Турска кухня *5*

  • 512 462
  • 1 748
  •   1
Отговори
# 1 620
  • Варна
  • Мнения: 4 221
gretito, аз лично не съм ползвала услугите им, защото си пазаруваме сравнително редовно от Турция. Мога да попитам и когато имам инфо, да ти пиша.

# 1 621
  • Мнения: 4
gretito, аз лично не съм ползвала услугите им, защото си пазаруваме сравнително редовно от Турция. Мога да попитам и когато имам инфо, да ти пиша.

Благодаря много !  Hug

# 1 622
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Доколкото разбрах, 15 лв. е за килограм пресен кадаиф....Въобще не съм запозната колко струва в Турция, и съм готова да дам толкова пари за кг., защото.....ужасно много ми се хапва кюнефе. newsm45
beljata и аз се нареждам за координати на хора, които доставят.... bouquet

# 1 623
  • Мнения: 51
Доколкото разбрах, 15 лв. е за килограм пресен кадаиф....Въобще не съм запозната колко струва в Турция, и съм готова да дам толкова пари за кг., защото.....ужасно много ми се хапва кюнефе. newsm45
beljata и аз се нареждам за координати на хора, които доставят.... bouquet

цената и тука и баш в Хатай е близо 10лв/кг

сирене специално за кюнефето тука е приблизително 15лв/кг

а готовото кюнефе тука е със цена около 21лв/кг

и още много други от метните вкусове на Хатай са тука

 bouquet

# 1 624
  • Мнения: 727
Опитвал ли е някой това чудо  newsm78

http://www.sahrapsoysal.com/biber-receli-tarifi
BİBER REÇELİ TARİFİ

# 1 625
  • Мнения: 7
Ядох такъв сладкиш онзи ден в Одрин. Моля, ако може, някой да ми преведе резептата.

MALZEMELER

Kek için;

5 yumurta,
1,5 su bardağı şeker,
1,5 su bardağı un,
2 paket şekerli vanilin,
1 silme çay kaşığı kabartma tozu,
1 çimdik tuz,
Fırın kabını yağlamak için 1 çay kaşığı tereyağ.
Şerbeti için;

3 su bardağı süt,
2 paket (400 ml) krema,
1 su bardağı süt tozu.
Karamel için;

5 yemek kaşığı şeker (mümkünse esmer şeker),
1 yemek kaşığı tereyağ,
1 paket (200 ml) krema,
1/2 su bardağı süt.

# 1 626
  • Sofia
  • Мнения: 26 431
Опитвал ли е някой това чудо  newsm78

http://www.sahrapsoysal.com/biber-receli-tarifi
BİBER REÇELİ TARİFİ
Прилича на сладко от чушки.
Прави се като обикновено сладко,не е сложно.
Може и с люти чушки.

# 1 627
  • София
  • Мнения: 10 825
Конкретно това не знам как пише, че се прави (не разбирам турски), но аз правя сладко от чушки, в което се слага оцет и черен пипер и е много хубаво. Чудесна гарнитура за сирене и меса е.

# 1 628
  • Мнения: 727
Ядох такъв сладкиш онзи ден в Одрин. Моля, ако може, някой да ми преведе резептата.

MALZEMELER

Kek için;

5 yumurta,
1,5 su bardağı şeker,
1,5 su bardağı un,
2 paket şekerli vanilin,
1 silme çay kaşığı kabartma tozu,
1 çimdik tuz,
Fırın kabını yağlamak için 1 çay kaşığı tereyağ.
Şerbeti için;

3 su bardağı süt,
2 paket (400 ml) krema,
1 su bardağı süt tozu.
Karamel için;

5 yemek kaşığı şeker (mümkünse esmer şeker),
1 yemek kaşığı tereyağ,
1 paket (200 ml) krema,
1/2 su bardağı süt.
Съставки :
За кекса
5 яйца
1,5 водни чаши захар
1,5 в.ч. брашно
2 п. ванилова захар
1 равна ч.л. бакпулвер
1 щипка сол
1 л. масло за намазване на тавичката на фурната за печене
за сиропа :
3 в.ч. мляко
2 п. (400 млл.) сметана
1 в.ч. мляко на прах
за карамела :
5 с.л. захар ( ако е възможно кафява )
1 с.л. краве масло
1 п. (200 млл.) сметана
1/2 в.ч. мляко

# 1 629
  • Мнения: 727
В този филм някъде  около 23 мин. брата заръчва до се направи реване с много яйца ...после ги дават на 1 тава реване са сложили повече от 30 яйца ... наистина ли е или за комедия  newsm78

https://www.youtube.com/watch?v=X69ekVTHbCo
Hanım Köylü 3. Bölüm

# 1 630
  • Мнения: 3 743
Не знам дали тези всичките са наистина турски рецепти, но попаднах на този линк и реших да го споделя с вас  Hug
http://www.sheknows.com/food-and-recipes/slideshow/list/6287/tur … s/turkish-recipes
Ще се радвам, ако познавачите на турската кухня могат да потвърдят дали това са наистина рецепти характерни за тази кухня.

# 1 631
  • Мнения: 1 265
Днес гледах как се приготвят турските толумбички,обаче на клипа не беше указано колко време престояват в сладкия сироп.Майка ми навремето правеше много често,но аз тогава не съм се интересувала от технологията.Та колко време преседяват в сироп,хем да са сочни и да не са сухи,но и хем да не са пренапоени?

tuly - У дома това е любимия десерт и се приготвя доста често. Затова реших да ти отговоря. Вкуса на толумбата и нейната "напоеност" от сиропа не се определя ОТ ТОВА колко време ще престои.
При приготвянето има няколко много важни тънкости, които АКО не ги спазиш ще ти се получат клисави/глетави много меки или сухи/твърди невъзможни да се напоят толумби.
Ако искаш мога на ЛС да ти напиша моята рецепта и тънкостите при правенето на толумбите. Тук ще се получи доста дълго.

А за разнообразие ти предлагам нещо интересно за четене (по темата)
http://recepti.spisanie.to/%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82% … D1%85%D0%BD%D1%8F

# 1 632
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Някой дали знае как се приготвя една много вкусна млечна разядка със сусам? Хапвах я  в Турция и много искам да си я напряв. Имаше мляко, сусам и не знам какво друго.. Не знам сусама пече ли се, суров ли е...

# 1 633
  • Мнения: 316
Някой дали знае как се приготвя една много вкусна млечна разядка със сусам? Хапвах я  в Турция и много искам да си я напряв. Имаше мляко, сусам и не знам какво друго.. Не знам сусама пече ли се, суров ли е...

Може да е разновидност на Хумус
Необходими продукти:

    400 гр.нахут (пресен или консервиран)
    1 скилидка чесън
    1/2 ч.ч. кисело мляко
    1 с.л. вода
    сол и лимонов сок на вкус

Начин на приготвяне:

    Първо пасирайте накиснатия от предната вечер нахут или консервирания, заедно с чесъна
    Добавете киселото мляко, водата, лимоновия сок
    По желание можете да добавите черен пипер на вкус , сусам или щипка куркума за привличащ погледите цвят

Последна редакция: пн, 04 юли 2016, 19:10 от amareto eto

# 1 634
  • Мнения: 5 215
Някой дали знае как се приготвя една много вкусна млечна разядка със сусам? Хапвах я  в Турция и много искам да си я напряв. Имаше мляко, сусам и не знам какво друго.. Не знам сусама пече ли се, суров ли е...
Да не би да е лабне?

Аз го ям със зехтин и подправки, но съм виждала и със сусам Heart Eyes За съжаление не съм виждала да се продава в Бг, а не знам и рецепта по която се прави.

Общи условия

Активация на акаунт