Какво мислим за солариум?Kакво трябва да знаем!-4

  • 43 684
  • 206
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62






Кога не трябва да ходите на солариум?
В периода, когато употребявате противозачатъчни препарати и антибиотици.
През времето, когато си прилагате мезотерапия, пилинг, подмладяващи инжекции. След края на всякакви кожни процедури с дълбоко -въздействие трябва да мине не по-малко от месец.
При възпалена кожа.
Ако сте бременна или кърмите.
Ако сте със суха, снежнобяла кожа, предразположена към изгаряния и при най-щадящ режим.


Солариума е вреден за жени:
1. Със заболявания на щитовидната жлеза, мастопатия, захарен диабет и хипертония.
2. В чието семейство има наследствена предразположеност към онкологични заболявания.
3. Чието тяло е покрито с пигментни петна и бенки.


Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.


Вреда от солариумите процедури:  

Ако прекалите с употребата на солариума,това(както и злоупотребата с природните слънчеви лъчи)води до структурни изменения на кожата.
Повърхностния слой надебелява,кожната покривка губи влажността си,а оттам и еластичността и здравината.
Преди да започнете процедури,трябва да се консултирате с лекар-специалист в тази област,който да ви назначи индивидуална програма за ползването на изкуственото слънце.
Ако е противопоказно за вас да се излагате на влиянието на солариума, са вслушайте в съветите на лекаря ви.
Важно е да помните, че облъчването от солариума може да ви навреди след прекарана операция, някои видове болести и прием на опредлени лекарства.
Лекарите категорично забраняват на бременни и кърмещи жени да посещават солариум, а също и дните по време на менструалния цикъл.


Сеанс в солариума

Кожата на човек изгаря под въздействието на ултравиолетовите лъчи. При добро комбиниране на продължителност и интензивност е възможно да се излекуват някои кожни заболявания и да се придаде на тялото бронзов загар. А можете да останете и със силно изгаряне, ако прекалите с процедурите.
Така или иначе, хубавият тен е желан от всеки, но не всеки може да си позволи да се пече на плажа. Затова на помощ идва солариумът, който е важно да се научите как да използвате правилно. Ако следвате основните правила, то насроението след сеанса ще бъде приповдигнато, а кожата ви хубава.

Правила за хубав загар
Общата препоръчителна доза за загар, се състои от 12 до 20 сеанса, не твърде близки един до друг, два пъти в годината. Най-добре е продължителността на един сеанс да бъде от 5-10 минути за по-мощните солариуми, и малко повече за не толкова силните. Само, ако установите, че кожата ви реагира добре и нямате никакви проблеми, можете да увеличите самата процедура. Непременно трябва да се запознаете с възрастта на апарата, новите лампи нагряват изключително повече, а е задължително да отчетете това.

 Преди сеанса кожата трябва да е чиста, но не мокра или пресушена. След интензивното облъчване, организмът ще има нужда да си отдъхне, тъй като под въздействие на лъчите органите работят на ускорен режим.
Защитни средства

 За да не навредите на очите си, не забравяйте за специалните очила, които покриват клепачите и не развалят линията на загара. Ако носите контактни лещи, не забравяйте да ги свалите преди сеанс. Намажете устните си с крем, който не пропуска ултравиолетови лъчи. За млечните жлези има хартиени “капачки” . Препоръчва се да помислите и за косата си, тъй като тя може много да пострада, сложете кърпа или тънка шапка.

 Козметика за солариум
 Преди сеанс е необходимо напълно да изчистите кожата от козметика и грим. За добър загар трябва да използвате само козметика, която е предназначена за солариум. Особено популярни са т.н. “слънчеви капсули”, които се правят от натурални продукти и предпазват кожата от прекомерно изсушаване и изгаряне.

Не е препоръчително да използвате слънцезащитни средства – те ще намалят ефекта от солариума или ще причинят изсъхване на кожата


Teма-1

Tема-2

Teмa-3

Последна редакция: пн, 04 юли 2011, 08:54 от bubanka

# 1
  • Мнения: 31
Запис  Peace

ps  и да повторя въпроса си от предната темичка, че е последен... Мацки препоръчайте добър солариум и козметичен център в района на "Фондови жилища"- София... Благодаря предварително!  Peace

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Благодаря за темата  Peace

Ползвали ли сте процедура "автобронзиране" в кабина - прави се в студио  newsm78

казаха, че ефектът е 10 дни и тенът е равномерен  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 5 828
Привет!
Още една любителка на солариума, но с мярка Simple Smile

# 4
  • Мнения: 190
Във  първия  пост про4етох  ,4е  като  се пият  противоза4ата4ни  не се ходи на солариум  ??   Защо? Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 5 477
Във  първия  пост про4етох  ,4е  като  се пият  противоза4ата4ни  не се ходи на солариум  ??   Защо? Rolling Eyes
Има опасност от пигментация по кожата (опасността си я има и без да пиеш противозачатъчни),просто трябва да се наблюдаваш повечко,аз пиех противозачатъчни и ходех на солариум,абсолютно никакъв проблем не имало при мен.


Алена,мои прителки ходиха (нали говорим за това,където те пръскат със струйка и почерняваш) доволни са а и добре изглеждат

# 6
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Да  Peace това имах предвид  Peace


Знаеш ли в коя кабина са ходили и за колко лв?

# 7
  • София
  • Мнения: 5 477
Да  Peace това имах предвид  Peace


Знаеш ли в коя кабина са ходили и за колко лв?

Ползвали са тази оферта
http://grabo.bg/sofia/sprei-ten-s-protzedurata-versaspa-za-goreshtite-13lv-035q68

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета! Исках да ви помоля за съвет понеже съм доста бяла и никога не съм ходила на солариум, но искам малко да почернея. Има една много добра оферта за 10 мин хоризонтален или 4 минути вертикален, та някой ще ми каже ли каква е разликата и кое би било по-подходящо за мен и евентуално ако ви се занимава да ми препоръчате колко пъти и по колко минути. Благодаря.

# 9
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
тук съм чела, че е добре да се редуват  newsm78  и да започнеш с малко минути, като постепенно ги увеличаваш

сигурно ще последват и още насоки  Peace

аз съм ходила само няколко пъти (5-6) преди години (2-3)

# 10
  • София
  • Мнения: 5 477
Здравейте, момичета! Исках да ви помоля за съвет понеже съм доста бяла и никога не съм ходила на солариум, но искам малко да почернея. Има една много добра оферта за 10 мин хоризонтален или 4 минути вертикален, та някой ще ми каже ли каква е разликата и кое би било по-подходящо за мен и евентуално ако ви се занимава да ми препоръчате колко пъти и по колко минути. Благодаря.
Някои казват че вертикалният е по-хигиеничен и затова го предпочитат,но аз ползвам хоризонтален,студиото в което ходя е доста добре поддържано а и винаги до солариума има препарат с който и ти можеш да си почистиш.
 Разлика кой знае каква няма между двата,щом си много бяла добре е да започнеш с не повече от 5 минути и задължително да се намажеш с козметика за солариум преди това.

# 11
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Хоп и аз тук, поздравления за хубавата тема   bouquet

Аз ходя на вертикален, защото от хоризонталния ми става лошо, но проблема ми е, че краката ми до коляното са много бели, а на горе всичко си е наред.Дали е от солариума или от кожата или може би трябва да ходя на хоризонтален? Thinking

# 12
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Здравейте, момичета! Съжалявам, че ще ви разочровам, но солариумът е вреден дори и в малки количества, защото лъчението му е доста по-различно от естественото, което също е вредно ако се печем "неправилно" Simple Smile Казвам го със съжаление, защото  обожавам слънцето, тена, а преди и солариумите...
Солариумите излъчват по-силни UVB лъчи и от средиземноморското слънце в средата на деня, което е свързано с високи нива на радиация и е изключително вредно за всички нас."
и
"Дори международната агенция за изследване на рака установява, че подлагането на соларни лъчения е канцерогенно. Рискът от меланома за хора, започнали соларни облъчвания преди 30-тата си година, се увеличава до 75%"

Прочети повече: http://www.-spam112-/portal/statii/vreda-solarium-232.html

# 13
  • Мнения: 66
Привет и от мен! Абсолютно съм съгласна с blondie_anna. Може би вертикалните са малко по-безвредни от хоризонталните, но като цяло не са за предпочитане! Naughty

# 14
  • София
  • Мнения: 923
да поредната рекламна атака да купуваме изкуствени бронзанти за хубав тен  Tired
един живот живеем бе хора, ако не го изживеем пълноценно имам предвид така както на нас ни се иска то какво сме живяли тогава, дали от солариума дали от атомната централа в япония все си има радиация, ако тръгнем да се пазим от всичко дай по-добре да се затворим в инкубатор, за да не се подлагаме на опасности...
разлика между лампите на хоризонтален и вертикален солариум до колкото ми е известно няма  Tired пак са същите лампи разположени по друг начин  Rolling Eyes
 Whistling аз тази седмица пропуснах малко щото бях в цикъл, но от утре продължавам по един два пъти седмично по 5мин  Party

Общи условия

Активация на акаунт