Автоимунен тиреоидит на Хашимото (21)

  • 56 662
  • 747
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 19 332
Starlet, има ли ендокринолог от Майчин дом, който да работи със здравната каса? Може ли да ми да деш номер на регистратурата, за да се обадя да си запиша час.
Аз формално трябва да мина на преглед. Проблемът ми е със сърцето, но странно защо не ми признават тироидните хормони от тази седмица от Св. Екатерина и искат непременно в Майчин дом да ги направя, както и там да мина на ехограф.

# 271
  • Мнения: 377
Soleil, със сигурност има поне няколко ендокринолога, които са по здравна каса. Не знам обаче дали няма да се чака доста за час при тях. А това с непризнаването на резултатите от Св. Екатерина ми се струва безумно!!!

Ето координати: Специализирана болница по ендокринология "Акад. Иван Пенчев"- ул. "Здраве" 2, сградата на "Майчин дом”, тел.:  02/895 60 20

# 272
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Ами доц. Каменов май работи с касата. Всъщност аз мисля, че работят всички. И Начев дори, но явно избягва. И да, най-вероятно трябва много да чакаш за час с направление. А иначе аз не знам там да можеш да си пуснеш изследвания.  newsm78 Обади се и питай на регистратурата!

# 273
  • Мнения: 445
Здравейте момичета,
Аз писах в една от предишните теми пролетта, но тогава ЛЛ ме поопипа и каза че според нея не съм за ендокринолог, пусна ми FT4 и TSH, като TSH ми беше 2.7, другото в норма и според нея било нормално след като съм кърмила доскоро и още не ми се беше нормализирал напълно цикъла. После дойде лято, симптомите ми изчезнаха. Обаче сега есента пък ми се появиха нови и искам да ида на преглед.
Искам да ви питам посочените цени от 40лв. за София актуални ли са и какво включва един преглед? Примерно изследванията за хормони кога ти ги пускат, ходиш ли пак да ги занесеш, за колко време стават? И кои хормони се изследват?

# 274
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
сиси, аман от тези "спецове" личните, дето все опипват и не ни пращат при лекар. Изследвай си хормоните. Моята лична  вика - няма нужда, добре че я накарах да ми даде направление за ендокринолог, че ми се показа високото ТСХ.

# 275
  • Мнения: 3 058
sisi1974, хубаво е да отидеш на преглед с готови изследвания. Примерно ТСХ, FT4, TAT, MAT. Аз миналата седмица си изследвах само ТСХ в Бодимер и ми струваше 19лв. Другите и те са някъде пак по толкова. Днес вземат кръв и утре ти е готов резултата, като може да си го видиш по интернет без да се налага да ходиш втори път до лабораторията. За другите лаборатории не знам как е, аз ходя само в Бодимед, защото когато се сравняват резултати от преди и сега е хубаво да са от една и съща лаборатория. Иначе прегледа при ендокринолог е мануален, ехограф и разчитане на резултати. Като за първичен преглед би трябвало да се измери кръвно, пулс, онзи индекс.....как се казваше не помня, май НОМА индекс беше, НО много лекари не го правят.

# 276
  • Мнения: 445
А кои хормони най-често се изследват? На мен пролетта ми изследваха TSH FT4, а четох че е добре да се изследват и ТАТ и МАТ, а също и  FT3. Аз мислех да ида във Враца да ми ги изследват, че София ми е на 100км, но не знам дали в София ще ми признаят резултатите. Не знам има ли някой от Враца, дали има добри ендокринолози от Враца?

# 277
  • Мнения: 19 332
Момичета, благодаря ви много. Явно няма да стане през касата.  Записах си час за доц. Овчарова.

# 278
  • Мнения: 2 898
И по-малко срещи с болни;избягване на места където се събира народ-кръчми,кино и т.н;

Е, там е проблемът, че работата ми е свързана с деца и постоянно съм в среда на кашлящи, хремави и др. подобни. Колкото до Цитросепта, може би е индивидуално, защото на мен преди няколко години ми се отрази доста зле.

# 279
  • Мнения: 776
И по-малко срещи с болни;избягване на места където се събира народ-кръчми,кино и т.н;

Е, там е проблемът, че работата ми е свързана с деца и постоянно съм в среда на кашлящи, хремави и др. подобни. Колкото до Цитросепта, може би е индивидуално, защото на мен преди няколко години ми се отрази доста зле.

Пробвай с пчелен прашец, мисля че е доста ефикасен, поне на моите деца добре им подейства миналата зима, на мен също.
Някои постигат добър ефект с витамин Д, аз лично не съм пробвала, но си спомням, че имаше тема в здравния.

Ето, заповядай  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=431279.0

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 21:02 от Харпър

# 280
  • Русе
  • Мнения: 571
Момичета, днес чухме двете сърчица. Много съм щастлива. Днес показах рецептата на гинекогола  си, за всички лекарства, които ми изписа ендокринолога. Доктора ми одобри само омегата, но понеже ми изписа витамини за бременни, които си съдъжат омега, затова няма да купувам нищо друго. Единствено Еутирокса си ми остава, както си каза ендото. Метфогамата абсолютно ми я забрани да я пия.

# 281
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Петя, честити сърчица! Мнооого лека бременност ти пожелавам. Радвам се, че сте спрели метфогамата. Тодорова ли те нагласи с нея, че забравих?

# 282
  • Мнения: 4 737
Петя 78  Hug честити ти сърчица! Страхотна радост! Поздравления! Много лека и безпроблемна да е! Пожелавам си, да имам твоят късмет  Peace... Догодина, дай боже  Praynig

# 283
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
дездемонке, и ние ти го пожелаваме! Ще го имаш това щастие, сигурна съм!  Hug

# 284
  • Русе
  • Мнения: 571
Дездемонке, пожелавам ти го от сърце.  Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт