За моя радост най-голяма през МАЙ ще ставам мама

  • 32 981
  • 726
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Бебоне, благодаря на теб и всички, които ми писаха. Вече 3-ти ден съм редовна във WC-то. Но обядвам кисело мляко с мюсли, вечер ябълка. Дори си намерих фурми Simple Smile
Гледам, че дискутирате, че привтора бременност коремчето проличава по-рано. А как е при първа? Вероятно при всички е различно,но все пак? Кога да очаквам да ме поглеждат подозрително?  ooooh! И как ще кажа на работата... Thinking

При мен чак в средата на четвъртия околните станаха подозрителни. Сега обаче и аз усещам,че съм се подула или ми личи...не знам и аз Confused

# 136
  • Мнения: 7
Момичета Wink Супер сте!
jalto_pate, точно това правя от няколко сутрини, защото много ме стяга този колан:)
Аз да се похваля, че днес ходих да му пуснат изследванията и към 25.10 ще си видя резултатите, че по-рано не мога да отида Simple Smile Казаха ми термин 14.05 Simple Smile
Само ме притеснява, че не ме погледна пак на видеозон. Аз питах дали всеки път се гледа и лекарката ми каза не... Нормално ли е?
Каза ми 1 път месечно да ходя... И се чудя ако трябва в месеца, в който тя не ме погледне ще си ходя на частен кабинет... Вие как мислите? Аз малко се притеснявам... Все пак сега ми каза, че съм 10 седмица, а нали е важно до 12, чела съм, че много лоши работи стават... То да не става, нооооооооооо

# 137
  • Мнения: 4
 С първата си бременност нямах търпение да дойде датата на прегледа за да го видя. Направо почваше да ми липсва. Ако можеше всеки ден да си го гледам  Embarassed Сега сигурно пак  ще е така. При друг лекар съм дано той да ни гледа всеки месец. Едно психическо успокоение е на майката като го види, че е добре и мърда с ръчички и крачета:) Чак ми домилява и ми се дорева като го пиша хахаха олеее сигурно е от хормоните. Пожелавам ви едни хубави и много здрави бебоци май месец на всички:)

# 138
  • Мнения: 43

Alex83 може само да закопчаваш колана без да си го слагаш, някъде в правилника имаше нещо, че бременните не е задължително да слагат колан, ако това ги притеснява  Rolling Eyes
Ламбадка превареният зехтин бързо ли съхне или както си мазна скачаш в пижамата? (моят мъж както обича мазно ще спи на дивана 7 месеца  Laughing )

# 139
  • Мнения: 102
zvun4e, при моя АГ има залепена бележка, че по каса се полагат 2 видеозона за цялата бременност и по един преглед месечно. Може би затова не са те гледали сега. Въпреки, че после ми уточни, че това е след регистрацията, която е след третия месец, дотогава не се брояли /де факто излиза, че броят 6 месеца бременност  Laughing /
И аз с нетърпение очаквам утрешния преглед, че вече всички симптоми, освен глада, отшумяха и не знам какво става. / Ама пък за сметка на това по стомаха си мога да си сверявам часовника. В 6,8,10,12,14,16ч - е, не ме излъга днес. Добре, че в 6ч стиснах зъби и упорствах да спя, а за 10 и 14ч си бях подготвила овесени ядки и корнфлейкс./ Сега може би очаква да стане 18ч, за да се обади пак  Crazy
За дрехите... аз по принцип съм си кръгличка, при мен по-късно ще проличи, просто сега изглеждам, все едно си дебелея от каквото и да е, ама се наложи да си купя нови панталони, че всички мои ги нося с разкопчан колан  Embarassed
А за колана - майчета, по-добре го слагайте, особено, ако не шофирате, и си го дръжте така, че да не ви стяга. Моята количка е старичка, и не се стяга от само-себе си колана, още не е започнал да ми пречи /аз шофирам до работа/. Но бих предпочела малко да ми убива, да си го нагласям така, че да е във свивките ми, но да съм с него. Знае ли човек какво може да се случи, за съжаление....

# 140
  • Мнения: 4

Alex83 може само да закопчаваш колана без да си го слагаш, някъде в правилника имаше нещо, че бременните не е задължително да слагат колан, ако това ги притеснява  Rolling Eyes
Ламбадка превареният зехтин бързо ли съхне или както си мазна скачаш в пижамата? (моят мъж както обича мазно ще спи на дивана 7 месеца  Laughing )
 малко са ми бледи спомените, но общо взето попива. Не е като другите козметики обаче. Мазничка си лягам. На сутринта всичко е попило, един душ и готово. Обаче си приготви някоя стара нощница защото после още сумати месеци след като родих немога да ги измириша. Миришеха на мазничко:) Еми правим някои жертви в името на красотата. Мъжете трябва да го оценят хихихи

# 141
  • Мнения: 457
Здравейте и от мен...и аз да се присъединя към вашата голяма групичка...имам няколко глупави въпросчета, но се надявам да намеря отговор тук- те са основно към момичетата след инвитро процедури- тук виждам познати имане нато криси и биренка Hug
1.  ако проследявате бременността си в клиниките няма нужда от записване на друга ЖК, нали? или може част от изследванията да минат по здравна каса и да ги дадем като готови резултати в клиниката???
2. там ли ще раждате , че на мен много ми се иска да е там(чувствам се изключително обгрижвана Laughing- поне това да ни е като бонус след всичко което сме преживели) , но пък никак не е евтино newsm78
3. и накрая- абе всички се оплаквате от гадене и безапетитие...при мен апетита е огромен...непрекъснато ям, и не бих казала че много често се чувствам зле...в коя седмица започна по осезаемо да ви прилошава?
стана дългичко Embarassed

# 142
  • Мнения: 1
6mati добре дошла  Hug
Аз за колана на 10000% знам че при бременност не е задължително да го слагаме(съпруга ми е автомобилен инструктор ),но лично аз смятам до 5-6 месец да си го слагам,а ако не ми пречи и до края на бременността ,все пак реакциите като шофираш са по неадекватни от тези когато просто се возиш..Simple Smile

# 143
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз колана съм си го закопчала и като седна само си го премятам през главата. Така долната част ми е на гърба и не ми стиска корема. Много ми е удобно така, а и все пак съм защитена.

6mati, ако се следиш на частни прегледи няма причина да не се запишеш на женска консултация някъде и да си правиш изследванията през касата. Друг е въпроса, че повечето частни клиники предлагат пакети за проследяване на бременност и там са включени всички изследвания, които се правят.
Радвай се, че не ти става лошо. На мен с първата бременност като ми станеше лошо и се наям ми минаваше моментално. Сега дали съм сита или гладна е все едно - лошо ми е. Вече започва да отминава де  Wink

# 144
  • Мнения: 36
zvun4e май наистина не се полага ехограф всеки месец на ЖК. аз затова си ходя и на частно. за твое успокоение можеш да се следиш където искаш.
Ламбадка и ние водим малкия  при специалист -хомеопат от пролетта. много е добра и съм я препоръчала на всичките си познати. тя ми приготвя лекарствата и ни ги дава по схема. другата седмица сме на контролен, че 3 месеца не сме ходили.  знам че и много бременни ходят при нея, но аз не съм се записвала. ние постоянно бяхме на АБ #Crazy, но откакто тя го лекува да чукам на дърво няма нищо.
6mati не се притеснявай, че не ти се гади радвай се  Mr. Green при всеки симптомите са различни, може и почти да липсват такива.
колан в колата слагам, още не ми пречи. /а и трябва според мен  Naughty никъде другаде освен в БГ няма правило че бременните могат да карат без колан/ с предишната бременност си откарах почти до края не ми е пречел чак толкова, но наистина и аз се усещам че постоянно го отпускам, а той се стяга.

# 145
  • Мнения: 1
Здравейте!
Аз от известно време се чувствам зле, но днес сякаше беше ден пик. Едва се нося на кратата си, гаденето е постоянно - какво ли не опитах да го спра, но не би.  Confused Джуданка, ако открия начин да преодолея това неразположение ще споделя Hug При теб до сега какво е помагало?

За колана да си споделя и аз го придърпвам, за да не стяга. Доколкото знам от моя позната, след определен месец бременните могат да не слагат колан, но като се возят... за шофирането незнам как стои въпроса.

Иначе  коремче още нямам, но то мойсто си е перманентно сланинесто около 5 месец, така че може би няма да ми проличи скоро, както беше при моята приятелка - в 6-ти месец аз дори не подозирах, че е бременна.  Party Пък и ние закръгленките си ходим все с по-широки дрехи, така че е нормално да скрием по-дълго време. Не че е за криене де, такав арадост!  Mr. Green

Алекс 83 стискам палци да се оправиш и да я пребориш тази температура!
Патенце, браво за добрите новини около теб!
Звънче, аз също ходя на частно, от там ми дават дори снимка на бебото, а и виждам всичко на момента на един огромен екран пред мен и доки много обяснява и показва, а другия док само ми го показва на монитора и то след като стана - екрана не се вижда от легнало положение-и така не виждам  нито сърчице, нито движение, нито пък получавам снимка... ooooh!
Шмати, добре дошла!   bouquet

# 146
  • Мнения: 160
Здравейте и от мен в новата тема! Досега Ви четох Simple Smile Бях писала нещо за elliee в старата тема, дано да го е видяла. Радвам се, че сега е ок.
При мен микробиологията е наред, АГ днес ми се обади за резултата. А БХС и ФМ ще правя на 31-ви. Тогава ще съм в 12 г.с. и 5 дни.

# 147
  • Мнения: 1 313
Здравейте и от мен Simple Smile
Ние бяхме на преглед преди час - бебето е добре, развива се нормално. Лекарката ми се скара, че не искам да правя БХС, но каза че не може да ме накара. И тъй като мъжа ми каза, че предпочита да го направя, реших да не се дърпам. На 31 октомври ще ходя. Много се надявам всичко да е наред Praynig Предния път точно по това време беше спряло да се развива.

Не съм имала време да ви изчета, само за коланите на автомобилите да се включа - по правилник бременните могат да не слагат колан (и като шофьор и като пътник). Аз слагам, минавам минимум 30 км на ден в София,по-добре ми е с колан.

# 148
  • Мнения: 7
Момичета, а когато ходите на частен кабинет, как плащате? преглед + ехограф - някъде около 60 лв или само ехограф... Нашето финансово състояние не е много добро и за това ми се искаше да не давам излишни пари...

# 149
  • Мнения: 1 313
Аз ходя в Щерев, там плащам 35 лв. - това е цената за преглед с ултразвук. Всеки преглед се вписва в досието ти, дават касова бележка на касата. Пиша го, защото аз държа на това  - не харесвам лекар да не ми даде бележка за парите и да не  остане никаква след и доказателство, че съм била при него.

Общи условия

Активация на акаунт