СЕДМИ КЛАС - пробни изпити в захлас - тема № 39

  • 55 985
  • 743
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 942
Добре дошли в новата ни тема!

Архив - темите на набор 2000:
Скрит текст:
Преди училище:
тема 1 - Предучилищници, тема 2 - Предучилищници, тема 3 - Предучилищници
Първи клас:
тема 4 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 5 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 6 - Първокласници, тема 7 - Първокласници, тема 8 - Първокласници, тема 9 - Първокласници, тема 10 - Първокласници, тема 11 - Първокласници, тема 12 - Първокласници, тема 13 - Първокласници, тема 14 - Първокласници, тема 15 - Първокласници, тема 16 - Първокласници, тема 17 - Първокласници във ваканция
Втори клас:
тема 18 - Второкласници ура!!/Набор 2000/, тема 19 - Второкласници, тема 20 - Второкласници, тема 21 - Второкласници, тема 22 - Второкласници, тема 23 - Второкласници, тема 24 - Второкласници
Трети клас:
тема 25 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 26 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 27 - Таблицата зная аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 28 - Всички пазят тишина в ТРЕТИ клас не е шега
Четвърти клас:
тема 29 - Четвъртокласници Успех, тема 30 - Четвъртокласници
Пети клас:
тема 31 - Петокласници сме ние и от учене не се боиме!, тема 32 - В ПЕТИ КЛАС всичко ново е за нас, тема 33 - ШЕСТОКЛАСНИЦИ ,
Шести клас:
тема 34 - В ШЕСТИ КЛАС внимавам в час , тема 35 - ШЕСТИ КЛАС привършвам аз, тема 36 - СЕДМИ КЛАС застрашително близо пред нас!,
Седми клас:
тема 37 - СЕДМИ КЛАС не ще уплаши нас! Прас!, тема 38 - СЕДМИ КЛАС ... апосиопеза

ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЛИТЕРАТУРА
Тук освен текстовете има и изпълнение на някои от произведенията - за тези, на които не им се чете  newsm53

ПОЛЕЗНИ ТЕМИ по МАТЕМАТИКА И БЪЛГАРСКИ ЕЗИК В ПОДФОРУМ "ДЕЦА В УЧИЛИЩНА ВЪЗРАСТ":

Човек да не владее езика си е тъжно, нека затова да се потрудим дружно!
Математици стоят готови в помощ по задачи нови


ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ:
Разни общи неща:
Министерството рече и отсече - за кандидат-гимназистите
Портал Седмокласник
Изпитни материали и решения - от сайта на Министерството
Учебници, помагала и други полезни неща

УЧА СЕ - уроците на Дарин Маджаров

ВЪНШНО ОЦЕНЯВАНЕ, ТЕСТОВЕ, КАНДИДАТСТВАНЕ В ГИМНАЗИИ:
Тестовете на школа РЕГАЛИЯ
Тестове - за любознателни деца и амбициозни майки
Он-лайн тестове по всички предмети
Свитъци курсове и тестове
Полезен сайт на едно амбициозно бургаско училище


Математика:
Сборник по математика
Математика за всеки
Формули по математика
Най-добрият математически форум www.math10.com - 7-кл нужда от п … мощ по математика
Видео уроци по математика - за майките, на които не им се занима …  обясняват задачи
Национален образователен портал - програми за 7 кл.
Математически конкурси
Български език и литература:
Искам 6
Полезен речник
Как се пише
Да пишем правилно
On-line тестове по български език за 7 клас
Читанка - търсачка за текстове
БЕЛ онлайн училище (изисква регистрация)
Нови хоризонти
Английски език:
Неправилни глаголи в английския език
on-line тест
Agenda
FCE tests
Online tests
ИТ:
ИТ за 7 клас (изисква регистрация)
История и география:
Най-важните дати и години
Тестове по История (помагало)
Българско възраждане и не само
Тестове по география и история
Физика, Химия, Биология:
Домашно-физика, химия, математика
Физиката-наука за живота
Знам за 7
Биология записки
Музика в 7 клас:
Дилмано, дилберо
Господи возвах – група „Исихия“
"Sanktus"de Requie - Johannes Ockeghem
Georg Friedrich Händel: Wassermusik, Suite Nr. 2 in D-Dur
"Inverno" da "Le stagioni" - la prima e la s … - Antonio Vivaldi
Die Hochzeit des Figaro - Wolfgang Amadeus Mozart
Träumerei von Robert Schumann
Sarasate Zigeunerweisen
Князь Игорь хор и половецкие пляски
Aretha Franklin - I Say A Little Prayer
New Orleans Traditional Jazz Band - When the Saints Go Marching In
Glenn Miller - In The Mood
The Beatles - "Help!"


Моля, искащите достъп до седмокласната поща /потребителско име и парола/, в която има ценна информация, свързана с кандидатстването след седми клас, пробни изпити по БЕЛ и Математика, както и много други полезни неща, да се обръщат с лично съобщение към следните потребители:
 Дидева, ganis, G..D..

Последна редакция: пт, 08 ное 2013, 09:40 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 35 961
Да се оплача и аз. По МАТ си станах помощник учител. В час решават 1-2 задачи от новия урок. След това домашно от 10-15 (одобрявам обема). После решават 1-2 задачи от домашното в клас. И нова тема (препускат бясно с материала, много са напред. Но го вземат разбъркано. Предполагам, че учителят има някаква идея за време за преговор накрая.)

НО  какво се получава. В час почти никой нищо не разбира и моето също. Сутрин почва да пише домашните. Каквото не успее, решаваме заедно и аз обяснявам. (и нали са в тази възраст, процесът е съпроводен със сълзи или със сърдене #Crazy). За мене това значи да съм "на разположение - почти никаква работа до обяд и наваксване вечер. За нея е изнервящо.
Мислех, че моето  схваща бавно, но се оказа, че не е така. Средно 5-8 човека препиват от нея домашното. Почти никое дете не успява да реши всичко.


и аз съм така  Rolling Eyes

а баща й, понеже е завършил българска филология, е зает с подготовката по бел  Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 1 942
Е, вие много добре сте се разпределили. Нашият татко е само по история. На мен се падат по-лесните задачки БЕЛ и математика...

# 3
  • Мнения: 35 961
отврат!  Crossing Arms
моите задачи си ги решавах сама преди 25 години  Tired

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
уффф, ние, двама инженери.... БЕЛ-а ни е тъмна индия Tired

# 5
  • Мнения: 5 349
Много хубава тема - поздравления за Sash - оформлението е отлично.
Ние сме малко болни, но утре май се готви да ходи, защото му се трупа нов материал. Днес съучениците му са взели сложно съставно.... дъра бъра - незнам си какво.И той се шашка, че няма да усвои материала, така че болен не болен - ще е в клас.
Мъча го със задачи от втори модул. Еми, не ми се получава... Май му е рано още...
Вие правите ли втори модул математика??

# 6
  • Мнения: 138
Вашите деца непрекъснато правят контролни, а при нас една по мат върху фсу още преди две седмици, а по БЕЛ така и не направиха тест върху "На прощаване". Един преразказ на непознат текст в час и един за домашно. По математика цялото ми тръшкане и ръчкане #2gunfire вкъщи даде резултат - 15 от 16 възможни точки на теста, по БЕЛ също е добре. Само дето аз се чувствам адски отпаднала от два дни, като си помисля, че до май трябва да я караме с това темпо.../апосиопеза/  Sick
С новата частна учителка по математика се харесаха, да видим нейната стратегия. Специално наблегнах, че трябва да работят върху втори модул и първите задачи, които даде в неделя  са логически. Всъщност изказа много интересно мнение, че с годините НВО ставал по-лесен и накрая учениците май само трябвало да си напишат името. Големият проблем си оставал първи модул заради ограниченото време по три минути на задача.

Последна редакция: вт, 05 ное 2013, 20:53 от kork

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Благодаря за хубавата тема !
При нас голяма мъка с тази математика,за разлика от българския !

# 8
  • Русе
  • Мнения: 686
При нас контролни по математика и бел всяка седмица - или по-скоро може би така нареченото писмено изпитване. Не на всички им пишат оценки и ги връщат, но вероятно учителите имат точна преценка до къде са с усвояването на материала.
Пробните изпити ще почнат в началото на декември.

# 9
  • Мнения: 7 159
Въпрос за пробния в СМГ - от колко до колко часа? Неделя сме на курсове от 11,30 до 16,000 и логистиката е трудна. Но моята мрази ранното ставане и нямам избор.
Започва в 9.00 ч.

Браво на Междучасие! Колкото пробни изпити, толкова варианти.
Нашият все още не го виждам в пощата, но дано оживея тия дни, да го сканирам и кача. Grinning

Саш, благодаря за темата! Заглавието е в десятката!  bouquet

# 10
  • Мнения: 382
Може ли някой да ме ориентира (може би учител?) – нереалистично ли е да очаквам автоматично спазване на всичко научено (пунктуация, членуване и т.н.) при писане (при условие че детето знае правилата на теория).

Забелязвам тенденция запетайки и пълни членове да се поставят правилно предимно в упражнения. Но като се пише съчинение или преразказ, не винаги ги слага синът ми. Значи още не е усвоено идеално „в практиката“. Или аз съм максималист и това става с течение на времето..? Казва ми – "аз после си го проверявам". А аз очаквам, че вече при самото писане на текст трябва естествено да им идва всичко правилно в общи линии.

Като гледам как "работи", мисля да потърся да му давам повече упражнения от типа „Редактирайте текста“. Ако някой има готови – please! Ако не – ще потърся или ще направя аз.

Това го намерих скоро, няма начин да не е пускано, но за всеки случай…
http://www.myschoolbel.info/Pomagala/Pomagalo7BEL/pomagala.html

Не знам дали ще се ползва – то анализи от училище, анализи от курса, ако има и още варианти, не знам няма ли да станат много и да настане объркване – макар че сигурно в по-голямата си част се припокриват. В крайна сметка сигурно самите деца ще се ориентират най-добре.

По математика в училище явно няма на какво да се надявам, докато не се връне „истинската“ математичка – сега почти без домашни, малко и неясно обясняване – изобщо, „формална работа“, както сам оценява синът ми. Добре, че се реших на 60 минути седмично при учителка. Тя в началото смяташе, че е добър по МАТ и няма смисъл, но мога ли да го оставя така при тези обстоятелства в училище… На уроците понякога му дава задачи от зеления сборник на Веди (днес задачи за "работа") и той сега иска да му го купувам, защото му се струвал най-добър. Ама колко сборници станаха, не че се е засилил да решава, не иска "допълнително" естествено…

Само по японски всичко си върви плавно, защото никой не го кара, няма оценки, няма изпити (засега), няма изисквания от нас и от японката там, просто като хоби го карат, събрани младежи геймъри и фенове на анимета...

# 11
  • София
  • Мнения: 5 131
Привет, дами:)
Четох, но не разбрах. Има ли качен пробен изпит от тази учебна година, в пощата на школа "Междучасие"?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 262
Sash  bouquet!
При нас по български също са на сложно съставно, не знам точно на кое . По литература са на втора глава от "Немили - Недраги", а по математика започнаха геометрията и моят син леко си отдъхна, че разлагането на многочлени му дойде малко на нагорно.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 654
svet65, и при моя младеж е така, правилата са само за упражненията по граматика,
в свободен текст си пише и прилага граматиката съвсем "свободно" - почти без запетаи,
с пълен и кратък член както дойде и други такива орнаменти. И аз ще съм благодарна за
помагало с текстове за редактиране (и отговорите към тях, за всеки случай  Embarassed)

ganis, тази година още не са минали пробните по математика в Междучасие, първият е
тази събота  Peace (Записах младежа за неделя, ще е интересно да обменим тестове,
ако са различни, както по БЕЛ)

# 14
  • Мнения: 987
Sash, благодаря за новата тема.   bouquet

Яна така и не ми донесе теста си   от " На прощаване" . Има 5,35 , но ми се искаше да го погледна...
Тя си пише запетайките  и членуването в процеса на писане , но и се случва на сложните изречения да пропусне запетайка, която при проверката оправя.
По мат. си отдъхна малко с геометрията  -вижда и се по-лесна - за сега.
А по Технологии и в техния клас нищо не правят - играят си на телефоните или се снимат на клипчета . Луда работа!!!   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт