Пиете ли кафе?Какво не ядете?

  • 3 124
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 810
Темата ме доведе до идеята да пусна и тази анкета.
Дано резултатите се харесат на всички ни!

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 10:04 от mimi_kir

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз пия кафе (по 1 на ден, просто не ми се пие по повече), вярно, че дъщеря ми е дива, но май не е от кафето Mr. Green
Ям всичко, мисля че просто не бива да се прекалява с количествата на някои храни, не да ги махаш от менюто си.

# 2
  • Мнения: 9 903
още по време на бременността минах на безкофеиново - аз кафе пия не за събуждане, а заради вкуса и аромата.
Веднъж рискувах с боб  и леща и малкият се съдра. Също не ям сурово зеле и цитруси, другото - по малко.

# 3
  • Мнения: 3 810
Също не ям сурово зеле и цитруси, другото - по малко.
Защо не трябва да се ядат цитруси, знаеш ли? Аз май си похапвам. Tired

# 4
  • Мнения: 292
Пия по едно кафе дневно , а колкото до ядене и аз не ям боб и избягвам черния пипер и не пия алкохол разбира се

# 5
  • София
  • Мнения: 11 703
Пия кафе и то с кофеин.Чувала съм не добри отзиви за безкофеиновото кафе,по-точно за начина му на извличане.
Иначе досега се въздържах от зеле,боб,леща.

# 6
  • Мнения: 304
Аз пия по едно сутрин. Ям всичко, без цитруси, защото бебка се обрина, след като ядох киви.

# 7
  • Мнения: 9 903
Също не ям сурово зеле и цитруси, другото - по малко.
Защо не трябва да се ядат цитруси, знаеш ли? Аз май си похапвам. Tired
ами нещо свързано с алергиите....педи ми забрани цитруси, боб, зеле, леща, фъстъци, а, и мед. Силен алерген.

# 8
  • Мнения: 262
А може ли компоти от праскови и кайсии? За  пресните плодове знам, че не трябва, но за консервираните?

# 9
  • Мнения: 1 999
Обичам сутрин да пия по едно кафе, най-вече 3 в 1. От всичко си хапвам - цитруси, леща, зеле, но не прекалявам, пък и не ги ям всеки ден. Wink Виж не съм почитателка много на боба! Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Пия кафе - по едно на ден, но в първите 3-4 месеца го бях спряла съвсем. Относно хапването - от нищо не се лишавам Mr. Green, каквото ми се яде, това и ям. Не съм забелязала някоя от храните да се отразила отрицателно на Дани

# 11
  • Мнения: 1 722
Пия кафе - не съм пропуснала ден и като бременна и досега. Ям абсолютно всичко. Пийвам си от време на време биричка или половин чаша вино. Единственият ми грях според мен е, че си позволявам отвреме на време да си дръпна Embarassed /за 10 месеца майчинство може би ми се събират 8-10 цигари/.

# 12
  • Мнения: 3 810
Аууу! Голяма противничка съм на цигарите!
Защо си тровите децата бе хора? #Cussing out
Яд ме е само като мине някой пушач с цигаракрай детето ми. Не че мога да променя нещо... Човек не може да влезе в една сладкарница с децата си без някой да запали цигара. Поне в нашия малък град ...#Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 13
  • Мнения: 266
Пия безкофеиново.Не ям много неща,защото първото ми дете беше с АБКМ и сега избягвам млечни продукти и всякакви алергенни храни.И "натурални"сокове не пия заради консерванти и т.н.Голямо ограничение съм си наложила,но ако се разминем с проблемите ,ще си струва Praynig

# 14
  • Мнения: 2 220
Не пия кафе, дори и безкофеиново, защото забелязах, че иначе кроткото ми бебе става доста нервно, след като съм пила. Иначе ям всичко, освен фъстъци. И прясно мляко пия много рядко.

# 15
  • Мнения: 2 784
Пия кафе, още през бременността пиех- аз съм с много ниско кръвно и кафето е по-добрият вариант пред лекарствата. Сега пия по едно мляко с нес сутрин, рядко и кафенце следобед, ако сме излезли някъде. Вече си хапвам почти всичко, като внимавам да не прекалявам, разбира се. Ограничавам морските продукти- лятото се натъпках с миди по сицилиански и двете с Калина се обринахме. Embarassed
Дъщеря ми е бяс, но това не се дължи на кофеиновата ми зависимост, а е по наследство. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 216
А знаете ли че безкофеиновото кафе е по-"вредно" от кофеиновото.Кофеиньт се извлича от кафето с помоща на киселина,която обаче остава в кафето след обработката. Sick

# 17
  • Мнения: 313
Не съм спирала да пия кафе, разбира се  с мярка 1-2 чаши. Гледам да не ям газообразуващи храни-боб, зеле, карфиол. Хапвам богато мандарини и портокали. Храня здравословно и разнообразно, мисля че това е от значение за мен не толкова за съдържанието на кърмата. На вечеря пия една чаша бира с огромно удоволствие. cheers

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
А знаете ли че безкофеиновото кафе е по-"вредно" от кофеиновото.Кофеиньт се извлича от кафето с помоща на киселина,която обаче остава в кафето след обработката. Sick
Да, да, знаем Grinning
Аз бях минала за зивестен период на безкофеиново, но след като прочетох няколко статии за начина извличане на кофеина се отказах от него. Сега си пийвам по едно кофеиново, но не редовно.

Ям всичко, не съм забелязала да се отразява на бебето.
Изобщо няма нужда от лишения по време на кърмене, ако на бебето му понася хранителния режим на майката. Опитавате да ядете нещо, ако има реакция - спирате. Просто е!

# 19
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
пия по едно кафе сутрин, защото така се събуждам, много рядко пия и следобед. не съм се ограничавала в храненето изобщо, нито като бременна нито като кърмеща мама.  пила съм малки мастички, чаша бира, две чаши вино, на един рожден ден изпих 2 маргарити. естествено гледам колко време има до кърмене и се съобразявам.
не искам да съм крайна в нищо, нито във гледането на детето нито изобщо в живота си.

# 20
  • Мнения: 35 962
ям и пия всичко с изключение на алкохол и цигари
но някога си позволявам няколко фастъка, малка чаша вино или глътка ракия за наздравица и не повече от кофичка кисело или 1/2 л. прясно мляко на ден, но това все пак е нормално количество; може би избягвам компота от ягоди, но така или иначе щях да го кътам за каката; даже чесън хапвам, а ме бяха наплашили с него - как бебо ще се отбие и подобни

# 21
  • София
  • Мнения: 1 057
Почти всяка сутрин пия мляко с кафе. Чисто кафе много рядко. Ограничавам яденето на шоколад и шоколадови изделия, цитрусови плодове, праскови и кайсии (ям ги само от компот, правя си ги на нектар), не ям боб и леща, защото не ги обичам. Пийвам си биричка или червено винце, когато ми се пие, рядко си позволявам твърд алкохол.
До сега моето меню не се е отразило негативно на Калоян, като изключим пъпчиците, които му се появяват по бузките, след като не съм се сдържала и съм хапнала шоколад...

# 22
  • Мнения: 7 186
Като бях бременна пиех много рядко кафе, защото нещо се бях отвратила от вкуса му. Thinking След раждането ми се оправиха вкусовете. В началото не пиех, но напоследък пия почти всеки ден, защото много ми се спи. Откъм ядене не избягвам нищо конкретно. Единственото, от което се лишавам е алкохола. Сам 2- 3 пъти ми се е случвало да пия малко бира.

# 23
  • Мнения: 391
Засега имам кърмачески опит 3,5 години и си пия кафе, ям всичко което си ям обикновенно и от време на време си пийвам биричка или чаша вино.  Wink

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 446
Аз си пийвам почти всеки ден кафенце с кофеин веднага след кърмене. И биричка си пийвам редовно вечер  Mr. Green
Иначе се старая да се хравя здравословно, избягвам някои храни. Скоро реших да включа и цитруси в менюто си, но единия бебок се обрина леко и ги изключих. Според мен всичко си е до организъм.

# 25
  • Мнения: 1 735
Спрях кафето още като забременях.Много трудно ми беше и мен  ме е боляла глава винахги когато пропусна кафе сутрин,тъй че отказването ми беше свързано с голям зор и 1 седмица спане нон-стоп! #Crazy Обаче ей ма на-вече не пия кафе почти година ! Ето ви инфо за безкофеиновото:
http://www.wilsonscoffee.com/GDC.html
Иначе ям всичко без изключение! Само внимавам прясното мляко да ограничавам,заради казеина.Забелязала съм че когато го консумирам коликите вечерта са в кърпа вързани. Tired

# 26
  • Мнения: 1 735
Ето още нещо,което е интересно за кафето и хомеопатията:
http://homeopathia.hit.bg/page8.htm
Забравих да вметна,че и от винце и бира дори се не лишавам! Е естествено първо я накърмвам вечер(когато знам че спи най-дълго) и тогава...  cheers

# 27
  • Мнения: 6 243
Пия по едно кафе сутрин, а откак ходя на работа - и по едно следобед. Имам ниско кръвно и без него ми е зле.

Храни ям каквито ссъм яла и през бременността - не съм се ограничавала от нищо. Поначало боб ям много рядко, та не се е налагало да го изключвам специално от диетата си. И кола пия. Иначе бира и вино (по 1/2 бут. и по 1-2 чаши, съответно) почнах да си сипвам регулярно с вечерята едва от около месец. По-рано го правех само по много редки поводи. Но тя е вече на 20 м., време й е да свиква.

# 28
  • Мнения: 854
.. даже чесън хапвам, а ме бяха наплашили с него - как бебо ще се отбие и подобни
Е това ме уби #Crazy Аз чесън си набивам, щото много обичам Simple Smile Кафе пия сутрин, 3 в 1 Laughing Обикновено след кърменето за приспиване Simple Smile Иначе ям всичко с изключение на нещата, които знам, че го дразнят/имаме си алергийки Rolling Eyes / Не е добре да се ядат ягоди и други плодове със семчици, смокини например. Боб, гъби и други подобни, които на мен са ми тежки се отразяват и на него, забелязала съм го. Както е казала Джейд, ако нещо го подразни детето не го ядеш и това е. Няма страшно Mr. Green

# 29
  • Мнения: 8 462
В началото не пиех кафе.Не съм се престаравала,просто мога и без него.После започнах да пия безкофеиново,но ме светнахте,колко е вредно.После пих кофеиново,но сега в момента нямам мерак за кафе и пия зелен чай.Ям си всичко.И кисело мляко и млечни продукти.Заради обривите на беба бях започнала да ям овче мляко и сирене,както и козе,но нямаше ефект,така че започнах пак с кравето.
Ами това е,едва ли казах нещо ново. Mr. Green

# 30
  • Мнения: 1 072
Пия кафе от 1 чаша до 1 кафеварка дневно. И през бременността беше така. То е мляко с кафе де. Съответно мляко изпивам 1-2 литра на ден. Не ям шоколад и цитруси, защото от това Марк има алергия. Иначе друго всичко. Без алкохол и цигари, с изключение на малко вино по празниците. Биричка като ми се припие пия безалкохолна.

# 31
  • Мнения: 111
Не пия безалкохолни напитки, понеже отдавна съм ги изключила от менюто си, ако ми се събере една фанта на месец пак добре. Алкохолът също не ме изкушава, понякога мога да си пийвам по една чаша бира или пелин.
Обаче ям всичко - и боб, и леща, и шоколадче по малко, прясно и кисело мляко колкото ми се яде. Фъстъците не ме кефят, ям други всякакви ядки. И цитрусови плодове ям редовно - то сега какви други. Бебка е доволна.

# 32
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
В началото, след като родих, се ограничавах от кафе, шоколад, мляко гледах да не прекалявам, газирано по принцип не пия, варива... Цитруси не съм ограничавала, нито грозде или пък праскови... Постепенно, обаче, след 4-5ти месец, започнах да си ям всичко, без да се ограничавам в нищо, започнах да пия и кафе, по-скоро капучино и така. Сега и биричка и винце си позволявам, че дори вече не правя сметка кога ще се кърмим (това, защото просто не мога вече да правя такава сметка..... кърмим се по всяко време). Е, естествено, гледам биричката или винцето да са до една чаша, не повече или малко повече Grinning Тотално ограничение откъм цигари и твърд алкохол от момента, в който разбрах, че съм бременна и това определено ще продължи докато спра да кърмя. Дори не дръпвам или близвам Laughing

# 33
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Сутрин си пийвам по едно безкофеиново с прясно мляко. Единственото което ограничавам е боба- не обичам много, много и цитрусите, защото покрай Коледа изядох 1 портокал и бебо се обрина. Иначе газирано не съм пила от години сигурно newsm78

# 34
  • Мнения: 1 187
До като бях бременна си пиех  по едно 3в1 и пушех по 2-3 цигарки  Embarassed Последната цигара я изпуших пред Тина Киркова като отивах да раждам (трепереха ми коленете от страх) Mr. Green От както родих ни кафе съм пила,нито съм пушила.Сега ако не ги откажа,няма кога!А и бебка ми е страхотен стмул!  yes В менюто ограничавам боб и леща,ама аз и преди не им бях фенка. Избягвам прясното мляко и шоколада(много ги обичам  Rolling Eyes), но компенсирам с банани,мандарини,баклави и т.н

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Кафе не пия, дори и не го обичам - преди пиех само ако ми предложат като съм на гости - може  пък хората да нямат нищо друго да предложат,а да се притесняват от това, въпреки, че винаги всичко отказвам:) Не пуша. Пийвам биричка от време на време - веднъж на 10 дни може би, вино по половин чаша по рядко и от бирата, но пък за сметка на това ям всичко Simple Smile И нямаме проблеми Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 929
Ям всичко, което ми се яде - боб, леща, шоколад, цитруси, пия кафе (по 1 на ден), зеле, всичко! Пуша по 3 цигари на ден, понякога не пуша. Ям и люто, люто ядях, още докато бях бременна. Аз съм на принципа, че организмът ти подсказва от какво се нуждае, но без да прекалявам, разбира се.

# 37
  • Мнения: 470
Ям каквото ми се яде - организмът си го иска. Бира и винце консумирам редовно, шоколад в огромни количества. Единствено зеле не понася бебката.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 019
От както забременях спрях цигарите и кафето. Все още не пуша, но кафе ми се пие, а и без него не мога да се събудя (през нощта беба суче през 2 часа). Пия по едно кафе сутрин, но дали мога да го заменя с нещо друго ободряващо? Примерно зелен чай или нещо друго ако се сещате.
Иначе първия месец спазвах диета, после спрях и сега пак се налага, защото беба е с нарушена флора на стомаха и трудно се справя с храната. Та изключила съм всякакви млечни продукти, колбаси, мазни храни, ядки, боб, туршии, безалкохолни, шоколад и какао, цитруси. Ужасна диета, дано да не е дълго време.

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко пия , всичко ям, даже си дръпвам по една цигарка веднъж на 2-3 месеца hahaha
Аз съм кърмачка - пройдоха Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 2 271
Не пия кафе и не пуша от години.А сега не пия газирано и не ям шоколад-забелязах,че се обрива

# 41
  • Мнения: 3 810
Супер сте! Страхотни сте! С изключение на пушачките #Cussing out
Научих много ценни неща. Моята педиатърка не ме съветва много, сигурно, защото си мисли че си знам всичко. Но така съм забравила, че имам нужда от опресняване. А и нали казват, че родилките оглупяват малко... Crazy Това има логика, защото в главите ни пъкат куп мисли и в очите на другите изглеждаме разсеяни.

# 42
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Пия две кафета (поне) на ден, ям всичко. Не пуша.

# 43
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Кафе пия много рядко, цигарите отдавна съм спряла, избягвам ядки и шоколад, ям каквото ми се яде, първата ни педиатърка каза, няма ограничения на храните, освен ако беб не реагира на нещо.

# 44
  • Мнения: 1 547
Ям и пия всичко, което ми душа иска. Там е работата, че тя много иска, но я ограничавам, защото си искам прежното стройно тяло. Празнично, декември, си позволих някоя и друга цигара, но установих, че вече не съм зависима и съм спокойна.

# 45
  • Мнения: 3 810
За всички майки- пушачки:
Според д-р Jack Newman, “По-опасно за бебето е майката да не го кърми, отколкото да го кърми и да пуши. Решението зависи от майката, а аз бих я насърчил да кърми.”
Цитат от: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/686/
А за всички останали:  smile3501


# 46
  • Мнения: 313
Както вече написах, удрям по 2 кафета -сутрин и следобяд. Чат-пат сутрин дърпам по една цигарка от тези "полезните" и тънките, с вит С, Karelia 0,1:1 Embarassed.....мисля, че се сещате защо Rolling Eyes.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 381
Не пуша и не пия кафе, огкакто забременях. Организма не ги иска LaughingС храните не се ограничавам, но се опитвам да не прекалявам със сладкото и шоколада.

# 48
  • Мнения: 2 047
 Не пуша , алко-балко не употребявам. Кофеинови кафета -2 на ден.
 Храни - ограничавам шоколад, бобови и цитруси. Друго всичко на корем. То затова не съм мръднала с кг след раждането. Laughing

# 49
  • Мнения: 4 629
Не пия кафе, а от храните вече от нищо не се ограничавам. В началото не ядях цитруси и люто, но не мисля, че това е имало някакво значение  Rolling EyesФастъци ядах много по време на раждането и след раждането. Бях открила един вид, които много ми харесваха и не можех да се спра

# 50
  • София
  • Мнения: 63
Не пуша и никога не съм пушила. Кафе пия рядко, защото не обичам /но пия черен чай и кола/. Единственото, от което съм се отказала заради кърменето, е алкохолът.

# 51
Пуша вечер по 2-3 цигари, важно е да се знае, че въпреки това е по-добре да се кърми, най-добре да не се пуши, но.....

# 52
  • Мнения: 4 242
От нищо не съм и не се лишавам, в разумните граници разбира се, имам си съзнание и здрав разум. Лишението ме подтиска а смятам че това би ме направило не до там добра майка.

# 53
Аз много обичам кафе но сега докато кърмя пия безкофеиново. имам и алтернатива - мляко с кафе или с какао, мляко с инка - полезна и забравена. правете си капучино или горещ шоколад - все ободряващи напитки и ако не се прекалява с употребата им се чувствате и вие и детето добре  Sunglasses[/color]

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 14:39 от muriatic

# 54
  • Мнения: 310
Пия по едно кафе на ден, сутрин като стана, че не мога да си отворя очите иначе. Непушачка съм.

# 55
  • Мнения: 1 547
За всички майки- пушачки:
Според д-р Jack Newman, “По-опасно за бебето е майката да не го кърми, отколкото да го кърми и да пуши. Решението зависи от майката, а аз бих я насърчил да кърми.”

Скъпа, не мога да се въздържа. Без да се чувствам лично засегната от думите ти, ще ти кажа, че ти не си господ да съдиш пушещите кърмачки (как прозвуча само, а  Mr. Green). Всеки знае себе си и бъди добра - не раздавай оценки и правосъдие. Има оторизирани органи за целта. Темата за кърмене и пушене е разисквана многократно. Ако проявяваш интерес, опитай с търсачката. Ако не, бъди добра и запази мнението си за себе си.  Wink

# 56
  • Мнения: 1 427
Кафе не пия,не пуша.Ям всичко!Единствено в началото не си позволявах да ям бобови храни и цитруси-това беше първите 2-3 месеца.А също и люто,а аз много обичам!Седем месеца  живях в заблуда ,че не трябва да ям люто-много ме е яд,че разбрах толкова късно! #Cussing out От алкохола си позволявам само бира-по 1-2(3 понякога) на ден  Embarassed

# 57
  • София
  • Мнения: 44 098
не пуша, алкохол не пия, кола, цитруси, яйца, риба, домати, бобовите и зелето, ягоди, малинки, прясното мляко и всякакви сокове и газирани неща си забранявам - правех няколко опита но след това следват два дни рев, така че ще си търпя лишенията вече никакви изкушения - само по малко шоколад хапвам - бял по повече...
затова пък ям мед - май няма проблеми с него...

# 58
  • Мнения: 69
Аз ще си позволя да направя нещо като обобщение с моето мнение.А то е- не на цигарите и алкохола,или поне в минимални,разумни количества,а що се отнася до храната,за всички бебчета различните храни действат строго индивидуално и за да е щастлива майката и да не се ограничава напразно,по-добре е да опитва от всичко и ако се окаже,че нещо конкретно вреди на бебока тогава да го ограничава.Моето слънчице не се влияе от нищо-нито от кафето,което много обичам да пийвам сутрин и следобед не много силно и с мляко,нито от храна,явно съм щастливка Grinning,а може да има и други като мен,но да не го знаят,просто ,защото са се ограничавали напразно...

# 59
  • Мнения: 694
Пийвам си кафенце-3 в 1-може и по две.

Само кола не пия-усетила съм,че не му действа добре.

Първите 2 месеца не ядях шоколад,не пиех кафе,обаче после малка по малко...

Не пуша и никога не съм пушела.

Пийвам си най много 50 грама Бейлийс и то по празници.

# 60
  • Мнения: 266
Спрях кафето и цигарите като забременях.Бебката ми е на почти 6 месеца и до скоро  ограничавах много храни-боб,грах,мляко,газирани и алкохолни напитки,шоколад.От шоколад получава обрив.От няколко дни си позволявам да ям мляко и няма проблем.

# 61
  • Мнения: 1 559
Не пуша, алкохол, кафе, газирано и "натурални" сокове не пия. От изброените само кафенце ми се приисква от време на време като го надуша и като видя мъжът ми как сладичко си го пийва ooooh! , това е единствената ми "жерта" заради кърменето - кафе не пия откакто забременях,ама тогава ми се гадеше от него, а пък сега се случва да ми се прииска,ама като си представя зверът как ще побеснее, той и без това толкова мааалкоо спи и...ми се отщява. За компенсация тъпча шоколад и не съм забелязала да му влияе (само на моите килограми влияе - имам едни за сваляне, ама май няма да е скоро) Simple Smile

# 62
  • Мнения: 216
 Аз ям вси4ко без бобови растения 4е ина моя ,и на бебо на стомаха после не ние добре.Не пия, не пу6а ,газирано не оби4ам но доста 6околад хапвам-казаха ми 4е не вреди и аз спрях ограни4ението.

# 63
От няколко седмици вече си позволявам по едно кафе на ден, че иначе няма събуждане. Почти не пия млако, защото установих по едно време че на бебчо не му се отразява добре. За фъстъците и цитрусовите плодове -  прочетох някъде че може да предизвикат алергична реакция у бебето и не смея да ям.  От време на време се почерпвам с няколко глътки бира  beer или вино ама бързо ми се замайва главата Crazy Tired

# 64
  • Мнения: 1 215
И кафе пия и всичко ям, люто и всякакви подправки. С Емма проблем никога не съм имала, даже и коликите не разбрах дали ги има или няма- по- скоро ги нямаше

# 65
  • Мнения: 1 680
И кафе пия и всичко ям, люто и всякакви подправки. С Емма проблем никога не съм имала, даже и коликите не разбрах дали ги има или няма- по- скоро ги нямаше
smile3521

# 66
  • Мнения: 111
кафе пия само шварц ям всичко без мазно.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 966
Не пия кафе,газирани напитки,грах,зеле,карфиол,боб,леща,цитруси,мляко с какао дори(след 5 дни пиене установих че е превъзбуден и по цял ден ревеше)..,шоколад не ям;абе незнам изобщо какво ям освен сладко Embarassed Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 464
От известно време си пийвам с удоволствие по едно кафе със сметана, но не всеки ден. Иначе не пуша и не пия твърд алкохол. От време на време си позволявам по една чаша бира или половин чаша вино - просто повече не ми се пие - а преди такъв тренинг имах, явно като спра да кърмя ще трябва и аз да се захранвам постепенно Laughing

За храните - ям си от всичко, шоколад не обичам, пия си кола и ям цитруси по малко...За съжаление отккато забременях започнах да ям баклавички, еклери и тем подобни вкуснотии, които не пречат на беба, но определено не стоят добре на майка й;)

# 69
  • Мнения: 1 382
Кафе избягвам и не ми е проблем,за месец и нещо съм изпила 2 без кофеин...има време.За храните не съм тръгнала да се ограничавам кой знае колко,всичко си ям....само за пред свекъра се ограничавам,че много кофти готви зелето  Crazy...е,та нямаме проблеми с бебо,поне засега   bouquet

# 70
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
До към 10-тия месец не близвах кафе, алкохол, цигари, ограничавах и газообразуващите храни (боб, зеле,леща...), както и храни с консерванти, а също и frutti di mare.После охлабих фронта и започнах да си позволявам туй-онуй, напр. и по 1 кафенце на ден.Сега вече сме на едно кърмене( скоро ще отбия) и за мой ужас, на няколко пъти се изкуших и запалвам вечер с питие и в приятна компания по 1 цигара.Не съм пушила повече от 2 години, от теста за берменност насам имах непоносимост към цигарите, а бях сериозна пушачка.Сега, хормони ли е, какво е, откачам за цигара.Някой има ли инфо, дали наближаващият край на кърменето има някаква връзка,.... хормонална или де да знам, идеи? Thinking

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Бе хормонална връзка не знам дали има, но ментална - със сигурност  Mr. Green
Човек си разпуща края подсъзнателно с мисълта, че скоро вече всичко ще му е разрешено и някак си започва да "тренира" сигурно... ама и аз една теория извадих Sick Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 18 679
До към 10-тия месец не близвах кафе, алкохол, цигари, ограничавах и газообразуващите храни (боб, зеле,леща...), както и храни с консерванти, а също и frutti di mare.После охлабих фронта и започнах да си позволявам туй-онуй, напр. и по 1 кафенце на ден.Сега вече сме на едно кърмене( скоро ще отбия) и за мой ужас, на няколко пъти се изкуших и запалвам вечер с питие и в приятна компания по 1 цигара.Не съм пушила повече от 2 години, от теста за берменност насам имах непоносимост към цигарите, а бях сериозна пушачка.Сега, хормони ли е, какво е, откачам за цигара.Някой има ли инфо, дали наближаващият край на кърменето има някаква връзка,.... хормонална или де да знам, идеи? Thinking
Ще чакам с нетърпение някой да извади статийка по въпроса, защото и при мене е същото, с разликата, че отбиването не го виждам в близката година ConfusedНе бях пушила и аз повече от 2 години, напоследък започнах да припалвам вечер след последното кърмене, не често , но се е случвало.Страх ме е , че ще пропуша пак, като тръгна на работа Sad

# 73
  • Мнения: 2 467
Кафе не пия. И като бременееща не пиех.
Не ям сума неща. Боб, леща... зеле (прясно), мляко, газирани и алкохолни напитки, шоколад (от него се обрива яко), цитруси, фъстъци... още има, ама не ми иде на ума сега.

Цигари не пуша. Преди пушех яко. Забременях и ги спрях (с кафето, 4е то кафе без цигара като л... без пара  Wink ). Сега така ми се припушва от време на време, ама трая. Но около мен няма разсейващи пушещи елементи. Ако мъжа ми кади наоколо, незнам докъде щях да издържа (или него да изгоня, или да се разкадя и аз).

# 74
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Бе хормонална връзка не знам дали има, но ментална - със сигурност  Mr. Green
Човек си разпуща края подсъзнателно с мисълта, че скоро вече всичко ще му е разрешено и някак си започва да "тренира" сигурно... ама и аз една теория извадих Sick Mr. Green
Мдаааа, балгодаря ви колежке, отговорът ви ме задоволява. Mr. Green.Значи проблемът е в моят телевизор и да не си търся оправдание.

Белинда, аз също от това се опасявам ама не знам що реших, че хормоните са ми виновни.Абе, въобще от две години насам, тез хормони са ми много удобни. Mr. Green

# 75
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Абе, въобще от две години насам, тез хормони са ми много удобни. Mr. Green
Абсолютно, и на мен са ми първото възможно оправдание Wink

Общи условия

Активация на акаунт