски и ми е много трудно с институциите.........
Относно Япония, няма никаква опасност за DE, освен внос на пресни продукти.
Надявам се японците да се справят с бедствието.

# 9
  • Мнения: 9 052
добре. аз няма давсявам паника. само се 4удя как може да вярвате, 4е облака ще си сти там newsm78 този от 4ернобил обиколи за няколко дена земята. а в японския има и плутон  Confused спирам с япония. амаН от мен. а колегите ти, дезита, е можело да и пратят пове4ко опаковки   Peace пари на организации не давам . крадат. може и аз да пратя нещо, но не познавам японци.

# 10
  • Мнения: 301
Здравейте,
От януари 2011 сам във Франкфурт на редовен трудов договор, с валидно разрешително на работа за 1 година, след която става безсрочно, имам регистрация в Bürgeramt, Finanzamt - данъчна карта и DAK здравна.
Въпросът ми е трябва ли да се прави нещо в Ausländerbehörde
,според HR на фирмата, като EU citizen, въпреки че сме от БГ, не трябва, разликата била в работната виза,  семейството ми пристига през май, те трябва ли да правят нещо в Ausländerbehörde

Не говоря немски само английски и ми е много трудно с институциите.........
Относно Япония, няма никаква опасност за DE, освен внос на пресни продукти.
Надявам се японците да се справят с бедствието.

Май трябва  Rolling Eyes Аз не го направих и вчера ми почукаха Орднунгсамт на вратата  Embarassed Но на мен ми изпратиха някакъв формуляр, с който трябва да отида, тоест можеш да почакаш дали ще ти изпратят такъв формуляр.


Искам да попитам, времето, през което си гледам детето, ще ми се брои ли за някакъв стаж?

Последна редакция: вт, 15 мар 2011, 11:07 от Шанта

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Здравейте,
От януари 2011 сам във Франкфурт на редовен трудов договор, с валидно разрешително на работа за 1 година, след която става безсрочно, имам регистрация в Bürgeramt, Finanzamt - данъчна карта и DAK здравна.
Въпросът ми е трябва ли да се прави нещо в Ausländerbehörde
,според HR на фирмата, като EU citizen, въпреки че сме от БГ, не трябва, разликата била в работната виза,  семейството ми пристига през май, те трябва ли да правят нещо в Ausländerbehörde

Не говоря немски само английски и ми е много трудно с институциите.........
Относно Япония, няма никаква опасност за DE, освен внос на пресни продукти.
Надявам се японците да се справят с бедствието.
Ще е нужно май да си регистрираш семейството адресно и да заявиш удостоверението за пребиваване дето е за ЕУ и това е. И да ги прибавиш към семейната застраховка в касата.

# 12
  • Мнения: 3 521
Според мен също няма лошо човек да бъде малко по-внимателен в такива случаи - не идва реч да се нагълта директно сега с йодни хапове, но следващите месеци(а и години) и аз ще се концентрирам върху пъстървата от местните развъдници и ще си премивам марулите по 8 пъти.
Ясно, че ще преживеем и този облак, ако изобщо мине над нас - я колко салата и горски гъби изплюскахме докато разберем изобщо, че в Ченобил се е е случило нещо, без да светим нощно време, но няма лошо човек да поограничи сушито, сакето и водораслите от изтока Mr. Green .

Енциклопедиите на Теслоф за деца са страхотно помагало по темата време-земя-катаклизми Peace

# 13
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Сърфо, аз съм в мир със себе си, щото ям само салати от региона, пъстърви изобщо, а суши, водорасли и тем подобни изобщо не доближавам Mr. Green Не че не съм светнала след чернобил Confused Хем баща ми са били с подходящата техника и са мерили Confused

# 14
  • Мнения: 1 004
Благодаря ти Гея  Hug Ще чакам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт